Demonstraties in Parijs tegen De Gaulle VERSTERKTE TENDENS VOOR VVD OOK NU DE GROOTSTE WINST 29 Generaal hult zich nog in diep „stilzwijgen" P.v.cLA. verloor vooral in grote steden veel stemmen Kiezers heren zich af van „rood" Christelijke partijen terug tot 1956 AMERIKAANSE PILOOT STAAT BINNENKORT TERECHT Ook actiecomité W-Z'Vlaanderen Teleurstellend gelijkspel (0-0) tegen Noorwegen Soldaat verdronk bij oefening Overzicht raadsverkiezingen in de provincie Zeeland Vergelijkende totaalstaat van 63 gemeenten met meer dan 20.000 inwoners (percentages tussen haakjes) COMMENTAAR VAN DE PARTIJEN PROTES1ANTS-CHRISTEL IJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Geen samenhang in de ploeg Hoofdkantoor: L. Vorststraat 90, Goe» Telefoon 01100-2438; bij geen gehoor: Hoofdredakteur 01100-2503; Chefred. 01100-3991; Advertenties 01100-2970; giro 274289. Bijkantoren: Middelburg: Korte Noordstraat 35, Tel. 01180-2009; Vlissingen: Coosje Buskenstr. 27, TeL 01184-3326; Terneuzen: L. Kerkstr. 2-4; Telefoon K 1150-2166. Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes. Abonnementsprijs 0,56 per week, ƒ2,40 per maand, ƒ7,— per kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 24 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 cent per woord. Met een minimum van 1, Zeeuwsch Dagblad Hoofdredacteur: R. HAGOORT 14e JAARGANG No. 4018 Directeur: JACQ DE SMIT Monnerville, verzocht contact op tc nemen met generaal De Gaulle om met hem de omstandigheden te be studeren, waarin de regering van de republiek zou kunnen worden gevormd." In een communiqué, uitgaande van het Elysee, het paleis van de presi dent, wordt verklaard: „De presi dent van de republiek heeft de voorzitter van de nationale verga dering, Le Troquer, en de voorzit ter van de raad van de republiek, Terwijl generaal De Gaulle op weg was naar Parijs kwamen op de Place de la Nation in de hoofdstad tienduizenden aanhangers van par tijen van het centrum en links bijeen om te protesteren tegen deze gang van zaken. De deelnemers aan deze zwijgende protestmars volgens sommige schattingen 150.000, volgens andere meer dan 200.000 voerden spandoeken mee met leuzen als: 'Leve de Republiek', 'weg met De Gaulle', 'Massu aan de galg' en 'het fascisme zal niet aan de macht komen'. Vooraan liepen o.a. de plaatsvervan gentle communistische secretaris-gene raal Duclos, de socialistische oud-mi- DE TENDENS, die reeds bij de Sta tenverkiezing enkele weken terug op trad, is bij de raadsverkiezing, voor zover daaruit vergelijkingsmateriaal te putten is, in versterkte mate aan de dag getreden. Met één nadelig ver schijnsel, dat n.l. het herstel, dat aan Protestants-Christelijke zijde scheen op te treden zich niet heeft voortgezet, doch integendeel plaats heeft gemaakt voor een terugval, waardoor het lage peil van de Kamerverkiezingen 1956 weer bijna bereikt is, een dieptepunt dus. De grote verliezer bij deze verkie zing is ongetwijfeld de PvdA. De re vanche welke zij zich voorgenomen had, is omgezet in een nieuwe neder laag. Haar aantal kiezers in de grote gemeenten zakte beneden het miljoen en is, ondanks de uitbreiding van het aantal kiezers, gedaald tot nagenoeg een zelfde aantal als in 1953. Procen- telijk is de PvdA dus aanmerkelijk te ruggelopen. Dat hier wel degelijk een gewijzigd inzicht bij de kiezers aan de orde is, blijkt wel uit het feit, dat ook als men het aantal en het percentage van de PSP erbij telt, de socialistische groep een VA procent beneden haar percentage van 1953 blijft. Rekent men er ook de cijfers van de communisten bij, dan kan men zeggen, dat de rode vleugel in ons volk aanmerkelijk is verzwakt. Moge dit op zichzelf verheugend