RIJN MOET SNEL REIN WORDEN Dr. Van Rhijn slaat aanvallen af Staking bij Boac ten einde Eerste stap op weg naar landen-statuut Zuiverder water voor Nederland onderweg Kwart miljoen voor huis bij Soesterberg Amerika werkt aan bemande kunstmaan Mi*. Van Aartsen gevraagd als minister van waterstaat De Bilt: zacht W.-Europa bij ingeschakeld raketproduktie Boekhouder hield dure vogels en twijfelachtige hoeken PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Anti-lawaai-c (h ampagne LAATSTE NIEUWS Makarios wil praten W aarschuwing aan kettingrokers Landmacht zit er nu warmpjes bij Bedrij f sgeneeskundige diensten verplicht Haags wethouder van f economische zaken Uitwisseling Nederlandse wens DIENST VANOCHTEND HERVAT Slechts één stem tegen werken GEEN ZEKERHEID VOOR DE 37 VERSTEKELINGEN Mislukt Rode dummies Terneergeafagen eSffO^SgSSTA sgs>*g,8a.!iffir.?xas sK"™ 7'ilburg, Dordrecht en Vlissingen in 1957 veiligste steden VIJFTIG MILLE VAN WERKGEVER VERDWENEN Stormloop op nieuwe Vaticaanse zegels, Muziekconflict in Dordrecht ernstiger PEKING HOOPT OP VREDE Scholen zonder negerleerlingen Buitenlands bezoek aan Rotterdam Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90. Telefoon 01100-2438; uj geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503. Chefred. i' 100-3991: Postbus 4. giro 116666. ikantoren: Middelburg, Korte Delft 50, Tel. 01180-2009; issingen, Coosje Buskenstraat 27, Telef. 01184-3326; -rneuzen, Nieuwstraat 38. Telefoon 01150-3189. directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,56 per week, 7,per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. Rubriek Kabouters 5 cent per woord met een minimum van 1. 14e jaargang No. 4141 Woensdag 22 oktober 1958 Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De eerste stap is gezet om te geraken tot een statuut voor de Rijn, een statuut, dat de aangrenzende landen bindt met betrekking tot het zo veel mogelijk schoon houden of reinigen van het water van deze rivier. De gedelegeerden en deskundigen van de internationale commissie voor bescherming van de Rijn tegen verontreiniging, die in Duisburg bijeen zijn geweest, hebben de noodzaak van een dergelijk statuut erkend. Zij zullen trachten het in de naaste toekomst op te stellen. Het ziet er dus naar uit, dat met de zaak van de vervuiling van de Rijn spoed zal worden betracht, de spoed waarom wij in het hoofd artikel in ons blad van 10 oktober hebben gevraagd. Nadat het door de verschillende staten zal zijn aanvaard, kan de commissie met het statuut in de hand aan het werk. Het statuut maakt een onderdeel uit van een werkprogramma dat de deskundigen de gedelegeerden hebben voorgelegd. Bij bezoeken, die de deskundigen en gedelegeerden tijdens hun bijeenkomst hebben gebracht aan installaties voor j de zuivering van afvalwater hebben zij met waardering geconstateerd dat daarmee al goede resultaten zijn be reikt. In het bijzonder geldt dat voor de inrichtingen voor de verwijdering van fenolen en de toepassing van cir culatiesystemen in grote bedrijven. De belasting van het Rijnwater met af valstoffen wordt daardoor reeds be perkt. Eigen nieuwsdienst NAARDEN. De huizen in de buurt van het vliegveld Soesterberg, die het ministerie van oorlog wil kopen omdat ze een obstakel vormen voor de straal jagers, brengen soms goed geld op. Een huiseigenaar kreeg voor een pand met twee hectare grond aan de Herten laan in Den Dolder 236.302 gulden. Hij had er in 1949 86.400 gulden voor neer geteld. Het grote verschil in koopprij zen zou zijn ontstaan doordat de grond prijs in die tijd belangrijk is gestegen en doordat de vorige eigenaar een kost bare verwarming had laten aanleggen. Uit het actiecomité ter beteugeling van het straaljagerlawaai rond het vlieg veld is intussen een werkgroep ge vormd onder leiding van de algemeen voorzitter de heer H. van Bockel te Bilthoven. Secretaresse is geworden mevrouw A. DoorenbosHornik uit Den Dolder en penningmeester ir. O. B. H. Sterk te Bilthoven