ITALIAAN WERD NIEUWE PAUS Conclaaf duurde drie etmalen Kardinaal Roncalli na stemmingen gekozen PAUS JOHANNES XXIII Televisie laat voetbal rollen K.V.P. wil bodem in garantie op melkprijs Zelfbediening met lange vingers kost winkels miljoenen per jaar De Bilt: Mist Verstekeling Koementas vlak vóór kust onkundig van onzekere toekomst PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND 14e jaargang No. 4146 Woensdag 29 oktober 1958 Rook was weer niet duidelijk WITTE ROOK TWIJFEL KRONING Belastinglijstje van minister Hofstra Formosa wil actie van Djakarta aan V.N. voorleggen JONG BLOED IN RAAD VAN STATE Twee interlandwedstrijden Ook gedeeltelijk AAN BOORD VAN TANKER TOMOCYCLUS Lord Altrincham kritiseert Pius XII Aanvaring in dichte mist op Schelde Weinig aangiften Preventief Zie verder pag. 5 Winkeldievegge op heterdaad betrapt i Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat-90, Telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503, Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, Tel. 01180-2009; Vlissingen, Coosje Buskenstraat 27, Telef. 01184-3326; Terneuzen, Nieuwstraat 38, Telefoon 01150-3189. Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwse! Dagblad Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. Rubriek Kabouters 5 cent per woord met een minitrium van 1. ROME (Renter, UPI, AP) Ik breng u vreugdevol nieuws. Habemus Papain wij hebben een Paus! Met deze traditionele aankondiging werd gisteravond in Rome om even voor zessen het nieuws wereldkundig gemaakt, dat de 51 kardinalen uit hun midden de 76-jarige Italiaanse kardinaal Angelo Giuseppe Roncalli, pa triarch van Venetië, hadden gekozen tot opvolger van de twintig dagen geleden overleden Pius XII. De mededeling werd gedaan door de pro-deken van het college van kardinalen kardinaal Canali. Donderend gejuich van de menigte op het Sint Pietersplein, naar schatting 300.000 mensen tellend, was het antwoord op zijn woorden. Onmiddellijk hierop kondigde kardinaal Canali aan dat het nieuwe hoofd van de rooms katholieke kerk zal regeren onder de naam Johannes XXIII. Om kwart over zes gisteravond betrad de nieuwe Paus het grote balkon van de Sint Pieterskerk, die baadde in het licht van ontel bare schijnwerpers. De enorme spanning die op het plein had ge heerst vanaf het moment waarop kort na vijf uur enkele donker grijze wolkjes uit de schoorsteen van de Sixtijnse kapel hadden aan gekondigd dat er een Paus was ge kozen, ontlaadde zich pas toen volkomen. Minutenlang bejubelde het volk van Rome en de duizenden van buiten de stad Paus Johannes, die reeds gekleed was in de gebruikelijke gewaden: witte soutane, roodfluwelen schoudermantel en stola met goud geborduurd. Er werd gezwaaid met zakdoeken en het viva il Papa was niet van de lucht. De pauselijke muziekkapel en een kapel van het Italiaanse leger brachten een korte hymne ten gehore en toen daalde een diepe stilte over het enorme stamp volle plein. Met krachtige stem zette de nieuwe Paus de eerste woorden in van de zegen Urbi et Orbi voor de stad em de wereld. Devoot knielde de menigte' neer. Maar nauwelijks was de Paus uitgesproken of het gejuich brak weer los. Minuten nadat de balkondeuren achter Johannes XXIII waren gesloten stierf het langzaam weg. Het was acht minuten over vijf op deze dinsdag 28 oktober, toen ten tweede male op deze dag rookwolkjes uit de Sixtijnse kapel opstegen, 's Ochtends waren zij duidelijk zwart geweest; geen Paus dus. Maar de tweede keer 's middags was de rook veel lichter getint. Toch wist men het niet dadelijk, de rook was namelijk donkergrijs. Spierwit zou im mers pas betekenen dat de kardinalen het eens waren geworden. Na drie minuten kwam er opeens geen rook meer. Minuten lang kwam er niets, maar daarna verschenen er weer gedu rende enkele seconden lichte wolkjes. Met het ophouden van de rook steeg de spanning. Was er nu een Paus gekozen of niet Niemand die het wist. Radio Vaticaan, wijzer geworden van de twee