MINDER SPANNING OM BERLIJN Westen laat zich door Russische eisen niet ringeloren Geen keus (I) Verdere plannen van premier Kroes jIsjef zijn nog niet bekend TWEE ZWAARGEWONDEN BIJ GASEXPLOSIE Geen keus (II) De Bilt: Mist Gij zult niet doden PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND 14e jaargang No. 4161;yfaandag 17 november 1958 Muziek en bloemen bij Hongaarse stembussen Geen noodtoestand AARTSBISSCHOP MAKARIOS EEN UUR OP SCHIPHOL Met lucifer naar lek gezocht Afwachten Kermissfeer bij stemming in Oost-Duitsland ONGEZIEN IN BUS Gevaarlijke situatie Drie jaar oude woning vernield Jongentje verdronken Belgische Poolexpeditie naar Antarctica Nederlandse voorzitter! van internationale ruimtevaartcommissie Ruzie tussen Indonesië en Philippijnen heviger IN MERAUKE Hartelijke ontvangst voor de 37 TWEE MANNEN AAN DOOD ONTSNAPT VRIJHANDELSZONE Engeland staakt besprekingen Groningse KVP over de wethoudersverkiezingen in het zuiden Nieuw schip voor de Batavierlij 11 -J Kostbaar souvenir NEDERLANDSE BISSCHOPPEN Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100- 991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren; Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; lissingen, Rembrandtlaan 24 01184-3224; Terneuzen, Nieuw- traat 38, telefoon 01150-3189. Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. Rubriek Kabouters 5 cent per woord met een minimum van i 1. BOEDAPEST (Reuter) Met groot en thousiasme, zo beschreef Radio Boe dapest het tenminste, hebben de kies gerechtigde Hongaren zondag hun stem uitgebracht tijdens de eerste algemene verkiezingen sinds de opstand in 1956. Zoals gebruikelijk in communistische lan den was er maar één kandidatenlijst, waarop de namen prijkten van leden v'r31?, *et communistische patriottische V olksfront en van partijlozen. Volgens Radio Boedapest was de over winning voor het Volksfront zo goed als zeker. Verwacht werd dat de kan didaten van deze groepering ongeveer 98 pet. van het aantal stemmen zouden krijgen. In 1953 behaalde het Volks front zelfs 98,2 pet. Behalve voor een nieuw parlement moest gisteren ook gestemd worden voor nieuwe gemeen teraden. Tegen het middaguur had al tweederde van de zes en een half miljoen kiezers de gang naar het stembureau gemaakt. Daar werden zij, aldus de Hongaarse radio, begroet door jonge pioniers met muziek en met bloemen. In de meeste stembureaus konden de kie zers gebruik maken van stemhokjes die door een deurtje of een gordijn van de buitenwereld konden worden afge sloten. Op het industrie-eiland Csepel daarentegen, waar twee jaar geleden de zwaarste gevechten werden geleverd tijdens de dagen van de opstand, wa ren er helemaal geen hokjes. Er hang slechts een gordijn waar achter men kon stemmen. In het nieuwe parlement zullen de com munisten rond 70 pet. van het aantal zetels bezetten. De overigen zullen par tijlozen zijn; in de gemeenteraden vef- wacht men hetzelfde beeld. BERLIJN (Reuter, A.P.) De toestand rond Berlijn heeft tij dens het weekeinde een wat min der explosief karakter gekregen. De spanning die tegen het einde van vorige week gevaarlijk hoog begon op te lopen is voor het ogen blik althans wat afgenomen. Incidenten zijn er sinds vrijdag avond niet meer voorgekomen. Toen hebben Russische grenswachten drie Amerikaanse legervrachtauto's acht uur lang de toegang tot West-Berlijn ontzegd. In het Westen werd dit on middellijk uitgelegd als het voorspel van een nieuwe blokkade. Zover is het echter niet gekomen. De wagens zijn vrijgegeven, de toegang tot de drie westelijke sectoren van Berlijn is nog altijd open. Het verkeer is verder niet gehinderd. Willy Brandt, de burgemeester van West-Berlijn, heeft zondagavond een steentje bijgedragen tot de terugkeer van rust en vertrouwen. De poging om on