PARIJS WIJST BRITS PLAN AF Engeland wil wel toegeven Pater vindt zwaar gewond slachtoffer van aanslag Fransen streven naar aanvaardbare vrijhandelszone Schokkende verklaringen van vrouw en vriend DE DANDY Van mei tot mei voor dr. Drees Rel om Duitse minister Stewardessen mogen blijven De Bilt: Rustig Schoten knalden in nachtelijk Weert PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND LAATSTE NIEUWS Russen houden weer vrachtauto's aan hij Berlijn Ring uit baars bij eigenaar terug angst en vrees voor 7 7 Banken in Londen in VAL UIT RAAM MISSCHIEN SLUIPMOORD Signalement [Nederlandse oankniet dood -te kumien vmuwi™,. verlaagt disconto VOORZITTER K.R.O. Mr. J. Derks genoemd Impasse in Genève tot 3 procent Optimistisch Geen discriminatie Herkend Twee revolvers Escorte NIEUWE RIJKSWEG 13 WORDT GEHEEL VERLICHT Tweemaal zag zij de rover 1 aan het werk I EERSTE Vijf namen Oude vete Vandaag Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100- 3991; Posttjus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen,feembrandtlaan 24 01184-3224; Terneuzen, Nieuw- straat 38, tAfcfoon 01150-3189. Directeur: J!a€Q DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. Rubriek Kabouter* 5 cent per woord met een minimum van 1. 14e jaargang No. 4161Zater<lag 15 november 1958 BERLIJN (Reuter) Russische grenswachten hebben gisteren drie vrachtwagens van het Amerikaanse leger, die van Berlijn naar West-Duits land wilden rijden de, doortocht ge weigerd. De wagens en hun militaire chauffeurs werden ruim acht uur vast gehouden door Russische militairen even buiten Berlijn. De Russen wilden de wagens door zoeken, maar de Amerikanen wilden dat niet toelaten. Pas nadat namens de Amerikaanse commandant te Ber lijn een protest was ingediend bij het Russische hoofdkwartier in Berlijn,1 werden de wagens vrijgegeven. Zij mochten echter niet naar West- Duitsland doorrijden, maar naar West- Berlijn terugkeren. Het incident vertoont duidelijke overeenkomst met het begin van de blokkade van Berlijn in 1949. Toen eisten de Russen het recht om mili taire treinen der geallieerden, die tussen Berlijn en West-Duitsland re den, te doorzoeken. Eigen nieuwsdienst ZWOLLE. De eigenaar van de zegelring, die de heer G. Hel- bers te Zwolle in de buik van een baars uit het Zwartewater vond, is opgespoord. -Het is de 34-jarige aannemer W. Schutte, eveneens uit Zwolle. Hij had de ring ver loren toen hij tegelijk met de vinder aan het vissen was, alleen zeshonderd meter van hem ver wijderd. De heer Schutte had het kleinood pas van zijn vrouw gekregen. Om het niet i te verliezen had hij het in zijn zak ge- j stoken en er een doek boven gestopt l Eigen nieuwsdienst LONDEN. Scotland Yard heeft Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. I naar een moorcf, naar een sluipmoord zelfs. In de zaak van de Verdachte Arie A. ontkent pertinent waaraan hij van tijd tot tijd zijn handen j vermoedelijke moord in de St.- Agatha- j Volgens dtj »an ag afveegde Istraat te Rotterdam is smds gisteren ec"tel nee„ jeF ,g Bij een van die schoonmaakbeurten een belangrijke wending gekomen. De-t«d een «ma v®er|e2ij in fe be: moet de ring in het water zijn gevallen beide verdachten hebben tegenover de ht wakkel. terwijl haar man en tijdens het zinken door de baars zijn I recherche van het bureau BergsmgelTe '^iskamer amSi* werk was opgehapt. JVistenners 1wHnnfpT weliswaar nog geen volledige beken- zij stond op en zag haar echtgenoot in hnrft nnniMi binken s o tenis afgelegd, maar uit de moeizaam een leunstoel ineengezakt zitten, terwijl aan hen ontwrongen verhalen is de Arie A. achter hem stond met een be- toedracht van de lugubere „val uit bloede hand en een bebloede hamer, het raam" nu wel duidelijk geworden Deze hamer is tot heden niet terug- gevonden. Deze val kostte in de nacht van 18 op' De vrouw is toen, naar