Van Nederlandse zijde is er tijdens de bijeenkomst nogmaals op gewezen dat de beperking van de verontreiniging voor Nederland een levensbelang is. STUTTGART (Reuter) In een te Stuttgart gepubliceerd interview heeft aartsbisschop Makarios doen weten da.t 01itstaa'n. hij nu bereid is iit te gaan op het (nogAfzwaaiende militairen verlaten dik- niet bekend gemaakte) plan van Spaak j wijls als kettingrokers de dienst, hoe- WASHINGTON (Reuter, AP) De Amerikaanse luchtmacht is voornemens een speciaal ge traind klein zoogdier in een baan om de aarde te brengen zodra vast staat dat het dier levend naar de aarde kan terug keren. Dit staat in een artikel van gene raal Donald D Flickinger in het kwar taalblad van de Amerikaanse lucht- machtakademie. Gen. Flickinger is di recteur van het bureau vojr biologisch onderzoek van de Amerikaanse lucht macht. De Amerikaanse luchtmacht, aldus generaal Flickinger, werkt aan „cap sules" die, aangebracht in de laatste trap of de neuskegel van een grote ballistische raket, een proefdier of een mens kunnen bevatten. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De legerartsen zullen de onder hun toezicht staande mili tairen wijzen op het gevaar van long kanker, dat door overmatig roken kan voor een Cyprus. oplossing van de kwestie- Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. ,,'s Zomers te warm en 's winters niet warm -■noeg." Dat is de veelgehoorde klacht over de oude gevechtstenue an de Koninklijke landmacht. Straks is die klacht verouderd. De ueuwe gevechtstenue van de landmacht, die reeds lang geleden werd mgekondigd, ligt nu klaar bij de fourier. Op pagina 4 leest u meer over de nieuwe uniform, die voorna- nelijk is geïnspireerd op' de in Korea beproefde Amerikaanse ge vechtstenue. Ook in Nederland is met de tenue grondig geëxperi menteerd. De voordelen van de nieuwe enue zijn legio. De soldaat op de inzet van de foto draagt het buitenpak met vechtpet en voelt er zich kennelijk „lekker" in. Op de foto zelf tobt iemand net het enige nadeel: de nieuwe enue heeft 91 knopen. De lui tenant helpt echter een handjfe. IJMUIDEN. In Krommenie wordt net argusogen gekeken naar zand dat :1e Amsterdamse ballastmij daar aan- oert voor de ophbging ._van^ een stuk yan onze parlementaire redacteur rond dat voor de woningbouw is be stemd. Er kunnen namelijk landmijnen n zitten Het zand wordt in Velsen opgebaggerd jij de verbreding van het Noordzeeka- taal. Nadat er in Krommenie, waar het ook heen wc -dt gebracht, enkele booby- f-aps in waren ontdekt, is men scherp raan dtkijken. DEN HAAG. Het zal nog wel enkele jaren duren voordat er vol doende bedrijfsartsen zijn, zodat de verplichting tot het instellen van bedrijfsgeneeskundige dien- Van onze Haagse redactie DEN HAAG De Haagse wethouder van economische zaken mr. J. van Aart sen Ca r.) heeft van de minister-president dr. W Drees het verzoek gekregen zich jeschikbaar te stellen als minister van vrkeer en waterstaat. Mr Van Aartsen houdt het verzoek nog in beraad Gistermiddag heeft hij weHe* se-deegd met de a.r. fractieleider in de Tweede Kamer dr. Bruins Slot en naar het schijnt wil hij nog overleg ple gen met zijn partijgenoot, minister Zijl stra. die op het ogenblik in Parijs de biieenkomst van de O.E.E.S. bijwoont. De algemene verwachting is echter dat nr. Var. Aartsen de benoeming wel zal ianvaarden De gemeente 'c-C- -^venhage heeft de heer Van Aartsen, die sinds 1949 wethouder is. leren kennen als een zeer bekwaam bestuurder. Als hij op het ver zoek ingaat zal men hem slechts node 'ien vertrfekken. De heer Van Aartsen werd in 1909 te Amsterdam geboren In 1934 behaalde hij tan de Vrije Universiteit zijn meesters titel en daarna was hij enige tijd ambte- O M bij het Amsterdamse kanton gerecht Later was hij werkzaam op het departement van landbouw In 1948 werd hii secretaris van het Verbond van prot. chr. werkgevers. Een jaar later volgde zijn benoeming tot wethouder. Scheveningen hoopt Aan een eventueel mnisterschap