vergissingen van zondag, bleef voorzich tig: Het is niet zeker, het kan zijn dat we een nieuwe Paus hebben .We weten het nog niet. Het wachten, is' op beves tiging Intussen wees echter alles erop dat er ditmaal na elf stemmingen wel degelii> een keus was bepaald. Achter de ram van de conclaafruimte zag men duidelijk enthousiast zwaaiende conclavisten, voor het eerst sinds 72 uur weer in het open baar gekomen. De politie en de pause lijke garde begonnen de ruimte onmid dellijk voor de Sint Pieter te ontruimen en schijnwerpers richtten zich op het balkon. Maar na 40 minuten echter was er nog steeds geen bevestiging. De on zekerheid bleef Rond zes uur kwam er aan alle on zekerheid een einde met de verschijning van de pro-deken op het balkon. Direct na de aankondiging van de ver kiezing van de nieuwe Paus begonnen alle kerkklokken van Rome te luiden, waarop steeds meer mensen uit de stad naar het Sint Pietersplein stroomden. Geen enkele Paus heeft na 1334 de naam Johannes (Giovanni in het Itali aans) aangenomen. Het is echter de meest gebruikte naam onder de pausen. Er is al eens een Johannes XXIII geweest dat was echter een tegen-Paus. Waarschijnlijk zal Johannes XXIII op zondag 9 november worden gekroond. Binnen drie uur na zijn verkiezing heeft de Paus mgr. Di Jorio, secretaris van het thans beëindigde conclaaf, tot kardinaal verheven. Zondag zal in de r.k, kerken van Ne derland een schrijven worden voorgelezen van alle bisschoppen. Daarin zal de keuze van paus Johannes officieel worden be kend gemaakt. Zo zagen de honderdduizenden op het Sint Pietersplein de nieuwe Paus gisteren l oor de eerste keer na zijn verkiezingOmringd door dé voornaamste figuren uit het college van kardinalen was hij uit de beslotenheid van het conclaaf naar buiten getreden op het balkon van de Sint Pieterskerk, die fel beschenen werd door talrijke schijnwerpers. A NGELO GIUSEPPE RONCALLI, Z\ thans paus Johannes XXIII, is 76 jaar geleden geboren in het Noorditaliaanse Bergamo als zoon van een arm boerengezin. In 1904 werd hij in Rome tot priester gewijd. Achter eenvolgens was hij daarna secretaris van de bisschop van Bergamo, en leraar aan het seminarie in zijn geboortestad. Hij doceerde kerkgeschiedenis en apo-' logie. Tijdens de eerste wereldoorlog was pater Roncalli aalmoezenier. Vanaf 1921 was hij werkzaam bij de congregatie voor de verbreiding van het geloof, o.a. in missiegebieden. Hij bezocht in het kader daarvan o.a. Nederland. In 1925 kreeg hij een leerstoel aan het seminarie van Lateranen in Rome. Nog in datzelfde jaar vertrok hij als aposto lisch visiteur naar Bulgarije en werd hij tot bisschop gewijd. In Bulgarije bleef mgr. Roncalli als pauselijk afgezant tot 1935, het jaar dat zijn benoeming tot nuntius in Turkije en Griekenland geschiedde. Bijna twin tig jaar verbleef hij op de Balkan en in het Nabije Oosten. Mede op verzoek van generaal de Gaulle werd mgr. Roncalli in 1944 tot pauselijk nuntius in het bevrijde Frank, rijk benoemd. Hij is in Frankrijk bij zonder populair geworden en zeer be vriend geraakt met de socialistische president Ayriol. IjCij heeft een üelang- rijfce Poï'géspëeld bij het herstel van de goede betrekkingen tussen Frank rijk en het Vaticaan. In het jaar 1953 werd mgr. Roncalli door paus Pius XII tot kardinaal verheven. Hij vertrok kort na zijn benoeming als patriarch naar Venetië. Op glorieuze wijze werd hij daar ingehaald. Paus Johannes XXIII is een korte, vrij ge zette man met grijs haar; hij loopt enigzins gebogen. Tijdens zijn werk in verschillende landen wist hij uitstekend op te schieten met mensen van allerlei rang, vooral ook met andersdenkenden. In zijn wapen staat het motto Gehoor zaamheid en vrede. De nieuwe Paus heeft verscheidene historische werken geschreven. Zijn be noeming heeft behalve in Italië, vooral in Frankrijk grote vreugde gewekt. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. De voorstellen tot ver lenging van de tijdelijke belastingver hogingen (vennootschapsbelasting, om zetbelasting, invoerrecht op benzine en vermogensbelasting) zal minister Hof stra deze week bij de Tweede Kamer indienen. Nog dit jaar is de technische herzie ning van de inkomstenbelasting te ver wachten. Deze omvat ook, zo kondigde minister Hofstra. gisteren in de Tweede Kamer aan, de kwestie van de gehuw de werkende vrouw en de belasting op eigen en vreemd kapitaal. De op 1 januari 1959 aflopende wet op de herkapitalisatie zal niet worden verlengd. Dat is volgens minister Hof stra niet nodig, daar er weinig belang stelling voor bestaat. Eventuele bona fide termijnoverschrijdingen" beloofde hij heel soepel te behandelen. (Voor het verslag van het antwoord van minister Hofstra op de algemene fi nanciële beschouwingen in eerste ter mijn in de Tweede Kamer zie pag. 3) TAIPEH. (Reuter) Het parle ment van nationalistisch-China heeft gisteren met algemene stemmen een resolutie aangenomen, waarin de re gering van Formosa wordt uitgeno digd de jongste maatregelen van In donesië tegen de nationalistische Chinezen bij de Verenigde Naties voor te brengen. De voorzitter van de afdeling za ken overzee van het parlement noem de het overnemen door de Indonesi sche regering van de bedrijven van nationalistische Chinezen en het ver bieden van pro-nationalistische orga nisaties een schending van de rech ten en belangen van meer dan twee miljoen Chinezen. Hij verklaarde voor het parlement, dat de regering Indonesië moet waarschuwen, dat het ,,alle consequenties" moet aanvaar den, indien het met zijn discrimine rende maatregelen voortgaat. (De bezittingen van nationalistische Chinezen in Indonesië bevinden zich thans in dezelfde positie als de Ne- Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Een 38-jarige is be noemd tot lid van de Raad van Sta te. Het is leden van de Konink lijke familie uitgezonderd nog nimmer voorgekomen dat een lid van dit hoge adviescollege op zo jon ge leeftijd zijn intrede in de raad deed. Het is drs. J. W. de Pous uit Den Haag, die is benoemd als opvolger van i dr. J. Schouten. Zijn benoeming gaat in op 1 december. Hij heeft economie ge-, istudeerd in Amsterdam en in Amerika,) en is secretaris geweest van het Pro-1 testants christelijk werkgeversverbond Drs. De Pous is thans lector in de theo retische economie aan.de vrije univer- j siteit en plaatsvervangend lid van de i Sociaal-economische raad. Het is te- 1 vens de eerste maal dat een econoom zit ting krijgt in de Raad van State. De oud-minister van verkeer en wa terstaat, mr. J. Algera. is met ingang van 1 november benoemd tot lid van de Raad van State. Hij is de opvolger van dr. J. W. Meyer Ranneft, die op diezelf de datum de Raad van State verlaat. Het enthousiasme van de enorme menigte op hel Sint Pietersplein .dat losbrak na de verschijning tan de nieuwe Paus blijkt wel duidelijk uit deze foto. Stormachtig werd Johannes XXIII toegejuicht en toe- geklapt. Zakdoeken werden uitbundig heen en weer gezwaaid. HILVERSUM - De interland wedstrijd Nederlands bondselftal Zuid-Afrika komt woensdag 12 november toch op de televisie. Nadat de N.T.S. maandagavond meedeelde, dat zij deze ontmoe ting niet aantrekkelijk genoeg achtte, kwam zij de volgende mor gen tot de tegenovergestelde over tuiging, waarna werd besloten deze licht wedstrijd uit Eindhoven' wel uit te zenden. De K.R.O. heeft zich bereid verklaard het hele avondprogramma op telere- cording op te nemen en twee dagen later uit te zenden, vrijdag 14 novem ber dus. Nog een extra verrassing voor de voetballiefhebbers tot besluit: de spec taculaire interlandwedstrijd Duitsland- Oostenrijk komt woensdagmiddag 19 november op de Nederlandse schermen. De tijd is 13.5515.45 uur. De twintigjarige J. Simonis uit Rijs- iwijk is in het ziekenhuis in Delft over lieden aan de gevolgen van het ongeluk, dat hij vorige week vrijdag met zijn bromfiets had gehad. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG De K.V.P. wil alsnog een „bodem" in de melk- garantie. Tijdens het gisteren in de Tweede Kamer begonnen land- bouwdebat diende de K.V.P.- woordvoerder Engelbertink een motie in, die van de regering vraagt in overleg met het Land bouwschap een dergelijke bodem aan te brengen. De veehouderij behoort het gedeelde marktrisico niet onbeperkt te dragen. In de Kamer bestond geen bezwaar tegen het plan van minister Vonde ling om de melkproduktie over 1959 terug te brengen tot vijf miljard kilo gram. maar wel tegen het afwentelen van een deel van het risico op de vee houder. De liberaal Den Hartog noem de het een droeve vertoning, die er op neer zal komen dat de goedwillende boer, die zijn produktie beperkt, wordt gestraft, terwijl degene die zich ner gens iets van aantrekt er voordelig uitspringt. De C.H.-woordvoerder De Ruiter eiste volledige garantie voor de vijf miljard kg en gedeeltelijke garantie voor de 180 miljoen kg, die minister Vondeling nu geheel voor rekening van de boer wil laten. Het voornaamste bezwaar van a'e A.R.-afgevaardigde, drs. Biesheuvel, was. dat de nieuwe regeling de mini mumgarantie aantast en ook hij vroeg zich af of het gedeelde risico onbeperkt is. De minister wil volgens hem niet de produktie beperken, maar alleen de garantie. Verbod De K.V.P.-er Engelbertink trok te velde tegen slechte losse melk en vroeg een verbod om melk te verkopen die be staat uit water, mager melkpoeder en wat vet. De liberaal Den Hartog wees naar de Denen, die wel roekeloos met hun gezondheid omspringen door melk te drinken met 3,8 procent vet. Hij in formeerde of er nog iets terecht komt van het verzoek van het bedrijfsleven om het vetgehalte in ons land të verho gen tot drie procent. Al te optimistisch Het afwentelen van een deel van het melkrlsico op de veehouders vond de socialist Egas voorshands alleen op bud- getaire gronden te rechtvaardigen. Op den cCuur zal een doelmatig structuur beleid de kosten en financiële lasten moe ten beperken. De A.R.-afgevaardigde Biewenga waarschuwde echter tegen al te optimistische verwachtingen van een dergelijk beleid op korte termijn. Morgen zal minister Vondeling ant woorden. LONDEN (A.P.). Lord Altrin cham, die ongeveer een jaar geleden stof in Engeland deed opwaaien door zijn kritiek op het Engelse konings huis, heeft in een causerie te Oxford kritiek geleverd op paus Pius XII. De Britse edelman, die zijn toespraak hield voor de socialistische studenten vereniging van de universiteit van Ox ford, zei wel respect te hebben voor de vroomheid van de overleden paus, maar niet voor diens activiteit op po litiek gebied. Volgens Altrincham was de rol die de paus op politiek gebied gespeeld heeft aanzienlijk minder, dan wordt voorgesteld. ,,Hij is in gebreke geble ven een christelijk standpunt in te ne men ten aanzien van vervolging en on menselijkheid. Ook tegen nazisme en fascisme was zijn houding niet krachtig genoeg. ANTWERPEN. Op de Schelde, vlak voor de Kruisschanssluis, zijn gister morgen om half vier een Belgisch stoomschip en een Britse vrachtvaarder met elkaar in aanvaring gekomen. Bei de schepen waren op weg naar Antwer pen. Het Engelse vrachtschip, de Hope- ridge (ongeveer 5200 ton) werd aan stuurboord boven de waterlijn openge reten. Het Belgische schip, de Capitaine Heusers (ruim zevenduizend ton), dat van Walvisbaai kwam. werd beschadigd aan de voorsteven. Niemand werd ge wond. Om ongeveer elf uur kwam de Hoperidge in de Kruisschanssluis aan, waar ook de Capitaine Heusers werd verwacht. De aanvaring was een ge volg van de dichte mist, die het scheep vaartverkeer- gisteren op de Schelde ernstig bemoeilijkte. De Capitaine Heusers is van de Cie. maritime internationale s.a., de Hope ridge van de Hopemount shipping Co., Ltd., te Newcastle. ZWOLLE. Zes mensen hebben de heer Helbers te Zwolle opgebeld met de mededeling dat de gouden zegelring die hij in een baars had gevonden wei eens van hen zou kunnen zijn. Zij wonen in Rotterdam, Amsterdam, Apeldoorn, Arn hem, Steenwijk en Harderwijk en allen zijn hun ringen kwijt geraakt bij het zwemmen in het Zwartewater, waar ook de vis was opgehaald. Geen van hen bleek echter de eigenaar van het goud te zijn. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Vannacht zou indien de mist dat niet onmo gelijk ma-akte in de Tweede Petroleumhaven te Rotterdam de 1362 brt metende Shell-tanker Tomocyclus afmeren, die van het eiland Samboe bij Singapore ko mende een Indonesische versteke ling aan boord heeft. Op last van het ministerie van Jus titie in Den Haag, dat van de aanwe zigheid van deze verstekeling eerder was verwittigd, moet de jongeman, die uit Palembang afkomstig blijkt te zijn, aan boord blijven. Hij wordt onder toezicht gesteld van de Rotterdamse rivierpolitie, die strikte opdracht heeft niemand tot de verstekeling toe te la ten. Het zou in de bedoeling liggen hem met dezelfde tanker naar Indone sië terug te sturen. Maximilianus Koementas, een twintig jarige knaap uit Palembang was van deze hele ontwikkeling nog onkundig, toen de kleine Shell-tanker de Neder landse kust naderde en de eerste vuren van de Nieuwe Waterweg uit de mist opdoemden. Ook de bemanning wist nog niets van het lot. dat de knaap, die zij onderweg ten zeerste hebben leren waarderen, tegemoet gaat. derlandse bezittingen. Zij zijn alle door de Indonesische regering over genomen en staan onder toezicht van verschillende regeringscommissies. Eigen nieuwsdienst ARNHEM. In de Nederlandse zelf- bedieningsbedrijven worden wekelijks twee- tot vierduizend diefstallen ge pleegd. Naar schatting kunnen vijf van de duizend klanten in deze winkels hun vingers niet thuis houden. In alle levensmiddelenbedrijven van ons land wordt jaarlijks zelfs voor zes tot tien miljoen gulden gestolen. De omvang van dit soort misdrijven vraagt naar een belangrijk vereenvou digde berechtingsprocedure, desnoods door middel van een wetswijziging, waarbij volstaan zou kunnen worden met de schriftelijke aangifte van de diefstal, waarna de zaak zelf buiten de aangever en eventuele getuigen om zou kunnen worden afgedaan. Tot deze uitspraak kwam de voorzit ter van de Vereniging van zelfbcdie- ningsbedrijven, de heer H. Hupkes, in z\jn openingsrede tot het tweedaags congres te Arnhem van de V.Z.B. De heer Hupkes zei, dat de praktijk leert, dat van verreweg het grootste deel van de ontdekte diefstallen geen aangifte bij de justitie wordt gedaan, omdat de ondernemer vreest dat een eventueel politiebezoek een nadelige invloed zal hebben op de piettige win kelsfeer, terwijl voorts uit iedere aan gifte een reeks van formaliteiten voort vloeit waarbij vaak veel kostbare tijd verloren gaat. Doordat zo weinig aangiften geschie den zou het bij het publiek de mening gaan heersen, dat het risico van win keldiefstallen niet zo groot is. Daar door zouden de bestaande remmen mis schien worden verzwakt. De heer Hupkes was van mening, dat de steeds ingewikkelder maatschappij en de opkomst van grote winkeleenhe den, waarbij door beter toezicht meer diefstallen worden ontdekt, de vraag rechtvaardigen of het niet tijd wordt, dat er een tijdelijk of blijvend overleg tot stand komt tussen bedrijfsleven, justitie en pers om samen maatregelen met preventieve werking tegen het euvel van de winkeldiefstallen te bera men. Zij hebben hem voor het eerst gezien, toen hun schip al lang en breed in de Straat van Malakka voer enige dagen na het vertrek met een lading olie van Samboe. Tussen een stapel trossen op het achterdek vond een van de beman ningsleden daar een verfomfaaide en hongerige Maximilianus, die voor kapi tein Weever werd geleid om zijn verhaal te doen. Hij vertelde twintig jaar oud te zijn, bleek een aardig mondje Engels te kennen en was bepaald niet ongene gen te helpen aan boord. Kapitein Weever stelde hem in overleg met de hofmeester aan in de pantry, waar Maximilianus zich gedurende de hele overtocht bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt. Zo zelfs, dat hem een paar