VANDAAG START BOYCOT VAN GOEDKOPE VLAGGEN Geallieerden vastbesloten stad niet prijs te geven BON J Ondanks uitspraak van Amsterdams rechter... Feest voor Churchill Ludwig Zind gevlucht Zeeuwsch Dagblad Heerlijk avondje komt niet voor Zwarte Sint 1 I I I I I Saneringsplan weggestemd De Bilt: buien Adjudant en fotograaf verzoend door Sint PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Om deze vlaggen gaat het De Gaulle': winst Links: verlies Harde klappen tot in Helderse gracht Dwaze figuur Krasse 84-jarige Frankrijk leent op Euromarkt Langer koopjes halen SABELGERINKEL OM WEST-BERLIJN KUMENTAS VAART WEER Vandaag thans de grote krant van Zeeland Zeeuwsch Dagblad I I Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100- 3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24 01184-3224; Terneuzen, Nieuw- straat 38, telefoon 01150-3189. Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs t 0,56 per week, 7,- Losse nummers 13 cent. per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. Rubriek Kabouter» 5 cent per woord met een minimum van 1. 14e Jaarg. No. 4170 Maandag 1 december 1958 Honduras Costa Rica Liberia Dit zijn de vlaggen van de goed kope landen. Men spreekt daarom van Panhonlibco-vlaggen. FRANSE VERKIEZINGEN Van onze correspondent PARIJS De partijen die zich achter premier de Gaulle hebben ge schaard, hebben een daverende over winning behaald, terwijl de grootste nederlaag ten deel viel aan de com munisten. Er waren nog geen vier miljoen stemmen geteld, toen Soustel- le, de Gaulle's minister van voorlich ting, reeds trots kon verklaren, dat Frankrijk op indrukwekkende wijze de communistische partij had afge zworen. De overwinning voor de gaul listen en voor de partijen die zich tot de Gaulle hebben bekeerd, is nog gro ter dan werd verwacht. De ver deling van de zetels voor Europees Frankrijk is nu: Conservatieven: 133; Gaullisten van de UNR. 188; MRP: 57: Radicalen en verwanten: 37; Scialis- ten: 40; Communisten: 10. DEN HELDER. Op de Bassingracht in Den Helder zijn in de nacht van zater dag op zondag weer talrijke gevechten geleverd. Bij één daarvan ging het zelfs zo hevig toe, dat de vechtersbazen de strijd in het koude, modderige gracht water voortzetten en één van hen bijna verdronk. Omstreeks tien uur in de avond was er herrie in het café H. v. d. Veen. De 47- jarige A. P. sloeg daar de 45-jarige A. S. een oog dicht. S. ging naar huis. Even later verscheen zijn twintigjarige zoon. Hij vroeg wie zijn vader zo geslagen had. 1 „Dat heb ik gedaan," riep A. P. en om zijn woorden te onderstrepen wierp hij een bierflesje naar de jongen, dat vlak bij diens hoofd tegen de muur uit een spatte. Andere mensen bemoeiden zich met het geval en A. P. raakte in conflict met ene S. M. ,,Ik ga je verzuipen," kondigde P. aan. Hij wierp M. een jas over het hoofd en droeg hem naar de waterkant. Daar struikelde hij en beide mannen kwamen in het grachtwater te recht. S. M. kwam weer op het droge. P. bleef echter weg. De twintigjarige Dik Verblauw ontkleedde zich en redde P., die naar het ziekenhuis werd gebracht ën pas gistermorgen bij bewustzijn kwam. De lezing van S. M. was. dat P. onder water zijn benen vast hield om te trachten hem te verdrinken. De politie arriveerde pas toen de strijd al was be slecht. Van onze scheepvaartredacteur ROTTERDAM. De Belg Omer Becu, secretaris-generaal van de Internationale Transportarbeiders Federatie (I.T.F.), betrekt vandaag zijn hoofdkwartier om de boycotactie tegen de onder goedkope vlag varende schepen te leiden. Het is gevestigd in het gebouw van de Centrale voor zeevarenden ter koopvaardij en visserij (C.K.V.) te Rotterdam. De belangrijkste ontwikkelingen in het afgelopen weekeinde waren: -j de president van de rechtbank te Amsterdam heeft zich lijn- 1 recht geplaatst tegenover