zijn, wij kunnen de groei van de VVD, die meer dan anderhalf maal zo sterk is geworden als in 1953, niet zien als een verblijdend verschijnsel. Zoals wij reeds schreven bij de uitslag der Sta tenverkiezing, betekent dit geen AF- braak van de DOORbraak, alleen een gewijzigde richting erin. En die rich ting achten wij principieel onjuist. Vooral als men let op wat momen teel in Frankrijk geschiedt, zouden wij wensen, dat het Nederlandse volk in zijn keuze bij deze raadsverkiezingen nad doen blijken, dat het door Groen van Prinsterer in de vorige eeuw in geluide verzet tegen de revolutie op nieuw weerklank vond door een nei ging tot stemmen op de partijen, die het Evangelie als richtsnoer voor hun optreden kiezen. Indien dat zo ware geweest, zouden we hebben kunnen zeggen:het Nederlandse volk wil terug van de weg der revolutie. Helaas kun nen we dit niet afleiden uit het resul taat van deze verkiezing. Merkwaardig is dat in grote gemeen ten met name, waar de Prot. Christe lijke partijen gemeenschappelijk met één lijst uitkwamen, het resultaat daarvan gebleven is beneden dat van vroeger gescheiden optrekken. Geheel verwonderen doet ons dit niet. Er zijn andere voorbeelden, dat gedeeldheid bij werving soms meer resultaat geeft dan eenheid, hoe wonderlijk dit moge klinken. Ongetwijfeld is dit een les voor hen, die door alles heen menen, dat unifica tie altijd winst geeft. Bij de overwe ging daarvan zal dit ongetwijfeld in het oog gehouden moeten worden. Richten wij het oog op Zeeland, dan wil het ons voorkomen, dat er een nei ging is, tot een meer principieel posi tie-kiezen in de gemeentepolitek. De positie van de vele lijsten van „ge meentebelangen" is zwakker gewor den. Dit heeft in Zeeland geleid tot een vji zwakking van het liberale element in de gemeentepolitiek. Wij geven dit weer als een voorlo pige indruk. De cijfers zullen nog wel bredere beschouwing vragen. Speci aal voor Zeeland hopen wij in de ko mende tijd de gegevens voor de ver schillende kieskringen nog nader te ontleden. Maar wij willen als slot van deze voorlopige indruk uitspreken, dat de ontwikkeling in Zeeland naar ons in zicht gunstiger is dan in andere delen van het land en met name in de grote steden. Ook dat heeft consekwenties voor de toekomst. nister van buitenlandse zaken, Pineau en zijn partijgenoten Ramadier, Sava- ry en Daniel Mayer, de radicale leider Mendes-France en de Franse hoge commissaris voor atoomenergie Per- rin. Verder namen er vertegenwoordi gers van de vakbeweging aan de be toging deel. Ook zag men oorlogsinva liden en mannen en vrouwen in ge streepte kleding, zoals die in de Duitse concentratiekampen werd gedragen. Sterke eenheden van de politie wer den in zijstraten gereed gehouden om zo noding in te grijpen. President Coty heeft woensdagavond om 22.00 uur Vincent Auriol, socialist en voormalig president der republiek, bij zich ontboden. In kringen die in nauw contact met de president staan, was men van mening, dat Coty aan Auriol, die groot gezag bij de socialisten heeft, heeft verzocht te trachten overeenstemming tussen zijn partijgenoten en generaal De Gaulle tot stand te brengen. Een woordvoerder van het comité voor openbaar welzijn van geheel Algerië heeft woensdagochtend te Algiers gezegd: „wij zijn vastbesloten door te gaan tot er een regering onder De Gaulle is". Hij zei, dat naar het oordeel van het comité de parlementsleden die na het af treden van Pfimlin, dat dinsdagavond plaats vond, wensen, dat het huidige stel sel gehandhaafd blijft, dit op eigen risi co doen. Radio-Algiers heeft gemeld, dat „een aantal groepen en enkelingen" woensdag in Marseille zijn bijeengekomen met het oog op de vorming van een comité van openbaar welzijn. Een correspondent van een Belgisch persbureau heeft uit Rijssel (N.