haar zeggen, Uitzoeken De heer Schutte was een van de velen die recht op de zegelring hadden doen gelden. De politie geloofde pas dat hij de eigenaar was nadat hij uit tien ringen die veel op elkaar leken zonder aarzelen de zijne aanwees. Ongeveer honderd brieven had de Zwolse politie gekregen. Een mevrouw uit Kortenhoef herinnerde zich dat in de oorlog een Engelse piloot in het IJssel- meer was gestort en zij schreef zijn fa milie om een signalement van zijn ring Een inwoonster van Oude Pekela had aan haar zoon in Australië een zegelring geschonken, maar die was nooit aange komen. Nu de eigenaar bekend is, wil de politie wel het signalement van de ring uit de baarzenbuik bekend maken. Het luidt: geen initialenna 1953 gemaakt, een vrij opvallende kras aan de zijkant, waarde 72 gulden. 19 november 1954 d' ministrateur van d basis Leo P. van thans hij werd met dood gevonden op het 39 jaar oud-ad- rdamse marine- »t leven al- e hoofdwonden beton van een ren uit hoorde de man een plof en enige tijd daarna een gil. De Rijksluchtvaart dienst is gevraagd na te gaan op welk moment dit vliegtuig Rotterdam pas seerde om nauwkeurig het moment van J\T 11 I -pi de val van de administrateur al dan gillend weggehold, is op een bed in eengezakt en toen zij weer bij bewust zijn kwam was haar man verdwenen terwijl het raam openstond. Het aanvankelijke verhaal dat zij wak ker zou zijn geworden van een kleppe rend raam blijkt niet te kloppen:, de weerberichten van het tragische etmaal in november 1954 melden „wind stilte" CHANTAGE Daarna zou zij de buren hebben ge alarmeerd met de kreet „Oom Siem (dit is de buurman Van den Berg) „mijn man is uit het raam gevallen Het aandeel der vrouw Ln dit vermoe delijke misdrijf wordt thans nader on- v- - - derzocht. Van het begin af heeft vastge- de komen. Boven het geronk der moto- staan, dat zij iets verborg en in eerste verhoor gaf zij toe. dat A. haar verteld had. haar man uit het raam te hebben gegooid. Aangenomen wordt dat Arie A. chantage op haar pleegde om haai- tot zwijgen te dwingen. Het vooronderzoek gaat voort; sectie plaatsje onderaan de achtergevel van het huis. De beide verdachten zullen vandaag worden voorgeleid bij de officier van justitie. De politie beschikt thans buiten de verklaringen der beide gearresteerden zijn 39-jarige weduwe Dien A. P. heeft een gedeeltelijke bekentenis afge legd over een groot aantal getuige nissen. Zo vertelde een postbode, die ten tijde van het drama vlak bij woonde dat hij na zijn nachtdienst nog op was en een vliegtuig van a'e KLM over hoor- VRAAGPUNT op het lijk wordt overwogen. Koningin Juliana heeft giste ren een bezoek gebracht aan twee bejaardencentra in Baarn, de tehuizen Bavo en Patria. In het eerste tehuis, waar de Koningin temidden van de verpleegden een kopje thee dronk, bood de 94-jarige mevrouw M. Pfaff- Hartsinck de hoge gast een fraai boeket bloemen aan. Uit het gesprek dat daar op volgde, bleek dat een (75-jarige) dochter touw,Pfaff ook in Bavo Eigen nieuwsdienst HILVERSUM. Mr. Jan Derks staat op de nominatie om te worden benoemd tot voorzitter van de K.R.O., als opvolger van pater Kors o.p. Het bestuur van de K.R.O. zal over deze benoeming binnenkort een beslissing moeten nemen. GENÈVE (Reuter) De conferentie te Genève over het voorkomen van verrassende aanvallen is vastgelopen voor zij goed en wel was begonnen. Tijdens de besprekingen over de agen da, die al drie dagen duren, is niet de minste vooruitgang gemaakt. De afge vaardigden zullen proberen uit het slop te geraken door nog vaker dan tot nu toe bijeen te komen. De kansen dat men tot overeenstemming komt over de werkwijze en de samenstelling van de agenda worden zeer pessimis tisch beoordeeld. Dit is namelijk een vraagpunt in deze affaire: was de heer Van W. overleden voordat hij uit het raam viel, of kwam I hij ten