Emotionele en uitvoerige discussie over veertarieven? Zonnebrillen Averechtse uitwerking van actie in Zeeuwsch-Vlaanderen Enkele moties niet uitgesloten LEKKENDE OLIETANK: RIJWEG SPIEGELGLAD Regering wilde niet voor rebellie capituleren Uw Kunstgebit MORGEN IN DE ZEEUWSE STATEN Er zijn weer bramen GUNSTIGER TARIEVEN WAREN MOGELIJK Staten staan voor voldongen feit Exportstop bloemkool naar België Ernstige ongevallen De heer B. C. D. Hanegraaff overleden Voorzitter van bestuur Maatschap „De Wilhelminapolder" Raad Oud-Vossemeer nam afscheid van Raadslid J. v. d. Klooster Eigen ruiten ingegooid GOES jsSteenhardverhaal KRUIWAGEN ALS KRAAMBED Balans Middelburg- Folkestone kwam in evenwicht Dinsdag 29 juli 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 1 DE BESPREKING van de gang van zaken met betrekking tot de tarieven voor de Westerscheldeveren kan morgen in de zitting van Provinciale Staten van Zeeland kort duren, maar dit zal waarschijnlijk niet het geval zijn. Op grond van hetgeen zich rond de vaststelling van de veertarieven heeft afgespeeld in de afgelopen maanden en weken mag men verwachten, dat morgen de sluizen van de welsprekendheid wijd zullen worden geopend in de Zeeuwse staten. Of een stroom van woorden, doorspekt met emotionele exclamaties het is niet uitge sloten, dat men in dit genre wat te horen krijgt verandering zal brengen in de situatie, mag betwijfeld worden. In feite zijn de tarieven thans vastgesteld. Ook de datum van ingang is bepaald. De Zeeuwse staten hebben in een vorige vergadering ver klaard zich noodgedwongen bij de nieuwe tarieven te zullen neerleggen en men heeft Ged. Staten toen verzocht een aantal wensen ter kennis van de minister van Verkeer en Waterstaat te brengen. Aan praktisch alle verlangens is de bewindsman tegemoet gekomen. Wat nu? De Kamermoties hebben geen verandering in het beleid <ier regering kunnen brengen. De minister heeft het standpunt der regering ter kennis van Ged. Staten gebracht. Eigenlijk is althans voorlopig de kous af. Men kan dat betreuren, maar aan het feit verandert dat niets. Het resultaat is uiteraard niet overeenkomstig de verlangens, die terzake in Zeeland leven. Men kan dit doen: in de statenzitting van morgen het betreuren, 'dat het resultaat van de besprekingen met de minister niet gunstiger is geweest en uitspreken, dat men vertrouwt, dat Gedeputeerde Staten bij het nieuwe overleg met de bewindsman, dat volgend voorjaar zal plaatsvinden, al het mogelijke zullen doen om tot 'n nieuwe beslissing te komen, waarbij meer dan thans met de Zeeuwse verlangens wordt rekening gehouden. Ide C.H. in de Zeeuwse Staten morgen opnieuw behoefte zal hebben aan een motie? Wij geloven, dat dit te ver gaat. De zaak is dan kort en bondig be sproken. Maar het is zeer de vraag 9f morgen de begrippen kort en bondig in de statenzaal tot richtsnoer van ve ler spreken zullen zijn. Achter de ruggen van de leden der K.V.P.-fractie wordt namelijk reeds geruime tijd met een politieke knuppel gezwaaid. Dat zal deze leden stellig aanzetten tot het spreken van vele, woorden. Op zondag 6 juli j.l. heeft de kring Middelburg van de K.V.P. na melijk in Hulst een zeer bewogen ver gadering gehouden, waarin een motie werd aanvaard betreffende de veren. In die motie werd uitgesproken dat men volledige vrijheid van veren wil, desnoods echter voorlopig handhaving van de niet-verhoogde tarieven. Met die motie zitten de K. V. P.- fractieleden min of meer in him maag. Voor de Zeeuwsvlaamse vertegen woordigers van deze partij in de Pro vinciale Staten doet zich niet direct een probleem voor. Zij kunnen, zonder dat zij bevreemding veroorzaken, in de morgen te houden statenzitting bij de discussie over de tarievenkwestie een betoog houden, dat neerkomt op de in houd van de Hulster motie. Voor de beide leden van Gedeputeer de Staten, de heren Mes en Dikötter, lijkt ons de situatie, waarin zij zijn ge komen, minder prettig. De motie, die in Hulst werd aangenomen in een ver gadering, die door de heer Mes werd gepresideerd, zegt dat men bereid is als overgangsmaatregel genoegen te nemen met de niet-verhoogde tarieven. Dat wil dus zeggen, dat men niet ak koord gaat met de verhoogde tarieven, hetgeen ook logisch is, gezien de ont wikkeling. Edoch, de heide K.V.P.