PLAN STAF: BETERE EN GOEDKOPERE DEFENSIE Vandaag resolutie in Navo-raad Inspirerend woord van de Koningin Vervroegd stemmen algemeen verwacht Taakverdeling voor de strijdkrachten Eind 1959 Nederlandse troepen in Duitsland MUITENDE VISSERS OP DE „DIRKJE HET GROTE MOMENT De Bilt: Rustig Inbrekers met dure smaak PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Kruimeldiefjes in Wezep gegrepen So w j et-geleer den komen niet voor maatschappelijke werkers E. Vermeer niet bang Dodelijke val van trap Taakverdeling Krachtige figuur voor de Jonge eredoctor K. P. van der Mandele Dodelijk schot in Amsterdam Nederlandse schepen aan de grond Werkgroep Toch compensatie voor verhoogde A. O. W.-premie Duitsland motorboten naar Nederland 100 KM VAN IJZEREN GORDIJN Tapijtindustrie krijgt het moeilijk iu Euromarkt Schipper afgeranseld door heethoofden LAATSTE NIEUWS Amsterdam ruilt met Ned. Bank MECANICIEN VAN R.A.F. VEROORDEELD Prof. Klaiis Wessel naar West-Berlijn gevlucht Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100- 3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24, tel. 01184-3224; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs 0,56 per week, T,— per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. Rubriek Kabouter» 5 cent per woord met een minimum van 1. i4e jaarg, No. i486Donderdag 18 december 1958 Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Na een dag van ingespannen werken en bespre kingen met vijf fractievoorzitters heetf infoirmateur prof. dr. L. J. M. Beel gisteravond de Konin gin een interim-rapport uitge bracht over zijn onderzoek. Hij werd daartoe op paleis Soest- dijk ontvangen. GEEN UITZICHT Later zal prof. Beel een definitief rapport uitbrengen. Omtrent de in houd van dat rapport, waarin dan meteen een advies besloten zal liggen, bestaat in politieke kringen iti Den Haag een vrijwel eensluiden de verwachting, op goede gronden ge baseerd. Dit advies zou dan, volgens waarnemingen die bevestigd worden door onze eigen bevindingen, hierop neerkomen dat de politieke tegenstel lingen en de gegroeide verhoudingen geen uitzicht bieden op een normale kabinetsformatie, zodat de weg van kamerontbinding en vervroegde verkie zingen gekozen zal dienen te worden. POLITIEKE RUST De informateur heeft dus blijkbaar niet alleen de politieke, maar ook de staat kundige aspecten van het vraagstuk onder ogen gezien. Dit gebeurde giste ren dus tijdens de besprekingen, die prof. dr. Beel rustig thuis in de Wasse- naarse dreven heeft gevoerd met de vijf fractievoorzitters Oud, Romme, Tilanus. Burger en Bruins Slot. Op en rond het Binnenhof kenmerkte de dag van gis teren zich door een bijna onwaarschijn lijke rust op politiek terrein, een rust die prof. dr. Beel overigens als eerste voorwaarde had gesteld voor het wel slagen van zijn onderzoek. Het gebouw van de Tweede Kamer was vrijwel verlaten. ROMPKABINET' Ais het rapport van de informateur in derdaad in de loop van heden aan de Koningin wordt aangeboden, kan nog Nog deze week kan de beslissing van Hare Majesteit worden tegemoet ge zien inzake het verzoek om ontslag van minister Hofstra en de andere so cialistische bewindslieden en inzake het ter beschikking stellen van de portefeuilles van de overige leden van het kabinet. Deze beslissing zal dan wel uitlopen op het verlenen van ontslag aan de socia listische ministers en de staatssecre tarissen en de opdracht aan een van de overige ministers om een rompkabinet te vormen, dat nog een aantal dringende zaken met het parlement afhandelt en intussen vervroegde verkiezingen voor bereidt. NOG NET Dan kan maandag de Tweede Kamer de belastingontwerpen met de nieuwe minister van financiën afhandelen, wel ke ontwerpen ten slotte op de voorlaat ste dag van het jaar nog juist in de Eerste Kamer kunnen worden behan deld, om op tijd