voor mr. Van Aartsen zal een merkwaardige bijzonderheid verbonden zijn Hij zal dan mmers komen op de stoel van de man die men in Den Haag al jarenlang ziet als d® grote opposant tegen de vernieu wingsplannen van de Scheveningse haven. Men boent nu a'-" rru* Van Aartsen als (eventueel! minister datgene zal weten te bereiken waarvooi hij als wethouder zo lang en zo krachtig heeft geijverd: een betere haven. sten in de industrie en het stuwa- doorsbedrijf geen zin heeft, maar staatssecretaris dr. Van Rhijn heeft gisteren toch zijn zin gekre gen om deze verplichting in de wet op te nemen. De twee aan vallen, die er uit de Tweede Ka mer op werden gedaan, heeft hij vrij gemakkelijk kunnen afslaan. Een ruime meerderheid veegde een amendement van de liberale afgevaar digde mej. mr. Ten Broecke Hoekstra, om een termijn van vijf jaar aan te houden en de wet niet voor 1 januari 1964 in werking te doen treden, radikaal onder tafel. De liberalen kregen alleen steun van de staatkundig gerefor meerden. De poging van de KVP-fractie, hard nekkig verdedigd door mr. De Vreeze, om de bedrijfsgeneeskundige diensten op vrijwillige voet te schoeien, vond zo goed als geen weerklank bij de rest van de Kamer. De motie-De Vreeze hierover werd met 78 tegen 42 stemmen ver worpen. Ook ditmaal gaf alleen de SGP steun. GEEN EENHEID Op de bijeenkomst werden voorts ge gevens uitgewisseld over de bouw van belangrijke installaties voor de zuivering van afvalwater door de gemeenten. Pro blemen, verband houdende met de ver ontreiniging door olie en radioactieve stoffen werden eveneens aangesneden. Daarover "zullen nog nadere besprekin gen worden gevoerd. Over de wensen, die Nederland enige tijd geleden ten aanzien van de zuive ring van het Rijnwater naar voren heeft gebracht, konden de standpunten van de overige leden-landen van de commissie W est-Duitsland, Frankrijk. Luxem burg en Zwitserland nog niet worden vastgesteld. Het overleg dat de gedele geerden van die landen met de instan ties in hun eigen land plegen, was nog niet afgesloten. Nederland had de wens geuit dat in de rivier niet meer dan 250 milligram chloor per liter water aanwezig was (op het ogenblik voert de Rijn 29.000 ton chloriden per dag ons land binnen). Het gehalte aan keukenzout zou voorts be langrijk moeten verminderen: per se conde moet niet meer dan 250 kg. zout door de Rijn naar zee gaan. DJAKARTA (ANP/UPI) Er bestaat nog geen enkele ze kerheid of de 37 verstekelingen, die uit Nederland naar Indonesië zijn teruggestuurd wel in Indo nesië zullen worden toegelaten. De woordvoerder van het Indone sische ministerie van buitenlandse za ken verklaarde gisteren tegenover het A.N.P. dat de kwestie nog in studie is bij het ministerie van justitie. Veel verder ging het hoofd van de Indo nesische immigratiedienst, toen hij te genover U.P.I. verklaarde: „Wij zullen hen afwijzen ais zij Indonesië weer binnen willen, want we zijn er niet van overtuigd, dat zij werkelijk Indo nesische staatsburgers zijn". De verstekelingen worden begin vol gende maand met de Johan van Olden- barnevelt in Indonesië verwacht Van onze correspondent LONDEN De wilde staking bij de Boac, de genationaliseerde Britse luchtvaartmaatschappij die zich bezig houdt met de luchtverbindingen buiten Euro pa is eindelijk over. Acht dagen lang zijn de baanbrekende Co mets en de andere toestellen van de maatschappij aan de grond gebleven, hetgeen de maat schappij kwam te staan op 900.000 pond schade per dag. Het einde van de staking betekent dat Engeland alsnog op 14 november de beraamde dienst met straalvliegtui gen ovei de Noordelijke Atlantische Oceaan zal kunnen beginnen en dat de Cornets nu de Boeings-707 van de Pan American te vlug af zullen zijn. Met slechts één stem tegen besloten de 4500 stakers weer aan het werk te gaan. Eerder op de dag hadden de plaatselijke vakbondsleiders nog ge probeerd tegen het bestuur in de staking tot de Bea (die de Europese diensten vliegt) uit te breiden. Maar