-Frank- rijk) gemeld dat het communistische blad „La Liberté" in zijn eerste editie had be kendgemaakt dat er in Rijssel een clan destien comité voor openbaar welzijn is gevormd. De correspondent voegde hier aan toe dat deze mededeling in de latere edities van het blad door de censuur was geschrapt. Twee Franse transportschepen met 4000 soldaten aan boord zijn woensdag uit de haven van Marseille naar Algiers en Philippeville vertrokken. Tijdens zijn persconferentie met bui tenlandse correspondenten in Djakarta, heeft luitenant-kolonel Pieters, de mili taire commandant van de Molukken medegedeeld, dat tussen de 300 en 400 mensen ten offer zijn gevallen aan de luchtaanvallen door de opstandelingen op zijn gebied. Overste Pieters deelde mede, dat de laatste versterking, die de opstandelingen in de Molukken nog in handen hebben, nabij Djailolo is gelegen, waar 500 man schappen der opstandelingentroepen voor het ultimatum zijn gesteld zich over te geven of te sterven. De commandant van de Molukken ont- AMSTERDAM In onze hoofdstad verloor de PvdA ruim 5 pCt aan stemmen en verloor twee zetels. De communisten moesten vier zetels laten schieten (verlies van 8,3 pCt) en heeft er nu nog zes. De ge combineerd AR- en CH-lijst liep terug van 5 naar 4 zetels. Het Soc. Verbond (1) en de Pac. Soc. Partij kwamen voor het eerst in de raad en plukten hun zetels van de grote moederpartij PvdA. De KVP blijft gelijk met 8 zetels. De Partij voor Overheidspersoneel (0,9 pCt) en het GPV (0,5 pCt) kre gen geen zetel in de raad. DEN HAAG. De Prot. Chr. groep in Den Haag kreeg een gevoelige klap en liep terug van 10 naar 8 zetels. De VVD won 4 zetels en steeg naar 11, terwijl de KVP een zetel won en er 10 haalde. De communisten zagen hun aantal gehalveerd tot 1 zetel. 's-HERTOGENBOSCH. De cijfers van Den Bosch lopen nogal uiteen in vergelijking met de landelijke ver schuivingen. De socialisten in de Bra bantse hoofdstad gingen zelfs vooruit van 3 naar 5 zetels en ook de Protes tantse lijst won een zetel en staat nu op 2. De KVP won vijf zetels (staat nu op 24), ten koste van de RK lijst-Kuy- pers, die van 8 naar 2 terugzakte, en de KNP, die niet terugkeerde. UTRECHT. PvdA, AR en CPN verloren elk een zetel, en hebben nu resp. 16, 5 en 1. De VVD zegevierde met een winst van 3 zetels (nu 6), ter wijl de CHU zich handhaafde met 3 zetels. Het GPV kreeg evenals de vo rige keer geen zetel en liep zelfs nog achteruit van 0.8 tot 0.5 ROTTERDAM. In de Maasstad verloren de socialisten een zetel en kwamen op 20 te staan, terwijl de AR zakte van 5 naar 4 zetels en de com munistische invloed gehalveerd werd tot 2 zetels. De CHU bleef gelijk (3). De beide overwinnaars zijn de WD (8), die 3 zetels won, en de SGP die in Rotterdam voor het eerst een eigen zetel kreeg (met 2,2 GRONINGEN. Ook in Groningen verloor de P.v.d~A„ die 17 zetels had. De socialisten komen nu met 16 zetels uit de stembus, terwijl de Pacif. Soc. Unie kans zag een eigen zetel te krij gen. De communisten liepen achteruit van 3 naar 2 en de Middenstandspartij keerde niet terug. De stemmen op de Chr. Volkspartij gingen verloren (1,2 procent tegen 2.6 in 1953), maar toch wisten AR en CHU zich te hand haven met resp. vier en drie zetels. In percentages ging de AR echter 0.6 achteruit en de CHU 0.1 Het GPV bleef precies gelijk (5 met twee zetels, evenals de KVP (3 zetels). Ook hier waren de liberalen de grote over winnaars en sprongen van vijf naar acht zetels (winst van 6 hulde, dat de Amerikaanse piloot Pope, die in dienst van de opstandelingen vloog, hem had verteld de