KAMER HET MYSTERIE-HILVERSUM D' Stortvloed van Aanvaring op Schelde; vier doden kritische vragen over commerciële televisie Druk op regering steeds krachtiger VLUCHT UIT DE WAS AANGEKONDIGD Amerikaans plan voor bemande kunstmaan Dader van een recordserie inbraken Denen houden in volle zee een Nederlands sinokkelschip aan TIJDNOOD DREIGT VOOR MINISTER HOFSTRA De Bilt: rustig PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Menselijke schedel in papiermand PRISMA 1 heel goed horloge» mm WAAROM 20 vroeg mr- WAAROM, WAT, WIE GEVONDEN 80.000 SIGARETTEN Geschiedschri j ving Indië-beleid Eerst proeven met Studiobouw stopgezet bij Wereldomroep Minder produktie Engelse mijnen muizen en apen Oude Douane wacht op minister APIN KLOM IN TORENSPITS Laatste contracten Hilton-hotels Kritiek op belastingvoorstellen Nieuwe Goldoni bij Rotterdams Toneel Hans Nesna overleden Eerste slachtoffer van lawinegevaar Vandaag Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100- 3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24 01184-3224; Terneuzen, Nieuw- straat 38, telefoon 01150-3189. Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. Rubriek Kabouters 5 cent per woord met een minimum van f 1. 14e Jaarg. No. 4173 Donderdag 4 december 1958 Eigen nieuwsdienst ANTWERPEN Op de Schelde voor de stad Antwerpen, ter hoogte van de loodsen 26 en 27. zijn gisteravond, juist na zons ondergang, een Nederlandse kust vaarder en een Belgisch binnen schip in aanvaring gekomen. Het Belgische schip zonk vrijwel on middellijk. De vier opvarenden hadden de tijd niet meer, om over boord te springen en zijn met hun schip ten onder gegaan. Het Nederlandse schip was de Maas bergen, die juist de haven uitvoer. Het overvaren Belgische schip was de 300 ton metende Hubert, die gela den was met 240 ton cement. MISVERSTAND De aanvaring ontstond toen de Hu- bert in de stroom opdraaide op het ogenblik dat de Maasbergen de haven uitvoer. Beide schepen zouden seinen hebben gegeven, maar er moet een misverstand zijn ontstaan. Midden in de rivier tussen de Kattendijk- en de Bonapartesluis, troffen de schepen el kaar met een zware klap. Het Belgische schip moet zeer zwaar beschadigd zijn, want al na enkele ogenblikken was het geheel onder water verdwenen. Slechts de bijboot en een paar speel- goedballen verschenen weer aan de oppervlakte. HEEL GEZIN Het gezin van de schipper bestond uit vier personen: vader, moeder en twee dochters. Men heeft geen spoor van hen teruggevonden. Schipper Ma thijs woonde te Antwerpen. Daar het wrak van de Hubert mid den in het vaarwater ligt is er op de plaats van de aanvaring een groene wrakboei neergelegd. WENEN (A.P.) Op het station van Linz heeft een werkvrouw in een papierbak een menselijke schedel ge vonden. De schedel was gewikkeld in oude kranten. Advertentie lllilllfil ËÊmÈÊmm Van onze speciale verslaggever ORDRECHT Op spec taculaire wijze heeft de 29-jarige R. T. uit Laren zijn aangekon digde vlucht uit het Huis van Bewaring in Dordrecht ten uit voer gebracht. Gisternacht is hij uit zijn cel verdwenen. Hij heeft kans gezien met een vijl of ijzerzaag een van de ijzerei. spijlen voor het venster van zijn cel te ver wijderen. Het gat tussen de overige staven was toen al groot genoeg voor deze lenige inbreker die nu heeft dc- wezen dat hij ook een geraffineerd uitbreker is. Door het gat is hij in de glazen ruif geklommen die voor de ramen van de cellen is aangebracht. Eenmaal daar- was- het -voor hem een klein kunstje om via deze ruif, die aan de bovenkant open is. in de dakgoot te komen. T. bevond zich toen op het dak van het Huis van Bewaring. Welke weg hij toen heeft genomen staat nog niet vast. REUZENSPRONG Niet uitgesloten is het dat hij dooi de dakgoot lopend naai' de voorzijde van het gebouw is gegaan om vandaar met een reuzensprong te belanden op het ruim twee meter lagere dak van het