NEDERLANDSE HAVENS MOGELIJK DE DUPE Voorschriften in begin januari OUDEJAARSAVOND Spoedig ingrijpen in Duitse kolencrisis Jackie Vonk verdronken in Oude Gracht Reorganisatie Franse militaire dienst ZACHT Protestvlucht boven Croydon Oproepen voor noodwachters CHURCHILLS ACHTER DE COULISSEN Valse Breitner Ontploffing in Den Dolder 5TT uiteinde De Bilt: Wind VerdachteBelg nog spoorloos Vandaag PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Woensdag 31 december 1958 Nog stilzwijgen Economischer Tegenvoorstel Vragen over papierprijs Raketten tegen rebellen in Indonesië VERMISTE LAG DOOD IN EEN SLOOT Leo Turk gezien niet gegrepen Drama in Utrecht ontsluierd RUILVERKAVELING IN TIEL AANVAARD Duizend doden bij opstand op Cuba Mr. dr. Deckers nam afscheid van A.N.V.V. ZEEUWS DAGBLAD Duistere punten Arrestatie Jongen zwaar gewond, AL EERDER Wagenaar wil óók van de partij zijn Jongens braken in Inbrekers gepakt „SCHERVEN BRENGEN GELUK" T bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189, Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT - Hoofdredacteur: R. HAGOORT Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; Zeeuwscli Dagblad Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,-— per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 5 cent per woord met een minimum van 1, 14e Jaarg. No. 1494 Van onze correspondent HAMBURG In Duitse scheepvaartkringen wordt aangenomen, dat het ministerie van economische zaken te Bonn binnenkort maat regelen zal nemen voor een rationele distributie van de eigen over stelpende voorraad steenkolen, voldoende voor tenminste drie maan den normaal verbruik, en de hoeveelheden, die regelmatig volgens contract uit Amerika het land blijven binnenkomen. Dergelijke maatregelen blijken noodzakelijk daar het niet moge lijk is gebleken de voorraden in eigen land door produktievermin- dering of voorraadvorming door de grote afnemers, zoals de in dustrie en gas- en elektriciteits bedrijven, tot meer gezonde pro porties terug te brengen. Bovendien bleek het annuleren van de Amerikaanse contracten slechts zeer ten dele mogelijk. Dit laatste ging uiteraard niet zonder behoorlijke schadevergoedin gen en ernstige protesten van Ameri kaanse zijde, terwijl ó'e hierbij betrokken Duitse reders zich evenmin zeer inge nomen betoonden. De laatste tijd was het al duidelijk geworden dat van overheidszijde ten slotte regulerend zou worden opgetre den. Hoewel tot nu toe een diep stilzwijgen in acht wordt genomen, voorspelt men in scheepvaartkringen dat begin januari voorschriften bekend zullen worden ge maakt, waarbij verdere aanvoer van buitenlandse kolen, in de gegeven om standigheden dus voornamelijk Ameri kaanse steenkool, voor het Zuidduitse ge bied niet meer zal zijn toegestaan. De overweging hierbij is, dat het eco nomischer is de Zuidduitse industrieën te doen bevoorraden uit de grote op slagplaatsen in het Roergebied. Voor Noord-Duitsland zou deze maatregel niet gelden, daar de aanvoer van steenkool ook voor de oorlog steeds langs die weg Duitsland heeft bereikt. Opgemerkt wordt, dat voor de oorlog de uit Enge land geïmporteerde kolen niet over de Noordduitse havens, maar via de Rijn werden aangevoerd. Hoe het ook zij, er zijn thans belang rijke aanwijzingen, dat wellicht op korte termijn Rotterdam en Amsterdam, die ongeveer tweederde van de voor Duits land bestemde kolen tot nu toe in hun havens omslaan, hetgeen rond 7 miljoen ton in 1957 betekende, verder aanvoer zullen moeten afstaan ten