PASTERNAKS SMEEKBEDE: LAAT ME BLIJVEN! Bevel aan passagiers: „allen uitstappen!' Nobelprijswinnaar schrijft brief aan Gerichte haatcampagne tegen mens en werk Griekenland beschuldigt Engeland van sabotage Cubaans vliegtuig in zee; zeventien doden VANDAAG Bourguiba valt Nasser aan Avro negeert verbod GEEN KEBNPBOEVEN TIJDENS CONFEBENTIE Nog zeven geredden; geen hoop op meer overlevenden De Bilt: buiig PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND BEESTACHTIGE REÜNIE (VAN WELOPGEVOEDE HONDEN) In verlegenheid Verklari rmg Piloot met pistool bedreigd DUIVENDYK NAAR HUIS GESLEEPT Op 10 november nieuwe Geneefse conferentie Fries elftalop weg Oude vrouw door dronken man mishandeld Verscherpte controle Mr. Algera grootofficier Dit jaar al 92 ontvluchtingen Theater heeft beste acteurs Politiebureau werd tramhalte Conducteur beroofd Politieke commissie vraagt: Haagse firma drukt in Russisch Dr. Zjivago Stakende heiers moeten werken Steenarend zorgt voor huwelijksreis IN RAMPMIJN 74 DODEN Voetgangster gedood Nederlandse melk voor Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503, Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, Tel. 01180-2009; Vlissingen, Coosje Buskenstraat 27, Telef. 01184-3326; Terneuzen, Nieuwstraat 38, Telefoon 01150-3189. Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 7,per kwaiiMÉ Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. Rubriek Kabouters 5 cent per woord met een minimum van f 1. 14e jaargang No. 4150 Maandag 3 november 1958 MOSKOU (A.P./Reuter) De Nobelprijswinnaar Boris Pasternak heeft in een brief aan Kroesjtsjef gevraagd hem niet uit Rusland uit te wijzen. In zijn brief zegt de schrijver dat deportatie uit de Sowjetunie voor hem gelijk zou staan met de dood. Ik ben met Rusland verbonden door mijn geboorte, leven en werk, schrijft Pasternak. Ik kan me mijn lot niet los van Rusland voorstellen. Wat ook mijn fouten en vergissin gen zijn, ik kon mij niet indenken dat ik het middelpunt zou worden van een politieke campagne als rondom mijn naam in het westen is aange wakkerd. Toen ik mij daarvan bewust werd, heb ik de Zweedse academie van mijn vrijwillig afzien van de Nobel prijs op de hoogte gebracht. Een ver trek over de grenzen van mijn land staat voor mij gelijk met de dood en om die reden vraag ik u die uiterste maatregel niet te nemen. Met mijn hand op het hart, ik heb iets voor de Sowjetrussische letterkunde gedaan en ik kan nog nuttig voor haar zijn, zo besluit de brief. Boris Pasternak is het middelpunt van een felle haatcampagne geworden toen in Rusland bekend werd dat de Zweed se academie van wetenschappen hem de Nobelprijs voor literatuur had toege kend. De campagne heeft zich overigens geheel geconcentreerd op Pasternaks laatste roman Dr. Zjivago, die nog niet in Rusland is verschenen. Over zijn an dere werk, voornamelijk lyrische en esoterische gedichten, is met geen woord gesproken, hoewel de Nobelprijs voor zijn gehele werk is toegekend. Rusland werd uitgewezen, was Trotzky, die in 1940 door een hanglanger van de GPoe in Mexico is. vermoord. De moddercampagne tegen Boris Pas ternak gaat intussen onverminderd voort. Zaterdag nog heeft het officiële literaire tijdschrift een hele pagina aan zijn ver oordeling besteed. De Amerikaanse afgevaardigde bij de Verenigde Naties, Henry Cabot Lodge, heeft gisteren in een vraaggesprek voor de televisie gezegd dat de Russische ge delegeerden bij de V.N. door de kwestie- Pasternak in grote verlegenheid zijn ge bracht. De Russen weten niet wat ze moeten zeggen als hun collega's van an dere landen de kwestie aansnijden. Lodge zei dat de aanval op Pasternak een belangrijk teken van zwakheid van de