dat is voor 1 ja nuari 1959 in het Staatsblad te ver schijnen. Van onze correspondent PARIJS De strijdkrachten van de Navo zullen in de eerstkomen de maanden nog meer dan tot dusver moeten integreren en coör dineren, teneinde zo doelmatig en zo snel mogelijk te kunnen werken en teneinde de besparingen, nodig om de bewapening op bet modernste peil te houden, op te brengen. Met dit van gezond verstand en praktisch realisme getuigend advies heeft ir. Staf, de Nederlandse minister van oorlog, gisteren in de vergadering van de ministerraad van de Navo zijn bijdrage geleverd tot de versterking van het Westerse schild tegen het communisme. De meeste vertegenwoordigers van de Navo-landen waren het vol komen met zijn betoog eens en men verwacht, dat vandaag een reso lutie in dezelfde geest zal worden aangenomen. Minister Staf heeft enige voorbeelden gegeven van terreinen waar naast el kaar inplaats van met elkaar wordt ge werkt. Zo zouden bijv. wanneer Franse, Duitse, Engelse en Nederlandse troepen in Noordwest-Europa zouden opereren, EigH nieuwdienst WEZEP. De Rijkspolitie voor het noorden van de Veluwe heeft vijf jon gelui gearresteerd, die al twee en een half jaar jang kleine diefstallen hebben gepleegd. De politie ging de jongens verdenken, omdat ze in café's wat al te royaal met hun geld omsprongen. De jongelui de oudste negentien, de jongste zestien jaar oud hebben meestal met z'n tweeën of drieën ge werkt. Na de arrestaties hebben ze meer dan vijftig diefstallen bekend- De mees te betroffen kleine diefstallen in winkels, garages, en dergelijke. Eenmaal werd er uit een kantoor driehonderd gulden ont vreemd. VISA GEWEIGERD AMSTERDAM. Nederland heeft vi sa geweigerd aan drie Russische geleer den. De geleerden waren uitgenodigd door de vereniging Nederland-USSR. De genodigden waren professor A. A. Michailow, directeur van het astrono misch observatorium te Poelikowo (bij Leningrad), professor A. I. Nesterow, lid van de Russische akademie van me dische wetenschappen en professor P. I. Lapin, één van de directeuren van de centrale botanische tuin van de akade- tie. Zij hebben de vereniging een telegram gestuurd, waarin zij hun spijt over de weigering uitdrukken. Eigen nieuwsdienst UTRECHT. Koningin Juliana heeft gisteren in Utrecht een inspi rerend woord gesproken tot alle maatschappelijke werkers en werk sters in het land. Zij deed dat tij dens het jubileumcongres van de Nationale raad voor maatschappelijk werk die thans vijftig jaar bestaat. De verantwoordelijkheid van de maatschappelijke werkers is groot, zo zei ze, en daarom mag er of kan er nooit sprake zijn van een versagen. Juist in het maatschappelijk werk waar de menselijke verhoudingen zo gevoe lig zijn, dient men zich geheel te geven. Een gevaar zag de Koningin in een te veel organiseren omdat de spontane bewogenheid, die zij bij velen aan wezig achtte, daardoor zou kunnen gaan verdwijnen. JUBILEUMBOEK Na haar toespraak ontving de Ko ningin het eerste exemplaar van het jubileumboek van de raad. De voor zitter, jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford, overhandigde het haar. De minister van maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, bracht de gelukwensen van de rege ring over aan de raad. Zij hoopte dat de armenwet binnen niet al te lange tijd gewijzigd kon worden omdat de huidige wet onvoldoende bestaansze kerheid biedt aan degenen die er door worden geholpen. GEEN EXCUUS De secretaresse van de Nationale raad, mej. mr. M. Tjeenk Willink, vond het erg dat men tegenwoordig zo wei nig financiële steun verleent aan het maatschappelijk werk. Volgens haar gaat het excuus dat er zoveel belas ting moet worden betaald niet op, zo- ZUID BEIJERLAND (ANP) De Ge reformeerde kerk te Zuid Beijerland heeft een aardig buitenkansje. Voor de bouw van een nieuwe kerk had zij