jongste (30 jaar) te zijn van een „aantal Amerikaan se piloten die vliegtuigen der opstande lingen vliegen". Pope had verklaard dat zich onder hen ook Philippino's en na tionalistische Chinezen bevinden. Te Djakarta is van officiële zijde ver nomen, dat Pope binnenkort te Djakarta voor een krijgsraad zal terecht staan. De zitting van de raad zal openhaar zijn. Tijdens de protestvergadering tegen de verhoging van de veertarieven, die gisteravond in Oostburg is gehouden, is ook in West Zeeuwsch-Vlaanderen een actie comité opgericht. Hierin hebben zitting de heren A. P. Risseeuw uit Schoondijke, A. Roest uit Breskens, Drost (E.V.O.) Schijf uit Terneuzen (Be roeps Goederen Vervoer) H. Oosterbaan (Aardappelhandel) en F. H. Colijn uit Oostburg voor algemene zaken. Tijdens de vergadering heeft het nieu we comité besloten zich direct aan te sluiten bij het reeds bestaande comité in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Voor a.s. zaterdag is er weer een ver gadering belegd in Sluiskil waar men dan de mogelijkheden van een grote actie zal bespreken. Zoals gemeld ligt het in de bedoeling om de volgende week met min stens 2000 auto's naar de minister in Den Haag te gaan protesteren. Reeds honder den automobilisten hebben zich opgege ven om aan deze actie deel te nemen. Het is niet gelukt. De schande van 1953, toen het Nederlandse voetbalelf tal in hetzelfde Ulleval-stadion te Oslo kansloos met 40 verloor van de No ren, is niet uitgewist. Toen, op het mo ment, waarop het Nederlandse voetbal het dieptepunt had bereikt, lag die ne derlaag in de lijn der verwachtingen, nu, bijna vijf jaar later, het Nederlands elftal een goed seizoen, na een teleur stellende nederlaag tegen Turkije, af sloot met een 0—0 tegen de Noorse amateurs, is dit laatste resultaat wei nig minder dan een morele nederlaag. Men kan niet eens aanvoeren, dat het Oranjeteam gisteravond meer dan dit gelijkspel heeft verdiend. Integen deel, de Nederlandse achterhoede Hoewel men niet kan zeggen, dat de gemeenteraadsverkiezingen een stempel gezet hebben op de dag van gisteren, behoort de uitslag ervan toch tot het grote nieuws, dat de volle aandacht moet hebben. Want die uitslag tekent de politieke ontwikkeling van ons volk en zal voor de komende tijden ongetwij feld invloed hebben. Niet alleen op de gemeentepolitiek, maar ook op de politiek in het parlement. Vooral omdat de uitslag bevestigd heeft, wat bij de Statenverkiezing als een symptoom aan de dag trad, namelijk, dat de Partij van de Arbeid op retour is, terwijl daartegenover de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie vele kiezers trekt. De Partij van de Arbeid is dan ook opnieuw de verliezer geworden, De WD de grote winnaar. Zelfs de winst van de PSP, die zich van de PvdA heeft afgescheurd, kan dit verlies voor links niet op heffen. Dat, ook de communisten verliezen, ligt in de rede. Hun gedeeldheid is daarvoor niet de enige verklaring. Ook het feit, dat meer en meer het besef doorbreekt, dat het „met rood" niet gaat. De RK behielden hun sterke positie. Helaas moesten de Prot. Christelijke partijen opnieuw verlies hoeken tot aan het peil van de Kamerverkiezingen 1956. Maar men leze de meer gedetailleerde overzichten, ook die van Zeeland, die op zichzelf heel leerzaam zijn. V.O.S.-partij won het in Hulst Met de gemeenteraadsverkiezingen te Hulst is de V.O.S.