Sowjetunie was. Het Kremlin kan zich zelfs niet permitteren het kleinste me ningsverschil te dulden, zei Lodge. Ze eten niet met hun vingers en dat is toch netjes van die honden. Ze zijn dan ook goed opgevoed, hetgeen niet van ze kon worden gezegd toen ze een paar maanden geleden nog in het asiel van de Gooise afdeling van de Vereni ging voor dierenbescherming zaten. Samen met 39 andere rasgenoten zijn ze er zaterdag weer teruggeweest, be geleid door hun bazen en bazinnen. Wegens het dertigjarig bestaan van het asiel waren ze uitgenodigd voor een feestreünie. Daar de dieren de toespraak van de verenigingsvoorzitter W. de Klooster, die het over de positieve liefde voor het dier had, niet konden verstaan en zij toch ook moesten delen in de vreugde kregen ze worst, koekjes en hondebrood geserveerd. Hun kwispe lende staarten zeiden dat het hun best smaakte. Pasternaks brief is via radio Moskou bekend gemaakt. Er was in de uitzen ding een verklaring van het Russische persbureau Tass aan toegevoegd, waar in werd gezegd dat Pasternak vrij is het land te verlaten om zijn prijs in Stock- holm in ontvangst te nemen. Met na druk werd verklaard dat het persbu reau tot deze verklaring gemachtigd was door het hoofdbestuur van de com munistische partij. Ook als Pasternak voorgoed zou wil len vertrekken uit de Sowjetunie en ons sociale stelsel en het volk dat hij met zijn boek Dr. Zjivago heeft belasterd, zou willen verlaten, dan zouden officiële instanties geen bezwaar maken. Voor Pasternak bestaat de mogelijkheid om de Sowjetunie te verlaten om alle char mes van het kapitalistische paradijs aan den lijve te ondervinden, aldus de ver klaring van Tass. Voor zover bekend heeft de schrijver nog niet om een uitreisvisum gevraagd. In tegenstelling tot vrijwel alle andere landen, kent de Russische wet de mo gelijkheid om een eigen staatsburger het land uit te zetten. In vele jaren was dit wetsartikel echter niet meer toege past. De laatste die op grond ervan uit ARNHEM (ANP) Gedeputeerde Sta ten van Gelderland hebben meegedeeld dat de onbewaakte overweg, waar op 1 oktober bij een botsing tussen een bus en een trein vier mensen om het leven kwa men, officieel niet in de wegomlegging was opgenomen. Zij zeggen dat in ant woord op vragen van het Statenlid mr. S. Willinge Gratama. ATHENE (Reuter/A.P.) In een com muniqué als antwoord op het Britse wit boek betreffende Cyprus beschuldigt de Griekse regering Engeland ervan samen met Turkye de voorstellen van de Navo te hebben gesaboteerd. Daardoor werd de schijn gewekt, dat Griekenland schuldig zou zijn aan het falen der pogingen van de Navo een verzoening op Cyprus tot stand te brengen. Engeland en Turkije hebben de compro misvoorstellen, die door Spaak waren inge diend, afgewezen en in de plaats daarvan andere voorstellen ter tafel gebracht, die Griekenland tot concessies noopten. Volgens de Griekse regering is Enge land doorgegaan met haar zogenaamde deelgenootschapsplan voor Cyprus, on danks de Griekse weigering eraan mee te werken. De Britten zouden dit gedaan hebben om daardoor de spanning tussen de Grieken en Turken nog te vergroten. De Grieken zijn van mening, dat er geen hoop meer bestaat de kwestie Cy prus binnen de Navo tot een oplossing te brengen, voordat de Assemblee van de Verenigde Naties de kwestie in discussie neemt. STRIJD GAAT VOORT Intussen gaat de strijd tussen Griekse opstandelingen. Turken en Britten op het eiland voort. De Griekse terroristen wor- HAVANA, CUBA (Reuter). Een Cubaans passagiersvliegtuig is zondag in zee gestort nadat Cubaanse opstan delingen hadden getracht het toestel, een Viscount, buit te maken. Zeven tien van de twintig inzittenden ver loren