gevolge van de val om het leven? Inspecteur W. G. Verveld van het bu- AMSTERDAM. De Nederlandsche reau Bergsingel heeft er nog geen wa- Bank heeft het officiële wisseldisconto terdichte mening over, maar hij helt verlaagd van 3>4 tot 3 procent. Dezelnaar aanleidillg van da verhoren over maatregel houdt verband,met de aan- houdende stijging van de deviezenvoor- gehfmarkt.6 rUimte de Hollandse Schouwburg De tarieven worden nu: wisseldis- l. conto 3 pet. (was 3Vz), promessendis- WOI*Ot ïïlOIlTHT10ïlt conto 3<4 pet. (was 4), rente voor voor- AMSTERDAM De Hollandse schotten in rekening-courant en bele- Schouwburg aan de Plantage Midden-1 mngen: voor particulieren 4V2 pet. (was laan te Amsterdam, waar tijdens de; d) en voor anderen 3V2 pet. (was 4). oorlog duizenden Joden door de Duitsersl werden samengedreven voor hun depor- n itatie, zal een waardige bestemming krij-1 De 44-jarige Amsterdammer J. P. is j gen B. en W. van de hoofdstad hebben DEN HAAG. Dr. Drees heeft gister- Van mei tot mei is het eerste deel ochtend het eerste exemplaar van zijn van de serie Ons twintigste-eeuwse ver hoek Van mei tot mei gekregen. leden in memoires en biografieën. Dr. Dr. H. J. Prakke, directeur van deDrees haalt er tal van persoonlijke her- Koninklijke Van Goreum en Comp. N.V. inneringen aan bezetting en verzet in op. te Assen, overhandigde het hem. Volgende week zal het verschijnen. Van onze correspondent PARIJS Het Franse kabinet heeft gisteren besloten, dat het Frankrijk niet mogelijk is zich aan te sluiten bij een vrijhandelszone, ■zoals voorgesteld door Engeland. Maar bij monde van haar minister van voorlichting, Jacques Soustel- le, heeft de Franse regering tege lijkertijd laten weten, dat zij met kracht zal streven naar een be vredigende oplossing van het pro bleem van de vrijhandelszone. In het feit dat Frankrijk zich in be ginsel achter het memorandum van de zes landen van de Euromarkt inzake de vrijhandelszone stelt, is dan ook geen verandering gekomen. Het gaat er om dat Frankrijk zich niet kan ver enigen met de praktische opzet van een vrijhandelszone, zoals Engeland die heeft voorgesteld. Met man en macht zal Frankrijk zich nu zetten aan een bestudering van de praktische kanten van het vraagstuk om tot een plan met een voor de Fransen wel aanvaardbare opzet te komen. Dinsdag al zullen de ministers van de betrokken Franse de partementen voor deze bestudering gaan vergaderen. In overeenstemming met deze gang van zaken kon mr. Luns. onze minister van buitenlandse zaken, zich gistermid dag, even voordat hij van de besprekin gen in het comité-Maudling naar Den Haag terugkeerde, gematigd optimis tisch uitlaten. Het leek hem lang niet on mogelijk. dat toch binnen zeer afzienbare tijd een technisch ontwerp voor een vrij handelszone tot stand zou kunnen komen, die later dan 1 januari in werking treedt, de datum waarop in elk geval de eerste fase van de Euromarkt begint. Mocht er op 1 januari geen regeling voor een vrijhandelszone zijn gemaakt, zei hij verder, dan zal men' waarschijn lijk een complex van tijdelijke maatrege len opbouwen. Twee grote moeilijkheden noemde mi nister Luns de kwestie van de buiten- tarieven en de daarmee verband houden de voorkeursrechten binnen het gemene best. Wat het eerste probleem betreft kan gezegd worden dat men thans op een redelijke basis over een compromis spreekt. De Britse delegatie heeft zich daarbij tot concessies bereid verklaard. Minister Luns wees er nog op dat de eerste tariefsverlagingen binnen de Euromarkt per 1 januari nog weinig ver strekkende gevolgen zullen hebben. Hij vond het dan ook vooral psychologisch wenselijk dat de Euromarkt-landen een gebaar jegens de andere elf maken. .Tijdens een lunch heeft de Britse minister Maudling, de leider van de Brit se delegatie, gistermiddag al aangegever in welke richting dat gebaar