gunste van Hamburg, Bremen en ook Emden. Duitse reders van de vrije vaart spre ken in dit verband van een discrimina tie van de Rijnvaart en vrezen dat als gevolg van deze maatregel hun toch al lage tarieven verder zullen dalen. In eigen kring is men druk doende na le gaan op welke wijze het ministerie in Bonn van zijn vergaande plannen af gebracht kan worden. De moeilijkheid hierbij is, dat wil men enige kans van succes binnen een zo kort tijdsbestek hebben, men ook met een uitgewerkt en concreet tegenvoorstel ter oplossing van het welhaast nationale probleem moet komen. Ais een algemeen aanvaardbaar alternatief kan een invoerbelasting op buitenlandse steenkool worden aange merkt. Het is echter de vraag of de regering in Bonn niet zelf al eerder aan deze mogelijkheid heeft gedacht. Er zijn te kenen, dat Bonn in het algemeen zeer weinig geporteerd is voor een dergelijke nieuwe belasting, die uiteindelijk verder zal doorwerken, zonder dat daarmee een oplossing is gevonden voor het enor me overschot van dit goud der aarde. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De socialistische Tweede-kamerleden Peschar en Vrolijk hebben aan de ministers van economi sche zaken en van financiën a.i. de vol gende schriftelijke vragen gesteld: j Is het juist, dat met ingang van 1 januari een 3 procent prijsverhoging van het in het binnenland geprodu ceerde papier te verwachten is? o Is deze prijsverhoging in het kader van een door de regering te voeren prijsstabilisatiebeleid aanvaardbaar? «j Is het voorts juist, dat op korte ter mijn een verhoging van de omzet belasting op papier bij invoer te verwachten is? a Hoe hoog is het huidige invoerrecht op papier en hoe verhoudt dit zich tot overeenkomstige rechten in de overige E.E.G.-landen? rr Is dc regering bereid te overwegen of de eventuele prijsverhoging te voorkomen zou zijn door het invoer recht op papier gedeeltelijk te schor sen? DJAKARTA. De Indonesische luchtmacht heeft gebruik gemaakt van raketten bij de bestrijding van rebellen in het gebied van de Minahassa op Noord-Celebes. Dat is door majoor Agus Sofroto, inlichtingen-officier bij de lucht macht meegedeeld. CROYDON Vijftig sportvlieg- tuigen van de zeven vliegclubs van Croydon Airport zullen vandaag een massale vlucht uitvoeren boven de Theems, langs de parlementsgebou wen en ministeries, om kracht bij te zetten aan de vele protesten te gen het sluiten van het historische Londense vliegveld. Bij de Eerste Nederlandsche Verzeke ring Mij op het Leven en tegen Inva liditeit is de heer J. W. Vorster be noemd tot directeur. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Twintigduizend jonge mannen allen militair dienstplichtig maar zonder mobilisatiebestemming zullen spoedig de oproeping krijgen, dat zij hun noodwachtplicht moeten vervul len. In verscheidene gemeenten zijn de op roepingen al verzonden. Op deze wijze zal voor de bezetting van veertien nood- wachtposten, in totaal 33 grote en klei ne gemeenten omvattende, gebruik wor den gemaakt van de wettelijk ingestelde noodwachtplicht. De namen en adressen van de thans opgeroepenen heeft het ministerie van binnenlandse zaken ontvangen van het ministerie van oorlog. Bij deze aanschrijvingen is een en quête-formulier gevoegd, waarop de betrokkenen tal van gegevens moeten invullen. Aan de hand van deze gege vens zal worden nagegaan, of zij voor herkeuring moeten worden opgeroepen, in aanmerking kunnen komen voor vrij stelling, welke dagen zij geen dienst kunnen doen, etc. Het