gerustheid en onrust te veroorzaken kan beschouwd worden als te hebben gefaald, verklaarde hij. Brandt zei niet te gelo ven dat Berlijn zich aan de vooravond bevindt van een dramatische ontwikke ling. Ik geloof ook niet, zei hij, dat de Amerikaanse transportvliegtuigen die in gereedheid waren gebracht, gebruikt be hoeven te worden. Er zijn duidelijke aanwijzingen dat de Verenigde Staten niets voelen voor een politiek van het Westen die op een nood toestand zou wijzen, tegenover de nieu we houding van de Sovjetunie ten op zichte van Berlijn. Premier Kroesjtsjef heeft, zoals bekend, vorige week gezegd dat de tijd gekomen is om het bestuur over geheel Berlijn aan Oost-Duitsland over te dragen. Amerika, Engeland en Frankrijk hebben daar onmiddellijk ver klaringen op laten volgen dat wat West- Berlijn betreft, daarvan geen sprake zal zijn. Zij zijn niet van plan hun bezettings zones op te geven. Wat Kroestjtsjef nu precies met Berlijn van plan is weet men nog altijd niet. Vrijdag heeft hij opnieuw over het pro bleem van de vroegere Duitse rijkshoofd stad gesproken. Hij zei alleen dat hij formele voorstellen over de toekomstige status van Berlijn voorbereidt. Wanneer wij van Berlijn spreken, voegde hij er aan toe. verklaren wij niet dat wij tegen het Westen willen vechten. Dat hebben wij nu niet en nooit gezegd. Van onze Amsterdamse redactie SCHIPHOL Aartsbisschop Maka- rios, de verbannen geestelijke en natio nale' leider van de Griekse Cyprioten, veroordeelt het gewelddadig optreden van de verzetsbeweging op Cyprus niet. Zaterdagavond heeft de rijzige kerk vorst-diplomaat op Sfchiphol, waar hij een uur op doorreis naar New York vertoefde, in den brede uiteengezet waarom hij blijft weigeren zijn pa triarchaal veto over het bloedvergieten uit te spreken. „Ik kan onmogelijk ver zetsstrijders veroordelen, die vechten voor de vrijheid van hun eigen land"', aldus de aartsbisschop, die de debatten in de Verenigde Naties over de kwes- tie-Cyprus zal bijwonen. ,,De Engelsen hebben mij onlangs nog met klem gevraagd mijn afkeu ring uit te spreken. Ik stelde daar tegenover als voorwaarden, dat de Britten gevangen Cyprioten zouden vrijlaten en allerlei krenkende maat- regelen zouden intrekken. De Engelsen hebben geweigerd op dit voorstel in te gaan. Overigens, ik meen zeker te weten dat bijvoorbeeld de geruchtmakende moord op de vrouw van een Engelse sergeant enige tijd geleden niet aan de Eoka kan worden toegeschreven. Ik heb goede redenen om aan te ne men dat die moord om persoonlijke motieven is gepleegd. De dader heeft zich toen achter de Eoka verscholen". De aartsbisschop, die het Engels maar matig beheerst, ging uitvoerig in op zijn weigering om deel te nemen aan een rondetafelconferentie. „Enge land en Turkije wilden niet dat andere, neutrale landen aan de besprekingen zouden deelnemen. Ik geloof dat een eenzijdige conferentie tussen de be trokkenen alleen de kwèstie-Cyprus slechts schade zou kunnen berokke nen". Op een vraag of hij speciaal contact dacht op te nemen met de commu nistische delegaties in de Verenigde Naties antwoordde aartsbisschop Ma- karios fijntjes glimlachend: „Ik ga Met de zekerheid van „overweldi gende overwinning" vqor zyn partij in het vooruitzicht wierp de eerste secre taris van de Oostduitse communisti sche partij, Walter Ulbricht, zondag' zijn biljet in de stembus. Gisteren wer den in geheel Oost-Duitsland algemene verkiezingen gehouden. BERLIJN (Reuter) In Oost Duits land, waar zondag algemene verkiezin gen werden gehouden, leek het giste ren op een permanente kermis. Nog voordat de stemlokalen hun deuren openden marcheerden muziekkorpsen door de straten om de ruim twaalf mil joen stemgerechtigden op te wekken toch vooral naar de kieslokalen te gaan. Zo bleef het de gehele dag. Overal