zou kunnen gaan. Hij zei nl. dat als „iemand" zon aanbieden dat de invoercontingenten, die per 1 januari door alle zes landen me! 20 procent moeten worden verhoogd, in hun nieuwe omvang ook zouden gelden voor de andere landen, er van discrimi natie tegenover de rest geen sprake zou zijn. Hij nodigde daarmee als het ware dr zes van de Euromarkt uit de andere eli dezelfde veruiming vafi invoermogelijk- heden in elk van de Euromarkt-landen te gevent als deze landen elkaar zullen toestaan, Dat zou een redelijke basis ge ven om voort te gaan met onderhande len «wier de hangende punten van verschil. Intussen komen woensdag de ministers van economische zaken weer naar Parijs om over de details van het originevraag- stuk te spreken. Op 5 december gaat dan het voltallige comité-Maudling weer in Parijs vergaderen, nadat de ministerraad van de Euromarkt eerst op 3 en 4 de cember in Brussel bijeen is geweest. BONN (Reuter) De Westduits* minister van justitie, dr. Friedrich Schaef- fer, is sedert gisteren plotseling het voor- geen moment getwijfeld aan de identi- werp van scherpe aanvallen der Duitse teit van de bandiet die donderdag een i pers, omdat hij in 1955 het initiatief ge- roofoverval heeft gepleegd op een fi- nomen zou hebben tot besprekingen met liaal van de Midland Bank ui het Lon- de loenmaUge Oostduitse minister van ^a^rt[fdhteSngst"u als d^-titie. Vmeenz Mueller Dandy. De man heeft, zoals hekend, op Volgens de meeste Duitse bladen zou klaarlichte dag 300 pond gestolen en Schaeffer op eigen houtje die besprekin- FedwardCtEHeVAirese t"rg^hotem'^ 3- hebben gearrangeerd en daarbij heb- Door de manier waarop de bandiet te werk is gegaan ging de gedachte van de politie al dadelijk naar een soortgelijke overval op een bijkantoor van de Midland Bank die in het district Brentford in augustus van dit jaar is gepleegd. Ook toen schoot de dief iemand neer, de kassier. De buit bedroeg destijds 1200 pond. Aan alle twijfel die er nog bestaan mocht hebben kwam een einde door de verklaringen die de 24-jarige vrou welijke employée. van de bank. Mar garet Kirby tegenover Scotland Yard heeft afgelegd. Margaret, een lang donker meisje,, is er vast van ovei*tuigd dat de man die donderdag de overval pleegde dezelfde is van augustus. Zij heeft hem herkend. In augustus werkte ze bij het- bankfiliaal in Brentford. Margaret vertelde dat de Dandy dit maal zijn scheiding rechts droeg. De vorige keer dat ze de man zag was het links. Beide keren heeft hij het bankpersoneel verboden zijn slacht offers die hij had neergeschoten, na dat er alarm was gemaakt, te helpen. Donderdag heeft een van de bank bedienden nog een glas water naar de bandiet gegooid. Het glas vloog rake lings langs zijn hoofd tegen een muur aan scherven. Dandy heeft vóór augustus nog drie overvallen gepleegd op een filiaal van de Midland Bank. Toen had hij pech, tot drie maal toe. Hij maakte slechts een shilling buit. In augustus veran derde hij van taktiek: hij begon van vuurwapens gebruik te maken. Dat leverde hem inderdaad een aanzien lijke buit op. Scotland Yard heeft het raadzaam gevonden dat Margaret Kirby, het meisje dat de Dandy heeft herkend,! niet meer alleen op straat loopt zo j lang" de bankrover op vrije voeten is. j Gisteren heeft een gemaskerde I bandiet kans gezien 5000 pond te be- machtigen die per auto van een bank in Cambridge naar een fabriek wer den gebracht. Buiten de stad heeft hij de auto aangehouden, zich meester gemaakt van het geld en is in een andere wagen ontkomen. ben voorgesteld, dat Oost- en West-Duits- land een unie zouden moeteen vormen naar het voorbeeld van de Benelux. Men zou dus politiek en militair een eigen pojitiek blijven volgen, maar op econo mische gebied moeten samenwerken. Schaeffer zelf gaf reeds toe, dat hy inder daad besprekingen over de Duitse een heid heeft gevoerd