-gedeputeer- den maken deel uit van een college, t.w. het college van G.S., dat in het overleg met de minister de verhoogde tarieven reeds heeft aanvaard. Er is overeenstemming bereikt. Het zou een vreemde vertoning zijn, in de statenzitting te moeten vernemen dat de gedeputeerden van de K.V.P. tegen het bereikte resultaat zouden stemmen, bijv. door achter een nieuwe motie te gaan staan. Toch zal men dit kunnen meemaken, want het komt voor, dat het politieke hemd nader is dan de bestuurlijke rok. De K. V. P.-ers zullen, naar wij ver wachten, stellig menen aan het rumoer dat vooral in hun kring over de veren kwestie is ontstaan, verplicht te zijn, vele woorden in de statenbijeenkomst te wijden. de fractie van de Partij van de Arbeid dan? We zijn toch aan het voorspellen, dat zij ons veroorloofd te veronderstellen dat men van socialis tische zijde niet bij de K.V.P.-ers zal willen achterblijven. Welnu, het kan een kwestie van politieke handigheid worden, dat de P. v. d. A. tracht de K.V.P. voor te zijn met een dappere motie. Dat kan bijv. een motie zijn over vrije veren, waaraan men dan nog kan toevoegen om niet helemaal 'n slag in de lucht te doen dat in de gegeven situatie matige tarieven kun nen worden geaccepteerd. Het is ech ter de vraag of gedeputeerde Van Poelje (P.v.d.A.) ook voor zo'n motie zal stemmen. Wat zullen de andere fracties doen? Voor de heer Kodde van de S.G.P. is de maandagmorgen deze week begon nen met een bezoek aan het veren comité uit Zeeuwsch-Vlaanderen. De leden van dit comité hebben de Zoute- landse burgemeester al hun argumen ten, die pleiten voor vrije veren over de Westerschelde onder de aandacht gebracht. In hoeverre zij hiermede succes hebben gehad, moet worden af gewacht. In ieder geval mag men wel verwachten, dat de woordvoerder van de S.G.P.-fractie in de Zeeuwse staten morgen een uitvoerig sermoen zal wij den aan de verenkwestie. Wat de anti-revolutionairen en de christelijk-historischen betreft, om trent hun optreden is zelfs moeilijk 'n voorspelling te doen. De heer Van der Peijl van de C.H.-fractie heeft in de Tweede Kamer voor de moties Van den Heuvel en Westerhout gestemd. Mag men echter daaraan de conclusie verbinden, dat althans de fractie van Immers, toen de beide moties in de Tweede Kamer werden ingediend, stond men nog voor de mogelijkheid, dat de minister, c.q. de regering, aan deze moties gevolgen zou verbinden. Nu weet men, dat de regering daartoe niet bereid bleek. Men kan daarover nu uitvoerig van gedachten wisselen, zelfs in barre woorden toornen, maar verandert men daarmede de situatie? Mag men verwachten, dat een motie van de Zeeuwse staten meer effect zal hebben dan twee soortgelijke uitspra ken van de Tweede Kamer? Uiteindelijk moet een motie toch meer zijn dan een gebaar. Ook in de A.R.-kring bestaat in Zee land geen onverdeelde instemming met het bereikte povere resultaat. Het is echter wel zeer de vraag, of de staten fractie van deze politieke groep mor gen behoefte zal hebben aan het in dienen van een motie. Wij geloven, dat dit niet het geval zal blijken te zijn. Tenslotte is er dan nog de V.V.D., die evenmin met het bereikte resul taat tevreden is. Hebben wij in 't ver leden het gevoelen van deze groep goed gepeild, dan voelt men in deze kring het meest voor een tarief, geba seerd op de kosten van het wegver voer over gelijke afstand. Met dit ge voelen stemmen overigens tal van an deren in. VERPLICHTING De vraag is gesteld