klonk muziek en er werd druk gevlagd. Er moest gestemd worden voor een nieu we Volkskammer Tweede Kamer voor veertien provinciale raden en voor een nieuw stadsparlement voor Oost Berlijn. Veel keus hadden de kiezevs niet; er was maar één kandidatenlijst waarop slechts de namen voorkwamen van he: door de communisten gedomineer de nationale front van partijen. Men kon alleen voor of tegen stemmen. Velen namen dan ook niet eens de moeite van de stemhokjes gebruik te maken, maar wierpen hun stembiljet ongezien in de bus. Dc enige manier om legen te stemmen was het gehele biljet door te kruisen of de namen van bepaalde kandidaten door te strepen. Vijf uur voor de stemlokalen dicht gin gen had al S3 procent van het totaal aantal kiesgerechtigden zijn stem uit gebracht. Niemand verwacht een uit slag die niet 99 procent voor het natio nale front te zien zal geven. De uitslag wordt in de loop van vandaag ver wacht. De Oostduitse leiders ülbricht en Gro- tewohl hebben hun stembiljet zorg vuldig bekeken voor ze het in de bus deponeerden, vertelde de radio van Oost Berlijn. U ..unt gebruik maken van het stemhokje, verklaarde de voorzitter van het stembureau. Pre mier Grotewohl dankte voor deze me dedeling en zei; iedereen weet hoe ik ga stemmen; het biljet open en bloot in de bus te doen is net zo vrij als eo-st het hokie te gebru'ken De westelijke Grote Drie schijnen voorlopig geen stappen te willen doen met betrekking tot Berlijn. Zij willen kennelijk eerst afwachten wat de Rus sen van plan zijn. Er zal, zo meent men in Washington, ook geen gezamenlijke verklaring van de Verenigde Staten. En geland en Frankrijk worden opgesteld Waarin de Sovjetunie gewaarschuwd wordt tegen een eenzijdig optreden in Berlijn. Dat zou slechts als nervositeit worden uitgelegd, redeneren zij. Volgen- de maand zal het Westen volop gelegen heid krijgen de kwestie-Berlijn op hoog niveau te bespreken. Dan komen de mi nisters van defensie en van buitenlandse zaken van de Navo in Parijs bijeen. i President Eisenhower zal de komende dagen de Amerikaanse ambassadeur in Bonn. Bruce, ontvangen, die op het ogen blik met vakantie in Amerika is. Bruce zal zijn vakantie bekorten en nog deze week naar West-Duitsland terugkeren. Bondskanselier Adenauer van West. Duitsland heeft er zich zaterdag in een gesprek met journalisten in Bonn toe bepaald te herhalen wat hij al eerdor vorige week had gezegd: de verklaring van Kroesjtsjef over Berlijn heeft een buitengewoon gevaarlijke situatie gescha pen, niet alleen voor West-Duitsland. maar voor de gehele wereld. Overigens zei hij het moeilijk te vinden de starre houding van Moskou te be grijpen. „omdat wij niet weten wat er nu eigenlijk precies gebeurt in de Sovjet-1 unie Ondanks de aanvallen van de Russische premier op de bondsrepubliek zal de volgende nota aan Moskou niet in krach tige bewoordingen zijn gesteld, aldus de bondskanselier. Hij doelde op het antL woord op een recente Russische nota over de hereniging van Duitsland. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Een drie jaar oude middenstandswoning aan de Acellestraat in Landsmeer is za terdagavond door een hevige ont ploffing vernield, doordat men met behulp van een brandende lucifer in het huis naar een lek in de gas leiding had gezocht. Twee ménsen werden bij het ongeluk gewond. Na dc gasontploffing in een bijna nieuw huis in Landsmeer ontstond een grote ravage. Brandweerlieden trachten de voorgevel van het verwoeste huis te stutten. De bewoner, de heer E. Fennema, had om een uur of zes een sterke gaslucht in huis waargenomen. Hij riep zijn buur man de 31-jarige heer J. Brommers, te hulp. Samen gingen zij op onderzoek uit. De gaslucht zo bemerkten zij, was in de gang het sterkst. De twee mannen bra ken de vloer open, om de „daaronder