administratiegebouw dat op onge veer vier meter afstand staat aan de Doelstraat. Het is echter ook mogelijk dat hij zijn tocht door de goot heeft vervolgd naar de voorzijde van het gebouw, van waar hij langs een regenpijp op het lagere dak van het administratiege bouw kan zijn gezakt. In ieder geval heeft hij daarna gebruik gemaakt van de regenpijp die van het administra tiegebouw vlak langs de muur van de binnenplaats loopt. Eenmaal op deze zes meter hoge muur is hij als een ware geveltoerist naar beneden gegaan. Op de muur zijn duidelijk sporen achtergebleven van zijn schoenen die langs de stenen ^hebben geschaafd. IN DE MIST Hoe laat T. is ontvlucht staat nog niet vast. Bewoners van de Doelstraat hen- ben tussen kwart over twaalf en half één 's nachts een man hard de straat zien uithollen; andere bewoners zijn wakker geworden van een zware dreun. Zij kunnen eohter niet nauw keurig de tijd opgeven. Automobilis ten op de rijksweg hebben om tien voor één 's nachts een man van circa dertig jaar gezien die op de brug over de Oude Maas liep blootshoofds en zonder jas. Hij liep in noordelijke rich ting, naar Zwijndreoht dus. Op het tijd stip van de ontvluchting hing er een dikke ruist. DE REGERING is gisteravond in de Tweede Kamer over stelpt door een stortvloed van zeer kritische vragen over de commerciële televisie. Er werd krachtig bij de regering op aan gedrongen nu spoedig een be slissing te nemen op dit punt. W AAAU H, Vrolijk (arb.) wordt er zoveel geheimzinnig heid betracht met de nadere adviezen van de radioraad over de commerciële televisie? w; A T wilde freule Wtte- waall van Stoetwegen (c.h.) weten, is er nu eigenlijk aan de hand met de Nederlandse televisiestichting? zij kan als de radioweekbladen daar wel op drijven reclame niet op het scherm komen? ging zij voort, gaat er gebeuren als de recla me van buitenlandse zenders in ons land doordringt? zegt, merkte zij op, dat de Otem geen behoorlijke programma's zal geven? Het grote bezwaar van dr. Al- bering (kath.v.), mr. Vrolijk (arb.), freule Wttewaal (c.h.), mr. Toxopeus (lib.) was dat de Kamer zich geen oordeel kan vormen over de ontwikkelisig van het vraagstuk van de com merciële televisie. Freule Wttwaall drong daar om sterk aan op een regerings nota over de commerciële tele visie, bij welk verzoek mr. Toxopeus zich onmiddellijk aan sloot. (Voor het parlementaire verslag zie men pagina 5) Eigen nieuwsdienst KOPENHAGEN Een tip uit Ne derland heeft de Deense douane een goede slag doen slaan. Het Groningse kustvaartuig Ali S werd in volle zee opgewacht door een Deense douane boot. De douaniers vonden tachtigdui zend sigaretten aan boord. Zij zoeken door; de tipgever had namelijk van honderdtachtigduizend sigaretten ge sproken. De kapitein van het kustvaartuig, M. uit Den Haag, de Groningse machinist en de eveneens uit Groningen afkomstige kok zijn in verzekerde bewaring gesteld, verdacht van smokkel. De zes overige leden van de bemanning zijn na een kort verhoor weer op vrije voeten gesteld. Een katholiek priester heeft bij het politieverhoor als tolk gefungeerd. Ka pitein en machinist ontkennen zich met smokkelarij te hebben beziggehouden. Vandaag reeds zullen zij en de kok te recht staan. Dat gebeurt om oponthoud van de Ali S. te voorkomen Het Nederlandse vrachtscheepje, eigen dom van de rederij Swiers in Groningen, was op weg van Antwerpen naar de Deense stad Odense. Het werd echter naar de Deense haven Fredericia, aan de oostkust van Jutland gedirigeerd. De douaniers hopen de resterende honderdduizend sigaretten te vinden als de lading stukgoederen zal zijn gelost. ■Het is echter ook mogelijk dat deze partij al met kleine scheepjes naar de Deense kust is gebracht. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De regering staat sympathiek tegenover de suggestie van de Eerste-Kamerleden Van Riel en In 't Veld om op korte termijn een ge schiedschrijving van het Indië-beleid in de periode van 1945 tot en met de soe vereiniteitsoverdracht mogelijk te ma ken. Dr. Drees verklaarde gisteren in de Eerste Kamer dat er overleg gepleegd zal worden over de manier waarop de geschiedschrijving tot stand moet ko men. Mr. Van Riel had erop gewezen dat niet alleen alle stukken voor een derge lijk werk geraadpleegd moeten kunnen worden, maar dat ook alle betrokken per sonen moeten worden gehoord; met dit laatste kan men niet te lang wachten. Het is bijzonder belangrijk, zo meen de mr. Van Riel, dat deze periode uit de geschiedenis van het Koninkrijk voor het nageslacht wordt vastgelegd nu het nog kan. Naar zijn mening kon men het werk het beste laten verrichten door een team van beroepshistorici en ambtenaren, aangevuld met specialisten op het gebied van research. Indien nodig zou men met de publikatie van de resultaten van dit werk nog wel kunnen wachten. Eerst de volgende ochtend tussen zeven uur en half aoht werd de vlucht van T. ontdekt. Dat was toen bewaar ders zijn cel aan het eind van de gang op de hoogste etage betraden. Bij het zien van de lege cel, het kapotte raam en de weggezaagde spijl sloegen zij on middellijk alarm. T. had toen echter al een voorsprong van vijf of zes uur. NAAR BELGIË? De politie in het hele land is ge waarschuwd en op alle wegen in Ne derland wordt naar 1. uitgekeken. Ook de grensposten zijn gewaar schuwd De mogelijkheid is niet uit gesloten dat T. naar België of naar Frankrijk is gevlucht- Hij heeft daar in kringen van de onderwereld relaties zoals wij vorige week reedis meldden. Men zal zich herinneren dat T. door de oplettendheid van twee vrouwen m Leerdam, die de politie het nummer van zijn auto hadden opgegeven, werd fearresteerd. Hij wordt verdacht van 8 inbraken in tal van plaatsen in Noord- en Zuidlholland, Utrecht en Gelderland. VOORPROEFJE Kort na zijn arrestatie is T. ook al eens uitgebroken. Dat was in het poli tiebureau van Leerdam. Toen hij daar in een cel zat opgesloten kwam hij op eens de kamer van de dienstdoende politiechef binnenstappen. Vol trots liet hij de verbaasde politieman zien hoe hij uit zijn cel was gekomen en hij vertelde hem dat hij uit iedere cel van iedere gevangenis kon verdwijnen. Op deze opmerkelijke mededeling liet hij volgen dat hij heus niet van plan was uit te breken. „Ik heb nu bewezen dat ik het kan als ik het wil, maar ik zal niet weglopen omdat ik onschuldig ben." Intussen heeft het onderzoek tegen T zoveel bezwarende feiten opgele verd dat hij tenslotte wel moest toe geven dat hij in tal van gemeenten was geweest op het tijdstip dat daar in één nacht wel vijf of zeven inbraken waren gepleegd. Hij bleef weliswaar ontkennen dat hij de inbraken had ge pleegd, ondanks het bewijs dat op tal van plaatsen de afdruk van een hand palm was gevonden waarvan onmis kenbaar werd vastgesteld dat die af drukken van zijn hand afkomstig wa ren. MYSTERIE Spectaculair was de ontsnapping; BOVEN: uit de cel naar de dakgoot en MIDDENaan het eind van de goot met een reuzensprong naar het twee meter lagere dak van het admi nistratiegebouw, en dan langs de regenpijp naar beneden. 0 De ontvluchte R- T., geboren te Laren op 24 mei 1929, wiens signalement aldus luidt: lang 1,74 m, donkerblond haar, zeer hoog voorhoofd, ovaal gezicht, gekleed in grijs kostuum, gezet postuur, maar hij lijkt sportief. hoe hij in het bezit van de zaag of vijl is gekomen. Men vermoedt dat hij daarvoor hulp van buiten heeft gehad ofschoon wei vast staat dat hij bij zijn vlucht geen hulp heeft gehad. Men denkt eerder dat het werktuig op een vroeger tijdstip de cel van T. is bin nengesmokkeld. Intussen is er nog geen enkel nader spoor van de vluch teling ontdekt. Meer subsidie voor beroeps- en schoolkeuze De veronderstelling ligt voor de hand dat T. gemakkelijk kon bluffen met zijn uitbraak zonder vlucht