het vonnis van zijn Rotterdamse collega: hij beval de arbeidersorganisaties zich te onthouden van de voorgenomen boycotactie; 2 de katholieke bond van transportarbeiders trekt zich van deze actie terug, zowel te Amsterdam als te Rotterdam; 3 de N.B.V. houdt zich aan het vonnis van de Amsterdamse rechtbank; 4 de federale rechter te New York weigert om de vakbonden een verbod tot boycot op te leggen. Dag Hammarskjoeld, de secretaris generaal van de Verenigde Naties, zal evenals vorig jaar, omstreeks het ein de van dit jaar een bezoek brengen aan het Midden Oosten. Oudejaar zal hij doorbrengen bij de politiemacht van de Verenigde Naties in Palestina. Mr. U. W. H. Stheeman heeft de vordering van de Scheepvaartvereni ging Noord toegewezen, onder meer uit de overweging, dat het niet zo is „dat het varen onder de Panhon libco-vlaggen de Amsterdamse ha venarbeiders dermate persoonlijk zou treffen, dat zij zich zedelijk ge dwongen mogen voelen het los- en laadwerk te weigeren" Hij be schouwde de voorgenomen staking als niet aanvaardbaar in onze rechts orde. De katholieke bond motiveert zijn besluit met te zeggen de „dwaze figuur van een geoorloofde actie te Rotterdam en een ongeoorloofde in Amsterdam niet te kunnen aanvaarden". De N.B.V. heeft besloten „gezien de enorme be langen, die met deze uitspraak zijn gemoeid" in hoger beroep te gaan tegen het vonnis van de Amsterdamse recht bank. De federale rechter te New York, Frederick van Pelt Bryan, weigerde een rechterlijk bevel op grond van een wet, die hem verbiedt dergelijke be velen uit te vaardigen tegen een actie als gevolg van een arbeidsgeschil on dernomen. Intussen hebben volgens U.P.I. oliemaatschappijen een aanklacht ingediend en om schadevergoeding ge vraagd voor de schade, die door de bedreiging met. boycot is veroorzaakt. Het is geen toeval, dat deze actie van Rotterdam uit geleid wordt. Niet alleen omdat het de tweede wereldhaven is, maar ook omdat de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel (N.B.V.) een van de sterkste organisaties in de Rot terdamse haven is, hoewel de N.B.V. tezamen met de andere bonden hier nog niet de helft van de havenarbeiders georganiseerd hebben Enerzijds moet dus worden afge wacht, welke houding hier de onge organiseerde arbeiders zullen aan nemen Aan de andere kant is er de toezegging, dat de N.B.V. financiële steun zal geven aan de havenarbeiders, die deelnemen aan de boycotactie ook als het anderen dan zijn leden betreft. Krachtens de c.a.o. begint maandag ochtend de werkweek in de Rotter damse haven: om 6 uur voor kolen en erts en om 8 uur voor andere lading. Door cargadoors was geen speciale vergunning voor het verrichten van arbeid in de nacht van zondag op maandag aangevraagd. Te Rotterdam liggen thans zeven onder goedkope vlaggen varende sche pen, waarvan zes met graan, kolen en erts geladen in de Waalhaven en één aan de werf van Wilton-Fijenoord. Het zijn de Liberiaanse schepen Hadjitsakos, Lucy, Pacific Challenger en African Duke, en de Panamese schepen Cally, La Pinta en Atlantic Pride. Van de heer D. Laan jr., voorzitter van de N.B.V., vernemen wij, dat tot en met 4 december elf tot zestien sche pen onder goedkope vlag in de Rotter damse haven verwacht kunnen worden. Bij de gemeentelijke Havendienst was gisteravond alleen bekend, dat vandaag zal arriveren de met kolen geladen Eigen nieuwsdienst LONDEN De gehele dag is het gisteren feest geweest op Chart- well, het buitenhuis in Kent van sir Winston Churchill. Zondag was de 84ste verjaardag van de Britse oud- premier. Het feest is uitsluitend in de kring van familie gevierd. De vier kinde ren van de krasse Churchill en zijn negen kleinkinderen zijn op visite geweest. Er was een familieluneh en ook 's avonds verenigden allen zich rond de dis. Het gehele weekeinde stroomden