HARD TEGEN HARD OP CYPRUS „Onverzoenlijk tot Eoka capituleert" Russische spion in Canada vermoord Britse burgers nu gewapend tegenover moordenaars Oostenrijkse Blauwbaard bekent vier moorden Opklaringen VLIEGBOOT IN NOOD DAALT OP OCEAAN Twee jonge mensen in slippende auto gedood Dichters eisen hoger honorarium PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Verbeten woede Iia de rug 38 burgers vielen Vijf doden VROEGER BENDELEIDER IN MÜNCHEN? Derde trap Pionier 2 niet in werking Nieuw belang van Sikkens Lakfabrieken in Zweden Vierde achter-achter-kleinkind Opnieuw slachtoffers van methylalcohol Pasternak-vondst Schepen en vliegtuigen zoeken naar 36 mensen HOOP NIETS OUD-HOOFDREDACTEUR R. ZUIDEMA VANNACHT OVERLEDEN Vijf doden, vijftien vermisten Brand na explosie in woonflat Inbraak bij Dordtse notaris opgelost MET Z'N VIEREN ACHTERIN Fietser op rijwielpad aangereden en gedood Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503; Chefred. 01100- 3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; Vlissingen, Rembrandtlaan 24 01184-3224; Terneuzen, Nieuw- straat 38, telefoon 01150-3189. Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage. Rubriek Kabouters 5 cent per woord met een minimum van f 1. 14e jaargang No. 4i56Maandag 10 november 1958 Van onze correspondent LONDEN De Engelsen op Cyprus beginnen het geduld te ver liezen en zullen zich voortaan te weer stellen tegenover de terro risten van de Eoka. Vandaag kunnen alle mannelijke Britse burgers zich melden bij de kazerne's om daar instructie te krijgen in het ontwijken van de aanslagen en in het hanteren van kleine vuurwa pens. Daarna zullen zij in het bezit worden gesteld van het soort vuurwapens waarmee zij het meest vertrouwd zijn. Tegelijkertijd zijn er maatrege len genomen om de beweeglijk heid van de terroristen aan ban den te leggen. Manlijke Cyprioten van bepaalde leeftijdsgroepen zul len geen gebruik mogen maken van scooters, motorfietsen of bromfietsen. De jongste Britse maatregelen zijn jen gevolg van de verbeten woede die onder de Britse burgers heerst over de reeks van aanslagen die de laatste dagen op burgers zijn gepleegd. Het Britse opperbevel zowel als het bur gerlijk bestuur zijn ongaarna overge gaan tot het verstrekken van wapens aan burgers omdat het niet van te vo ren te zeggen is of het middel niet er ger zal zijn dan de kwaal. Men realiseert zich ten volle dat een jindeloze reeks van vergeldingsaan- slagen over en weer het gevolg zou kunnen zijn Aan de andere kant kan men de toestand van de laatste weken ook niet laten voortduren. Er ging geen dag voorbij of een of andere onschul dige burger werd neergeschoten vrijwel altijd in de rug. Daar de Eoka zelfs winkelende Britse huisvrouwen niet langer scheen te ontzien, kon men net tegenmaatregelen niet langer wachten. Aan alle Britse mannen op het eiland is te verstaan gegeven dat zij beter te vlug met hun wapens kunnen zijn dan te laat. Ieder die wil kan pistool of geweer krijgen. De gouver neur zei letterlijk: „Mochten er geen wapens genoeg zijn, dan zal ik mij tot mijn soldaten wenden en hun wapens aan de burgers laten geven." Het Britse bestuur vindt dat het de Eoka gelegenheid genoeg heeft gege ven om tot een vergelijk met de Engel sen te komen. Zolang de terreur voort duurt zullen ook de Engelse maatrege len van kracht blijven. Van verzoe nende gebaren zal geen sprake meer zijn, zolang de Eoka het hoofd niet in de schoot legt. Het zal nu, tot er een oplossing is gevonden voor het vraag stuk van Cyprus' toekomst, hard tegen hard gaan. In totaal zijn sinds het Britse leger in 1955 overging tot zijn actie tegen de Eoka, honderd soldaten en 38 Britse burgers om het leven gebracht. Voorts is er een groot aantal Cyprioten om gekomen in de onderlinge strijd tus sen de Eoka en andere verzetsorgani saties en bij gevechten tussen