te Leerdam, omdat de politie toen nog reaus voor beroeps- en schoolkeuze geen vermoeden had dat hij weieens krijgen meer subsidie, schuldig kon zijn aan een ongekend Qp het ministerie van sociale zaken Van onze Haagse redactie DEN HAAG De particuliere bu- de°tabra1k '"miïlukt en voofdit Teh een desbetreffende begrotingswijk alleen zou men hem niet veel kunnen §ing in maak, zo deelde minister- maken zoals T. zelf al had gezegd. Nu president dr. Drees gisteren in de het onderzoek vrijwel was afgesloten Eerste Kamer mee. en de datum was vastgesteld waarop hij nog deze maand voor de rechtbank in Dordrecht zou verschijnen, lag de situatie evenwel anders voor hem. T. heeft dat kennelijk beseft en hij heeft zijn in Leerdam gedemonstreerde ken nis van het uitbreken te baat genomen om vlak voor de rechtzitting te ver dwijnen. Bij zijn vlucht heeft hij alle factoren die in zijn voordeel waren han dig uitgebuit: in de eerste plaats de dikke mist. voorts het feit dat hij op de hoogste etage zat wat hem het voor deel verschafte dat hij gemakkelijk in de dakgoot kon komen die vlak boven het raam van zijn cel lag. De vraag is De bouw van de nieuwe Wereldom roep-studio is stopgezet. De bouwver gunning voor de tweede bouwfase laat namelijk nog steeds op zich wachten. Achtergrond van deze stagnatie zou zijn de onzekerheid, of de Wereldom roep, en dus ook deze bouwkosten, in de toekomst uit de luistergelden of uit 's rijks kas zullen worden gefinan cierd. (Een regeling van dit punt wordt verwacht in de langverbeide Omroep wet). Minister Hofstra heeft gisteren in Hilversum besprekingen gevoerd over deze kwestie, en de stand van zaken op de bouwplaats bekeken. LONDEN (Reuter). In Britse mijn werkerskringen is woensdag grote onrust ontstaan door een aantal ingrijpende maatregelen die door de Nationale Ko- lenraad zijn aangekondigd. Deze hebben tot doel de produktie van de mijnen in Engeland in te krimpen. De onverkochte kolenvoorraad in En geland is thans tot negentien miljoen ton gestegen. Bij de verbruikers zijn de voorraden ongeveer even groot. -Er zul len 36 mijnen worden gesloten. Hier door worden 12.000 mijnwerkers werk loos. Verder is besloten de dagbouwproduk- tie van de overige mijnen met onge veer drie miljoen ton per jaar te be perken. De Nationale Kolenraad verwacht dat de kolenproduktie in het land volgend jaar negen miljoen ton groter zal zijn dan het verbruik. De organisaties van de mijnwerkers hebben gisteren spoedbijeenkomsten be legd om de noodmaatregelen van de Kolenraad te bespreken. Zij hebben ern stige ontstemming gewekt. De mijnwer kers zullen medewerking aan de maat regelen weigeren. Vrijdag zal het over leg worden voortgezet. Eigen nieuwsdienst WASHINGTON Amerika heeft een stoutmoedig kunstmanenplan be kend gemaakt dat is gericht op de lancering van een bemande kunst maan die naar de aarde kan terug keren. Misschien 'deze maand al of anders in het begin van het volgende jaar zal de eerste kunstmaan van een flinke serie gelanceerd worden. Het ligt in de bedoe ling geleidelijk zwaardere kunstmanen in een baan om de aarde te brengen. De nadruk zal daarbij, in tegenstelling tot de tot dusverre gelanceerde Amerikaanse kunstmanen, minder op lange levensduur en grote hoogte komen te liggen en steeds meer op het gewicht komen te vallen. BASIS INGEWIJD Met de lancering van de eerste Disco verer (ontdekkingsreiziger) zal de nieuwe grote lanceerbasis Vandenberg aan de kust van de Stille Oceaan, waaraan al honderd miljoen dollar ten koste is ge legd, ingewijd worden. Alle in het nieuwe kunstmaanplan opgenomen satellieten zullen de naam Discoverer dragen. De eerste Discoverer zal, de eraan be vestigde eindtrap van de lanceerraket inbegrepen, 585 kilo wegen en evenals alle volgende in pal zuidelijke richting gelanceerd worden. Slaagt de lancering, dan zal de Discoverer een baan over de beide polen