ligt in het voornemen 1 februari met de opleidingen te beginnen. De aan schrijvingen zijn verzonden in de der tien zogenaamde A-lcringen van Bescher ming Bevolking, nl. Den Haag, Amster dam, Rotterdam. Groningen, Arnhem, Utrecht, Amersfoort, Velsen, Dordrecht. Vlissingen. Eindhoven, Maastricht en Heerlen. SPIJKENISSE. In een sloot langs de provinciale weg SpijkenisseHekelin gen is gistermiddag het lijk gevonden van de 26-jarige J. A. van der Waal uit Hekelingen. Hij werd sinds maandag avond vermist. Een voorbijganger had een leren jas in het water zien liggen. De rijkspolitie was daarop gaan dreggen. Zij haalde ook de bromfiets van het slachtoffer op. Men neemt aan, dat de heer Van der Waal tijdens een toeval de sloot is in gereden. LEIDEN De politie te Leider dorp zoekt naarstig naar de negen tienjarige Leo Turk, die maandag onderdook toen hij met zijn ouders aan boord van de Ryndam naar Ca nada had moeten vertrekken. Het zeventienjarige Leidse meisje Jannie Bodijn, dat in een textielfabriek werkt, trok hem meer dan een nieu we toekomst in een ver land. Leo's vader heeft de politie verzocht de jongen op te sporen en, indien dat de eerste dagen al zou gelukken, hem met een vliegtuig naar Le Havre te laten brengen, zodat hij nog op dezelf de -boot als zijn ouders naar Canada kan gaan. Mocht zijn opsporing later vallen, dan moet hij op een volgende boot naar Canada worden gezet. Leo schijnt niet erg onder de indruk te zijn van de opsporingspogingen, want gistermorgen is hij nog in Lei derdorp gezien, waar hij met een fa milielid heeft gesproken. Hij was uit Leiden gekomen op een bromfiets, die hij van zijn aanstaande schoonfamilie had geleend. De jongen wilde echter niets loslaten over zijn vriendin, noch over de verblijfplaats, waar hij onder gedoken is. Jannie, die maana'ag niet op haar werk was verschenen maar wel 's avonds gewoon thuis was gekomen, zegt intussen van niets te weten. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Jacky Vonk, het zeven jarige jongetje uit Utrecht dat woensdag voor Kerstmis spoorloos verdween, is verdronken. De rijks politie te water en de Utrechtse kinderpolitie hebben gistermiddag om tien minuten over half twee met behulp van een werkman van de gemeentelijke reinigingsdienst het lijkje uit het water van de Oude Gracht opgehaald. Men was gisteren al de hele ochtend Vergenoegd liet sir Winston Chur chill zich gisteren met zijn vrouw, zijn dochter Sarali, en zijn kleinkinderen achter de coulissen fotograferen. Dat gebeurde in het Londense Scalatheater na een middagvoorstelling van het toneelstuk Peter Pan, waarin Sarah Churchill de hoofdrol speelt. Aan Churchills rechterhand staat Arabella, dochter van de journalist Randolph Churchill. Sarah Churchill zit tussen haar ouders in. Rechts ziet u Julia Lockwood, dochter van de bekende filmactrice Margaret Lockwood. Julia speelt ook in het toneelstuk mee. Op de voorgrond nog twee kleinkinderen van de Churchills: Emma en Jeremy Soames. KORTENHOEF. De Hilversumse politie heeft gistermiddag in Korten-hoef een schilderij in beslag genomen, dat met de naam van de schilder Breitner was gesigneerd, doch gemaakt was dooi de Hilversumse kunstschilder M. H. Mackenzie. Deze tachtig jarige schilder, die in de trant van Breitner werkt, ontdekte zelf de vervalsing toen een Kortenhoefse kunsthandelaar hem het schilderij Paarden bij bouwwerk liet beoordelen. De heer Mackenzie herkende het werk als een van zijn eigen schilderijen, dat hij in 1927 had geëxposeerd