de telegrammen o.a. van koningin Elizabeth, president Eisenhower en premier Macmillan binnen. De cadeaus waren niet te tellen. Het kleine postkantoortje van het nabu rige Sevenoaks, dat zondag speciaal geopend was voor de feestelijke ge beurtenis, kon het allemaal niet ver werken. Het mooiste van alles vond men, vooral de kleinkinderen van Chur chill, de enorme verjaardagstaart, een uit drie „verdiepingen" bestaand gevaarte dat ruim 30 pond woog. Er zaten rozijnen in uit Australië, boter uit Nieuw Zeeland en er waren 40 Engelse eieren in verwerkt. Hij redt zijn vaderland door het de overwin ning te schenken, stond er in het Latijn als inscriptie rondom de taart. Slechts één keer kwam de jarige naar buiten om de fotografen in staat te stellen hem onder vuur te nemen. Vriendelijk groette hij de menigte voor het hek van het land huis. Liberiaan African Night en op 4 de cember de ledige Liberiaanse tanker Pacificator. Mogelijk komt ook de Con tinental Trader in de boycotperiode binnen, hoewei haar aankomstdatum nu nog 7 december is. Furness' scheepvaart en agentuur mij. te Rotterdam, die reeds veertig jaar Griekse reders vertegenwoor digt, heeft het A.N.P. meegedeeld, dat de reputatie van Rotterdam als goede en betrouwbare hav*. door deze boycot grote schade zal lijden. Enige Griekse reders hebben haar te kennen gegeven, dat Rotterdam door hen niet meer als thuishaven kan worden beschouwd. Zij denken er ernstig over Duitse havens de voorkeur te gaan geven. Mochten reders van Panhonlibco- schepen thans besluiten hun schepen in plaats van naar Rotterdam naar Am- terdam te dirigeren, dan zullen de le den van de N.B.V. deze schepen als besmet beschouwen. Zij worden dan niet behandeld. Te Delfzijl is zaterdag uit Amerika het Liberiaanse kolenschip Union Me- tropole aangekomen. Direkt is met de lossing begonnen. Dit werk zal vandaag worden voortgezet door de leden van de N.B.V. In andere Nederlandse ha vens liggen thans geen schepen onder goedkope vlag. Het personeel van de sleepboten van Wijsmuller was zaterdagochtend het middelpunt van een kort geding tussen de Raad van bestuur voor de zeevaart 'als gemachtigde voor Wijsmuller) en de C.K.V., die aangezegd had tot dat personeel een oproep te richtèn zich niet beschikbaar te stellen voor het ver lenen van sleepboothulp aan schepen onder goedkope vlag. Mr. J. G. L. Reu der, president van de Rotterdamse rechtbank, zal vanmiddag 1 uur vonnis wijzen. Van deze uitspraak hangt het af, of de C.K.V. haar oproep zal laten uitgaan. Het kort geding, dat dinsdagmiddag te Rotterdam namens Niarchos aange spannen zou worden tegen de N.B.V. gaat niet door. In boycotperiode zal geen schip van deze Griekse reder in de Rotterdamse haven zijn. Zater dagochtend en zondagavond hebben zijn tankers World Independence en World Influence zee gekozen. HILVERSUM. Heel televisiekijkend Nederland is er zaterdagavond tydens een telerecording van het quizprogramma van de K.R.O. getuige van geweest, dat de twee betrokkenen by bet incident tijdens de intocht van St. Nicolaas in Amsterdam zich met elkaar verzoend hebben. De programmaleiding was op de ge dachte gekomen, de Duitse persfotograaf Kerndorf (u ziet hem op de bovenste foto liggend op de grond, na zyn onzacht contact met bet paard van adjudant Akker man) uit te nodigen zyn tegenstander, samen met St. Nicolaas, te ontmoeten. Vrydag was het zover: in de Singer- zaal te Laren kwamen persfotograaf en adjudant tot een stevige handdruk. Beiden kregen een boterletter van de Sint en de adjudant nodigde de fotograaf harte lijk uit volgend jaar weer te komen. De fotograaf beloofde dat, waarna beide betrokkenen, kennelijk opgelucht, het glazen scherm ontvluchtten. De attributen, die aanleiding tot het incident tijdens de intocht van St. Nico laas hadden gegeven, ontbraken: geen paard en geen camera. In plaats van een opgewonden menigte was er nu een zwy- gend groepje televisiemensen. Ook het Duitse televisiejournaal legde de verzoe ning vast, zodat men deze ook in Duits land kon volgen. URK VOELT ER NIETS VOOR Eigen nieuwsdienst URK Het ingrijpende sanerings plan voor Urk is door de gemeente raad van het voormalige eiland weg gestemd. Maandenlang is het plan on derwerp van gesprek geweest in Urk. Het plan, dat was opgesteld door de provinciale planologische dienst van Overijssel, beoogde het openleggen van het dorp, waarvoor afbraak van een groot aantal huisjes in de kern van Urk nodig zou zijn. Er zou dan ruimte zijn vrijgekomen voor het aanleggen van brede straten en de bouw van ongeveer 260 woningen. De gemeenteraad heeft zeven stemmen te gen. één blanco en drie vóór het plan uitgebracht. BEZWAREN Veel Urkers waren tegen het sanerings plan, o.m. omdat veel van de huisjes, die zouden moeten worden afgebroken, eigendom van de Urkers zijn en men niet verwachtte voldoende vergoeding te krijgen. Van generatie op generatie hebben Urker families in deze huizen gewoond. Ook waren er bezwaren van godsdienstige aard. In het afgelopen half jaar is in open bare vergaderingen het plan door het gemeentebestuur onder leiding van bur gemeester J. Schipper verdedigd. Indivi duele Urkers en comité's reageerden daarop met tal van acties. Het plan is tenslotte besproken in een geheime raadsvergadering, waarop on middellijk een stemming volgde. De raad bleek meer te voelen voor het minder ingrijpende saneringsplan, dat uit 1941 dateert. veroordeeld tot een jaar BONN (Reuter, UPI) De 52-jarige Duitse leraar Ludwig Zind, die vond dat er nog lang niet genoeg Joden zijn vergast, is voortvluchtig. Hij is waar schijnlijk naar het buitenland gevlucht. De Westduitse politie heeft Inter pol gealarmeerd. In een groot aan tal landen is men thans naar Zind op zoek; er is tegen hem een arres tatiebevel uitgevaardigd. Vrijdag is het vonnis dat tegen Zind was geveld, een gevangenisstraf van een jaar en ontslag uit zijn leraars ambt, door het federale hooggerechts hof in Karlsruhe in hoger beroep be vestigd. Zind was niet bij de zitting aanwezig. Maandag heeft men hem voor het laatst in zijn woonplaats Of fenburg gezien. Tijdens het proces had de leraar beweerd dat men hem in Egypte een baan had aangeboden. Door de recente vlucht van de voormalige concentra tiekamparts Hans Eisele naar datzelf de land, heeft men na het verdwijnen van Zind ogenblikkelijk gedacht dat ook hij daarheen is gevlucht. Kairo heeft de uitlevering van Eisele, die onmenselijke wreedheden op gevange nen heeft begaan, geweigerd. Kort voordat het vonnis tegen Zind in hoger beroep werd behandeld kre gen alle politiebureaus in West-Duits- land en alle grensstations bevel naar hem uit te zien. Het hoofd van het bureau van de procureur-generaal in Bonn. dr. Rudolf Meyer, zei zaterdag avond: Wij denken niet dat Ludwig Zind in Duitsland is. Hij is misschien naar Oostenrijk gegaan. Daar studeert zijn zoon. Zinds vrouw die wei in Of- feruburg is beweert dat haar man maan dag thuis zou komen. Zind is veroordeeld op grond van een uitlating in een café in Offenburg. Jij bent ook zo'n smerige Jood die men heeft vergeten te vergassen, had hij gezegd. Er is in de Westduitse bondsrepu bliek nogal wat kritiek op de justitie geleverd in verband met de verdwij ning van Zind. Zij heeft niet met de nodige voorzichtigheid gehandeld, zei de woordvoerder van de socialistische partij in Bonn. Na de ontvluchting van dokter Eisele moest het toch dui delijk zijn wat men van zulke mensen kan verwachten wanneer hun zaken tot een climax geraken. Van onze correspondent PARIJS In Parijse bankierskringen meent men te weten, dat tijdens het on derhoud van de Gaulle met Adenauer te Bad Kreuznach ook het verstrekken van een lening door de vijf landen van de Euromarkt aan Frankrijk ter sprake is gekomen en zelfs in principe is gere geld. De Duitse minister van economische zaken, Erhard, zou eerst tegen een der gelijke lening zijn geweest, doch Aude- nauers beslissing zou voorlopig de door slag voor de Duitse deelneming hebben gegeven. Begin 1959, zo is het plan, zou den de overige leden van de Euromarkt een groot bedrag aan Frankrijk lenenj viervijfden daarvan zou Duitsland four neren. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Het hoofdbedrijfschap detailhandel in Den Haag deelt mee, dat de eerstvolgende uitverkoopperiode zal duren van 15 januari tot en met 5 febru ari. Ten onrechte had het hoofdbedrijf schap eerder bekend gemaakt, dat de uitverkoop tot en met 2 februari zou duren. Van onze correspondent te Bonn BERLIJN Het is zondag, wat de kwestie-Berlijn aangaat, een dag van sabelgerinkel geweest. Generaal Hodes, de opperbevel hebber van de Amerikaanse troepen in Europa, heeft er voor de zoveelste maal aan herin nerd dat een aanval van Russi sche of Oostduitse troepen op West Berlijn een aanval op de Noordatlantische Verdragsorga nisatie zou betekenen en met de wapenen zou worden terugge slagen. Ulbrieht, de Oostduitse partijsecretaris, heeft in een vraaggesprek betoogd, dat als de geallieerden zich na zes maanden niet onderwerpen aan de Russische eis om met de Oostduitse vertegenwoordi gers over hun verkeer met Berlijn te onderhandelen en in plaats daarvan een luchtbrug naar Berlijn zouden inrichten zonder daarvoor toestemming te hebben van de Oostduitse regering dit als een militaire dreiging zou wor den beschouwd. GEEN EIGEN WEGEN De geallieerden hebben geen eigen ver keerswegen door Oost Duitsland, zei Ulbrieht, enigszins in strijd met de bestaande overeenkomst tussen de vier mogendheden over het vrije verkeer naar Berlijn. Er zijn slechts algemene verkeerswegen, aldus Ulbrieht, die onder zekere voorwaarden konden worden gebruikt in overleg met de Oostduitse regering. Ulbrieht geloofde dat de Westelijke mogendheden realistisch zouden zijnen van de verkeerswegen in Oost Duits land geen gebruik zouden maken zon der toestemming van de regering aldaar. De Sowjetunie, aldus Ulbrieht, zal over zes maanden haar volmachten aangaande de controle op het gealli eerde verkeer op de Oostduitse regering overdragen. Minister Dulles heeft ver klaard dat de Verenigde Staten even tueel bereid zouden zijn onder bepaalde voorwaarden een Oostduitse controle te aanvaarden en de Oostduitsers als gevolmachtigden te beschouwen van de Russen. Ulbrieht meende dat dit een kwestie van psychologie is. Het is minder belangrijk wat Dulles denkt dan wat hij doet. Het voornaamste is dat hij verstandig handelt en het ver standigst is dat hij met de Oostduitsers spreekt en niet onnodige conflicten provoceert. CONFEDERATIE Dit was het antwoord van Ulbrieht op de suggesties van Westduitse kant om te trachten de kwestie-Berlijn op te lossen in het kader van een algemene Duitse regeling. Ulbrieht maakte dui delijk dat Oost Duitsland niet bereid is met een hereniging van Duitsland in te stemmen op de grondslag van vrije en geheime verkiezingen. Oost en West Duitsland moesten eerst een confederatie aangaan. Het is onmoge lijk twee staten met sterk verschillend maatschappelijk stelsel mechanisch te verenigen. Door een confederatie zou den de beide staten langzaam naar elkaar kunnen toegroeien. In Londen meende men zondagavond dat het intensieve diplomatieke overleg tusssen de Westelijke landen en West Duitsland over de kwestie-Berlijn binnenkort gevolgd zal worden door een conferentie van de ministers van buitenlandse zaken van Amerika, Enge land, Frankrijk en de bondsrepubliek. Wellicht al vóór de Navo-conferentie die op 16 december in