NOORDWESTER BELAAGT DIJKEN EN SCHEPEN Najaarsstorm jaagt Noordzee hoog op Kolkend water sloeg dam om Vlissingse vijf gaten in marinehaven werkte Meerderheid achter verstekelingenbeleid Bruinisse nam Stormstuw tijdig maatregelen Meeste werken naar Amerika Storm gaat belangrijk afnemen De Bilt: minder wind MOEDIG ZEEMANSCHAP BIJ BERGING VAN VRACHTSCHIP LAATSTE NIEUWS DE BOSKOOP GESTRAND Met tent en kijker naar F^erlei entura Bewoners brachten huisraad hogerop DE LONDENSE VEILING Veertig miljoenste op Expo Sportieve strijd De heer Van Veen opvolger van mr. Kranenburg Zie verder |»ag'. 5 MINISTER: GEEN REDEN TOT ASIEL Zie verder pag. 5 Alweer verstekeling onderweg Hazardspel in Nootdorp Vandaag Kappie °P Pag- 2 Dader van overval aangehouden Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredacteur 01100-2503, Chefred. 01100-3991; Postbus 4, giro 116666. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, Tel. 01180-2009; Vlissingen, Coosje Buskenstraat 27, Telef. 01184-3326; Terneuren, Nieuwstraat 38, Telefoon 01150-3189. Directeur: JACQ DE SMIT Hoofdredacteur: R. HAGOORT Zeeuwsch Dagblad PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Abonnementsprijs f 0,56 per week, 7,per kwaMaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. Rubriek Kabouters 5 cent per woord met een minimum van 1. Me jaargang No. 4137 Vrijdag 17 oktober 1958 Een harde noordwestenwind met uitschieters tot windkracht twaalf zweepte gisteren wild kolkende golven uit de Noordzee, die schepen en dijken belaagden. Van een Deens vrachtschip sloegen bij het lichtschip Spurn twee ruimen lek. Een eveneens Deense viskol- ter raakte in de huurt van Terschelling in zinkende toestand. Een Frans schip werd tot vlak onder de kust bij Petten geblazen en ont kwam ternauwernood aan een stranding, s Ochtends werd voor Zee land, Noordbrabant, Zuid-Holland en Noordholland tot Callantsoog een beperkte dijkbewaking ingesteld. In de dam rond de Marine haven te Vlissingen sloegen vijf gaten en de boulevard daar ond blank. Op Scliouwen-Duiveland sloeg de zee brede stroken strand weg. Veerboten konden niet meer varen doordat de steigers onder water kwamen te staan. Van een onzer verslaggevers EDT mijn bemanning, ik ben bang, dat wij gaan zinken", was het noodsein, dat de kapitein van het kleine Noorse vracht schip Gudrun gisterochtend om kwart voor acht Jiet uit zenden. Het 1174 ton metende schip, dat met een lading hout onderweg was van Archangel naar Frankrijk, bevond zich toen in de buurt van Smith's Knoll lichtschip op 35 mijl uit de Britse oostkust. Woest joeg de noordwester de zee op tegen onze kusten, bezorgdheid wekkend onder hen, wie de februariramp van 1953 nog maar al te goed in het geheugen ligt. Gelukkig luiden de berichten geruststellend. De bestorming van de kusj; door de woedende golven is niet alleen gevaarlijk, zij vormt ook een imposante aanblik en tal lozen zijn naar de kust getrok ken om van het grootse schouw spel te genieten. Dat oppassen daarbij geboden is bewijst deze foto, die enige auto's toont be dolven onder opspattend water. Eigen nieuwsdienst IJMUIDEN. Het zesduizend ton metende vrachtschip Boskoop van de K.N.S.M. is vanochtend om half twee ten zuiden van de zuiderpier bij IJmui- den op het strand gelopen. Het schip kwam uit de haven en werd door de storm uit de koers geslagen. Sleepbo ten van Bureau Wijsmuller zijn onder weg. Zij zouden proberen vannacht om half zes bij hoog water de Boskoop vlot te trekken. VOOR het eerst zal op 29 en 30 no vember in Groningen een nationale postduivcntentoonsielling worden ge houden. Het zal dan niet gaan om de schoonheid en het vliegtype, maar om viiegwaarde. De postduivenvereniging Martini organiseert de tentoonstelling. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Twintig ama teurastronomen zullen volgend jaai op expeditie gaan naar de Ca- narische eilanden. Zij zullen even eens als een groep beroepsastro nomen de zonsverduistering van volgend jaar oktober op het eiland Fuerteventura waarnemen. Er is een commissie samenge steld, die de expeditie van de ama- teursterrekundigen zal voorberei den en leiden. De leden van de commissie zijn: Mr. G. A. W. C. baron van Iiemert tot Dinshof, voorzitter; D. Soeteman, secreta ris; D, Schmidt, penningmeester; A. Mak en mevrouw R. van der Pluym (huishoudelijke dienst). OP PAG. INDT U EEN UITGEBREID ARTIKEL OVER DEZE EXPEDITIE In korte tijd verslechterde de situatie aan boord van de Noor nog verder. Het schip maakte vijftien graden slagzij, de ruimen sloegen vol en men kon geen stoom houden. Dit alles speelde zich af in een zware noordwesterstorm, die het ongelukkige schip allengs verder van het lichtschip deed verwijderen. In het lage. zwakke Marinedijkje op het „Eiland" te Vlissingen sloeg het kokende water een vijftal gaten. Zorgvuldig werden de aangebrachte zandzakken bij iedere roller in de gaten gehouden. Zij hielden het. Eigen nieuwsdienst VLISSINGEN. Vooral Vlissingen heeft het hard te verduren gekregen door de stormachtige wind, die her haaldelijk gepaard ging met een strie mende regen, hagel en soms wel on weer. Doordat er woensdag al een flinke wind stond, had het water van de Wester- en Oosterschelde niet vol doende weg kunnen stromen. Gister ochtend stond het water bij eb een meter hoger dan normaal, 's Avonds was de' stand in Vlissingen 3,46 plus N.A.P. Normaal had dat 2,53 moeten zijn. In de nog steeds zwakke dam rond de Marinehaven, die een hoogte van vijf meter plus NAP heeft, sloegen vijf gaten. Dijkwachten vulden zo snel als zij konden zakken met zand en stortten die in de gaten. Het wild kolkende water sleurde de zakken echter voort durend weg zodat een permanente be waking nodig was. In de boulevard tussen het Strand- hotel en hotel Britannia ontstond een gat in de bazaltglooiing van een vier kante meter greot. Uit het gedeelte van de boulevardmuur dat niet wordt beschermd dooi de pas aangelegde nieuwe dijk, braken tal van klinkers los die over het wegdek werden ge smeten. Schuimbekopte golven kletsten eveneens over de weg. De bewoners van Vlissingen die slechte ervaringen hebben met hoog water, begonnen in allerijl goederen die niet tegen het water kunnen naar hoger gelege'n plaatsen te brengen Vele stra ten en tuinen kwamen blank te staan doordat de riolering niet meer in de Westerschelde kon lozen. Pas toen men de buizen had leeggepompt, behoorde dat euvel tot het verleden. Veerboot voer De schade bleef verder beperkt tot een enkel paalhoofd en een plankier. Overal in Zeeland moesten veerboten de dienst staken doordat de steigers onder water liepen. Hier en daar bleef men toch nog varen, auto's stoven dan door het water en voetgangers kregen natte voeten. De nieuwe veerboot Prin ses Beatrix kon er prat op gaan dat zij geen enkele dienst hoefde over te slaan. Zij liet zich kennen als een zeewaardig schip. In het Zwin te Cadzand spoelde de dijk rond de zogenaamde kleiput, waar uit klei wordt gehaald voor verste viging van de nieuwe Zwindijk, in korte tijd weg. Het werk aan de Zwin- dijk had over enkele weken klaar kunnen zijn. maar deze tegenvaller zal enige vertraging met zich brengen. Duinen leden Op Schouwen-Duiveland heeft het hoge water heel wat duinzand wegge slagen. Op het strand bij de vuurtoren te Burgh werd een afneming gecon stateerd van plus minus acht meter, te Westersch'ouwen van drie meter. Hier gingen ook de rijshouten hokjes op het strand, waar 's zomers de bad gasten zitten, verloren. In Zierikzee had men sinds 1954 niet meer zulk hoog water gezien. In aller ijl zette men de vloedplanken uit. Op een enkel ondergelopen keldertje na, gebeurde er echter niets ernstigs. Waterstand lager In de Biesbosch sloeg het water over de kaden van enkele polders. Men vreesde dat bij een aanhoudende noordwestenwind sommige polders vol zouden lopen. De stormachtige wind rukte bij het Friese