twee derden van het personeel van die maatschappij wilde hier niets van weten en er deden zich luidruchtige incidenten voor op het vliegveld. De staking was begonnen omdat volgens de leiders vijf man waren ontslagen die weigerden overwerk te doen. Toen deze (communistisch ge zinde) stakingsleiders het vuur na aan de schenen werd gelegd door bonafide vakbondsmensen, bleek dat deze vijf slechts niet bestaande communistische propagandapoppen waren. De leiders werden uitgejouwd om dit bedrog en wisten zich niet meer verstaanbaar te maken onder de luide dreigementen en de eis de vijf man te tonen of te noemen. „We gaan weer aan het werk", werd de kreet, en even later startten drie Cornets voor oefenvluchten om meer bemanningen op dit type het gewenste aantal vlieguren te geven. Vanochtend hoopt de Boac al haar diensten te hervatten. Mr. VAN AARTSEN ....nog geen besluit... Het ging de KVP om het principe van de vrijwilligheid. De liberalen daarente gen hadden geen bezwaar tegen een wettelijke regeling, maar dan naai het voorbeeld van de ondernemingsraden, i die weliswaar ook in de wet zijn ge- meenden dat het er op den duur toch yan rijkspolitie, te water, die niet van zou moeten komen, zoais het teni jn uniform de reis meemaken, houden slotte ook is gegaan met allerlei andere j om beurten óver hen de wacht. Zij heb- sociale voorzieningen. j ben een gedeelte van het B-dek tot hun Zo zullen dus de taak van de öe-beschikking gekregen. De verstekelingen drijfsgeneeskundige diensten en de eisen j mogen niet van boord en zij mogen ook waaraan zij moeten voldoen, in de wet geen contact hebben met de andere pas- I komen, maar er zullen nog ministeriële j sagieTs van het schip. I besluiten, algemene maatregelen van I bestuur dus, nodig zijn om dit alles uit Er zijn een pastoor en een dominee aan te voeren. De staatssecretaris was gulboord, die de geestelijke zorg voor de in het beloven van overleg met het be-verstekelingen op zich hebben ge- I drijfsleven. het inwinnen van adviés r7 veisteKetingen op zien neDoen ge van de Sociaal-economische raad en hetj nomen. Een gymnastiekleraar zorgt voor nog te benoemen college van advies en hun lichamelijke ontspanning. Dit alles bijstand, toen hij er zeker van was dat, kan-evenwe] niet wegnemen dat de ver- hij de buil binnen zou krijgen. - J j stekelingen terneergeslagen zijn door hun BAAS IN EIGEN HUIS onzekere toekomst. De 25-jarige J. Postma uit Zwarte- meer is gistermiddag in het ziekenhuis te Emmen overleden aan een hersen bloeding. De jongeman was zaterdag avond in zijn woonplaats gevallen met zijn fiets en daarbij zeer ongelukkig op het hoofd terechtgekomen. wel zij anderhalf jaar eerder als niet- rokende recruten het opleidingsdepot waren binnengestapt. De artsen geven regelmatig instructie* op het gebied van de algemene gezond heidszorg en daar wordt nu een nieuw programmapunt aan toegevoegd. DEN HAAG Bekers, als premie op goede vorderingen in de strijd tegen de verkeersonveiligheid, worden vrijdag uitgereikt aan de burgemeesters van Til burg, Dordrecht en Vlissingen. Dat ge beurt in het Kurhaus te Schevenningen op de zestiende verkeersdag van de KNAC. Mr. D. J. van Gilse, procureur-gene raal bij het Haags gerechtshof en voor zitter van het juridisch adviescollege van de KNAC, overhandigt daarbij de prijzen aan de winnende gemeenten in de door de automobielclub georganiseer de „Gemeenten verkeersveiligheidscom- petitie 1957". Winnaars over 1956, het eerste jaar van de competitie, waren de gemeenten Rotterdam. Hengelo (Ov.) en Bussum. Daar waren de aantallen verkeersonge lukken met dodelijke afloop en lichame lijk letsel in 1956 sterker gedaald t.o.v. 1955 dan in enige andere gemeente. Een vader van acht kinderen, de 58- jarige H. Schapink, is gisteren in Rijs- sen vlak voor een naderende auto van zijn fiets gevallen en overreden. De man overleed korte tijd later. De enige concessie zijnerzijds was l verder nog. dat nu duidelijk tot uiting komt dat de directie