Turkse en Griekse Cyprioten. Gisteren zijn twee Cyperse politie mannen, die in Britse dienst waren, door hun landgenoten vermoord. Een Britse soldaat kwam om het leven toen zijn auto op een mijn reed. Zijn ka meraad werd zwaar gewond. Zaterdag vondc.» twee Britse soldaten de dood toen er een door de Eoka gelegde bom ontplofte in een kantine op het vlieg veld van Nicosia. Alles bij elkaar zijn dat vijf doden in twee dagen. Dat verklaart de woor den van de officiële bekendmaking aan alle Britse bewoners van het eiland: Voortaan zit u allemaal in de front linie. U te beschermen zal de eerste taak zijn van de troepen. Wij zullen tenslotte de moordenaars uitroeien. Er gaat op Cyprus nu geen dag meer voorbij of ten minste één En gelsman wordt vermoord. Deze foto van soldaten die Cyprioten op wapens onderzoeken is gemaakt in de straten van Nicosia, vlak na de moord op Wilfred Benson, een Britse bankdirecteur. KAAP CANAVERAL (Reuter AP) De beurt om opnieuw te trachten een schot op de maan te lossen is thans aan het Amerikaanse le^er. De luchtmacht van de Verenigde Staten mocht drie maal proberen een kunstmaan in een baan rond de maan te brengen; drie maal is de poging mislukt. De derde maanraket die zaterdag op Kaap Cana veral was gelanceerd, is na ongeveer drie kwartier ergens boven het oostelijk deel van Midden-Afrika in de damp kring van de aarde verbrand. Ook de derde poging van de luchtmacht werd ondernomen met een raket van het type Thor-Able, genaamd Pionier II. De lancering is geheel normaal verlopen, maar de derde trap van de raket is niet in werking getreden. Het gevaarte heeft een hoogte van 1600 kilometer bereikt en is daarna na de aarde teruggevallen De raket heeft een afstand, gemeten van Kaap Canaveral, van 12.000 km overbrugd. De Pionier II heeft een snelheid van ongeveer 26.000 km gehad; 38.240 kilome ter zou nodig zijn geweest om hem binnen het bereik van de aantrekkingskracht van de maan te brengen. Perfecte start Onder de honderden belangstellenden die de lancering van de maanraket zater dagmorgen hebben bijgewoond bevond zich koningin Frederika van Griekenland. Het was half drie in de nacht plaatselijke tijd toen het ogenblik van de lancering was aangebroken. Schijnwerpers zetten de 26 meter lange raket, een gevaarte van 52 ton, in felle gloed. Doordat de Pionier geheel wit was geschilderd werd dit nog geaccentueerd. Onder oorverdovend gejuich verhief de raket zich op het juiste moment langzaam van zijn steunpunt en waggelde eerst langzaam, weldra steeds sneller verticaal omhoog de heldere sterrenhemel tegemoet. Na 30 seconden was de maanraket uit het gezicht verdwenen. Teleurstelling Slechts korte tijd zijn de signalen die le maanraket uitzond opgevangen: in New York zowel als in Jodreil Bank in Enge land, waar de grootste radio-telescoop ter wereld is gevestigd Na zestien minuten werd er niets meer gehoord Aanvankelijk was in Washington offi cieel meegedeeld dat de lancering volko men was geslaagd. Na drie kwartier kwam het teleurstellende bericht dat de derde trap blijkbaar niet in werking was ge treden en dat het experiment niet was geslaagd. Op 4 december zal het leger waarschijnlijk zijn eerste poging wagen om een maanraket te lanceren DEN HAAG De directie van Sikkens Lakfabrieken deelt mee, dat het concern in overeenstemming met plannen voor de bewerking van de toekomstige vrij handelszone mede-eigenaar is gewor den van een verffabriek in Zweden, de Condorverken A.G. in Göteborg. WENEN, (Reuter). De Blauw baard, van St. Polten Max Guljer, heeft tijdens het uitgebreide onder zoek van de Oostenrijkse politie bekend vier vrouwen te hebben vermoord om in het bezit te komen van hun geld. Dat gebruikte hij om zijn auto te kunnen afbetalen. Gulf er, van beroep handelsreiziger in wasmachineswordt van ten minste elf moorden verdacht, alle maal op