en in 1931 was verkocht. De naam Mackenzie, waarmee het schilderij was gesigneerd, bleek verdwenen en op een andere plaats was de valse- signatuur van Breitner aangebracht. TIEL 1- De ruilverkaveling Tieler- waard-west is gisteren met een grote meerderheid van stemmen aangenomen. Hierdoor wordt de mogelijkheid ge opend het gebied tussen Linge en Waal van Gorcum tot Geldermalsen ter groot te van ongeveer 12.640 ha U verbeteren. Op voorstel van de afdeling Gelder malsen en van. de afdeling Herwijnen van de Gelderse maatschappij van land bouw en de afdeling Herwijnen van ae C.B.T.B. zonden de stemmers een tele gram aan de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening. Daarin worat gezegd dat de lasten voor de landeigenaren door de ruilver kaveling waarschijnlijk te hoog worden. Men dringt er met klem bij de overheid op aan, de subsidiebijdrage te verhogen. Er bleken 5872 grondeigenaren voor en 824 tegen deze ruilverkaveling te hebben gestemd. De kosten van dit ob ject worden geraamd op 51.712.000 gul den, waarvan twaalf miljoen gulden voor boerderijbouw is uitgetrokken. Van onze correspondent PARIJS De Franse regering schijnt zich te willen haasten voor het officieel in werking treden van de vijfde republiek op 8 januari a.s. Zo heeft zij gisteren de organisatie van de nationale verdediging bij or- dannantie op verschillende punten ingrijpend gewijzigd. Uitgangspunt van de nieuwe rege lingen is de stelling geweest, dat in de tegenwoordige omstandigheden en rekening houdend met de ontwikkeling van de technische wijze van oorlog voering, de oorlogsdreiging in wezen permanent is. De organisatie van de defensie dient dus ook -permanent te zijn. Daarbij komt, dat de dreiging ook van binnen het land uit zou kunnen komen en daarom heeft men de sa menwerking tussen bu-rgerlijke en mi litaire autoriteiten versterkt. Ook is bepaald, dat bij decreet een commissie voor het wetenschappelijk onderzoek ten behoeve van d'e defensie zal worden ingesteld. HAVANNA (Reuter) In hevige ge vechten tussen Cubaanse troepen en de opstandelingen van Fidel Castro om Santa Clara, een stad van 150.000 in woners, zijn volgens onbevestigde be richten ongeveer 1.000 mensen omge komen, onder wie ook vele burgers zouden zijn. Vliegtuigen zouden de aanvallende op standelingen met bommen en vuur van boordwapens bestoken. Het Cubaanse leger verdedigt Santa Clara verbeten. Het verlies van die stad zou een zwa re klap voor de regering zijn. Alle verbindingen met de stad waren gis teren verbroken. Santa Clara is de hoofdstad van de pro vinciale Las Villas die de rebellen al voor tachtig procent in handen bewe ren te hebben. RIO DE JANEIRO (Reuter) Een passagiersvliegtuig van de Braziliaanse luchtvaartmaatschappij Viacao Aerea is neergestort in de baai voor de stad Rio de Janeiro. Vijf mensen kwamen om het leven; acht werden gewond. De militaire dienst in Frankrijk zal voortaan nationale dienst worden ge noemd. Die omvat eensdeels de mi litaire dienst, anderdeels de zg. ver- dedigingsdienst, welke zal moeten voorzien in niet-militair personeel voor de strijdkrachten. De diensttijd zal worden verlengd tot twee jaar. Deze bepaling zal voorlopig in dier voege worden toegepast, dat de eigenlijke diensttijd op achttien maanden blijft gesteld, doch dat er zes maanden zul len worden gereserveerd -voor herha lingsoefeningen. Deze laatste maatre gel wordt gemotiveerd door de snelle modernisering waaraan tegenwoordig de wapens en de methoden van krijgs voering