dorpje Hitzum met zo'n geweld aan de draden van een bovengrondse elektrische lichtleiding dat ze afknap ten. Ze vielen op de afrastering van een weiland, die daardoor onder stroom werd gezet. Drie koeien die bij het hek stonden, werden door de stroom gedood. Bij Hoek van Holland was er even als bij Vlissingen vrijwel geen scheep vaart. De meeste schepen waagden het niet binnen te lopen, doordat de gemiddelde windkracht er acht was met uitschieters tot twaalf. De loodsdienst was al sinds woens dagavond gestaakt. Een kustvaarder die gisterochtend op eigen risico bin nenliep kwam nog even in moeilijk heden, maar kwam toch veilig de Nieuwe Waterweg binnen. De water stand in Hoek van Holland was gis termiddag meer dan een meter hoger dan normaal. LONDEN. Zes van de zeven schilderijen die woensdagavond op een Londense veiling voor astronomische bedragen zijn verkocht, gaan naar Amerika. De in Zwitserland geboren New Yorkse kunsthandelaar George Keller kocht de duurste Cezanne en twee Manets (voor 4.473.200 gulden), een onbekende man, die zichzelf de schuilnaam John Sum mers had gegeven, kocht de derde Ma- net. de firma Rosenberg en Stiebel en de firma Knoeller, beide eveneens uit New York. kochten respectievelijk de Van Gogh en de tweede Cézanne en de Lon dense firma Speelman de Renoir. Verzamelaars van naam kwamen door de fabelachtig hoge prijzen niet aan bod. In totaal brachten de zeven kunstwer ken 8.278.600 gulden op het hoogste be drag dat ooit op een veiling van mo derne kunst is betaald. De schuif van de stormvloedkering in de Hollandse IJssel is gistermiddag gesloten, hoewel dat niet strikt nood zakelijk was Bij Rijkswaterstaat te Capelle aan de IJssel was beperkt alarm gegeven en men greep die gele- genheid aan om de sluis te beproeven en de schepen te schutten. Het hoge water maakte het nog nood zakelijk het veer Van der Ruit uit de dienst te nemen. Dat leidde tot een grote verkeersopstopping in Krimpen aan den IJssel. Doordat de nieuwe ver- keersbrug nog met kon worden ge bruikt ihij gaat woensdag pas open) moest het snelverkeer via Gouda wor den geleid. Voetgangers en fietsers konden gebruik maken van het voetverkeer -te Capelle- dorp. BRUSSEL (Belga) Gisterochtend is op de Wereldtentoonstelling te Brussel, die nog tot en met zondag open zal blij ven. de veertig miljoenste bezoeker ont vangen. Eigen nieuwsdienst BRUINISSE. In Bruinisse is gis teren, toen bekend werd dat harde noordwestenwind kon worden ver wacht, in allerijl de verlaging gedicht, die in de havendam was gegraven om het heien voor het grondwerk voor de nieuwe vissershavcn te vergemakke lijken. Het in wording zijnde havenplateau liep onder water. Hierop bevonden zich een woonwagen en een dragline, die in het water kwamen te staan. Een gedeelte van het opgeslagen ma teriaal voor de havenwerken raakte aan het drijven, doch er ontstond geen grote schade. De kade, die de heer J. Boltje te Bruinisse rond zijn woonark had ge bouwd, brak doormidden, waardoor het woonschip belangrijk hoger kwam te liggen. De veerdienst ZijpeAnna Jacoba- polder is van elf uur gistermorgen tot een uur gistermiddag gestaakt, doch daarna is de dienstregeling weer op normale wijze uitgevoerd. Drie Nederlandse sleepboten van drie rederijen hebben een sportieve strijd gevoerd om de Gudrun te behouden. Toen het Noorse schip in de tros hing van de Schelde, seinde de Hoiland naar de boot van Leen Smit: U bent mij maar enkele me ters voor, maar gefeliciteerd. Kapitein Snoek liet terugseinen: Dat klopt, maar het is voldoende. Toch hartelijk bedankt. Daarna kwam eveneens de Sim- son in de lucht: Ik feliciteer u ook. Kapitein Snoek antwoordde hierop bescheiden: Vandaag ik, morgen gij. Aan het hoofdkantoor te Rotter dam had de Schelde tevoren al laten weten, dat het „niet zo erg best" buiten was. Daar wist men toen wel dat het bijzonder „vuil weer" was. DEN HAAG De heer M. van Veen, oud-burgemeester van En schede, thans waarnemend burge meester van Doetinchem, zal wor den benoemd tot staatssecretaris van oorlog. Hij werd in 1893 te Blankenham (Over ijssel) geboren. De heer Van Veen koos een loopbaan bij het onderwijs. In de eerste wereldoorlog was hij als officier onder de wapenen. Van 1931 af was hij achtereenvolgens" directeur van de rijks- h.b.s. te Hoorn en te Zwolle en van de gemeente-h.b.s.