-partij met zijn 4 zetels de grootste fractie geworden, zo dat de bevolking nu ook eindelijk uit spraak heeft gedaan in het „Reinaert- conflikt", wat zo lange tijd de gemoe deren heeft bezig gehouden. KVP grootste partij in Axel Met de gemeenteraadsverkiezingen is te Axel de Kath. Volkspartij voor het eerst in de geschiedenis de grootste fractie geworden. Jarenlang hebben de Protestantse partijen de grootste frac ties gehad. moest vaak zeer fors ingrijpen om de snelle Noorse aanvallen een halt te kunnen toeroepen. De rappe rechts buiten Borgen en rechtsbinnen Nylund brachten onze verdedigers voortdu rend in moeilijkheden. Noch Kraay, noch Kuys, noch stopper Wiersma slaagden erin voor de nodige rust in onze achterhoede, dies door het gemis van Van der Hart toch o.i. wel ver zwakt bleek, te zorgen. MIDDENVELD VOOR NOREN Zo verrassend goed speelden de Noorse amateurs, dat zij gedurende een groot deel van de wedstrijd zelfs het middenveld in bezit konden nemen. Dit en het teleurstellend spel van mid denvoor Van Wissen waren de voor naamste oorzaken, dat het ook ln de Nederlandse aanval niet ging, zoals het moest gaan. Het zou echter onredelijk zijn het gebrek aan schotvaardigheid van onze voorhoedespelers alleen te wijten aan het spel van de aanvalsleider. Coen Moulijn, de laatste tijd zeer goed in vorm, heeft slechts een enkele verras- send-flitsende actie kunnen onderne men. Lenstra, Wilkes en Van der Kuil bleken niet in staat de snelle en steeds korrekte charges van de Noorse ver dedigers te kunnen ontlopen. Gistermiddag is de 20-jarige dienst plichtig soldaat G. Harmeling uit Waalwijk in het Amsterdam-Rijnka naal nabij Jutphaas verdronken. Hij nam deel aan een oefening op de brug over het Amsterdam-Rijnkanaal, toen hij van de brug viel en in het water raakte. Hij behoorde tot de vijfde com pagnie van het regiment Van Heutz en was ongehuwd. OM. ZEVEN MINUTEN vóór mid dernacht waren de laatste uitslagen van de grote gemeenten (boven 20.000 invw) op het centrale bureau van het ANP te Den Haag binnen. Hekkeslui- ters waren Maastricht en Rotterdam. DONDERDAG 1958 MEI Neem al de oversten van het volk en hang hen op. Numeri 25 vers 4. Een kenmerk van deze tijd is ongetwijfeld de verheerlijking van sportméns en/of filmsterren. De mens van deze tijd, ook de christen, doet daar graag aan mee. Wij leggen er zelfs albums voor aan. Verafgoding van de mens noemen wij dit. Het volk van Israël deed ook aan afgode rij. Het verheerlijkte Baal-Peor. God vond dit erg en hij strafte het volk zeer zwaar. Onze tekst laat daar geen twijfel over be staan. Deze zware straf staat ons ook te wachten, als wij aan af goderij doen. Laten wij dat nooit vergeten. God duldt geen ver heerlijking van de mens. Zijn Naam alleen moet geprezen worden. (aantal zetels tussen haakjes) Protestants Christelijke lijsten RK lijsten WD, Gem. Belang en vrije lijsten Partij van de Arbeid 1953 52.585 (325) 29.813 (142) 26.526 (168) 31.730 (149) 1958 58.690 (349) 33.746 23.880 36.448 (181) (149) (158) Prot. Chr. Partijen Kath. Volks Partij Volksp. v. Vrijh. en Dem. Partij van de Arbeid Pac. Soc. Partij Commun. Partij Overige lijsten Gemeenteraden 1953 597.499 (22.16) 560.823 (20.81) 307.089 (11.39) 970.109 (35.99) Tweede* Kamer 1956 572.495 (19.83) 579.611 (20.08) 321.511 (11.14) 1.139.254 (39.46) Prov. Staten 1958 235.543 24.585 8.74) 0.91) 221.596 52.312 7.68) 1.81) 613.370 605.661 434.648 1.025.267 27.001 190.726 23.963 (21.