twaalfhonderd vierkante meter grond nodig. De raad van Zuid Beijerland heeft haar nu het hele terrein verkocht vnnr do somma van precies een gul- lang het Nederlandse volk zich nog kan permitteren 850 miljoen gulden per jaar in rook te doen vervliegen, 210 miljoen gulden om te zetten in sterke en minder sterke drank en ijs jes en 72 miljoen gulden in de bios coopkassa's te deponeren. Mr. Tjeenk Willink achtte een inten sieve voorlichting nodig om inzicht te geven in de maatschappelijke nood, die nu wel minder van materiële, maar des te meer van geestelijke aard is. AMSTERDAM (ANP). „Ik wil na drukkelijk verklaren dat wij vervroegde verkiezingen in geen enkel opzicht schuwen, als die tot een oplossing van de kabinetscrisis zouden leiden", ver klaarde gisteravond de voorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer E. Vermeer, tijdens een partijvergadering van de federatie Amsterdam. Of vervroegde verkiezingen nodig zijn, was volgens hem nog de vraag- ,,In de Tweede Kamer was er een flinke meer derheid, die het kabinet ten val bracht. Deze meerderheid moet ook de moed opbrengen een regering te vormen. Het lijkt er veel op, dat zij nu aar* het Nederlandse volk wil vragen of zij het wel goed heeft gedaan", zo zei hij. AMSTERDAM (ANP). In het trap portaal van haar woning aan de Van Boetzelaerstraat Amsterdam werd gis termiddag het lijk van de 65-jarige me vrouw Van der M. gevonden. Zij is ver moedelijk na het kolenscheppen van de zoldertrap gevallen. AMSTERDAM Het is vrijwel zeker dat de wereldpremière van de Anna Frankfilm in maart te Amsterdam zal worden gegeven. Oorspronkelijk zou de film in januari gaan draaien, maar de montage blijkt volgens de bestaande plannen vier aan- en afvoerlijnen naast elkaar functione^ ren, iedere troep zou eigen voorraden aanhouden, eigen verbindingen enz. Daaraan moet thans een einde worden gemaakt. Volgens het nieuwe plan zouden ook bijv. de raket-eenheden in de verschil lende landen door eigen strijdkrachten van die landen bemand worden. Neder land heeft zo bijv. reeds het onderhoud van de batterijen Nikes geheel aan België overgedragen. Ook op het gebied van de wapenpro- duktie is vermoedelijk een nieuwe ont wikkeling te verwachten- in dit verband en men kan het idee van de taakverde ling natuurlijk nog verder doorvoeren en zich afvragen, aldus minister Staf, of het wel nodig is dat ieder land een eigen luchtmacht en een eigen vloot heeft. Waarom zou niet het ene land alleen jachtvliegtuigen, het andere alleen bommenwerpers hebben, die in geval van nood toch in de algemene strijd krachten zouden worden geïntegreerd. Er zal een sterke organisator nodig zijn, zoals men die ook in 1952 heeft gehad om deze interne reorganisatie en versteviging te helpen verwezenlijken. Minister Staf is van oordeel, dat zo iemand m weinig maanden de nodige verandering zou kunnen doorvoeren. Gisterochtend heeft de Navo zich eerst bezig gehouden met het rapport van generaal Norstad over het in het afgelo pen jaar op militair gebied bereikte en over de plannen voor 1959. Verscheidene ministers hebben daarna nog het woord gevoerd. Bij de algemene discussie gebleken, dat de andere landen er dit keer kennelijk op uit zijn het zich toch al zo geprikkeld tonende Frankrijk enigszins te sparen. Ze hebben het niet al te zeer willen wijzen op zijn tekort komingen, zoals het dralen met de aan leg van startplaatsen voor raketten op Frans grondgebied, het talmen met de bereidheid zijn jachtvliegtuigen onder geallieerd commando te brengen enz. AMSTERDAM. Gisteravond laat heeft de 35-jarige houder van een speelhuis aan de Ruysdaalkade 11 te Amsterdam, G. S-, een klant die in de onderwereld de bijnaam draagt van Dikke Han, met een pistoolschot ge dood. Het schot trof het slachtoffer midden in het gelaat en de kogel verliet het hoofd aan de