of Provinciale Staten van Zeeland niet verplicht zijn, gelet op de moeite, die de kamerleden zich hebben getroost om voor de be langen van dit gewest op te komen, morgen „flink van zich af te bijten". Met ingang van woensdag 30 juli is de export verboden van Nederlandse bloemkool naar België. Hierdoor is dus opnieuw een produkt toegevoegd aan de reeks produkten van de Neder landse tuinbouw waarvan de export naar België niet is toegestaan. Deze maatregel is een gevolg van de prijs ontwikkeling van dit produkt op de Belgische markt. Hoe lang het export verbod zal gelden valt uiteraard niet te zeggen. Er zijn lieden, die deze mening zijn toegedaan. Men meent zelfs, dat niet scherp fulmineren tegen het beleid van minister Algera gelijk zou zijn te stellen met het geven van een slag in het gezicht van de kamerleden, die voor de beide moties hebben gestemd. Is deze gedachtengang echter wel juist? Is zo'n gedachte zelfs wel een goed uitgangspunt voor een bespre king? Wij hebben er reeds eerder op ge wezen, dat men bij een discussie over de veertarieven in Nederland niet kan volstaan met het plaatsen van een aan tal losso opmerkingen, zelfs niet met hartstochtelijke uitroepen over schade, die aan een bepaald deel van een ge west zou worden berokkend, het moet gaan over een rechtsgrond. De veerta rieven dienen gebaseerd te zijn op een regeling, die voor heel Nederland, op dezelfde beginselen rust. Men moet dit o.i. bij de discussie niet uit het oog verliezen. Natuurlijk willen wij opkomen voor de belangen van het eigen gewest, doch tevens ge loven wij, dat voor heel Nederland dezelfde maatstaven moeten gelden. Verlaat men dit beginsel, dan is men in drijfzand terecht gekomen. RIJKSVEREN De regering is, blijkens de uitlatin gen in de Tweede Kamer en gelet op het beleid, dat ten aanzien van de ve ren wordt gevoerd, van mening dat veren vervoersondernemingen zijn en op deze vervoersondernemingen wil de regering dan ong wel een paar miljoen toeleggen, doch de minister is ook van mening, dat dit bedrag binnen de per ken moet blijven. Is men van mening, dat de minister, c.q. de regering, deze zaak verkeerd ziet en dat veren ver lengstukken van de weg zijn, dan moet hierover de discussie beginnen. Maar dan dient men wel te beden ken, dat de verlengstukken van rijks wegen ook rijksveren zullen zijn, waarover dus de provincie totaal niets meer te zeggen zal hebben. MOTIE? Wij hebben in de zittingen van de Zeeuwse staten nooit gemerkt, dat men ook maar een moment dacht, dat Gedeputeerde Staten niet zouden trachten in het overleg met de minis ter zoveel mogeiyk troeven op tafel te leggen, zy hebben dat stellig ook ge daan, wq twijfelen er geen moment aan. Het zou dan ook wel heel vreemd zyn, indien morgen een motie zou worden ingediend, waarin het beleid van Ged. Staten zou worden aange vallen. Een motie, waarin teleurstelling over het bereikte resultaat wordt uit gesproken dan? Wat baat een derge lijke uitspraak echter? Het is wel be kend, dat de Zeeuwse staten niet te vreden zijn met de beslissing van de regering en de opmerkingen van de statenleden zullen minister en Kamer leden dan ook zeker bereiken. Zij wor den bovendien genotuleerd en vormen dan voor Ged. Staten een ruggesteun bij het volgend voorjaar opnieuw met de minister te voeren overleg. wy geloven echter, dat men het col lege van Ged. Staten thans niet moet binden aan een motie, die tot en met hun optreden moet bepalen bq het nieuwe overleg met de minister van verkeer en waterstaat. Het gevaar is groot, dat de minister dan zal zeggen dat op grond van de binding, die Ged. Staten aan deze motie hebben, over leg zinloos is. Dan zit men weer in de impasse. Resumerend ligt het o.i. het meest voor de hand, dat morgen de fractie voorzitters in de Zeeuwse staten him teleurstelling uitdrukken over de gang van zaken en het resultaat van de