liggende gasleiding te inspecteren. Om in de donkere vlo/erholte, die in middels geheel met gas was gevuld, be- têr te kunnen zien, streken zijn een lu cifer af. Een formidabele ontploffing was het gevolg. Razend geweld Het dak van het één verdieping hoge huisje werd opgelicht, de plafonds stort ten met razend geweld naar beneden en de voordeur werd met de panelen ruim 35 meter de straat op geslingerd. De buurman werd ernstig gewond aan benen en gezicht. De heer Fennema zelf liep slechts enkele schrammetjes op. Door puin bedolven Zijn 32-jarige vrouw echter, die toen! het ongeluk gebeurde in de huiskamer zat. werd door het neerstortend puin ge- troffen. Zij moest, evenals de heer Brommers in het ziekenhuis worden op-i genomen. Het vierjarige dochtertje van de heer Fennema, dat nieuwsgierig de verrich tingen van haar vader in de gang had gadegeslagen, werd bedolven onder een ravage van vernielde panelen en kalk. Zij werd er ongedeerd onder vandaan gehaald. De muren van de aangrenzende hui zen zijn door de ontploffing ontzet. GRONINGEN. Zaterdagmiddag is de vijfjarige Henk Kazemier uit Aduard verdronken, toen de achter een tractor gekoppelde wagen waarop hij zat, los raakte en de Lint inreed. Drie andere kinderen, die op de wagen zaten, wisten zich te redden. ROTTERDAM. Zeer binnenkort zal de Machinefabriek Hensen N.V. door middel van een claimemissie overgaan tot vergroting van het aandelenkapitaal tot 3 miljoen. Dit deelt de directie nog mee. naar aanleiding van het bericht, dat ten laste van de agioreserve een bonus van 10 pet. zal worden uitgekeerd. OOSTENDE (Reuter). De tweede Belgische Zuidpoolexpeditie is aan boord van de Noorse ijsbreker Polarhav uit Oostende vertrokken naar het Zuidpool gebied. Na een paar uur liep het schip de haven weer binnen omdat de snow- cats van de expeditie (sneeuwvoertui gen op rupsbanden) slecht gestouwd wa ren en over boord hadden kunnen slaan in slecht weer. Een paar uur later ver liet de Polarhav Oostende opnieuw. De expeditie is 22 man sterk en dient ter aflossing van de eerste expeditie die op het Zuidpoolcontinent verblijft voor waarnemingen in verband met het Inter nationaal Geofysisch jaar. In zijn lange zwarte mantel, met het typische hoofddeksel van de Grieks Orthodoxe geestelijken, maar vooral door zün lange donkere baard, maakte de 44-jarige aartsbisschop Makarios, leider van de Griekse Cyprioten, bij zonder veel indruk op Schiphol. Za terdag vertoefde hij op doorreis naar New Yórk een uurtje op het Amster damse vliegveld. Honderdnegentig jongens en meisjes hebben zaterdagmiddag een sportieve en vrolijke strijd geleverd om het kampioen schap hoelahoepelen van Goes. Bené van Homert veroverde de beker. I oor verslag zie krant van morgen. (Foto Zeeuwsch Dagblad) LONDEN (Reuter, AP) In de op- ï-ichtingsvergaderipg van de commissie voor onderzoek in de wereldruimte van de ICSU, de internationale federatie van wetenschappelijke organisaties, is pro fessor H. C. van der Hulst van de rijks universiteit te Leider, gekozen als voor zitter. In de tweedaagse oprichtingsbijeen komst van de commisie die zaterdag eindigde werden allerlei organisatorische kwesties geregeld. Het voornaamste doel van de commis sie is: de bevordering van de uitwisse ling van wetenschappelijke gegevens die worden vergaard met behulp van kunst manen en ruimtevaartuigen en van een zogoed mogelijk gebruik van die gege- Aan de beraadslagingen namen ver tegenwoordigers van Engeland, de Ver- enige Staten, de Sovjetunie, Canada, Aus tralië, Frankrijk, Nederland, Japan en Zwitserland deel. De twee vicevoorzitters van de com missie zijn professor Jefgenji Feodo- rof (Sovjetunie) en professor W. Albert (Verenigde St">t DJAKARTA (Rtr, ANP). Id Dja karta wordt algemeen aangenomen, dat de Indonesische