het leven. Het vliegtuig kwam vlak bij het door de opstandelingen van Fidel Castro beheerste deel van Cuba in zee terecht. Het was op weg van Miami, in de Amerikaanse staat Florida, naar een badplaats nabij Havana. Het vliegtuig had een be manning van vier koppen en zestien passagiers aan boord. Onder de omgekomenen zouden zich de vier mannén bevinden die hadden geprobeerd het vliegtuig in handen te krijgen. De piloot zou door een van de op standelingen onder de passagiers zijn bedreigd met een pistool en toen de koers van het vliegtuig hebben moe ten wijzigen. Het vliegtuig week inderdaad van ROTTERDAM Met een bescha digde schroef en roer is gisteren het 8338 brt. metende vrachtschip Duiven- dyk van de Holland-Amerika Lijn van Londen naar Rotterdam gesleept door de Gele Zee en de Blankenburg van L. Smit en Co's Internationale Sleep dienst. De Duivendyk had vorige week woensdag een aanvaring met een in de mist, op de Thames ten anker lig gend schip. Daarna kwam een langszij van dit schip liggende lichter in aanra king met het Nederlandse vrachtschip. Dat heeft feitelijk de vrij aanzienlijke schade aan de Duivendyk veroorzaakt. Naar schatting zal het schip ongeveer vier weken naar de werf moeten voor het aanbrengen van een nieuwe schroef de koers af. Over het gebeurde in het vliegtuig was gisteravond volgens de laatste berichten nog niets met zeker heid bekend. Het nieuws over de rampzalige afloop van de brutale poging van de volgelin gen van Fidel Castro, het grote passa giersvliegtuig te stelen, vormde de afslui ting van een stroom van tegenstrijdige berichten over het lot van het toestel. Zaterdagavond zond de marconist van het vliegtuig noodseinen uit. Zondag be richtte een radiostation in New York dat opstandelingen de piloot hadden gedwon gen te landen in het gebied waar Castro beer en meester ls. Drie passagiers zou den er in zijn geslaagd na de landing van het vliegtuig de vlucht te nemen. Uren later kwam het bericht dat het vliegtuig tijdens de landing in het don ker het strand had gemist en in zee was gestort. Een ander Cubaans passagiersvliegtuig is sedert 21 oktober zoek. Men vermoedt dat de opstandelingen dat toestel wel in handen gekregen hebben. Het had 14 mensen aan boord. LONDEN (Reuter, U.P.I. De voor genomen internationale conferentie van deskundigen over maatregelen ter voorkoming van verrassingsaanvallen kan op 10 november in Genève begin nen. Dit deelde de Sovjetunie gisteren mede in een nota aan de Amerikaanse regering. Aan westelijke zijde zouden volgens de nota de Verenigde Staten, Enge land, Frankrijk, Canada, Italië en wel licht nog andere landen, en aan ooste lijke zijde de Sovjetunie, Polen, Tsje- choslowakije, Roemenië, Albanië en wellicht nog andere landen moeten deelnemen. Volgens de Sovjetrussische nota moet de conferentie gericht zijn op prak tische aanbevelingen voor maatregelen ter voorkoming van verrassingsaanval len den steeds driester in hun optreden. In het weekend is een Brits burger ge dood, doordat hij met zijn fiets over een bergweg reed, waarop door de terroristen landmijnen gelegd waren. BOM De Britse veiligheidsdienst maakte za terdag jacht op een groep mannen, die in de noodcentrale van de electriciteits- voorziening van Nicosia petroleum over de generatoren hadden gegoten en de vlucht namen, toen zij ontdekt werden, voordat zij brand konden stichten. In de nacht van zaterdag op zondag ontplofte een bom in het postkantoor te Nicosia. Tegelijkertijd blijft de terroristenorga nisatie Eoka voortgaan de Griekse Cyprio ten op te hitsen de strijd tegen de Engel sen op het eiland vol te houden.Wie zich niet houdt aan de opdrachten van de Eoka, wordt met de dood bedreigd. SCHIPHOL (ANP). Vergezeld van zijn vrouw en negen kinderen stapte za terdagavond de heer Jan Haitsma (41) uit Gaast (Fr.) in de K.L.M.