besprekingen met de minister en uitspreken te vertrouwen dat Ged. Staten al het mogelijke zullen doen bij het nieuwe overleg in Zeeland le vende verlangens gerealiseerd te krij gen. En misschien is het wel wenselijk in verband met het indienen van de nieuwe begroting van het departement van Verkeer en Waterstaat, de minis ter ten overvloede te verzoeken, bij het samenstellen van deze begroting rekening te wilen houden met de ver langens van Zeeland t.a.v. de veren. Een lekkende olietank, vermoedelijk van een grote vrachtauto, heeft de toch al wegens het grote slipgevaar beruchte Antwerpsestraatweg nabij Bergen op Zoom, gistermiddag in een spiegelgladde ijsbaan veranderd, waar door tal van ongelukken plaats von den, sommige met vry ernstige gevol gen. Vanaf de Vianenstraat tot aan het viaduct van de spoorlijn Brabant- Zeeland te Woensdrecht, de hoofdver keersweg van Bergen op Zoom naar Antwerpen en naai- Zeeland lag een oliespoor op deze keiweg. De eerste slachtoffers vielen ter hoogte van Korteven, waar de bestuurder van een scooter, de heer Kalkman uit Schie dam, met op de duo zijn echtgenote, begon te slippen en viel. Automobilis ten hadden alle moeite om op de weg te blijven en vooral voor de berijders van bromfietsen en motorrijwielen was het uiterst gevaarlijk. Mevrouw Kalkman liep een hersenschudding en een gevaarlijke hoofdwonde op en werd naar het Algemeen Burger Gast huis te Bergen op Zoom vervoerd. Haar toestand was zeer ernstig. Haar man liep een hoofdwonde en een ont wrichte schouder op. Ver behoefde de ziekenauto niet te rug te rijden, want ter hoogte van de villa Mattenburg was een tweede scoo ter-berijder, de heer Sturm uit Vlis- singen geslipt, die bewusteloos bleef liggen. Hij kreeg een zeer ernstig bloedende hoofdwonde en een hersen schudding en moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Tal van bromfiet sers slipten, doch hier liep het vrij goed af met ontvelling en vernielde brommers. De Rijkspolitie te Hoogerheide kwam, schuwd, met alle beschikbare man schappen om het verkeer te waar schuwen en de nodige maatregelen te nemen. Door de Provinciale Water staat, werd direct, vanaf de Vianen straat, waar het oliespoor begon, zand gestrooid tot aan het spoorwegviaduct. Ingezonden mededeling (Adv.) voelt U de gehele dag niet! Geen vrees meer, dat de gebitsplaat van het gehemelte loslaat. DENTOFIX, het nieuwe, verbeterde, antiseptische poe der 's morgens een weinig op de plaat gestrooid houdt het gebit de gehele dag onwrikbaar op zijn plaats Geen onaangename smaak. DENTOFIX verschaft U een gevoel van zekerheid bij het eten, lachen, spreken èn niezen. U vergeet, dat U een kunstgebit heeft Verkrijgbaar in discrete, neutrale plas tic flacons, prijs f, 2,35, bij apotheken en drogisterijen. Ingezonden mededeling (Adv.) De echte bij uw optcien GOES MIDDELBURG In de ouderdom van 74 jaar is vrij dag te Wassenaar overleden de heer B. C. D. Hanegraaff, in leven voorzit ter van het hoofdbestuur van de Maatschap. „De Wilhelminapolder". Het was de laatste wil van de over ledene, dat hjj zou worden bijgezet in het familiegraf te Hillegersberg. De bijzetting heeft maandagmiddag in stilte plaatsgehad. De heer Hanegraaff heeft geduren de 35 jaren (sinds 1933) als voorzitter de Maatschap „De Wilhelminapolder" met grote bekwaamheid en toewijding bestuurd. In het beheer van deze pol der had hij een belangrijk aandeel. De thans overledene, die o.a. officier was in de Orde van Oranje Nassau en commandeur in de Orde van Verdiens te van het Koninkrijk Hongarije, be woog zich ook op vele andere terrei nen van het maatschappelijk leven. Zo was hij o.a. ook voorzitter van de afd. Rotterdam van de Kon. Maat- sihappij voor Tuinbouw en Plantkun de. Het begin van de bramenoogst 1958 is er weer. Op de veiling in Kapelle- Biezelinge waren maandag reeds ver schillende kwekers, die een of meer