rebellen hun overzeese bases van Singapore naar Manilla heb ben verplaatst. De betrekkingen tussen de Philippijnen en Indonesië zijn boven dien slecht beïnvloed door het geval van de Philippijnse opstandelingenleider Alfredo Saulo, die asiel heeft gevraagd en gekregen in de Indonesische ambas sade in Manilla. Het is in Manilla tot grote demon straties gekomen. Het Indonesische wa pen op het ambassadegebouw is met teer besmeurd. Het is gebleken, dat bij de demonstraties vooral studenten be trokken waren. De Indonesische studen tenvereniging heeft daarover ,,haar die pe bezorgdheid uitgesproken". Het buitenlandse corps diplomatique in Manilla heeft, zaterdag officieel ge protesteerd bij de Phillippijnse minis ter van buitenlandse zaken tegen de aanval van demonstranten op de Indo nesische ambassade. In het protest werd gesproken over daden van van dalisme". Er werd ook in gezegd, dat de autoriteiten geen maatregelen had den getroffen om de demonstratie te voorkomen. HOLLANDIA (A.N.P.) De 37 Indonesische verstekelingen, die vrij dag doer Hr. Ms. opnemingsvaartuig Luymes van de Koninklijke marine zijn overgenomen van de Johan van oidenbarnevelt, hebben in Merauke een hartelijke en waardige ontvangst gekregen. Op de kade van Merauke .stonden een delegatie van de Ambonese in woners en twee vertegenwoordigers van de Indische-Ncderlandse gemeen schap hen op te wachten. De beman ning van de Kaloekoe, een schip van de KPM, zond een welkomstgroet in de vorm van een grote hoeveelheid sigaretten Er volgde een gezellig samenzijn in het door de R.K. missie ter be schikking gestelde militaire tehuis, waar het Rode Kruis sandwiches en dranken serveerde. Later werd in het opvangcentrum van de marine een kerkdienst gehouden. Men zal nagaan welke arbeidsmogelijkheden er voor de „37" bestaan. Eigen nieuwsdienst IJMUIDEN. Op wonderbaarlijke manier zijn zaterdag twee mannen aan de dood ontsnapt, toen zij door een ont ploffing in de lakfabriek van de firma Korthals te IJmuiden onder de brokstuk ken van het dak en een zijmuur wer den bedolven. Met snijwonden aan hoofd en benen kropen de 56-jarige J. de Wit en de dertigjarig^ Willem Brink uit de ravage te voorschijn. Zij moesten in een zieken huis worden opgenomen. Het ongeluk gebeurde in de afvoerlei- ding van de lakspuiterij toen een olie- vlam in het koelsysteem verzamelde zwaveldampen tot ontploffing bracht. Met een harde knal sprong de buis uit elkaar. Door de luchtdruk vloog een groot deel van het dak de lucht in en werd de zijmuur omvergeblazen. juist naar New York om met alle af gevaardigden te spreken. Natuurlijk maak ik een uitzondering voor de (En gelsen". Deze statig-gebaarde, zorgvuldig ge soigneerde patriarch zal in New York pleiten voor volledig zelfbeschikkings recht voor de Cyprioten." „Geldt dat ook voor de Turkse bevolking van Cy prus?", zo luidde een vraag. „Als wij eenmaal onafhankelijk zijn zullen wij er zeker in slagen met de Turkse minderheid tot een akkoord over hun rechtszekerheid te komen", was het antwoord. Vandaag spreekt de aartsbisschop, d'ie intussen in New York is aangeko men en er vast van overtuigd is dat Engeland op den duur op Cyprus het veld zal ruimen, voor ö'e Ame rikaanse televisie. Hij blijft in New York zolang de besprekingen over de netelige kwesties rond zijn eiland in de Algemene Vergadering zullen dufen. PARIJS, (Reuter). Engeland heeft de onderhandelingen over de vrijhan delszone, die woensdag in Parijs zouden ■worden voortgezet, voor onbepaalde tijd uitgesteld. Officieel is meegedeeld, dat het be sluit om de besprekingen af te gelas ten het resultaat is van de „duistere en uiterst ontmoedigende situatie, die volgde op de verklaring vorige week van de Franse minister Jacques Soustelle." Soustelle achtte de Britse voorstellen