-machine „Deuteron",, die even later vertrok met bestemming Sydney. Volgens de heer Haitsma is zijn „elf tal" het grootste gezin, dat ooit uit Friesland naar Australië emigreerde. Het doel van de reis is het eiland Tas- manië, waar de heer Haitsma kans heeft een boerderij te kopen. Zijn vrouw zal met acht kinderen in het ontvangstcentrum Bonegilla bij Melbourne blijven, als haar man en oud ste zoon Hendrik (16) doorreizen naar ]het eiland om met medewerking van 'de Nederlandse emigratie-attaché in Hobart een boerderij op de kop te tik ken. Het jongste kind van het gezin is de drie maanden oude „Doetje", dat zich, onbewust van het avontuur, rustig slapend in de armen van een stewar dess aan boord van het toestel liet brengen. ROME (UPI) President Bourgui ba van Tunesië heeft in een gesprek met de Amerikaanse krantenmagnaat William Randolph Hearst jr. ver klaard dat in zijn ogen president Nasser van de Verenigde Arabische republiek een dwaas is wiens gekon kel met Moskou voor zijn land we' eens op een ramp kon uitlopen. Het communisme, aldus Bourguiba, heeft in Noord-Afrika en het Nabije Oosten aanhang gekregen doordat het zich voordoet als de vriend van de kleine landen en de grote kampioen in de strijd tegen het kolonialisme. „Nasser", aldus Bourguiba, „heeft geen belang bij stabiliteit. Hij wil alles en iedereen overheersen. Op alle mogelijke manieren goede en kwa de, maar meestal kwade probeert hij moeilijkheden te scheppen. Hij is een dwaas. Hij denkt misschien dat Rusland zijn vriend is, maar zelfs een vriend die iemand die in nood zit bijstaat kan later blijken een vijand te zijn. Nasser zal pas beseffen hoe sterk hij aan de Russen gebonden is wanneer het te laat zal zijn en hij er geen voordeel meer uit kan trekken." DEN HAAG Vanavond zal de po litie over het gehele land een ver scherpte controle op de verlichting van alle soorten voertuigen beginnen. LEEUWARDEN (ANP). In de nacht van zaterdag op zondag heeft een dertigjarige man, W. de H. de tachtigjarige weduwe J. de Haan te Otterkoten bij Buitenpost in Fries land ernstig mishandeld. De oude vrouw werd omstreeks half twee ge wekt door heftig gebons op de voor deur. Door de gesloten 'deur vroeg de onbekende man om een fietspomp, waarop zij zei geen pomp te hebben. Kennelijk niet tevreden met dit ant woord trapte de man een kelder raampje in, waarop de oude dame de straat opvluchtte. De man ging haar achterna en vluchtte pas voor toe schietende buren toen hij de weduwe mishandeld had. De politie vond de overvaller onder de bedstede van de vrouw. Hij ver keerde onder invloed. Hij is opge sloten. De vrouw is onder doktersbe handeling gesteld. DEN HAAG (A.N.P.) Mr. J. Alge- ra, oud-minister van Verkeer en Water staat, heeft zaterdag uit handen van de minister-president, dr. W. Drees, de ver sierselen ontvangen, behorende bij de hem kortgeleden verleende koninklijke on derscheiding grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. De plechtigheid ge schiedde ten huize van mr. Algera in Den Haag. Van onze Haagse redactie DiEN HAAG Uit gesloten gevange nissen en huizen van Bewaring zijn dit jaar al zeventien gedetineerden ontvlucht. Verder ontvluchtten vijf en zeventig ge vangenen uit inrichtingen, d'ie niet on der het gevangeniswezen resorteren. Van hen kwamen 62 niet van verlof terug. Het aantal ontvluchtingen daalt thans weer, maar verscheidene gebouwen be hoeven uit een oogpunt van beveiliging toch wel dringend voorzieningen, waar voor het geld beschikbaar is, aldus deelt de minister van justitie de Tweede Ka mer mee. op pagina 2 het eerste deel van een nieuwe serie artikelen over een be langrijk aspect van onze samenleving: 65 Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. „Bij de Claes de Vrieselaan had ik hem nog, maar bij het Heemraadsplein was ik hem kwijt. Een portefeuille met negentig gulden; ik had hem in mijn rechter zij zak, steeds bij de hand om groot geld te kunnen wisselen". Het was de R.E.T.