keer is gezegd: ..We zullen je mis sen, Max". Hier familie Uit gesprekken, die de knaap met zijn nieuwverworven vrienden had, bleek dat Maximilianus er vandoor was gegaan wegens de onzekere politieke en econo mische situatie in zijn land. De sterk toenemende werkloosheid had hem de hoop doen verliezen op een toekomst. ,,Ik heb familie in Nederland" zei de jonge man, als hem gevraagd werd waar hij heen wilde. Hij zal overigens niet zonder nader onderzoek naar zijn land van herkomst worden teruggezonden. Door dezelfde commissie, die minister Samkalden van advies diende over de verstekelingen in De Kruisberg, wordt voor deze jongeman een advies voorbereid. Leden van de commissie hebben hem gehoord tijdens het laatste deel van de reis van de tan ker. Naar wij menen te weten valt de jongen niet in de termen in Nederland te worden toegelaten, op dezelfde gron den al® waarom de 37 verstekelingen met de Johan van Oldenbarneveldt zijn teruggestuurd. NIJMEGEN. Een 66-jarige vrouw uit Millingen bij Nijmegen, die er sinds geruime tijd werk van maakte op mark ten en in drukke winkels de boodschap pentassen van andere vrouwen te stelen en artikelen uit de winkels weg te nemen, is maandag door een re chercheur op heterdaad betrapt. Zij heeft al verscheidene diefstallen bekend. Bij een huiszoeking vond de politie tal van boodschappentassen en gestolen huishoudelijke artikelen. Zij is gisteren voor de officier van justitie geleid. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond te 23.15 uur: Overwegend droog weer met op de meeste plaatsen mist of laaghangen de bewolking. Wei nig wind en onge veer dezelfde tem peraturen als gis teren. MIES JE: Ik ga de mist in. 30 OKTOBER: zon op 7.30 uur, zon onder 17.17 uur; maan op 19.07 uur, maan onder 10.04 uur. ONZE WEERKUNDIGE MEDEWERKER: Bijna veertien dagen lang is de toegang tot West-Europa nu geblok keerd voor de depressies. Het gebied van bogc druk, dat liet weer beheerst, is de oorzaak van de grote rust in de atmOvSfeer, een rust die niet in alle opzichten welkom is. De lucht kan, nu de nachten lengen, vrij gemakke lijk afkoelen, hetgeen het ontstaan van mist tot gevolg heeft. Als die mist er eenmaal is, gaat hij in deze tijd van het jaar niet altijd even snel weg, vooral niet als de wind niet flink wil doorzetten, zoals nu. Gisteren heeft men in de zuidelijke provincies bijna de hele dag in de mist gezeten. De temperatuur kwam op de vliegvelden by Woensdreclit en Gilzc-Rijen dan ook niet boven de zeven graden uit, terwijl op Terschel ling, waar men geen mist heeft gezien nog veertien graden gemeten werd. Ook in België, Engeland en Frank rijk was het gisteren op lieel wat plaatsen mistig, maar gistermiddag bevond zich bijna geheel Frankrijk in de zon en steeg de temperatuur in het zuiden nog lot 22 graden. Ook in Engeland brak de zon op vele plaat sen door evenals trouwens in het noordwesten van ons land. Er komt weinig verandering in de toestand. Overdrijvende wolkenvel den en mistvlagen zyn te verwachten by weinig wind, maar geen regen, want de depressies loonden gister avond nog geen neiging het gebied van hoge druk boven de Britse eilan den aan te vallen. Deze blijven het zeegebied oni IJsland onveilig ma ken, maar verder zuidwaarts komen zij nog niet. max. neer- temp. slag iu gr. 7-19 u. wind C. in mm Helsinki zw. bew. ZO 2 0 Stockh. z\v. bew. z 11 0 Oslo 1. bew. NNO 11 0 Kopenh. geh. bew. WZW 11 0 Aberdeen zw. bew. ZW 15 0 Londen mist stil 11 0 A'dam geh. bew. OZO 11 0 Brussel mist O 9 0 Luxemb. onbew. ONO 14 0 Parijs onbew. ZW 12 0 Bordeaux mist stil 20 0 Grenoble onbew. O IS 0 Nice onbew. Z 20 0 Berlijn geh. bew. W 11 0.1 BT-ankf. mist OZO 6 0 München mist OZO 6 0 Garm. P. onbew. stil 11 0 Zürich li. bew. ONO 7 0 Genève geh. bew. NNW 7 0 Locarno onbew- stil 16 0 Wenen geh. bew. stil 11 0 fnnsbr. onbew. W 13 0 Rome onbew. Z 21 0 Ajaccio 1. bew. stil 22 0 Madrid zw. bew. stil 18 0

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 1