nemen en dus het gehele oppervlak van de aarde bestrijken. Omstreeks mei van het volgende jaar hoopt men een Discoverer met een muis of een aap erin te lanceren. TWAALF POGINGEN Roy Johnson, de directeur van ARPA. het .ruimtevaartbureau van het Ameri kaanse ministerie van defensie, die dit nieuws gisteren bekendmaakte, liet gis teren uitkomen, dat het niet bij muizen en andere dieren zal blijven. Wel legde hij er de nadruk op, dat in het nieuwe plan nog geen lancering van een bemande kunstmaan is opgenomen. Er zullen tot het einde van het vol gende jaar waarschijnlijk twaalf lanceer- pogingen worden ondernomen, gemiddeld nieuwe auto s Eigen nieuwsdienst DEN HAAG „De douane is al lang be zig om de fraude te bestrijden bij de invoer van tweedehandsauto's uit Duitsland, die in werkelijkheid splin ternieuw zijn. Gelukkig neemt de om vang van de fraude af. De douane heeft opdracht al het mogelijke te doen om dit kwaad tegen te gaan." Dat zei minister Hofstra dezer dagen in de Tweede Kamer. Intussen is het ons bekend, dat de doua nediensten nog steeds wachten op de goedkeuring door minister Hofstra van door hen voorgestelde maatregelen. Reeds vele maanden is het al geleden, dat de douanediensten in een uitvoerig rapport het ministerie hebben gead viseerd het oude en op 1 december 1956 hernieuwde traktaat tussen Ne derland en Duitsland in toepassing te brengen voor de bestrijding van frau des met de zogenaamde tweedehandse auto's. De douane acht het in toepassing bren gen van dit verdrag op het gebied van de wederzijdse rechtshulp van het grootste belang. FRANKFURT (A.P., Reuter) Een uit de dierentuin ontvluchte apin is in de toren van de Nikolaikerk geklommen. De oppassers die sedert gistermorgen, toen het dier op de torenspits werd gezien, de wacht houden bij de toren geloven dat de apm is gevlucht uit de dierentuin uit angst voor een injectie. De apin in de toren trok gisteren zeer veel bekijks. De directie van de dierentuin van Frankfurt haalde er, in de hoop dat de honger het arme dier wel weer naar de begane grond zou drijven, nog niet meteen de brand weer bij. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. De heer Conrad Iïil- I ton, directeur van het wereldconcern dat in de Verenigde Staten vijfendertig een per maand. Men zal voor de lance-en daarbuiten nog negen grote hotels ringen raketten van het type Thor ge- exploiteert, heeft gistermiddag te Am- bruiken. Het was een Thor van de Amerikaanse luchtmacht die in oktober een Pionier tot vele duizenden kilometers boven de aarde bracht. Daarna hoopt men het reusachtige intercontinentale ballistische projektiel, de Atlas, te gaan gebruiken voor dé lan cering van tonnen zware kunstmanen, die bemand zouden kunnen worden. Ter voorbereiding daarvan gaan de Amerikaanse kunstmaantechnici probe ren de proefdieren, nadat zij enkele keren om de aarde hebben gedraaid in een Dis coverer, naar de aarde terug te laten kéren. Het ligt in de bedoeling die Discoverers binnen ongeveer 300 kilo meter van een tevoren bepaald punt neer te laten komen. sterdam de laatste contracten getekend met de Hilton-maatschappij n.v. die de bouw van Hilton-hotels te Amsterdam en Rotterdam voorbereidt. Vandaag wordt de heer Hilton in Rot terdam verwacht waar hij met het ge meentebestuur en andere autoriteiten besprekingen zal voeren. De derde televisiestudio, Eltheto, wordt woensdag 24 december in ge bruik genomen met een uitvoering van Dickens' welbekende Christinas Carol. Herbert Joeks gaat de hoofdfiguur Scrooge vertolken. N.C.R.V.-regisseur Peter Koen heeft nog geen acteur ge vonden voor de rol van Marley. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het ziet er naar uit dat minister Hofstra er een harde dobber aan zal hebben om zijn be lastingvoorstellen nog op tijd door de Tweede Kamer te krijgen. In het voorlopig verslag wordt heel wat kritiek geoefend op deze voorstel len en bovendien stelt een deel van de Kamer voor met de verdere be handeling te wachten tot de SER klaar is met het advies over de subsidies. Aangezien het advies van de SER er voorlopig nog wel niet zal zijn. is het niet uitgesloten dat de tijd minister Hofstra parten zal gaan spelen. Niet alleen vanwege het advies van de SER wil een deel van de Kamer de behandeling aanhouden. Ook met het oog op de algemene belastingher ziening wordt het raadzaam geacht nog te wachten. De kritiek op de voorstellen die zoals bekend om vatten; verlenging van de tijdelijke verhoging van enkele directe en in directe belastingen, verlenging van vervroegde afschrijving en investe ringsaftrek richt zich in hoofdzaak tegen de wens van de minister om de verlenging tot 1961 te laten lopen. De uitgaven voor 1959 zijn bekend, maar voor 1960 is dat niet het geval. Daarom wordt in het verslag duidelijk uitgesproken dat tegen verlenging tot na 1959 hier en daar zeer grote bezwa ren bestaan. Verder heeft men bezwaar tegen de voorstellen in verband met het altijd optredende verschil tussen ramingen en uitkomsten op de rijksoegroting. De ramingen zijn zelfs niet tot op honderd miljoen nauwkeurig en dit bedrag ligt niet zover naast de bruto opbrengsten per jaar van deze belastingen. Daar tegenover staat dat de regering, indien er geld nodig is, de uitgaven moet verlagen. Ernstig bezwaar wordt verder ge opperd tegen de door minister Hofstra voorgestelde verruiming van de dele gatiebepalingen. Deze bepalingen moe- DEN HAAG. prins Bernhard Prins Philip kwam jagen Van onze Haagse redactie Op uitnodiging van prins Philip van Engeland gisteren in ons land geweest. De koninklijke bezoeker heeft een jacht partij meegemaakt op het landgoed de Raaphorst bij Wassenaar. Hazen, konijnen en fazanten vormden op de Raaphorst het voornaamste doel van beide jagers. ROTTERDAM. Rotterdams Toneel heeft in studie genomen La Vevoda Scaltra. een blijspel van Carlo Goldoni. dat op 1 januari in première gaat. Het stuk is nog niet eerder in ons land ge speeld. De regie heeft Ton Lutz. De vertaling if van Dolf Verspoor. ten minister Hofstra de mogelijkheid bieden tot een slagvaardiger beleid. Als tijdelijke maatregel had men in dertijd geen bezwaar tegen deze ver ruiming, maar als definitieve maatre gel bepaald wel. Hierdoor zal immers de overheid meer invloed op het be drijfsleven kunnen uitoefenen dan ge wenst is. Moet bovendien niet gevreesd worden dat de regering straks zulke maatregelen gaat vragen voor afrem ming van de consumptieve uitgaven? Voorts blijkt een deel van de kamer van mening dat vervulling van 's mi nisters wens best kan wachten op de algemene belastingherziening die nu toch voor de deur staat. Waarom, zo vroeg men zich ten slotte af, wordt bij deze verruiming van ministeriële macht de controle van het parlement uit geschakeld? Eigen nieuwsdienst HILVERSUM De schrijver Hans Nesna (schuilnaam van J. P. Jansen), is gisteren in de ouderdom van 61 jaar in zijn woning te Hollandse Rading overleden. Hans Nesna heeft een boek over Duitsland geschreven, enige romans o.a. een trilogie over de binnenvaart, toneelstukken, hoorspelen en andere radio-teksten, o.a. voor zogenaamde bonte programma's. WENEN (A.P.). De eerste lawine van dit seizoen in Oostenrijk heeft een jonge gemzenjager het leven gekost. De man werd nabij het dorp Hinteregg door neerstortende sneeuwmassa's meege sleurd. Duizend meter lager vond men later zijn lijk diep onder de sneeuw. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gister avond om 23.15 uur: Op de meeste plaatsen droog weer met vooral in de ochtend plaatselijk mist. Zwakke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. MIES JE: Nog één nachtje slapen. 5 december: zon op 8.30, zon onder 16.30; maan op 1.26, maan onder 13.36. JL

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 1