in ieder geval baas in eigen huis blijft en dat de bedrijfsge neeskundige dienst niet op eigen houtje; allerlei maatregelen kan gaan nemen Overigens ging hel om kleinere wij-| zigmgen. maar toch werd er nog zoveel VATIKAANSTAD - Op het Vati caanse postkantoor was er gisteren een ware stormloop Het was de eerste dag dat de postzegels van het pauselijke nterregnum ivp-d -p-k^eht De ze gels zijn. zoals wij hebben bericht, de gewone frankeerzegels met opd -uk Ze zijn verkrijgbaar in de waarden van 15, 25 en 60 lire. Eigen nieuwsdienst DORDRECHT De (muziek)school strijd in Dordrecht is nog lang niet uitgevochten. Integendeel, de posities tussen de Toonkunstmuziekschool en het nieuwe Dordrechtse muzieklyceum zijn nog scherper bepaald. Het mu- 01_ zieklyceum heeft een directeur be-j veranderd, dat er morgen een tweede noemd. de muziekleraar Peter Oost-j lezing nodig zal zijn om een keurig wets-, hoek, waardoor deze school een vol-j ontwerp af te leveren aan de Eerste j ledige bezetting heeft gekregen. Kamer. Wij moeten hier wetgeven, zei Zoals bekend is het muzieklyceum f voorzitter dr. Kortenhorst. niet weg-» op 1 oktober de lessen met een klei- j pi^utsen ne 100 leerlingen begonnen. Het lerarencorps bestaat uit 8 leer-| krachten, die vroeger aan de Toon- ^rnnf pyyi WIPT DPVOUOrphlkt kunstmuziekschool doceerden en zeven VULVI I LJULI i'l L^tiuni anderen. Destijds zijn er 13 van dei 25 leerkrachten van de ,,oude" mu-1 EINDHOVEN, (ANP.). De 24-ja- rige scooterrijder P. C. A. Finthammer uit Eindhoven is gisternacht op de Bos dijk in Eindhoven dodelijk verongelukt. Bij het passeren van een geparkeerde vrawLtau*v raakte hij met zijn wind- cc'. ie achterkant van de wagen. Daa.docn viel hij juist voor een uit tegenovergestelde richting passerende auto Hij werd overreden en was op slag dood. vatting door de communisten van het, artillerie-bombardement op de natio nalistische eilanden voor de kust van het Chinese vasteland vooral bedoeld is om de nationalisten wat tot bedaren te brengen. Terwijl het bombardement dinsdag voortduurde begon minister Dulles in Taipeh zijn besprekingen met presi dent Tsjang Kai-sjek. Over het verloop daarvan is weinig bekend geworden Dulles is van plan donderdaf naar Washington terug te keren.' Gisteren hebben straaljagers van de communisten een luchtgevecht gele. verd met nationalistische vliegtuigen Geen enkel toestel is neergeschoten Eigen nieuwsdienst ASSEN De op het oog rustige en betrouwbare hoofdboekhouder G. J. van D., al jaren verbonden aan een kledingmagazijn aan de Markt straat te Assen heeft vermoedelijk kans gezien door valse boekingen en andere onoorbare manipulaties 50.000,— te verduisteren ten na dele van zijn werkgever. Het geld moet goeddeels zijn omge zet in een kostbare volière met even kostbare exotische vogels, voor welke hobby de boekhouder een bijzonder zwak had. Hij hield en kocht vogels via een importeur in Noordbrabant, die duizenden per jaar aan onderhoud en speciaal voer kostten en die met de tederste zoigen werden omgeven. Ove rigens leefde het gezin van de hoofd boekhouder zeer sober en onopvallend, zodat niemand in de buurt ooit iets verdaehls merkte. Wel werd er vaak met eerbied gesproken over de steeds wassende vogelverzameling van Van D. De man kon ten slotte zelf de ver antwoordelijkheden voor zijn gevederde vrienden niet meer aan, zodat hij ver scheidene zeldzame exemplaren aan particulieren te koop aanbood, zich er steeds zorgvuldig van vergewissend dat zij in vertrouwde handen terecht kwamen Bij een onderzoek van de boeken door een accountant zijn de onregel matigheden aan het licht gekomen, waarbij de schade op ongeveer 50.000 begroot wordt. Het onderzoek is echter nog niet geheel voltooid. Inmiddels hebben Artis en Avifauna tijdens een onderhandse veiling een groot deel van de vogelverzameling opgekocht. ziekschooU ontslagen. Vijf van hen hebben elders een werkkring gevon den. Het bestuur van de stichting Dor- drechts muzieklyceum bestaat