-a te Groningen. In de tweede wereldoorlog werd hij door de Duitsers uit die functie ontzet. Na de oorlog hervatte hij die functie. In 1946 werd hij benoemd tot burge meester van Enschede. Enkele maanden geleden legde hij dat ambt neer, toen hij de pensioengerechtigde leeftijd bereikte. Kort daarna werd hij na het overlijden van burgemeester Boddens Hosang benoemd tot waarnemend burgemeester van Doetinchem. Voor een onderhoud dat wij met de heer Van Veen hadden en waarin hij de verwachting uitsprak dat minister Staf zelf het D.M.L. onder zijn beheer zal houden, verwijzen wij naar pagina 5. Reddingboten, vissersschepen en sleep- boten trotseerden moedig de ellendige,] ruwe zee en de hevige windvlagen, die J opliepen tot windkracht negen, om hulp: te bieden. RAGE De sleepboten spanden zich in voor een opwindende race. Om acht uur stak de Schelde van L. Smit en Co. zijn voor steven buiten de pieren van Hoek van Holland. Ongeveer tezelfder tijd joegen de Holland van Doeksen uit Terschelling en de Simson van Wijsmuller uit IJmui- den naar de Engelse oostkust. De Blankenburg van Smit vertrok uit Dover, maar keerde na enkele uren terug. Verder mengde zich ook de Franse sleep boot Jean Bart in de strijd, die ten slotte met klein verschil werd gewonnen door de Schelde, die urenlang met de storm recht op de kop tegen de zware' zee had gebokst. Eerder waren de kleine Engelse haring* logger Thrifty uit Lowestoft en de Franse treiler Cap Saint Marie ter plaatse. Schip per George Tayler van de Thrifty manoeuvreerde moedig aan lij van de Gudrun. Negen van zijn bemanningsleden werkten hun eigen reddingsvlot over boord en daarmee gelukte het in de ver raderlijke zee vijftien opvarenden van de Noorse houtboot te redden. TROS BRAK Aan boord waren toen de kapitein en twee officieren achtergebleven. Zij wil den trachten behulpzaam te zijn bij het overbrengen van een tros, waarmee de Gudrun behouden zou kunnen worden. In die benarde situatie vond hij nog tijd om antwoord te geven op de naderende sleepboten, die probeerden een contract te maken. Intussen bood ook schipper Taylor van de slechts zestig ton metende Thrifty koelbloedig aan de Gudrun op sleep touw te nemen. Toen na veel moeite een verbinding tot stand was gebracht, bleek hoe moeilijk dat was. Na korte tijd brak de tros. Opnieuw werd een poging ge daan, maar opnieuw knapte de tros. Daarna probeerde de Britse visserij- kruiser Soberton een tros over te bren gen. Deze poging scheen met succes be kroond te worden, maar nauwelijks was zij gelegd, of even later dreef de Gudrun weer hulpeloos alleen. Evenmin liet de Franse treiler zich onbetuigd. Geweldige grondzeeën, die over het schip braken, verhinderden het gewenste resultaat. HACHELIJK Van minuut tot minuut werd de toe stand hachelijker voor schip en drie op varenden. Nog meer schepen verander den van koers. Ook de reddingboot van Gorleston koos zee. Terwijl van Gravesend tot Morgate gewaarschuwd werd voor overstromings gevaar, verscheen de Schelde aan de kim. Snel naderde het nieuwe schip, op zeer korte afstand gevolgd door de Holland, terwijl de Simson in de achterhoede lag. Om kwart voor zes scheen de Gu drun uit de grootste moeilijkheden te zijn. Kapitein P. v. d. Snoek van de Ne derlandse sleepboot manoeuvreerde knap naderbij, zodat een tros kon worden overgebracht. Deze verbinding bleek solide, zodat de thrifty haar taak als geëindigd kon be schouwen. Met de geredden zette zij koers naar Lowestoft, waar zij omstreeks elf uur gisteravond verwacht werd. De Schelde maakte rechtsomkeert om de Gudrun naar Rotterdam te brengen. De sleep wordt daar vrijdagochtend om streeks half acht bij Hoek van Holland verwacht. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Met een duidelijke meerderheid, bestaande uit socialisten, katholieken, chr. historisehen en com munisten, heeft de Tweede Kamer zich gistermiddag uitgesproken voor het regeringsbeleid op grond waarvan 37 Indonesische verstekelingen zijn terug gezonden. De motie-Bruins Slot (a.r.), die terug voering verlangde om een nieuw onder zoek te kunnen instellen, werd verwor pen met 91 tegen 29 stemmen. Behalve de anti-revolutionairen stem den de liberalen, de K.V.P.-ers Fens en Van Rijekevorsel, de c'hr. historische afgevaardigde Calmeijer en twee S.G.P.- ers voor. Een liberale motie, ingediend door mej. mr. Ten Broecke Hoekstra en door minister Samkalden als een ver oordeling van het regeringsbeleid aan gemerkt, was even tevoren ingetrokken. De belangrijkste argumenten van minister Samkalden, die zijn beleid uitvoerig en grondig verdedigde, waren Iuit niets is gebleken, dat deze 37 jonge Indonesiërs een beroep konden 'doen op politiek asiel, dus toelating in ons land omdat zij_ in Indonesië wegens politieke activiteiten gevaar zouden lopen. Zij hebben het zelf niet gevraagd en verder is uit geen enkele feitelijke omstandigheid gebleken, dat zij er voor in aanmerking konden komen. Zij hebben zich niet bekend tot aanhangers van de R.M.S. en van die kant is tijdens hun verblijf op de Kruisberg ook geen belangstelling voor hun lot getoond; 2 bij het onderzoek, dat vier maanden heeft geduurd en dat zeer zorgvuldig is gevoerd, zijn de opgestelde dossiers eind juli in handen gegeven van enkele juridische deskundigen om intern ad vies uit te brengen, waarbij ook men selijke overwegingen in de beoordeling mochten worden betrokken; het personeel van de Kruisberg heeft zich voortreffelijk van zijn taak ge kweten. „Deze jongens waren heus niet zulke lieverdjes", aldus mr. Sam kalden. De berichten over het regiem, dat daar zou hebben geheerst, noemde hij beschamend en hij bestreed het „kwaadsappige" bericht over een niet plaats gehad hebbende hongerstaking, die rechtstreeks aanleiding zou zijn geweest tot de terugzending: a ondanks de beperkte opnemingsmoge- lijkheid in ons dichtbevolkte land, dat in totaal 128.000 vreemdelingen her bergt, zijn gedurende 1958 ongeveer duizend visa aan Indonesiërs uitge reikt, nog 12.000 aanvragen zijn in be handeling. Het zou tegenover de Indo nesiërs. die langs normale weg naar Nederland proberen te komen, in hoge mate onrechtvaardig zijn om groepen verstekelingen toe te laten. Dat zou een bedenkelijke bevoorrechting zijn. er de Indonesische regering heeft zich tot nu toe volledig gehouden aan het internationaal rechtsgebruik om terug gestuurde verstekelingen weer op te nemen. Als illustratie vermeldde de minister, dat een vroeger teruggezon den verstekeling van Indonesië uit on langs normaal een visum heeft kunnen aanvragen. Door een slikwerker uit Wierum (Fr.) is gisteren het stoffelijk overschot ge borgen van de negentienjarige schip persknecht B. Baars. Deze was veertien dagen geleden op de Waddenzee over boord geslagen. DEN HAAG Terwijl gistermiddag in de Tweede Kamer langdurig werd gedebatteerd over de terugzending van 37 verstekelingen naar Indonesië, be vond zich aan boord van een van de schepen, die van Indonesië onderweg zijn naar ons land, weer een verstekeling. Minister Samkalden deelde gisteren in de Kamer nog' mee. dat de groep naar Indonesië teruggestuurde verstekelingen aanvankelijk uit 38 bestond. Een hunner, die open t.b.c. heeft, is evenwel toch nog tot ons land toegelaten. Van onze weerkundige medewerker DE elementen zijn gisteren vooral aan de kust lievig te keer gegaan. Uren lang stond er een stormachtige wind of een storm uit noordwestelijke richting, gepaard met herhaaldelijk een striemende regen met hagel