onderhevig zijn. De maximum leeftijd van het op roepen is verlaagd van 47 tot 37 jaar; na die leeftijd kan men echter worden opgeroepen voor de verdedigingsdiens ten, zoals luchtbescherming, arbeid in fabrieken, onderhoud van wegen e.d. Voorlopig zal er voor de Franse mi litair nog weinig veranderen. Eerst in 1965-1966 hoopt Frankrijk zijn nieuwe en gemoderniseerde leger geheel op peil te hebben. In de tussenliggende jaren zal men de nieuwe organisatie trachten op te bouwen. DEN HAAG Staatsraad mr. dr. L. N. Deckers heeft gisteren afscheid ge nomen als voorzitter van de Algemene Nederlandse vereniging voor vreemde lingenverkeer. Hij heeft de functie ne gentien jaar bekleed. Van de ANW kreeg de heer Deckers de zilveren legpenning. Bovendien zal in het gebouw van de vereniging een borstbeeld van hem worden geplaatst. De kunstenaar wordt nog aangewezen. De af scheidsontvangst werd bezocht door onder meer de directies van de ANWB, reisverenigingen, tal van VVV's, het bankwezen, scheepvaart- en lucht vaartondernemingen, spoorwegen en ka mers van koophandel. zal morgen, 1 januari, niet verschijnen. bezig geweest met een sleepnet in de Oude Gracht. Het verdronken jonge tje werd tenslotte onder de Weesbrug gevonden, ongeveer drie en een halve meter uit de kant en nauwelijks hon derdvijftig meter van het ouderlijk huis. Met deze dramatische ontknoping is een einde gekomen aan de onzekerheid over het lot van het verdwenen kind, dat vandaag een week geleden spoor loos verdween toen het voor de deur op het stoepje ging spelen op de Oude Gracht. Toch blijven nog enkele duistere punten over, waarnaar de politie nog een on derzoek instelt. Men heeft nog niet kunnen vaststellen hoe het kind te water is geraakt. Niemand heeft dat gezien, hoewel het de bewuste dag zeer druk op de Oude Gracht was. Ook vindt de politie het vreemd dat het kind werd gevonden op een plek, die in de afgelopen week al enkele malen nauwkeurig is afgezocht. De recher che had gisterochtend niettemin beslo ten andermaal te dreggen nadat we derom een tip was binnengekomen dat het jongetje zou zijn gezien op de werf van de Oude Gracht. Hoewel de politie direct na het verdwij nen van het jongetje ernstig rekening hield met de mogelijkheid van ver drinking, werd ook aan ontvoering ge dacht. Eergisteren was er zelfs nog een zodanige aanwijzing in die richting, dat de politie overging tot arrestatie van een man. Hij beschikte echter over een alibi, dat door verscheidene getui gen werd bevestigd, zodat hij direct weer op vrije voeten werd gesteld. Het lijkje van de jongen is ter beschik king gesteld van de justitie. Zij heeft sectie gelast, hoewel men niet ver wacht dat er enig spoor van misdrijf zal worden gevonden. Van onze correspondent UTRECHT. Gistermorgen is de Paltzerweg 224 in de Zeister buurtschap Den Dolder het toneel geweest van een hevige ontploffing. De vijftien jarige Albert Blommers, die daar met zijn moeder woont, had in de kerst vakantie scheikundige proeven op zijn kamer gedaan en was daar ook gis teren mee bezig. Plotseling volgde een harde knal, waarna ruiten uit de sponningen vlogen, huisraad in de tuin werd geslingerd en de kamer werd ver woest. De jeugdige scholier van de Werkplaats uit Bilthoven was er erg aan toe. Hij werd hevig bloedend naar het Utrechtse Diaconessenhuis ver voerd waar hem twee bloedtransfusies werden toegediend. Zijn toestand is zeer ernstig. Al eerder had hij ongelukken ver oorzaakt bij het nemen van proeven en nog kort geleden was