Parijs begint en waar deze ministers aan deelnemen. De 75-jarige A. C. Rutenfrans uit Kla- renbeek is zaterdagavond op het rijwiel pad Voorst Klarenbeek met zijn brom fiets komen te vallen. Hij is aan de op gelopen verwondingen bezweken. WILLEMSTAD (ANP). De Indone sische verstekeling aan boord van de tankboot Tomocyclus vaart weer. Zater dag is het schip uit Curagao vertrokken. Eind december zal het weer in Neder land aankomen. Kumentas is op Curasao aan wal ge weest voor geneeskundig onderzoek en voor vaccinaties. Russisch atoomvliegtuig WASHINGTON (Reuter) De Arne- rikaanse vliegtuigbouwers zijn geschrok ken van de mededeling van het Ameri kaanse luchtvaarttijdschrift Aviation Week, dat er op het ogenblik in de Sow jetunie proefvluchten worden gemaakt met een reusachtige bommenwerper met" driehoekige vleugels, die zou worden voortgestuwd door een kernreactor. De romp zou ongeveer 65 meter lang zijn en de breedte van de vleugels zou, dicht bij de romp, 22 meter bedragen. Het zou in elk geval het eerste vliegtuig ter we reld zijn dat door kernenergie wordt voortgestuwd. Sneeuwstorm trof New York NEW YORK (Reuter) Vele hon derden automobilisten zijn dit week einde ingesneeuwd geweest op de achthonderd kilometer weg die de staat New York rijk is. Vele automo bilisten hebben de nacht in de wagens moeten doorbrengen, maar honderden ook hebben gastvrij onderdak ge vonden bij mensen die langs de wegen wonen. Er zijn later, toen de sneeuw was opgehouden, extra bussen inge legd om de gestranden op te pikken. Koning Hoessein van Jordanië heeft met ingang van 1 december de staat van beleg in zijn land opgeheven. Het K.N.M I. in de Bilt be- j/A richtte gister- avond om 23.15 uur: Opklarin gen en voorna melijk in de kustprovincies enkele verspreid voorkomende buien. Zwakke tot matige noor delijke wind. De zelfde middag- temperaturen als gisteren of iets hogere. MIESJE: Alweer zo'n verspreid voorkomende bui. 2 december: zon op 8.26, zon onder 16.32; maan op 22.57, maan onder 12.15. Tot 1 januari a.s. kunt V het Zeeuwsch Dagblad 's morgens vroeg thuis bezorgd krijgen tegen de lage prijs van slechts f 1,12 door middel van onderstaande bon. Meer leerlingen voor l.o. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Op 16 september be- volkten 1.522.600 leerlingen de scholen voor gewoon en voortgezet gewoon lagen onderwijs. Vergeleken met 12 januari' '58 betekent dat een stijging van 0,2 procent. Tegenover een stijging bij het rooms- katholieke onderwijs met 1,2 pet. staat een daling bij het openbaar onderwijs eveneens met 1.2 pet.; het aantal leer lingen bij het protestants-christelijk en; ander bijzonder onderwijs bleef vrijwel gelijk. AMSTERDAM (ANP). „Hoort wie klopt daar kinderen?" kan een Amsterdamse Sinterklaas tegen zijn vier zwarte Pieten zeggen, als hij in de cel van het politiebureau aan de Singel zijn hapje eten krijgt. Deze Sint was enige malen in de pauzes in bioscopen gesignaleerd, waar hij mèt zijn vier knechten geld inzamelde voor een liefdadig doel. Die liefdadigheid bleek te bestaan uit verbetering van eigen financiën, '.o bleek na een politieel onderzoek. Sint was jonger, dan men had gedacht: 25 jaar. Zijn knechten waren 25, 20, 16 en 15 jaar oud en bleken in het dagelijks leven prozaïsche functies als dameskapper, bediende, bordenwas ser en analist uit te oefenen. De moeder van de jongste Piet had de politie over zijn „zwarte rol" in gelicht, nadat hij een keer met 27 gulden was thuisgekomen. Aan de administratie Ik ben en wens nog geen abonnee het Zeeuwsch Dagblad Postbus 4 - Goes tot 1 januari 1959 te ontvangen voor f 1.12; en verder per week voor 56 ct.; per maand voor f 2.43 of per kwartaal voor f 7.—. (Doorhalen wat niet ver langd wordt). Naam Straat Plaats

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 1