Zeeuwse CBTB hield leerzame eendaagse conferentie z Tal van problemen werden uitvoerig besproken V614VN THOOLSE ONDER WIJZER HEEFT HORLOGE VOOR 6 CENT PER JAAR Babbelaars Uit Zeehnds steden Benauwende kinderhoest! JJUCKLEYIj Kamperland en Wissenkerke krijgen geen badhuis In de Prins van Oranje te Goes VLISSINGEN KINDERHOESTSIROOP Zaalhandbal trek veel belangstelling MARATHON-dames kampioen districtZuicUB Sluitende exploitatie niet mogelijk eeuwóe Op zoek naar „Smêrdiek" Bent U boven de vijftig? Dan is het uitkijken op de bromfiets! Goud en zilver „Gidsen" Voor de tent 'erna MIDDELBURG Oud'directeur van Handelsschool overleden GOES Dinsdag februari 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Ongeveer honderd Zeeuwse C.B.T.B.'ers hebben gisteren in de Prins van Oranje te Goes een eendaagse conferentie bijgewoond, georgani seerd door het bestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. Het was de tweede maal, dat een dergelijke bijeenkomst werd gehouden en, evenals vorig jaar, kan men ook nu terugzien op een zeer geslaagde en leerzame conferentie. In de morgenuren konden de aanwezigen luisteren naar de heer M. Roelfs te Goes, directeur van de B.V.A.B. afdeling Zeeland over de organisatie en uitvoering van de sociale wetgeving op het ge bied van de land- en tuinbouw en des middags sprak ir. J. de Hoogh te Den Haag, medewerker aan de economische afdeling van het Land bouwschap over het onderwerp: „Het landbouwbeleid nu en straks". De Zeeuwse CBTB'ers (en zij heus niet alleen) zitten toch wel met de broblemen, die zich in de sociale sec tor van de landbouw voordoen. Het is een vrij ingewikkelde materie. Ook de loonadministratie is nog steeds een heet hangijzer voor de boeren. De heer Roelfs had dan ook alle tact en inzicht tiodig om op de vele vragen, die na gijn causerie naar voren werden ge bracht, een bevredigend antwoord te geven. Het ging de aanwezigen vooral om de vraag: kan er bij de sociale voor zieningen en de loonadministratie niet wat eenvoudiger gewerkt wor den. Maar de heer Roelfs kon de aanwezigen ook geen oplossing aan de hand doen: „Dat kunt U niet, dat kan ik niet en dat kan niemand". De wetgever heeft nu eenmaal gemeend het zo te moeten doen. De heer Roelfs verwachtte dan ook geen in grijpende maatregelen in de toe komst. De CBTB'ers zijn echter al lerminst tevreden over deze grote administratieve rompslomp. Verzekeringen De heer Roelfs vertelde in zijn cau serie breedvoerig, maar duidelijk over de totstandkoming van verscheidene verzekeringen, zoals dat in het verle den ging. En vanzelfsprekend besteed de spr. veel aandacht aan de heden daagse ingewikkelde materie van de Sociale verzekeringen. Tot slot vertel de de heer Roelfs het een en ander Over de opbouw, het werk en de orga nisatie op het gewestelijke kantoor te Goes, waar thans 48 personen in vaste dienst zijn. Met enige cijfers illustreer de hij wat er zoal op het kantoor tot Stand is gekomen. Een apart hoofdstuk Wijdde de heer Roelfs aan de loonad ministratie. Ongenoegen In de middagvergadering trad ir. de Hoogh voor het spreekgestoelte om te spreken over het onderwerp: „Het landbouwbeleid nu en straks". „De po sitie van de landbouw is in de laatste jaren veel verslechterd. Deze bedrijfs tak is, wat de prijzen betreft, steeds meer afhankelijk van de overheid." Het niet-agrarisch volksdeel ziet met enig ongenoegen hoeveel de landbouw krijgt op de rijksbegro ting" aldus ir. de Hoogh. De land bouworganisaties hebben met het Landbouwschap een belangrijke taak bij dé behartiging van de be langen van de boer. En we kunnen niet genoeg dankbaar zijn, dat de landbouw georganiseerd is. Als het Landbouwschap er niet geweest was, dan was het nog slechter, zo was ir de Hoogh van mening. Het landbouwbeleid is een algemeen belang. Dit moet duidelijk gesteld wor den tegenover het niet-agrarisch volks deel. Er zijn bezwaren tegen de land