-conducteur J. J. Hoeksema (26) die zaterdagavond om streeks half zes, dienst doende op een motorwagen van lijn vier, tot de pijn lijke ontdekking kwam dat hij in het tjokvolle tramrijtuig het slachtoffer was geworden van een gewiekste zakken roller. In zijn verbouwereerdheid liep hij naar de wagenbestuurder die hem de raad gaf meteen maar de deuren te sluiten. Bij de remise Nieuwe Binnenweg werd gestopt om er een chef bij te halen en daarna werd in één ruk door naar het politiebureau aan het Marconi- plein gereden. Daar haalde de chef de politie er bij en alle gemopper ten spijt moesten alle passagiers het waren er minstens zeventig! mee naar het bureau om zich te laten fouilleren. Dat gaf een hele consternatie, maar de portefeuille werd niet gevonden. Het vermoeden ligt voor de hand dat de onbekend gebleven zakkenroller on middellijk nadat hij zijn slag had ge slagen de tram verliet, zodat de ge dupeerde conducteur net even te laat de deuren sloot. Onder het melkwoud toch voor t.v. Eigen nieuwsdienst BUSSUM Hugo Claus heeft de Avro verboden zijn vertaling van Dy lan Thomas' spel Onder het melkwoud uit te zenden. Claus heeft via het ANP medegedeeld dat hij uitzending niet zal toestaan omd'at het auteurs rechtbureau Sepa, dat namens hem met de Avro onderhandelde, zijn goedkeu ring niet heeft wat de honoraria be treft. De Avro acht zich aan dit verbod niet gehouden. De omroepvereniging heeft een» contract getekend met het bureau Sepa en d'aaraan kan de heer Claus niets veranderen, aldus deelt de Avro mee et stuk zal dus woens dagavond zoals was aangekondigd door de Neö'erlandse Comedie onder regie van Ton Lensink voor de camera's worden ge Wel is het gevolg van Claus' actie dat de Belgische tv. de uitzending niet overneemt. Hierdoor loopt het Bel gische publiek een uitstekend stuk mis en de leden van d'e Nederlandse Co medie vijftig procent van hun honora- Klise lloonians Toclit naar het duister NEW YORK (Reuter) De politieke commissie uit de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft in het afgelopen weekeinde een resolutie aan genomen die het verzoek aan de Vere nigde Staten, Engeland en d^ Sovjetunie inhoudt geen proeven met kernwapens te nemen zolang de conferentie in Ge nève over staking van die proeven nog duurt. De resolutie, die de steun had van de i westelijke mogendheden, werd aangeno- men met 49 tegen 9 stemmen bij 23 ont- houdingen. De communistische landen I stemden tegen. i Twee andere resoluties, waarin werd aangedrongen op onmiddellijke staking van de proeven de ene ingediend door Indië en de andere door de Sovjetunie werden ingetrokken. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG De Haagse firma Mou- ton en Co zal voor de Italiaanse uitge ver dr. Giangiacomo Feltrinelli Paster naks roman Dr. Zjivago in het Russisch drukken. Deze drukkerij is gespeciali seerd in het verzorgen van uitgaven in de Slavische talen. Dr. Feltrinelli is de uitgever, die indertijd als eerste het ma nuscript van Dr. Zjivago heeft ontvan gén. De Russische geheime politie heeft pogingen in het werk gesteld om uitgave van de roman in het westen te verhinde ren. De politieke commissie verwierp ver der een Sovjetrussische resolutie waarin werd aangedrongen bij de regering van de vier