en ook wel met onweer, zoals uit bijna het gehele land is gemeld. De windkracht 'veran derde nogal eens, tijdens buien werden herhaaldelijk uitschieters geregistreerd, die in Hoek van Holland de lucht een snelheid gaven tot HO km per uur. Ook in Den Helder is deze snelheid bijna bereikt. De gemiddelde storm kracht was langs de kust over het alge meen 8 a 9 Beaufort, op het zuiden 7 a 8. De grootste stormkracht werd Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Elf mensen werden aangehouden, toen de rijkspolitie van Nootdorp, samen met de Haagse recher che, woensdagavond een inval deed in een café in Nootdorp. Vier van hen zijn in verzekerde bewaring gesteld. Zij wor den verdacht van het gelegenheid geven tot het spelen van hazardspel. Er is een aanzienlijk bedrag aan geld in beslag genomen. gistermiddag van het lichtschip Ter- schellïngerbank gemeld, waar men deze om vier uur op windkracht 10 taxeer de, ook om zeven uur gisteravond was dat nog het geval. Om acht uur meldde Den Helder nog windkracht 9. De depressie die de oorzaak is van deze storm heeft zich als een uitloper ontwikkeld van een depressie die zich tussen IJsland en Noorwegen bevond, i In de loop van de dag werd het een afzonderlijke depressie, die echter in tegenstelling tot de gewoonte van zulke depressies, niet naar het oosten weg trok, maar zich langzaam naar het zuiden verplaatste. Gisteravond kwam zij in de buurt van Kopenhagen aan. Dit is er de oorzaak van dat de wind minder snel afneemt dan zich eerst liet aanzien, zodat er ook deze nacht nog veel wind zal blijven, zoals gisteravond mocht worden verwacht en er pas van daag van een belangrijke afneming sprake zal kunnen zijn. Het gebied van hoge druk, waarvan het centrum tus sen de Azoren en Ierland is gelegen, heeft mede tot deze storm by gedragen, het breidde zich gisteravond nog steeds in de richting van IJsland uit, daar mede een nieuwe actieve depressie boven^ de oceaan de weg versperrend. De wind zal vandaag dus minderen, eveneens de buiigheid, maar zonder wind en zonder buien zullen wij het zeKer nog niet stellen. Een echt Nederlands verhaal van zee en zeelui. Het verhaal van Kap. pieeen koppig sleepbootkapiteintje dat in de vreemdste situaties be landt, maar desondanks zijn zin doordrijft. Meestal gaat hij met wel gevulde portefeuille naar huis. Zijn stuurman is de Maat. Een man, die rilt als een riet, zodra er gevaar dreigt. Steeds weer wil hij de zee de rug toe keren om in rust en vrede zijn prentbriefkaartenver zameling bij te houden. Maar ja, de roep van de zee is sterk. De meester zorgt op de sleepboot Kraak voor de machines. Hij is een rustig mens. Gelijkmoedig. Hij blikt of bloost niet voor gevaar, al laat hij zich wel eens door het pessimisme van de Maat op sleeptouw nemen. Maar als ze aan z'n machine komen is het oppassen geblazen. Okki is het vierde lid van de be manning van de Kraak. Hij is de scheepsjongen. Bijna even eigenwijs als Kappie. Van vandaag af kunt u de avonturen van het vrolijke viertal in uw krant volgen. Het eerste verhaal heet; RIJSWIJK <A.N.P.) Het onderzoek, dat de recherche te Rijswijk heeft inge steld naar de aanslag, die zondagavond op de 55-jarige mevrouw N. M. te Rijs wijk is gepleegd, heeft gisteravond in Amsterdam geleid tot de arrestatie van de 21-jarige Delftenaar W. J. G. A. G. A. Hij had nadat hij mevrouw M. had neergeslagen verschrikt de vlucht ge nomen. Later had hij echter toch weer ingebroken in een woonschuit. Bij het licht van een lucifer zocht hij naar geld. Daarbij is brand ontstaan. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond te 23.15 uur: Opklaringen, maar plaatselijk nog enkele buien. Noordwestelijke wind, verder af nemend tot vrij krachtig of ma tig. Dezelfde tem peraturen als gis teren of jets hogere. M1ESJE: Hoog water! 18 OKTOBER: zon op 7.08 zon 0113er "41; maan °P 13.20, maan onder 22.28.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 1