-) (20.74) (14.88) (35.10) 0.93) 6.53) 0.82) Gemeenteraden 1958 585.280 (19.89) 605.971 510.317 971.832 38.353 164.044 67.106 (20.59) (17.34) (33.02) 1.30) 5.58) 2.28) DE BILT ZEGT Onvast Zonnige perioden maar later op de dag in het zuiden van het land moge lijk regen. Aanvankelijk zwakke, later matige wind tussen zuid en oost. De zelfde of iets hogere temperaturen. Op- en ondergang van Zon en Maan: Vrijdag: Zon op 4.28 u., onder 20.48 u. Maan op 17.56 u., onder 3.02 u. Hoogwater vrijdag 30 mei: Vlissingen: 11.45 u. 2.04 m., u. m. Terneuzen: 12.12 u. 2.21 m., u. m. Wemeldinge: 0.50 u. 1.49 m., 13.27 u. 1.82 m. Zierikzee: 0.22 u. 1.27 m., 13.04 u. 1.58 m. Toen de einduitslag van de gemeen teraadsverkiezingen in ons land be kend was, hebben wij ons in verbin ding gesteld met een aantal partij leiders, met het verzoek in het kort hun visie te geven op de resultaten. Kort na middernacht ontvingen wij de volgende commentaren van de zijde van de KVP, AR, SGP, PvdA en WD (de SGP-, GPV- en CPN- leiders waren niet meer te bereiken): CHU: „Niet van invloed" H. W. TILANUS (voorz. CHU): „Mijns inziejfts doet zich thans ook het psychologische verschijnsel voor, dat, wanneer een partij de wind in da zeilen heeft, die wind sterker blaast als er weer een verkiezing wordt ge houden. Dat heeft men speciaal hij de WD kunnen zien. De winst van de liberalen meen ik te kunnen verklaren door de stem men van de oude Vrijzinnig-Demo craten, die thans op die partij zijn uitgebracht. Het verlies van P.v.d.A. is m.i. mede te verklaren door de stemmen van de Vrijz.-Democraten en door de invloed van de Pacif. Soc. Partij. De AR ging een tikje achter uit en de CHU bleef of zichzelf of ging iets vooruit. Of de samenwerking, die in ver schillende gemeenten tussen beide groepen tot stand is gekomen, electo raal gezien nuttig is geweest, kan m.i. moeilijk worden beoordeeld. Ik geloof niet, dat de verschuivingen bij deze raadsverkiezingen van invloed zijn op de landspolitiek". AR: „Geen succes" Dr. H. A. H. J. S. BRUINS SLOT (voorzitter AR-Kamerfractie): „De algemene tendentie, zoals die zich bij de statenverkiezingen ver toonde, is thans verder verduidelijkt. Ook nu winst voor WD en verlies van PvdA. Hoewel daaromtrent niet onmiddellijk een verklaring kan worden gegeven, heeft de samenwerking van enkele protestants-christelijke partijen op het platteland wel, in de steden als regel geen succes opgeleverd". PSP: „Serieus" H. J. LANKHORST (secr. Pacif. Soo. Partij): „Als wordt opgemerkt, dat winst voor de Pacif. Soc. Partij voor zo ver deze ten koste van de PvdA is verworven, versterking van de reactie betekent, kan ik slechts constateren, dat dit een eigengereide opmerking is. De gekozen FSP-raadsleden zullen straks bewijzen goede socialisten te zijn, die hun taak in de raad niet minder serieus zullen opvatten dan de andere raadsleden". PvdA: „Beraden" EVERT VERMEER (voorzitter PvdA): „Twee opmerkingen: Vergeleken met de raadsverkiezingen van 1953, zie ik in het bijzonder in de grote steden een verlies van de PvdA, hier en daar wel sterk beinvloed door het optreden van de PSP. De VVD is de grote winnaar, ook als men de uitslag van nu vergelijkt met die van maart jl. De grote ver liezer is de CPN. De PvdA zal zich intern over deze uitslag moeten be raden". VVD: „Dankbaar" Prof. Mr. P. J. OUD (voorz. VVD): „Wij moeten de PvdA het meest dankbaar zijn, want deze heeft alles gedaan wat zij doen moest om de zaak voor zichzelf te bederven, ten voordele van de WD, die een prach tige winst boekte". KVP: „Niet jaloers" Mr. H. W." VAN DOORN (voorzitter KVP): „Opnieuw zijn grote groepen van de PvdA naar de VVD gegaan. Dit ver schijnsel brengt eindelijk naar buiten dat er een liberale vleugel in de PvdA was. Ik benijd echter de WD niet, want deze winst is zeer zeker een conjuncturele winst. De vraag is, of deze blijvend is. De winst van de VVD is geen grote winst voor het Neder landse volk, tenzij deze partij ertoe kan komen een meer constructieve politiek te voeren". Ingez. Med. (adv.) ZONNIGE PERIODEN Het zonnelicht gaat niet teloor, toch blijft het koel door het goedkoopste goede zongordijn met de sleufjes

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 1