vrouwen. Hij heeft echter slechts vier moorden bekend, alsmede een poging om een collega te doden. De handelsreiziger heeft in alle bijzonderheden verteld hoe hij te werk is gegaan bij zijn pogingen rijke vrouwen te strikken. Hij begon met huwelijksadvertenties te plaatsen, nadat hij vorig jaar een Duitse auto had gekocht. Zorgvuldig Hij koos zijn slachtoffers zeer zorg vuldig. Steeds zorgde de Blauwbaard van St. Pölten ervoor dat ,,de vrouw van zijn keuze" een zekere mate van welstand bezat. Gulfer maakte afspraak jes met haar en ging met haar uit rij den in zijn auto. Hij zorgde er wel voor dat ze zoveel mogelijk geld en juwelen bij zich had. In ruil daarvoor kreeg de ongelukkige een trouwbelofte van de handelsreiziger eneen zool drankje dat hij altijd in zijn wagen had. Daar had hij een verdovend middel in gedaan dat hij door middel van na gemaakte recepten had gekocht. Dan waren ze tenminste twee uur bewuste loos, vertelde hij de politie. Gulfer doodde zijn slachtoffers wan neer deze te veel aandrongen op een huwelijk. De leeftijd van de vrouwen die hij heeft vermoord varieert van 44 tot 60 jaar. Lijst van zeven Herta Junn, de vrouw waar Gulfer de laatste tijd mee samenleefde, is op Gschuldi.ging van medeplichtigheid eveneens in arrest gesteld- Zij had een lijst in haar bezit met de namen van zeven vrouwen. Drie daarvan waren met rode inkt geschreven, vier met zwarteEen wier naam met rood geschreven was, was de 44-jarige Jo sephine Kammleitner. Gulfer heeft be kend haar te hebben gedood. Ook de 65-jarige Margareths Klopfer, halfzuster van de handelsreiziger schijnt te zijn gearresteerd. Zij zou de familie leden van de slachtoffers telegrammen Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Nu en dan op- klaringen, maar f i plaatselijk ook - enkele buien. Zwakke tot ma tige wind, in hoofdzaak tussen west en noord. Ongeveer dezelf de temperaturen ais gisteren. MIESJE: Maandagmorgen 11 NOVEMBER: zon op 7.51, zon onder 16.56; maan op 7.51, maan onder 17.22. hebben gestuurd met de mededeling dat deze als gevolg van een ongeluk om het leven waren gekomen. Interpol interesseert zich zeer voor het geval-Gulfer, Enige jaren geleden zijn in München namelijk soortgelijke moorden gepleegd door een bende van drie man. De leider, die de Duce werd genoemd, omdat hij zoveel leek op wij len Mussolini, is ontsnapt. Ook Gulfer werd Duce genoemd- Ook hij leek op de vroegere Italiaanse dictator. Gulfer heeft tijdens de tweede we reldoorlog als chauffeur in het Duitse leger gediend. Sindsdien wilde hij al tijd een eigen auto hebben. Van onze correspondent TORONTO. De Canadese politie is een grootscheepse spionnenjacht begonnen na de moord op de 27-ja- rige Merril O'Donnell, die er van verdacht werd spionagewerk voor de Russen te verrichten. Op de kamer van de vermoorde wer den behalve een hoeveelheid communis tische propagandapamfletten, foto's ge vonden van uiterst geheime opstellin gen der lange-afstandsradar boven de Poolcirkel. In het weekeind werden overal in Canada bekende communisten en andere verdachten gearresteerd. Groot gevaar O'Donnell werd na zes weken bij een vervoersonderneming, die de radarop- stellingen bevoorraadde, ontslagen om dat men hem een te groot gevaar voor de nationale veiligheid achtte. Hij werd vermoord met een inmiddels gevonden revolver. Zelf schijnt hij dron- ken te zijn geweest. Hij heeft daarom, of omdat hij zijn aanvaller goed ken de en vertrouwde, geen gebruik van zijn eigen revolver gemaakt. Gast van Kremlin De moeder van O'Donnell is op het ogenblik in Rusland als gast van het Kremlin, dat haar volgens een op het lijk van haar zoon gevonden brief „van vier weken rust en behandeling aan de Zwarte Zee laat genieten." ANTWERPEN (UPI). Opnieuw zijn in België slachtoffers gevallen als ge volg van het gebruik van methylalcohol. Twee vrouwen, in