grote mogendheden op bezuini ging met 15 procent op de militaire be grotingen en op gebruik van de bespaar de sommen voor hulp (aan economische bijstand behoevende gebieden. In Genève, waar de deelnemers aan de conferentie van de kernwapenmo- gendheden het afgelopen weekeinde rug gespraak hielden, en achter gesloten deuren vergaderden, worden de beraad slagingen vandaag voortgezet. De kans is groot dat de Sovjetunie zal eisen dat het voorstel van dat land over een on voorwaardelijke permanente staking van de proeven voor altijd aan de orde zal komen als eerste agendapunt en dat de westelijke delegaties zich daartegen zul len verzetten, aanvoerend dat eerst over eenstemming moet worden bereikt over de wijze waarop het nakomen van een dergelijke afspraak kan worden gecon troleerd. Robert de Vries in Het dagboek van Anne Frank Van onze kunstredactie Twee leden van de Arnhemse toneelgroep Theater zijn door het schouwburgpubliek aangewezen als de acteur en actrice van het seizoen 1956/57. Het zijn Elise Hoomans, die de titel kreeg voor haar rol van Mary Tyrone in Tocht naar het duister van Eugene O'Neill, en Robert de Vries, die bekroond werd voor zijn creatie van Otlo Frank in Het Dagboek van Anne Frank. Robert de Vries is directeur van Theater, Elise Hoomans maakt sedert 1955 deel uit van de artistieke leiding. Als Stuk van het jaar is Hel dagboek van Anne Frank van de Amerikanen Frances Goodrich en Albert Hackett gekozen. Als beste vrouwelijke bijrol werd aangewezen Mimi Boesnachs creatie van Miss Cooper in Aparte Tafels van Terence Ratiigan en als beste mannelijke bijrol: het spel van Johan Schmitz als Macduff in Macbeth beiden van de Nederlandse Comedie) De beste toneelfoto van het jaar leverde volgens het publiek Maria Austria met een opname van Het dagboek van Anne Frank. De enquête wordt telkenjare ingesteld door de redactie van het jaarboek Theater. AMSTERDAM De president van de Amsterdamse rechtbank heeft zaterdag twintig stakende heiers bevolen bin nen tweemaal 24 uur het werk te hervatten op straffe van een dwang som van 25 gulden per dag. Twee aannemersbedrijven hadden de presi dent daar in een kort geding om ge vraagd, échter met een dwangsom van vijftig gulden per dag. De president overwoog dat vast staat dat de heiers voor onbepaalde tijd in dienst zijn bij de aannemers. De eisers hebben daarom het recht de president te vragen in te grijpen in de werk staking. die sedert 27 september stag natie veroorzaakt. Indien de heiers menen dat hun minder loon wordt betaald dan waarop zij recht hebben, hadden zij zich tot de rechter kunnen wenden, aldus de pre sident. De goedkeuring van de nieuwe c. a. o. door het College van rijksbemidde laars is niet onrechtmatig, zoals de ge daagden hebben gesteld. Het ontwerp heeft voor alle belanghebbenden ter inzage gelegen en zij hebben ruim schoots gelegenheid gehad hun bezwa ren en verlangens kenbaar te maken. Het valt niet in te zien, aldus het von nis, dat toepassing van de nieuwe c.a.o. wanprestatie tegenover de werk nemer betekent. Uitbetaling van éen hoger loon dan wettely-k toelaatbaar, kan nimmer worden verlangd met een beroep op verkregen recht. De heiers hebben trouwens zelf toegegeven dat vroeger ontoelaatbare, zwarte lonen werden betaald. SCHIPHOL (ANP) Aan boord van het vrachttoestel van de K.L.M. uit Mi laan, dat in de nacht van zaterdag op zondag op Schiphol neerstreek, bevond zich een bijzonder levenslustige steen arend, die door de Italiaanse stad Tren- to is geschonken aan Artis. Dit als te genprestatie voor de Amsterdamse zwaan, die Artis enige jaren geleder naar het Italiaanse stadje stuurde, toer van het daar aanwezige zwanenpaa het vrouwtje