onaanvaardbaar. GRONINGEN (ANP). De kring Groningen van de KVP heeft met te leurstelling kennis genomen van de fei ten, die zich hebben voorgedaan bij de wethoudersverkiezingen in enkele grote gemeenten in het zuiden. Dat blijkt uit een motie aan het hoofdbestuur van de partij, die de kring zaterdag heeft aangenomen. Bij deze verkiezingen is volgens de kring de indruk gewekt, dat in de be treffende gemeenten de KVP-fractie, die een meerderheid vormt, een van de meest elementaire stelregels van een gezonde democratie erkenning van de rechten van minderheden niet in acht heeft genomen. ROTTERDAM (ANP). Bii de leheepswerf Friesland te Lemmer is za- >erdag het motorvrachtschip Batavier V «elaten. Het schip, dat onge veer 8o0 ton meet en van het shelter- lecKtype is, is in aanbouw voor Wm f- Muller en Co. n.v. te Rotterdam.' gelevèrc?nUarI Za* ^et worden op- Het K.N.M.I. in De Bilt be richtte gisteravond te 23.15 uur: Op vele plaat sen mist of laag hangende bewol king maar ook enkele ver spreide opkla ringen. Weinig wind. Ongeveer dezelfde tempe raturen als gis- teren of iets la gere. MIES JE: Met die mist kon de krant wel eens laat zijn. Eigen nieuwsdiensö RIJSWIJK Wat is de geschiedenis van de bijzondere rijksdaalder, die de heer Vos, Van Vollenhovenstraat 93, te Rijswijk, ontving? Heeft tijdens de Ja panse bezetting van Nederlands-Indië een gevangene in verschillende kampen de munt bewerkt om zijn kinderen een kostbaar souvenir na te laten? Aan de ene kant draagt de rijksdaal der de beeltenis van koningin Wilhelmi- na. De andere kant is blank geschuurd en voorzien van een kruis, een anker en een hart, als symbolen van geloof, hoop en liefde, met de woorden: Her inner vader moeder Rob. Op primitie ve wijze staan daar omheen gegraveerd de datum 2 maart 1942, de namen Bui tenzorg. Soekaboemi. Tjimahi. Batavia, Singapore, Kinsaton, Bangpong, Hindia- to, Bimtin. Bancan. Pelangkasi, Nong- pladukelt, Nompaton, Bangkok, Ubon en de datum 24 augustus 1945. j BRUNSUM Het echtpaar Boersma I in de Koekoekstraat te Brunsum is gis teravond zijn nieuwe woning, waarin het pas anderhalve maand woonde, door brand kwijt geraakt. Tijdens afwezig heid van de man en vrouw en hun drie kinderen moet een steekvlam uit een geiser het vuur hebben veroorzaakt. Twee naastgelegen huizen werden zwaar beschadigd. Advertentie OOK OP DE WEG Eigen nieuwsdienst UTRECHT. De bisschoppen van Nederland hebben in een brief, die gisteren in alle r.k. kerken is voorge lezen, de gelovigen opgewekt om ook in het verkeer het gebod Gij zult niet doden te onderhouden. Ook in ons land voltrekt zich, zo schrijven zij, het afschuwelijke dra ma. dat er dagelijks mensen veronge lukken of levenslang verminkt worden door onverantwoordelijk gedrag. De burgerlijke overheid beijvert zich lof waardig om de algemene veiligheid door verkeerswetten te verhogen. Wij kunnen echter met aan de in druk ontkomen, dat velen deze voor schriften te zeer zien als technische verkeersregels en niet als een nadere omschrijving van de gewetensopdracht het leven te beschermen, zowel van de anderen als van zichzelf. De samenleving in het verkeer draagt wel een heel bijzonder karakter. Ieder is, los van de ander, op weg naar een eigen doel. Maar dit betekent niet. dat de andere weggebruiker een verkeers obstakel is. dat „genomen" moet wor den. Midden in de verkeersruimte is de wegsituatie een sociale opdracht aan ieder, die er zich als berijder van een voertuig of als voetganger, in bevindt. De beste bestuurder is niet slechts hij, die over een i.nel reactievermogen beschikt, maar veeleer iemand,' wiens sociaal gevóél in die mate is gerijpt, dat hij beseft op de weg niet slechts met motoren, maar met medemensen te doen te hebben.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 1