met de Russische ambassadeur, maar hij ontkende contact te hebben gehad met een Oostduitse minister. ZWENDEL Een woordvoerder van de Westduits* regering noemde een interview, dat de Oostduitse Berliner Zeitung omtrent deze kwestie publiceerde zonder meer del". Minister Schaeffer zou nimmer met een journalist van dat dagblad hebben gesproken. Vooral de linkse bladen nemen .het Schaeffer kwalijk, dat hij nooit over zijn besprekingen in 1956 heeft gesproken, maar de regeringsgezinde bladen ontken nen, dat er sprake zou zijn van een dreigend ontslag voor de minister van justitie. Advertentie gisternacht door onbekende oorzaak in het water onder de westelijké toegang tot het öpenhavenfront te Amsterdam geraakt en verdronken. de raad gevraagd 240.000 gulden uit te trekken voor de nodige verbouwing van het totaal vervallen gebouw en het lijdt geen twijfel dat hij dit voorstel zal goed keuren. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. - De nieuwe Rijksweg 13 Rotterdam—Den Haag, de opvolger van de Rijksroetsjbaan. zal geheel worden verlicht. Verlichtingsdeskundigen van Rijkswaterstaat zijn op het ogenblik aan het uitzoeken welke verlichting het meest geschikt is voor deze bijzonder brede en drukke weg. Het onderzoek moet klaar zijn tegen de tijd dat aan de aan leg van de nieuwe weg wordt begon nen, dat is de eerste helft van het volgend jaar. Het is aan te nemen dat voor de nieuwe weg natrium verlichting gekozen wordt. De nieuwe Rijksweg zal straks dus de eerste grote Nederlandse autoweg zijn die geheel wordt verlicht. Tot nu toe ■ïeeft Rijkswaterstaat de verlichting van ,le grote wegen altijd beperkt tot enkele drukke gedeelten zo is van de Rijks weg Den Haag—Amsterdam alleen het gedeelte tot Den Deil verlicht. Verlichtingsplannen voor Rijksweg 13 zijn overigens niet nieuw. In verband met het verblindingsgevaar heeft men al meer dan eens overwogen de hele weg te verlichten, maar omdat de weg toch nog verbeterd moest worden, heeft men de plannen altijd nog in portefeille gela-| ten. De verlichting levert voor de deskun digen een aantal unieke problemen op. Rijksweg 13 krijgt een breedte van 24 meter dat is veel breder dan alle an dere dubbele wegen, die tot nu toe van verlichting werden voorzien. Als men dus de gehele breedite van de weg wil verlichten en dat is de bedoeling moet men een type lamp ontwikkelen dat een zeer groot verlicht oppervlak geeft. Daarnaast levert de reflectering op het wegoppervlak bijzondere problemen op. Het schijnt in de bedoeling te liggen dat elk nieuw gedeelte van de Rijksweg direct wordt voorzien van de definitieve verlichting. Bovendien zal bij de weg gedeelten die in uitvoering zijn een tij delijke verlichting worden aangebracht. WEERT Vijf schoten ver scheurden om half drie in de nacht van donderdag op vrijdag de stilte in de Weerter Veld- straat. Vijf kogels verlieten de loop van een door een nog on bekende gehanteerde revolver. Twee troffen er doel: de 34-ja- rige Jan Verspeek zeeg ge troffen in de hartstreek en in de lies bloedend neer aan de voet van de kloostermuur, die het seminarie van de paters van de H. Geest omgeeft. Pater Koekoek, in zijn nachtrust gestoord, hoorde de knallen en ging met de toog ijlings over zijn nacht gewaad geschoten op onderzoek uit. Hij vond het slachtoffer, dat be wusteloos op straat lag. diende het de sacramenten der stervenden toe en zorgde ervoor, dat het snel naar het ziekenhuis werd gebracht. De kogels één was dwars door een long gegaan werden operatief verwijderd. Het slachtoffer van de brutale aanslag verkeert nog in le vensgevaar. Kort na de operatie kwam Ver speek even bij. Hem werd onmiddel lijk een kort verhoor afgenomen. Met moeite hakkelde hij vijf namen. Het waren de namen van hel echtpaar Sch. en zijn drie zoons. Dit gezin woont in de Weerter Veldstraat. Terstond werd