dere bakjes bramen konden aanbieden. De prijs liep van 46 tot 54 cent per doos van 250 gram. Hoewel wordt ver wacht dat de aanvoer langzamerhand zal gaan toenemen, ziet het er toch niet naar uit dat er deze week reeds grote aanvoeren van bramen in Zee land zullen gaan komen. Dat zal wel duren tot volgende week en is ook sterk afhankelijk van de weersomstan digheden. De stand van de bramen in Zeeland is over het algemeen zeer goed. COLIJNSPLAAT Voetbalwedstrijd. Op het sportterrein werd zaterdagavond een vriendschappe lijke wedstrijd gespeeld tussen Col. Boys IKloetinge X. De Boys werden in deze match winnaar met 10. Lelijke val. Zaterdag maakte de 15- jarige P. J. een ongelukkige val. Over brenging naar het ziekenhuis te Goes, werd noodzakelijk geacht, waar direct operatief ingrijpen noodzakelijk was we gens inwendig letsel. Geslaagd. Te Middelburg slaagde voor het diploma M.B.A. de heer A. de Wild en voor het praktijkdiploma boekhouden J. C. Karman, beiden alhier. In de vorige week gehouden raadsver gadering werd het verzoek van de raad van 's Heerenhoek, om adhaesie te be tuigen aan zijn adres over de veerta rieven op de Westerschelde, voor kennis geving aangenomen. De pachtprijs voor de tuingrond aan de Schoolstraat, de Bou Kooymanstraat en achter het slacht huis werd gebracht op 8 ct. per vierk-m. De voorzitter, burgemeester mr J. J. Versluijs, deelde mee, dat de 12 nieuwe woningwetwoningen op één na alle be- woond zijn. Deze laatste zal worden be- direct nadat men was~gewaar- trokken door een gerepatrieerde. Beslo- HET RUMOER, waarmede in Zeeuwsch-Vlaanderen de actie voor vrije veren is gevoerd, heeft - dit staat nu wel vast - een averechtse uitwerking gehad- Wij hebben er reeds eerder op gewezen, dat de manier, waarop een gedeelte van de Zeeuwsvlamingen meent te moe ten protesteren tegen de invoering van de nieuwe veertarieven voor de Westerschelde, niet de gewenste uitwerking zal hebben. Welnu, gisteren is bekend geworden, dat de wijze, waarop de actie voor de vrije veren is gevoerd, niet alleen Zeeland geen enkel voordeel heeft bezorgd, doch bovendien zelfs schade heeft berokkend. Had men in Zeeuwsch-Vlaanderen zich onthouden van het ageren op een carnaval-achtige wijze, had men het uiten van anti-Nederlandse leuzen achterwege gelaten en het roepen van „Brussel, Brussel" en „Boudewijn, Boudewijn", had men niet gedreigd het verkeer over de veren in de war te sturen, had men geen galgen opge richt, waaraan een pop bengelde, die minister Algera moest voorstellen en had men niet steeds gedreigd, dat er „nog erger dingen" zouden ge beuren omdat men „het volk" niet meer in de hand zou hebben", dan zouden waarschijnlijk, na het overleg van Ged. Staten van Zeeland met de minister van Verkeer en Waterstaat gunstiger tarieven zijn vastgesteld, dan die, welke nu moeten worden be taald. In de bespreking, die het comité voor vrije veren uit Zeeuwsch-VIaan- deren gisteren met het college van Ged. Staten van Zeeland heeft gehad, heeft de Commissaris der Koningin medegedeeld In regeringskringen te Den Haag te hebben vernomen, dat als gevolg van de door velen scherp gelaakte wq'ze, waarop in Zeeland be zuiden de Schelde is geageerd, de re gering het standpunt heeft ingenomen, dat men niet zal zwichten voor dreige menten. In Zeeuwsch-Vlaanderen is veel ge beurd, waarover men in regerings kringen de woorden „gruwelijk" en „schandalig" heeft uitgesproken. Een regering, die zichzelf respecteert, gaat niet voor dreigementen opzij. Een re gering, die het gezag hoog wil houden, capituleert niet voor een heethoofdige actie en is aan de handhaving van dat gezag verplicht zelfs de schijn te ver mijden bevreesd te zijn voor rebellie. Het extreme optreden, zoals men dat in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft kunnen constateren, heeft in feite Zeeland en vooral ook Zeeuwsch-Vlaanderen