bouw: oneconomisch werken („Dat is Biet waar") en de kleine bedrijven zijn veel te duur („ook dit is onjuist"). Er Is geen enkele rechtsgrond om de be- drijfsgrootte te vergroten. De overheid mag zich daar mee niet bemoeien" zo Sras de zeer persoonlijke visie van ir e Hoogh. De prijzen Bij het punt prijsvaststelling der produkten vroeg spr. zich af, of onder de huidige omstandigheden wel te Werken is met minimumgarantieprij zen? Naar zijn mening is er alle reden om te pleiten voor een hoger niveau van de minimumgarantieprijzen. De boer moet ook kunnen investeren; dat Personeel P.Z.E.M. Voor de personeelsvereniging der N.V. P.Z.E.M. trad het gezelschap „Maartje en Jan Buisman" uit Schagen Op in het hotel „Brittannia" te Vlis- «ingen. 's Middags trad dit gezelschap op voor de kinderen van de personeels leden uit de gehele provincie. Het programma viel buitengewoon bi de smaak, hetgeen bleek uit de en thousiaste reacties uit de zaal. Vooral de jeugdige goochelaar Arno Buisman en de clows Pipo oogstten veel succes bij de kleinere kinderen, terwijl de frotere kinderen veel hebben genoten an de fietscapriolen van de 3 Ofma- nyls en het slaugenmeisje. In de pauze werd de kinderen een verversing aangeboden en na afloop Werden ze onthaald op een zakje ver snaperingen. Voor de kinderen was het #en onvergetelijke middag. 's Avonds trad het gezelschap „Buis- Eian" op voor de personeelsleden in et programma „'"an trekschuit tot uringcar". Ook hier oogstte Arno luisman veel succes in zijn manipula- eshow „Wonderland". Speciale vermelding verdienen ook 'ty Doornbos in de schetsen en Heny e als parodiste en xylophoniste. Het gehele gezelschap viel na de fi- ale een ware ovatie van het dank- are publiek ten deel. is noodzaak. Ook stond ir de Hoogh stil bij de verhoging der pachtnormen, Het onjuiste hiervan is, dat de normen hoger zijn dan in de prijzen is gegeven. De landbouw moet daar geen genoe gen mee nemen. Tenslote sprak ir de Hoogh over de wijze, waarop de prij zen worden gegarandeerd. Daarbij gaat het om de vraag: hoe kan de boer winst in handen worden gespeeld? Twee mogelijkheden zijn er: prijsbein- vloeding of toeslagen. Ir de Hoogh was van mening, dat men nooit om toesla gen moet vragen, als het met de prij zen kan. „We zitten echter wel tussen twee vuren". Verder is een steeds weerkerend probleem de kostprijsver- schillen. Bij zijn blik in de toekomst stelde ir de Hoogh de vraag: hoe lang zullen we nog afhankelijk zijn van de over heid? Hij zag de toekomst wel enigs zins somber in. „Maar toch mogen we niet wanhopen als we op Gods zegen bouwen. De zegen van God rust ook op het landbouwbeleid van de over- AXEL Aanrijding. Zondag had op het kruis punt WilhelminastraatPrins Maurits- straat een aanrijding plaats tussen twee luxe auto's, resp. bestuurd door de heren P. C. uit Axel en M. v. d. S. uit IJzen- dijke. De auto van v. d. S. werd op het trottoir geschoven. De 13-jarige jongen B. uit Axel, die juist per fiets passeerde, werd tegen de grond gesmakt. Hij liep lichte verwondingen op. De auto's en de fiets werden zwaar beschadigd. Geslaagd. De heer A. Verschelling Mz. slaagde te Goes voor het praktijkdiploma boekhouden. BRU1N1SSE Kustvaarder. De verschijning van de kustvaarder „Buizerd" in de haven van Bruinisse, is een nieuw bewijs, dat de aardappelexporteur, de heer J. Koopman uit Sint Maartensdijk, de exportzaken flink aanpakt. Het arriveren van een coaster in de haven ls een zeer onge wone gebeurtenis. Nieuwe brandweerauto te Koudekerke Zaterdag 15 februari zal de nieuwe trekker-manschappenwagen voor de brandweer te Koudekerke officieel aan het gemeentebestuur worden overge dragen. held, die Gods dienaresse ls" zo be sloot Ir de Hoogh zijn helder betoog. Ook op deze rede volgden vele vra gen. Het is wel gebleken, dat een derge lijke conferentie zeer vruchtbaar en leerzaam is. Trouwens, tot deze con clusie kwam ook de prov. voorzitter van de CBTB, de heer C. de Putter, in zijn samenvatting en slotwoord. Een aangename schakel in het pro gramma vormde de gezamenlijke maaltijd en de vertoning van de be kende film van de Ned. Heide Mij „Langs ongebaande klingen". Ingezonden mededeling (Adv.) Wat doet 0 eraan? 