uit J. M. Heystek, directeur van een bij bank van de Amsterdamsche Bank te Rotterdam, voorzitter. H. van Riezen, hoofd van de Willem de Zwijgerschool te Dordrecht en mevrouw A. van Le lieveld-Vink te Dordrecht. Eigen nieuwsdienst WASHINGTON. - Het is ernst met het streven naar inschakeling van West-Europa bij de produktie van raketten. Dat blijkt uit het zeer grote aantal Westeuropese officie ren en deskundigen van grote in dustrieën dat zal worden uitgeno digd voor een uitgebreid studiebe zoek aan Amerikaanse lanceerter- reinen en aan fabrieken die een be langrijk aandeel in de Amerikaan se produktie van raketten hebben. Drie-en-dertig officieren en ingeni- eurs uit West-Europa, onder wie zes Nederlanders, sloten in het begin van deze maand zo'n studiereis van ver scheidene weken door Amerika af. (Bij die zes Nederlanders waren in genieurs van Philips. Fokker en Hol landse Signaalapparaten, drie van de grote belangstelling hebben voor de grote Nederlandse ondernemingen die mogelijkheden van de produktie van raketten in West-Europa. (Red.) Het ligt in de bedoeling van de Amerikaanse regering door lussen- komst van de Navo in totaal 110 of ficieren en ingenieurs uit de bij de Navo aangesloten landen uit te nodi gen voor studiebezoeken aan proefter- reinen voor raketten en aan raketfa- brieken in Amerika. Bovendien zul len 190 Westeuropese ingenieurs in de gelegenheid worden gesteld cursussen over de produktie en het gebruik van raketten en bestuurbare projektielen te volgen. LITTLE ROCK (U.P.I.) Het comité, dat zich te Little Rock1 fel verzet tegen gemengd onder- wijs voor blanken en negers, is begonnen fnet een geïmproviseer de particuliere middelbare school, waar voorlopig aan 250 leerlingen les gegeven kan worden. Nadat de federale regering verbo den had de gebouwen van de open bare scholen aan het comité te ver-I huren, hebben de voorstanders van de rassenscheiding van alles geprobeerd om hun zin door te drijven. Zij zijn tot nu toe niet verder ge komen dan het huren van een betrek-! kelijk klein gebouw, zodat slechts 250 van de duizenden scholieren weer wat onderwijs kunnen krijgen. De negers hebben ieder aanbod om ook van hun kant een particuliere j school te beginnen van de hand ge-; wezen. Zij houden- zich blijkbaar aan de uitspraak van Eisenhower, dat; iedere Amerikaan, ongeacht ras of godsdienst, gelijke rechten heeft. ROTTERDA.vi. Een delegatie van het land Nordrhein-Westfalen onder lei-1 ding van d" Franz Meyers, minister president, Ir. Hans Lauscher, minis ter van ha' cl en verkeer, zal volgende week v een bezoek aan Rotter-, dam brengen. Zij aal o.a. een excursie maken naar Botlek- en Europoortge-j bied. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Veel bewolking met hier en daar wat regen. Matige af en toe krach tige noordweste lijke wind. Wei nig verandering in temperatuur. MIESJE: Tussen de buien door.... 22 OKTOBER: zon op 7.15, zon onder 17.33; maan op 15.29, maan onder 1.46. ONZE WEERKUNDIGE MEDEWERKER: Al een p^Sr dagen is er nauwelijks verandering op te merken in de al gemene verdeling van de luchtdruk. Ten zuidwesten van Ierland is het centrum gelegen van een machtig ge bied van hoge druk, waaromheen zich telkens depressies bewegen, van de Oceaan naar de omgeving van IJsland en vandaar in de richting van Scandinavië. De activiteit van de depressies wordt steeds groter en het zou wel eens kunnen zijn, dat de diepe de pressie die gisteren ten zuiden van Groenland was aangekomen, het ge bied van hoge druk een klap geeft, die zo hard aankomt, dat het in el kaar zakt, waardoor de depressie» dichterbij kunnen komen. Vandaag zullen wij daarvan nog niets merken, maar de komende da gen zou dal wel eens anders kun nen worden. Dat betekent, dat er meer wind komt en dat de kans op regen blijft bestaan. In de temperatuur, die op tal van plaatsen nog veertien gra den bereikt, is nog geen grote ver andering te verwachten.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 1