het huis bijna in brand gevlogen toen hij een bran dend stukje textiel naar buiten gooide dat het dak haast in lichter laaie had gezet. Gistermorgen was hij nog in pyjama toen de explosie onverwachts volgde. Zwaar gewond liep hij de kamer uit naar beneden, waar hij een ruit van de keuken kapot sloeg (een der weinige in het huis die heel was gebleven) teneinde om hulp te roepen. Een buurman kwam toegesneld en zorgde voor de nodige assistentie van medische zijde en 'het transport naar het ziekenhuis, omdat de moeder van Albert op het moment van de ont ploffing niet thuis was. Later is zij gewaarschuwd, zodat zij haar zoon nog naar het ziekenhuis kon ver gezellen. De politie heeft een onder zoek in de woning ingesteld. Dc negenjarige Rinze Wedzinga uit Boelenslaan in Friesland, die maandag tijdens het voetballen op straat door een vrachtauto werd aangereden, is giste ren aan zijn verwondingen overleden. Here, Gij zijt ons een toevlucht geweest van geslacht tot geslacht; eer de hergen geboren waren, en Gij aarde en wereld hadt voortgebracht, ja, van eeuwigheid tot eeuwigheid zijt Gij God. De dagen onzer jaren, daarin zijn zeventig jaren, en, indien wij sterk zijn, tachtig jaren; wat daarin onze trots was, is, moeite ert leed, want het gaat snel voorbij en wij vliegen heen. Laat Uw werk aan Uw knechten openbaar worden, en Uw heerlijkheid over Uw kinderen; De liefelijkheid van de Here onze God, zij over ons en bevestig Gij het werk onzer handen over ons, ja, het werk onzer handen, bevestig dat. Van onze weerkundige medewerker DE BILT. - Droge dagen zijp er in december maar sporadisch geweèst, maar gisteren hadden wij er toch een. Zelfs scheen de zon enige tijd en dat bij een temperatuur, die tot zeven negen graden opdiep. Dat zijn zo de dingen, die kunnen voorkomen als het weer wisselvallig is; als nu eens een depressie over ons heentrekt, zoals gisternacht is gebeurd en dan weer een rug van hoge druk voor opklarin gen zorgt. De vrij warme lucht, die de depressies met zich meevoeren, heeft de vorst gisteren nog verder naar het oosten teruggedrongen. Inmiddels is een nieuwe depressie in aantocht. Gisteravond was zij ten zui den van Ierland aangekomen, op weg naar het vasteland van Europa. Zij zal er de oorzaak van zijn, dat de oude jaarsdag niet zonder regen voorbij zal gaan. Achter de depressie is de lucht iets droger en iets kouder. Het nieuwe jaar gaat dus met iets kouder weer begin nen, maar vorst betekent dit nog aller minst. Boven de oceaan zijn meer de pressies in aantocht, zodat het wissel vallige weer met tijdelijk veel wind voortduurt. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De uit de C.P.N. getreden groep-Wagenaar c.s. (de zg. Bruggroep) is van plan deel te ne men aan de verkiezingen voor de Tweede Kamer in maart. Op een landelijke conferentie van le den van de Bruggroep, die in januari 1959 in Amsterdam wordt gehouden, zal op dit punt een definitieve beslissing worden genomen. Zoals bekend is de groep-Wagenaar indertijd uit de C.P.N. getreden in ver band met moeilijkheden rond de dictato riale houding van de partijsecretaris, Paul de Groot. Tegelijkertijd voltrok zich ook in de communistische vakbe weging E.V.C. een scheuring, die voort kwam uit een diepgaand meningsver schil over de manier, waarop de samen werking tussen E V.C. en N.V.V. moest worden nagestreefd. Eigen nieuwsdienst MAASTRICHT. De opsporing van de ondergedoken Belg, die wordt ver dacht van moord op de 46-jarige ko~ lenjiandelaarster Maike