achterzijde en trof daarna de arm van een vriend van de getrof fene, T K. Dikke Han en zijn vriend waren naar de Ruysdaalkade gekomen om er een illegaal kaartje te leggen. De speelhuis houder weigerde hun echter de toegang. Hij rende naar boven, haalde uit een la een pistool en toen hij bij terugkomst nog steeds verzet ontmoette, loste hij het fatale schot. Hijzelf verklaarde tegen over de politie, bij wie hij zich vrijwillig heeft gemeld, dat het schot tijdens een vechtpartij is afgegaan. Hij is in arrest AALBORG (ANP) De Nederlandse kustvaarder Marian H. zit sinds dins dagavond in het Limfjord bij Jutland aan de grond. Het lid van de beman ning J. H. Alders werd door een wind asketting bewusteloos geslagen toen men probeerde het schip met eigen midde len weer vlot te krijgen. Hij is licht ge wond in een ziekenhuis te Aalborg op genomen. Een sleepboot en een ber gingsvaartuig zijn ter assistentie bij de Marian H. aanwezig. Pogingen om de Nederlandse kust vaarder Rex uit Appingedam, die al sinds maandag aan de grond zit voor de haven van Marstal in Denemarken, vlot te krijgen zijn mislukt. Men is be gonnen met het lossen van de lading steenkolen. Er bestaat geen gevaar voor de bemanning. De paardenhandelaar P. L. uit Ter- steeg was met twee paarden op weg naar huis toen ze op hol sloegen. Hij werd in de berm gesmeten en liep een schedel- basisfractuur op. Inmiddels is een werkgroep van de Westerse vier landen (Amerika, Enge land, Frankrijk en Duitsland) begonnen met het redigeren van een ontwerp voor het antwoord op de Russische nota van 27 november. Het ligt in de bedoeling, dat de antwoorden veel korter worden dan het document van 9600 woorden van de heer Kroesjtsjef. Zij zullen drie punten behelzen: Afwijzing van de eenzijdige beslis sing van het Kremlin. Bevestiging dat het Westen bereid blijft te onderhandelen over de her eniging van Duitsland, de Europese veiligheid en het Duitse vredes verdrag. Verzoek om toelichting op de nota van 27 november, met name de con crete vraag of het al of niet om een ultimatum gaat. Dit laatste punt zou moeten dienen om Rusland een „eervolle terugtocht" moge lijk te maken en in het bijzonder om de gelegenheid tot verdere onderhandelin gen te openen. Mr. K. P. v. d. Mandele, voorzit ter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam, is sinds gisteren eredoctor in de economie. Het was de Nederlandsche Economi sche Hoogeschool die hem met het eredoctoraat onderscheidde. Op de foto hét moment van de dag voor de nieuwe eredoctor, die hier wordt gelukgewenst door zijn promotor prof. dr. J. Tinbergen. Verder ziet u van links naar rechts mr. J. Klaasesz, commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, mr. lacq. Du- tilh, in dit geval een der paranym- phen, minister-president dr. W. Drees, mevrouw Van der Mandele met de haar aangeboden bloemen en dr. K. E. van der Mandele, zoon van de promovendus, tweede para- nymph. Als diplomatiek vertegen woordiger van Nederland in het bui tenland kon hij toevallig de erepro motie bijwonen doordat hij met ver lof was. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het college van rijks bemiddelaars heeft een beschikking af gekondigd, waarbij de compensatie voor de A.O.V7.-premie wordt verhoogd van 386,40 tot 417,20 per jaar. Die ver hoging komt voort uit Ihet optrekken van de loongrens per 1 januari van 6900 tot 7450, waardoor de maximum pre mie (6,75 procent) stijgt imet 30,80. Vor deze beslissing had het college een verdeeld advies van de Stichting van de arbeid ontvangen, waarin de werkgevers een compensatie afwezen, de werknemers -haar aanbevalen. Het college heeft nu het laatste standpunt gevolgd. De beschikking is in de staats courant gepubliceerd. DJAKARTA (Reuter). De Indonesi sche marine heeft acht motorboten be steld bij een scheepswerf in