het vijftal een ver hoor afgenomen. De vier mannen en de vrouw ontkenden echter stellig te hebben geschoten. De officier van justitie, mr. Hou- beh en de substituut-officier van de Roermondse rechtbank, mr. Uiter- waal, hebben het onderzoek in han- de vechtpartijen waren daarvan het resultaat. Na een periode van schijnbare vre de moet er opnieuw ruzie zijn ge weest. Jan Verspeek was met de familie Sch. uit geweest. Zij hadden enkele café's bezocht. Na het slui tingsuur hadden de Sch.'s Verspeek uitgenodigd om bij hen thuis een krat bier op te maken. Wat er op dit feestje is gebeurd blijft voorlopig Margaret Kirby, het meisje dat nog een open vraag. Toen Verspeek tot tweemaal toe een overval door echter opstapte kreeg hij twee kogels dezelfde bankrover meemaakte, met in de rug. haar veiligheidsescorte op straat. Van onze Amsterdamse redactie SCHIPHOL. Van dc ongeveer veertig stewardessen, wier vijfjarige contracten met de K.L.M. medio 1959 zouden aflopen, kunnen er 31 tot 1 novem ber I960 blijven vliegen. De K.L.M. heeft hun contracten met anderhalf jaar den genomen. Gebleken is, dat er verlengd, teneinde er zeker van te zijn dat men in de komende twee jaar dc een oude vete bestond tussen de fa beschikking zal hebben over een belangrijk contingent ervaren gastvrouwen, milies Verspeek en Sch. Van tijd lot Zoals bekend zal de K.L.M. in 1959 de nieuwe Electra's in gebruik nemen, tijd laait de vete op. De twee gezins- In I960 doen de straalvliegtuigen van het type DC-8 hun intrede. Het hoofden hebben het meermalen met spreekt vanzelf dat het in gebruik nemen van deze nieuwe toestellen hoge elkaar aan de stok gehad. Verwoe-1 eisen aan de vaardigheid van het bedienend personeel zal stellen. Vraag deskundig advies aan de juwelier-horloger Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Plaatselijk mist. Overigens droog weer met hier en daar opklaringen. Overwegend zwakke wind uil westelijke rich tingen. Ongeveer dezelfde tempera turen als gisteren of iets lagere. MIESJE: Weer om thuis brieven te schrijven. 16 november: zon op 8.00, zon onder 16.49; maan op 12.35, maan onder 22.26. ONZE WEERKUNDIGE MEDEWERKER: De temperatuur is gisternacht te gen alle regels in blijven stijgen; 's morgens was het zodoende warmer dan de vorige avond. En gisteren zette de stijging overdag verder door. In IJmiriden werd zelfs twaalf gra den gemeten Alleen in het zuidoos ten van het land bleef de tempera tuur onder tien graden. In Zuid-Lim burg was acht graden de hoogste temperatuur. Dat liet daar kouder bleef dan elders was een gevolg van de zware bewolking, die daar de ge hele dag bleef en waaruit in Zuid- Limburg lange tijd lichte motregen viel, hetgeen tot gisteravond nog een nun in de regenmeter tot gevolg had. Inmiddels breidt hel gebied van hoge druk bij de Azoren zich ver der over West-Europa uit. Gelijk tijdig verdween de depressie boven de Middellandse Zee, waardoor een einde kwam aan de zware regen in Italië. Nn de luchtdruk bij ons zo is gestegen en de opklaringen reeds aan de hemel zijn verschenen, is de kans op mist opnieuw een factor, waar mee rekening dient ie worden gehou den. Do temperatuur zal zodoende een grillig beeld kunnen vertonen: waar de mist optrekt, wordt het overdag zacht, maar waar de mist blijft hangen, blijft bet kil. Regen is er niet in zicht. Ook de diepe de pressie die zich gisteravond by IJs land vertoonde, zal op te grote af stand blijven om het weer by ons kwaad te doen. max. neer- temp. slag in gr. 7-19 n. wind C. in mm Helsinki zw. bew. Z 3 0 Stockh. geh. bew. ZW 7 0 Kopenh. geh. bew. stil 7 0.1 Aberdeen zw. bew. stil 7 0 Londen mist stil 0 A'dam regen N 11 0 Brussel half bew. NW 9 0.1 Luxemb. motreg. NNW S 0.3 Parijs zw- bew. NNW 8 0 Bordeaux mist stil 10 0 Grenoble geh. bew. WNW 5 0

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 1