Dreesen, uit het Belgische dorpje Rekum vlakbij Maastricht, heeft ook gisteren nog geen resultaat gehad. De sterke Belg P. J. C. schijnt een gevaarlijk heerschap te zijn. Een even tuele arrestatie zal niet door één agent kunnen worden verricht. Het is niet uitgesloten dat de zich schuilhoudende grensarbeider een eind aan zijn leven maakt. Nog voordat de moord werd ontdekt, had hij daarop gezinspeeld. Hij was toen aan de zwier in enkele Belgische café's in de grens streek. De Belg zit zonder geld en de Maas trichtse politie is op haar hoede voor een nachtelijke roof. De bewijzen, dat C. de moordenaar zou zijn, stapelen zich steeds hoger op. Bovendien is de man, die geestelijk ge stoord is, een goede bekende van de Belgische politie. Hij is sinds 1934 tien maal veroordeeld voor diefstal, zeden delicten, aanrandingen en vechtpartijen. Eigen nieuwsdienst ZUTFEN. De politie te Zutfen heeft zes jongens van vijftien tot achttien jaar gearresteerd, die in groepjes van twee. drie of vier uit inbreken gingen. Sinds september hebben de jongens in Zutfen en omgeving dertien inbraken gepleegd. De laatste maal hebben ze op Eerste Kerstdag zeshonderd gulden ge stolen van een winkelier in Eefde. Vier honderd gulden daarvan konden nog worden achterhaald. Zij voerden waakhond met gestolen idees ZUTPHEN. Zes jongens tussen vijftien en achttien jaar, die bij der tien inbraken in Zutphen, Warnsveld en Eefde honderden guldens hebben buit gemaakt, zijn in hun kraag gepakt. De knapen drongen meestal tussen tien en twaalf uur verlaten woningen bin nen. Bij een inbraak aan de Wilhelmina- laan in Zutphen voerden zij een waak hond stil met vlees dat zij uit de koel kast van het huis hadden gehaald. Een van de jongens had bij zijn aan houding honderdzestig gulden verborgen in zijn laarzen, twee anderen hadden thuis honderdvijftig en tachtig gulden verstopt. Vijf van hen zijn opgesloten, de jongste is vrijgelaten. Eigen nieuwsdienst IJZENDIJKE. Een letterlijk daverend hoogtepunt van de bruiloft van mejuffrouw Corijn en de heer C. van Acker uit Sluiskil het feest werd gevierd in het cafe van de bruid was de onaangekondigde binnenkomst van een personenauto. Die was met grote snelheid door de zijgevel van het café gereden De wagen kwam in de overvolle cafézaal terecht. De chauffeur en zijn' passagier werden gewond. Drie bruiloftsgasten liepen wat schrammen op Het feest werd in een andere zaal voortgezet. „Scherven brengen geluk" is nu het Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond te 23.15 uur: Veel bewolking met plaatselijk enige regen of motregen. Matige, later af en toe krachtige en aan de kust moge lijk tijdelijk har de zuidwestelijke wind. Ongeveer dezelfde tempera turen als gisteren. MIESJE: Dag 1958. max. neersl. temp. 719 in uur weer wind gr. C. in mm Helsinki geh. bew. ONO -4 0 Stockh. sneeuw WZW 1 0.1 Oslo geh. bew. NNO -5 0 Kopenh. zw. bew. ZW 6 0 Aberdeen onbew. ZW 7 0 Londen geh. bew. ZO 9 0 A'dam geh. bew. ZZW 8 0 Brussel zw. bew. Z 10 0 Luxemb. regen ZW 7 1 Parijs geh. bew. ZZW 10 0,6 Bordeaux geh. bew. ZZW 7 0 Grenoble 1. bew. stil 11 0 Nice h. bew. N 15 0 Berlijn zw. bew. WZW 7 0,2 Frankf. zw. bew. ZW 11 0,3 München zw. bew. WZW 9 0 Garm. P. onbew. stil 8 0 Zürich mist O .9 8 0 Genève onbew. NNO 0 Locarno mist stil 5 Wenen onbew. W 11 0 Innsbr. geh. bew. W 5 0 Rome onbew. stil 15 0 Ajaccio 1. bew. O 17 0 Madrid onbew. stil 12 0 Majorca onbew. OZO 17 0 Algiers onbew. O 17 0

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 1