Bremen. De schepen, die 55 miljoen mark kosten, zullen in 1960 worden opgeleverd. Van onze correspondent PARIJS Minister Staf heeft gisteren te Parijs verklaard, dat de onder handelingen met Duitsland over het stationeren van een Nederlandse gevechts groep in Duitsland goede voortgang maken. De demissionaire bewindsman verwacht, dat deze gevechtsgroep tegen het einde van het volgende jaar zijn kampement zal hebben ingenomen. Aan deze plaatsing van 1/3 divisie, zo dicht mogelijk bij de streek waar zij in geval van nood hoogstwaarschijnlijk ook zou moeten opereren, zijn uiteraard vele voor de hand liggende voordelen verbon den. (Op grond van eerdere gegevens moet men aannemen dat deze Nederlandse troepen zullen worden gelegerd op ruim honderd kilometer van het IJzeren Gor dijn, niet ver van Bremen. De door hen te verdedigen linie loopt langs de Weser. De Nederlanders zullen het noor delijkst gelegen geallieerd detachement vormen op Duits gebied. Onmiddellijk ten zuiden van hun sector zullen Britse troepen worden gelegerd en ten zuiden van de Britten zal de verdediging wor den toevertrouwd aan Belgische troe pen. Ten zuiden daarvan zullen Duitse troepen met de verdediging worden be last. Red.) Ook over de mogelijkheden van de oefenterreinen, gelegen tussen Clermont ger deze zomer ter beschikking van de Nederlandse legeroefeningen stelt, was minister Staf uitermate te spreken. AMSTERDAM. De vooruitzichten zijn in verband met de komende Euro- markt niet onverdeeld gunstig. Er wor den voor de gehele Nederlandse tapijt industrie grote moeilijkheden verwacht. Dit werd in de jaarvergadering van Ve- neta meegedeeld. ROTTERDAM (ANP) Een porte feuille met achttienhonderd gulden is gestolen uit de woning van de 32-jarige incasseerder A. van der H. te Rotter dam. De man had het geld geïnd voor een paar huiseigenaren. Hij heeft de '99 Van een onzer verslaggevers IJMUIDEN. Op de Rotterdam se motortreiler RO 53 Dirkje heb ben twee opstandige matrozen een „greep naar de macht" gedaan. Schip per Jan Klinkenberg, nu weer thuis in IJmuiden, doet het verhaal over deze muiterij met onderbrekingen om de vele pijnlijke en blauwe plek ken te strelen, die hij opliep bij de wilde vechtpartijen op de brug van de Dirkje. De Dirkje is een modern vissersschip van de n.v. Piscator. De laatste reis had niet veel succes opgeleverd. De rederij en de schipper besloten na de slechte haringvisserij in het Kanaal door te stomen langs de Engelse zuid kust naar de Ierse Zee. Daar meldden andere treilers namelijk betere vang sten. Twee opvarenden, A. T. R. uit Kat wijk en C. B. uit Scheveningen, waren het met dat besluit niet eens. De man nen meenden, dat de reis met twee weken al lang genoeg had geduurd. Zij wilden het commando overnemen. OPGESLOTEN Er ontstond op de brug van de Dirkje na een woordenwisseling een woeste vechtpartij, die ermee eindigde dat de schipper in zijn hut werd op gesloten. Gelukkig hadden stuurman Jan de Boer en andere opvarenden het tumult gehoord. Met succes slaagden zij er in de twee muitende heethoofden tot bedaren te brengen. Zij ontzetten de schipper, die zich niet goed tegen het tweetal had kunnen verweren: bij een ongeluk aan boord van de treiler Sumatra, waarop hij vroeger ter visserij ging, had hij een van zijn armen ernstig verwond. Schipper Klinkenberg bleek danig te zijn afgeranseld. Na zijti bevrijding kon hij echter het commando weer over nemen en hij besloot een Engelse haven op te zoeken om assistentie van de politie te vragen. TERUGGESTUURD De treiler was op dat moment op ongeveer twintig mijl van Landsend. Er werd koers gezet naar Falmouth, waar het schip onder bewaking werd gesteld. De Nederlandse consul was intussen gewaarschuwd en zorgde ervoor, dat de IJmuidense schipper in een zieken huis werd behandeld en opgenomen. Op zijn dringend