Brussel en in Ant werpen, bleken bij sectie gestorven te zijn aan de gevolgen van het drinken van methylalcohol. Aan het geknoei met deze gevaar lijke drank is ondanks het optreden van de justitie nog altijd geen einde gekomen. Nadat er gewaarschuwd was tegen het gebruik van dranken onder de etiketten van vier firma's, is de lijst van verdachte firmanamen met een vijf de naam uitgebreid; men vermoedt dat het handelsmerk van een bonafide zaak wordt gebruikt om uit methylalcohol vervaardigde drank een vertrouwenwek kend aanzien te geven. LONDEN. De jonge Engelse uitgever Peter Owen heeft de rechten gekocht van een nieuwe, buiten Rusland nog niet gepubliceerde roman van Boris Pasternak. Bij toeval kocht hij het boek van een kleine Amerikaanse uitgeverij voor 1500 ongeveer een week voordat de Nobelprijs aan Pasternak werd toe gekend'. Owen beschouwt het als een buiten kante, want de rechten zijn nu veel meer waard. Het boek was al vertaald en slingerde eigenlijk zo maar rond. „Ik had er wel belangstelling voor en besloot het te kopen", vértelt Owen. Toen kwamen de Nobelprijs en alle ge volgen daarvan, waardoor iecfereen thans de naam van Pasternak kent". KINDJE VERDRONKEN TER APEL (ANP). De tweejarige Margreth Emming uit Ter Apel is gis termiddag levenloos uit een van de grachten van het wandelpark gehaald. Het kind is vermoedelijk in het water geraakt toen het alleen aan het spelen was. Van onze correspondent LONDEN In angstige span ning wachtte men zondagavond laat op nieuws van de Portu gese vliegboot die kort na drie uur gistermiddag op een punt 180 mijl ten westen van de Por tugese kust met 36 mensen aan boord een noodlanding had uit gevoerd op de Atlantische Oce aan. Ook na het invallen dei- duisternis bleven zes vliegtui gen en een grooj: aantal sche pen zoeken naar de vliegboot, die eigendom is van een Portu gese maatschappij. Ik ga een noodlanding op zee uitvoeren. Zo luidde de dramatische radioboodschap van de tweemotorige vliegboot van het type Martin Mariner zondagmiddag. Wat de reden daarvan was, weet men niet. Het toestel was zondagmiddag normaal van Kaap Ruivo in Portu gal naar Madeiro vertrokken. Een uur later werd het S.O.S. van de Martin Mariner opgevangen. Dit was het teken om een groot scheepse reddingsactie in gang te zetten. Schepen en enkele passa giersvliegtuigen die zich in de buurt bevonden wijzigden hun koers in de hoop het in nood verkerende toestel te vinden. Geen enkel bericht kwam binnen dat enige houvast bood tot gisteravond kort na tien uur. Toen meldde een Amerikaans mi litair vliegtuig, dat vanuit Noord Afrika deelnam aan het zoeken, dat het de vliegboot had gevonden. Op honderd mijl uit de Portugese kust vaart het naar het oosten, luidde deze mededeling. Kort daarop maakte de luchtvaart maatschappij Artop, eigenaresse van de vliegboot, bekend dat alle inzit tenden het uitstekend maakten. Drie schepen bevonden zich in de buurt van de vliegboot. Zij zouden de 30 passagiers en de zes leden van de beginning weldra aan boord nemen. Een uur later bleek dat de mel ding van het Amerikaanse vliegtuig verminkt was opgevangen. Er was sprake van enige waarneming ge weest. Mgt alle macht bleef men daarom doorgaan met het oeken naar de vermiste vliegboot. Amerikaanse, Britse en Portugese vliegtuigen zou den er de gehele nacht aan blijven deelnemen in de hoop de boordlich- ten .van de Martin Mariner op de donkere zee te kunnen waarnemen, wanneer de bemanning er inderdaad in geslaagd mocht zijn de vliegboot op de ruige zee te houden. Het zicht was omstreeks middernacht zeer slecht. De Martin Mariner was begin ok tober de dienst op Madeira begon nen. De gezagvoerder, de Engelsman Harry Broadbent, is een zeer bekend vlieger. De afgelopen twee jaar heeft hij met vliegboten van de in tussen opgeheven Aquila Airways tussen Southampton en Madeira ge