gro te schade berokkend. In Den "Haag was men genegen eventueel aan diverse bezwaren als nog tegemoet te komen, maar toen men kennis nam van de onbekookte wijze, waarop werd geageerd, heeft men in regeringskringen besloten niet toe te geven. Een van de leden van het actieco mité heeft gisteren zelf medegedeeld, dit van de Commissaris der Koningin te hebben vernomen en ook van ande re zyde bereikte ons de mededeling, dat de regering zich geërgerd heeft heeft aan de uitwassen van de veren actie en mede daarom tot de thans ge nomen beslissing is gekomen. ten werd, de bevoegdheid tot verhuur te delegeren aan b. en w. De huurprijs wordt f 8.45 p. w. De raad besloot, te aanvaarden een aanbod van de Veren, van Ned. Gemeenten, tot het aangaan van een lening, groot f 8000, tegen 4?i%. De gemeente zal toetreden tot het perso neelsbureau van de Veren, van Ned. Ge meenten. Nadat een wijziging van de salarisver ordening was goedgekeurd en was be sloten tot toelating van de nieuwe raads leden, werden enkele wijzigingen van de gemeentebegroting 1958 goedgekeurd. Gedeputeerde Staten hebben o.a. opge merkt, dat niet tot de bouw van een nieuwe kleuterschool kan worden over gegaan, zolang gaen vaste financierings middelen gevonden zün. De havengeldverordening loopt op 1 ja nuari 1959 af. Een voorstel tot hernieuw de vaststelling werd door de raad aange nomen. B. en w. vroegen een crediet van f 25000,voor verbetering (asphaltte- ring, verbreding, alsmede dempen van sloten aan één zijde) Coentjesweg en Pa- trijzenweg. Deze wegen vallen n.l. buiten het Herverkavelingsblok en het water schap doet niets voor verbetering. De raad besloot de verlening van medewer king, onder voorwaarde, dat b. en w. contact zullen opnemen met het polder bestuur over een eventuele bijdrage van het waterschap. De huur van het kleuterschoolterrein wordt gebracht van f 17,op f 50,per jaar. De leden van de woningcommissie wer den allen herbenoemd. Een verzoek van de Ver. „Het Groene Kruis", om f 1300,subsidie werd aan vaard. Bij de rondvraag vroeg de heer Mees (KVP) de aandacht voor de waterleiding in de Achterstraat, die nodig door een deugdelijke moet worden vervangen. De voorzitter beloofde, hierover contact te zullen opnemen met de Waterleiding maatschappij Tholen. Op verzoek van de heer Aarnoudse (SGP) zal ervoor worden gezorgd, dat de hekken van het abottoir kunnen wor den gesloten. Daar de heer J. van der Klooster (AR) niet in de nieuwe raad zal terugkeren, richtte de voorzitter tot hem woorden van dank voor alles, wat hij in het belang der gemeente heeft gedaan, sinds hij in 1946 zitting nam. De raad sloot zich bij deze woorden aan. Nadat de heer Van der Klooster de raad en zijn voorzitter dank had gebracht voor de prettige samenwerking sloot de voorzitter deze laatste zitting van de in 1953 gekozen raad. Koninklijke onderscheiding voor procuratiehouder Boogaard Niet voor niets was gisteren de vlag uitgestoken bij het kantoor van de Rotterdamse Bank te Goes. Het was een feestelijke dag voor de bank en dan wel zeer speciaal voor de procu ratiehouder, de heer F. Boogaard, die gisteren zijn 40-jarig dienstjubileum bij de bank vierde. Daartoe was gister morgen ten kantore een korte bijeen komst belegd met het personeel. De directeur van de bank, de heer B. J. van den Berg, sprak de jubilaris har telijk toe en liet zich waarderend uit over het werk van de heer Boogaard. Hij bood namens het personeel een armbandhorloge aan. Ook voerde de heer Van den Berg namens de hoofd directie het woord onder aanbieding van een enveloppe met inhoud. Een verrassing was ongetwijfeld het feit, toen een deputatie van het gemeente bestuur verscheen. Wethouder J. Roose sprak eveneens hartelijke bewoordin gen en deelde tevens mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Boogaard de ere-medalje in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau te verlenen. De heer Boogaard was totaal ver rast met deze koninklijke onderschei ding en sprak tot slot een dankwoord. Zorgen „De Typo's" voor een kampioenseditie Op het derde veld van het Gemeen telijIc Sportpark te Goes wordt vrijdag avond om zeven uur een bijzondere voetbalwedstrijd gespeeld. Een ont moeting tussen De Typo's en V.V.Z.B. in zomeravondcompetitieverband. Win nen de oranjehemden onder aanvoe ring van De Munck, dan is het kam pioenschap in het rayon Goes een feit geworden voor de typografen. Wan neer ze echter met lood in de schoenen het veld betreden en de wedstrijd eindigt in verlies dan is hier een be slissingswedstrijd noodzakelijk tegen de S.C. Ford. l DRIE LEDEN van de E.G.H.V. te J Goes togen een dag of wat gele- f den naar de waterkant in de hoop een visje te verschalken. Als vis- J plaats hadden ze gekozen de slik ken tussen 't Goese Sas en Katse Veer. Ze waren nog maar kort bezig of een van de hengelaars kreeg flink beet. Hij sloeg zelfs een „vis" aan de haak, tenminste dat dacht hij. Doch wat er aan het deegje zat kon niemand van de vislustigen bevroeden. Dat het zwaar „meekwam", was wel te zien aan het huigen van de hen- geL Ten slotte kwam er een groot 'evaarte boven water, dat wel iets f van een gevulde baalzak weg had. De ervaren hengelaar zag echter al gauw, dat het een pijl staartrog was. En zo verging het elk van de drie E.G.H.V.-ers; ze bemachtigden elk een rog. Maar hoe de vis naar Goes te krijgen. Goede raad was duur; tot een leende. Met de vangst toog men van de vissers een kruiwagen naar 't Sas. De daar aanwezige heer C. Louws heeft de roggen in een auto geladen om de beest jes bij dö voorzitter te laten we gen. Hier bleek, dat de rog van de heer J. M. Steenhard 32 pond en 2 ons woog en die van de heer C. J. Steenhard 31 pond. De heer F. J. de Koning had een rog ge vangen van 26 pond en 4 ons. De jeugdige (11) knaap G. Steen hard, die ook mee was gegaan, kreeg een rogje aan zijn hengel van 9 pond en 1 ons. Het „steen harde" verhaal is echter nog niet uit, want vermeldenswaard is nog, dat tijdens het vervoer op de kruiwagen een van de roggen nog drie jongen heeft geworpen ter grootte van een flinke bot - - of«s - De jeugdvoetbalploeg van Zeelandia heeft zaterdagavond in het kader van de sportuitwisseling Middelhurg-Fol- kestone met 10 verloren van de jeugdploeg uit de Engelse hadplaats. Jammer was het, dat Peperzak een fraaie kans om zeep bracht. De tweede helft van de wedstrijd bood aantrek kelijker spel dan de eerste, maar hoe de Middelburgers ook zwoegden, ge scoord kon er niet worden. Tien mi nuten na de rust scoorde de Engelse linksbinnen het enige doelpunt van de wedstrijd. De viswedstrijd bij Zoutelande ein digde in een Middelburgse zege. De heer P. C. J. Castenmiller slaagde er in, toen eigenlijk iedereen zich al met een „puntloos gelijkspel" verzoend had, platvis te verschalken. 25 punten voor de hoofdstedelingen. ARNEMUIDEN „Oranjevereniging." Nadat van ver schillende zijden al eens de wens was geuit om hier een oranjevereniging op te richten is op een gehouden samen komst een vereniging opgericht onder de naam „Oranjevereniging Arnemui- den" onder voorlopig voorzitterschap van de heer P. Janse. Het eerste werk van deze vereniging is het organiseren van een feestelijke dag op 5 augustus a.s. ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Irene. Er zullen di verse wedstrijden worden gehouden O. a. een sprietloopwedstrijd over het ka naal en een kinderoptocht. Het dorp zal feestelijk worden versierd door de burgerij. KRABBEND1JKE Concert. Zaterdagavond gaf de mu ziekvereniging „Concordia" onder leiding van haar directeur de heer P. Krijnssen een concert op de muziektent „Groente". Er was niet veel belangstelling, wat wel te wijten is aan het ongunstige weer.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2