verzoek kon schipper Klinkenberg de volgende dag naar boord terugkeren, daar hij de reis naar de Ierste Zee wenste voort te zetten. De Katwijker en Scheveninger wer- enkele reis per trein en Harwichboot naar Nederland. De Dirkje vervolgde met twee man minder aan boord de op 24 november begonnen reis naar de Ierse Zee en keerde in de nacht van dinsdag op woensdag te IJmuiden terug met bijna vierhonderd kantjes gezouten haring en ruim tweehonderd kisten verse haring. AMSTERDAM. Een kapelaan is er in geslaagd de geestelijk gestoorde ex- Koreastrijder, die had gedreigd ieder die in zijn buurt kwam neer te schieten, zijn wapen te ontnemen. Hij slaagde erin de man tot rede te brengen. De geestelijk gestoorde liet zich daarna ge willig door de geneeskundige dienst naar het Wiihelminagasthuis brengen. AMSTERDAM (A.N.P.) De ge meenteraad van Amsterdam heeft gis teravond besloten, een terrein aan het Frederiksplein te ruilen voor het ter rein met gebouwen van de Nederland sche Bank aan de Oude Turfmarkt. De gemeente wil dit terrein betrekken in de uitbreidingsplannen van haar uni versiteitscomplex aan de Oudemanhuis- poort, terwijl de Nederlandse Bank een nieuw, hoog gebouw met kluizen en kelders gaat vestigen op het Frederiks plein. Het terrein aan het Frederiksplein was eigenlijk bestemd voor een nieuw opera gebouw. Met de toevoeging „tenzij binnen een jaar een ander terrein beschikbaar zal zijn" heeft de raad een voorstel van B. en W. aangenomen om dat nu op de plaats van het oude RAI-gebouw te vestigen. BONN (Reuter) Prins Maynolf zu Erbach-Sehönberg, een 22-jarige slo tenmaker, is in Darmstadt veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens diefstal, fraude en valsheid in geschrif- te. Hij stal auto's, maakte ze onherken baar, zorgde voor valse papieren en ver kocht de wagens dan. Zijn echtgenote kreeg wegens medeplichtigheid twee maanden voorwaardelijk. Prof. mr. dr. M. Rooij spreekt in het N.T.S. journaal van vrijdag 26 december ter gelegenheid van het 500ste journaal. LONDEN (Reuter) Een mecanicien van de R.A.F. is gisteren veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en ontslag uit_ de dienst omdat hij zich ge gevens had' verschaft over militaire ge heimen met de bedoeling die te verko pen. Hij diende in Australië op het ter rein bij Woomera, waar de modernste Britse raketten worden beproefd. Enige maanden geleden werd hij ge arresteerd en naar Engeland terugge bracht. Voor zijn overbrenging had hij kans geziën nog te ontsm ppen. Ook deze ontsnapping was hem ten laste gelegd. Hij heeft een volledige bekentenis afge legd. BERLIJN (AP) Prof. Klaus Wes sel, de directeur van de afdeling vroeg christelijke kunst van het Oostberlijnsa staatsmuseum, is met zijn vrouw en twee kinderen naar West-Berlijn gevlucht. Eerder in de maand werd reeds aan prof. Heino Maedebach, directeur van de afdeling beeldhouwkunst van het museum, in West-Berlijn politiek asiel verleend. LONDEN (Reuter). De Engelse on derzeeboot Volatile is gestrand bij Whit by. De Engelse sleepboot Masterman, die de duikboot kwijtraakte toen de tros brak, zal trachten de Volatile vlot te trekken. Het K.N.M.I. in De Bilt bericht te gisteravond om 23.15 uur: Veranderlijke bewolking, met voornamelijk in de kustprovin cies enkele verspreid voor komende buien en hier en daar mist. Zwakke tot matige 9 wind tussen west en zuid. Iets lagere temperaturen. MIES JE; Halfweg de dure de cembermaand. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM Inbrekers, die woensdagnacht een bezoek brachten aan het kledingmagazijn De Prijsbreker op de Westblaak te Rotterdam, hebben mei kennis van zaken vijftig van de duurste bontjassen uitgezocht en meegenomen De prijzen van de jassen variëren van zeshonderd tot twaalfhonderd euRi - A

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 1