vlogen. Ook de tweede piloot is een Brit. Een vliegtuig van de K.L.M. op de thuisreis van Brazilië, heeft zondag middag zijn koers gewijzigd om naar de vermiste vliegboot te zoeken. Ook een Nederlands schip maakte een omweg om bij het zoeken behulp zaam te zijn. Eigen nieuwsdienst GOES. In de afgelopen nacht is in het Gasthuis te Goes plotseling overle- 'den de heer R. Zuidema, oud-lid van de Goese gemeenteraad en oud-hoofdredac teur van „De Zeeuw" en van^ het „Zeeuwsch Dagblad". De heer Zuidema was op 31 oktober 79 jaar geworden. Hij was voor enkele dagen in het zie kenhuis opgenomen ter observatie. MONTREAL (Reuter) In een woonflat van drie verdiepingen te Montreal is in de nacht van zaterdag op zondag brand uitgebroken tengevol ge van een explosie. Er zijn ten minste vijf doden en vijftien mensen worden vermist. De mensen in het gebouw werden mid den in de nacht opgeschrikt door een hevige knal. Voordat zij beseften wat er aan de hand was, waren zij omgeven door de vlammen die snel om zich heen grepen. De bewoners voor het merendeel emigranten raakten in paniek. Een angstige vader wierp zijn vijfjarig zoon tje uit de derde verdieping naar bene den, terwijl zijn vrouw en hun dochtertje zelf uit het raam sprongen. Het was vrijwel onmogelijk via de trappen of de lift uit het flatgebouw te komen, daar vlammen en rook de weg versperden. Mannen en vrouwen zagen dan ook hun enige kans op redding door van de balkons of uit de ramen te sprin gen. Verscheidene mensen kwamen daar bij om het leven en talrijke anderen moesten met ernstige verwondingen, in het ziekenhuis worden opgenomen. Hoewel de brandweer het vuur na enkele uren geheel meester was, was het door de grote hitte niet mogelijk het ge bouw binnen te gaan. Het was gisteren nog niet mogelijk het aantal doden precies vast te stellen, omdat men niet wist hoeveel mensen er tijdens de brand aanwezig waren. Het gebouw, dat ongeveer vijftig apparte menten bevat, werd door ongeveer hon derd emigranten bewoond. Advertentie Eigen nieuwsdienst DORDRECHT. Met een valse sleu tel heeft de negentienjarige G. W. te Dordrecht kans gezien het huis van de notaris B. H. Vaags aan de Noordhoven- weg binnen te komen Hij verdween met een grote hoeveelheid sieraden ter waarde van vier- a vijfduizend gulden. Dezer dagen is hij gearresteerd. Van de buit konden alleen een platina ring be zet met briljanten en een paar oorbellen worden achterhaald. W. is al eens eerder met de justitie in aanraking geweest. AMSTERDAM (A.N.P.) De heer Jan C. Winterink heeft zaterdag af scheid genomen als directeur van de Wereldbibliotheek, waaraan hij vijftig jaar verbonden is geweest. Op een receptie is aan de scheidende jubilaris meegedeeld, dat hij bij bevor dering is benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Tevens ont ving de heer Winterink de zilveren me daille van de stad Amsterdam. Eigen nieuwsdienst AMERSFOORT Een slippartij met een auto heeft zaterdagavond aan twee jonge mensen het leven gekost. Een derde werd levensgevaarlijk gewond. De wagen slipte in een gevaarlijke bocht van de Soesterbergse straat te Amersfoort op een door natte bladeren glad geworden betonnen weg en reed tegen een boom. In de auto zaten zes jongelui: drie jongemannen uit Bunnik en Zeist, die 'TER APEL De eeuwenoude Kloosterkerk in Ter Apel puilde gistermorgen bijna uit van de kerkgangers. Die ongewoon grote belangstelling gold de hon- dervijfjarige mevrouw H. Smit- Meyering, die de jongste van haar vier achter-achter-kleinkinderen, de ruim drie maanden oude Rij kend Richard Veltman ten doop hield. Achter-achter-kleinzoon Rijkend Riohard een spruit uit het vijf de geslacht dus was met zijn ouders uit zijn woonplaats Alblas- serdam gereisd. Hij gaf geen kik toen dominee H. van Nieuwen- huize hem doopte. VENLO. Een Duitse jongeman is zondag in Venlo op de koffie gekomen, toen hij op zijn gierende brommer de Heibeek onveilig maakte. Hij wilde in vliegende vaart een bal wegtrappen, waarmee enkele kinderen aan het rollen waren. De bal bood even wel zo dapper tegenstand, dat de jongen met een gebroken enkel naar de dok ter moest. Hij had tegen een loodzware kegelbal getrapt. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Twee a drie gulden is het gemiddelde honora rium, dat acht vooraanstaande jonge dichters van hun uitgevers plegen te ontvangen voor een gedicht Deze acht zijn daarover nu in de pen geklommen, en zij hebben een scher pe protestbrief gestuurd aan een aan tal uitgevers. De briefschrijvers zijn Hans An dreus, Sybren Polet, Jan Elburg, Gerrit Kouwenaar, Louis Lehman, Remco Campert, Cees Noteboom en Simon Vinkenoog. Van Cees Note boom zijn drie afzonderlijke gedich ten bij publicatie tot één geheel sa mengevoegd; hij werd voor één ge dicht betaald „Onze honorering is véél te laag", schrijven de jonge dichters; hier bracht worden, en wij behouden ons alle rechten voor. Hun protest is vooral gericht te gen de uitgeverij Het Spectrum, die onlangs een pocketbloemlezing „Ne derlandse poëzie van de 20ste eeuw" op de markt bracht. Naar het oor deel van de acht dichters is over de daarin opgenomen verzen van hun hand onvoldoende contact met hen opgenomen. Maar de verwijten in de brief tref fen ook de uitgevers, die de betref fende gedichten in eerste instantie in druk hebben laten verschijnen. SAN FRANCISCO (A.N.P.) Teken filmkunstenaar Walt Disney wordt op- pergastheer van de Olympische Winter spelen 1960 in Squaw Valley, Californië. Hij heeft het voorzitterschap aanvaard van de commissie die zorgt voor alle moet onmiddellijk verandering in ge- plechtigheden en de hele entourage der zweek. WASSENAAR (ANP) Op de rijks weg Amsterdam—Den Haag raakte een uit Amsterdam komende vrachtwagen, bestuurd door de 32-jarige Rotterdam mer J.B.. zaterdagmorgen in de ge meente Wassenaar een langs de weg ge parkeerde bestelauto. Samen schoven de auto's het fietspad op, waar ze de achttienjarige wielrijder R. Z. uit Oegstgeest raakten. Hij werd naar de Ursulakliniek in Wassenaar gebracht, waar hij kort na aankomst aan zijn verwondingen be- in een café in Zeist drie meisjes hadden ontmoet en hen even naar huis zouden brengen. De twintigjarige C. A. van Koeverin gen uit Bunnik, die de auto bestuurde, heeft waarschijnlijk te snel gereden. Toen hij voor d'e bocht afremde, is de wagen, die niet in balans heeft gelegen doordat vier van de jongelui achterin zaten, gaan slippen en tegen een boom geslingerd. De gevolgen waren ontzettend. De 21- jarige mejuffrouw N. van Dorrestein uit Soest werd op slag gedood. De negen tienjarige P. K. M. d'e Wit uit Zeist over leed tijdens het vervoer naar een zie kenhuis. De negentienjarige mejuf frouw J. Verwoerd uit Soest liep een bekkenfractuur, een gebroken arm en een ernstige hoofdwond op. Ook de chauf feur en de achttienjarige mejuffrouw J. Bijersbergen uit Soest werden vrij ernstig gewond. De twintigjarige J. de Ridder uit Bun nik werd' slechts licht gewond, maar 'hij raakte zó overstuur, dat hij na het on geluk verdween en pas laat in de nacht helemaal versuft en bebloed bij zijn ouders in Bunnik aankwam. Hoe hard de Map aankwam, blijkt wel uit de zware beschadigingen van de auto. De portieren werden uit d'e carros serie gerukt en meters weggeslingerd. De vloer van de wagen scheurde in twee stukken. BONN (Reuter). Een groep West- duitse kolenhandelaren heeft besloten al le invoercontracten voor kolen uit de Verenigde Staten, die na 18 april zijn gesloten, te annuleren. Deze firma's be handelen 70 procent van de gehele Westduitse koleninvoer. De meeste fir ma's zijn geheel of gedeeltelijk in hare den van de kolenindustrie in het Roe» gebied.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 1