was gestorven. De komst van de steen- of konings- arend, de enige die thans in Artis ver blijf houdt, zal voor een jong aanstaand echtpaar nog een prettig gevolg heb ben. De gemeente Amsterdam is ken nelijk zo ingenomen met de nieuwe aanwinst, dat zij man en vrouw, die als eersten-in het huwelijk zullen tre den op de veertiende dag ma aankom si van de arend een gratis huwelijksreis van een week naar Trento, nabij he' Gardameer, zal laten maken. MONTREAL (AP) Mevrouw Annettc- Allard, een van de beroemde Dionnc vijfling, heeft zondag het leven geschor ken aan een zoon. n september beviel Annette's zustei Cécile, mevrouw Langlois, ook van eer zoon. Zij was de eerste van de vijflim Dionne die een baby kreeg. Conducteur Hoeksema was de laatste die na de invasie het politie bureau aan het Marconiplein verliet. Met loden schoenen ging hij huis waarts. Leeuwarden (andX zaterdag Amerikaanse soldaten avond is te Augustinusga in Friesland AMSTERDAM (ANP, - De Amen- de 13-jarige Johanne Tjoelker uit - p Hoogkerk terwijl zij met haar twee lingzuster Thea wandelde door een hen achterop komende personenauto gegrepen en op slag gedood. De bestuurder van het voertuig heeft blijkbaar bij het dimmen van de lichten voor een tegemoetkomende wielrijder de uiterst rechts van de weg lopende meisjes niet opgemerkt. kaanse militairen in Europa zullen in de eerste zes maanden van 1959 bijna een miljoen liter Nederlandse melk drinken. Deze zal geleverd worden door Stero- vita-Dordrecht en de Coöperatieve Til. burgse Melkinrichting en Zuivelfabriek, die respectievelijk 800.000 en 175.000 liter leveren. Ook Denemarken, Duitsland, Oostenrijk en Frankrijk ontvingen be stellingen, maar elk minder dan Neder land. SPRINGHILL (Reuter, U.P.I.) Nadat in het afgelopen weekeinde nog zeven mijnwerkers levend werden aan getroffen in de Canadese kolenmijn waarin zich donderdag voor een week een aardverschuiving voordeed, zijn de reddingspogingen met volle kracht voortgezet. Zondag, de tiende dag na de ramp, brachten reddingsploegen twee lijken naar boven. Het aantal doden bedroeg toen 44. Er waren nog 30 mannen niet gevonden. Na de wonderbaarlijke red ding van eerst twaalf mannen op don derdag en daarna nog eens zeven man nen op zaterdag de negende dag na de ramp durfde men niet meer hopen van die 30 nog iemand in leven aan te treffen. De zeven die zaterdag de bewoonde wereld weer bereikten waren er niet al te sl,echt aan toe, hun ontberingen in aanmerking genomen. Frank Hunter, een van de zeven mijnwerkers die zaterdag werden ge red, is een broer van Fred Hunter, die donderdag werd gered. Een andere broer van deze twee, Percy Hunter, be reikte op de dag van de ramp veili de oppervlakte. Een vierde broer, Vit tor Hunter, had een belangrijk aar deel in het reddingswerk van de laat ste dagen. Evenals donderdag speelden zie ook zaterdag weer hartroerende tc nelen af toen de geredden aan d oppervlakte kwamen. I)e 78-jarige Amsterdamse brom fietser A. van der Horst week zater dagmiddag op de Stadhouderskade uit voor een geparkeerde auto. Hij verloor daarbij zijn evenwicht, viel en kwam onder het reohter-achterwiel van een bestelwagen terecht. Hij overleed tij dens het vervoer naar het Weesper- plein-ziekenhuis. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteren te 23.15 uur: Aanvankelijk veel bewolking met plaatselijk enige regen, later verspreide opkla ringen en bier en daar een bui. Matige tot vrjj krachtige wind tussen zuidwest en noordwest. Iets thogere tem peraturen. MIES JE: Niet zo'n best begin van de week. 4 NOVEMBER: zon op 7.39, tson onder 17.08, maan op 23.58, maan onder 13.41.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 1