0 zoekt iets dat onmiddellijk helpt. Er bestaat geen beter middel dan de beroemde CANADESE kinderhoestsiroop met vitamine C Bij apothekers en drogisten MELISKERKE Gehuwd: P. Dekker, 24 J. en J. Moens, 24 j. te Aagtekerke. Het damesteam van MARATHON heeft, zaterdagavond In de Veilingshal te Goes het kampioenschap zaalhandbal van District Zuid B. weten te ver overen. Zij zal daardoor deelnemen aan de Nederlandse kampioenschappen, welke in de Energiehal te Rotterdam worden gehouden. De heren-teams zullen op deze Nederlandse kampioenschappen vertegenwoordigd worden door de sterke west-Brabantse ploeg E.B.H.V. Het zaterdagavond bereikte resultaat: afvaardiging van het district door een Zeeuws damesteam en een west-Noord- Brabants herenteam is derhalve voor allen zeer aanvaardbaar. En een weer gave van de juiste verhoudingen In dit distrnct. Meer dan 800 bpzoekers hebben van af het begin der wedstrijden om vijf uur tot aan het eind' van de laatste ontmoeting tussen de heren van E.B.H. V. en Hellas deze enerverende,- spor tieve en zeer snelle wedstrijden bijge woond. Deze grote schare van suppor ters, bewees rreer dan duidelijk, dat de zaalhandbalsport in Zeeland een ge waardeerde sport is. Zij maakte ook duidelijk, dat het steeds meer tijd gaat worden, dat in Zeeland de beschikking wordt verkregen over een centrale sporthal, waar ruimte is voor spelers en publiek, waar de zaalsporten op goede en verantwoorde wijze beoefend kunnen worden. Dames De Zeeuwse damesploegen lieten on middellijk hun overwicht op de west- noordbrabantse damesteams zien. Ma rathon won met 20 van Longa en Hellas met 84 van de dames E.B.H.V. In de verliezers wedstrijd wist Longa een 41 overwinning te behalen op E.B.H.V., waardoor Longa zich wist te verzekeren van een derde plaats en E.B.H.V. derhalve de vierde plaats in nam. Heren De heren van Tonido wisten het iets sterkere E.B.H.V. niet te bedwingen en verloren met 810. De heren van Hellas bevochten een krappe 1110 zege op VOLT, zodat Hellas straks met E.B.H.V. zou kampen om de eerste en tweede plaats. In de veriiezersronde speelde Tonido een bijzonder fraaie en enerverende wedstrijd tegen Volt, Bij het eind der wedstrijd werd een stand bereikt van 1313 zodat 2x5 minu ten verlenging werd toegepast. De uit slag werd 1516. VOLT klasseerde zich op de derde plaats en Tonido moest genoegen nemen met de vierde plaats. Finale 's Avonds bonden de'dames van Ma rathon en Hellas de strijd aan om de fel begeerde eerste plaats. Bep van der Weijde scoorde het eerste doelpunt en bezorgde Marathon daardoor de leiding doch Mw. Luitwieler Hermans (Hel las) bracht de stand gelijk. Rie Zwee- dijk van Marathon zorgde ervoor dat Hellas een voorsprong van 12 kreeg, waarmee de ruststand inging. Het had een overwinning voor Hellas kunnen zijn, wanneer in de tweede helft keep- ster Rie Moens niet een bal in eigen net had geslagen, zodat de eindstand 2 2 aangaf. Verlenging van 2x3% minuut was toen noodzakelijk. Engel Elve van Marathon scoorde op fraaie wijze en gaf Marathon in de eerste helft van deze verlenging de leiding. Hellas wist nóg gelijk te komen door een doelpunt van Mw. Heijens-Koole, doch toen was het opnieuw Engel Elve die het beslissende doelpunt Voor haar rekening nam, zodat Hellas een eer volle nederlaag leed. Uitslag 43. In een spannende wedstrijd verloor de Goese herenploeg Hellas van het sterkere E.B.H.V. Met een afvaardiging van het district Zuid B door een Zeeuwse en een west- Brabantse ploeg is een aanvaardbaar resultaat bereikt. In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Wissen kerke heeft burgemeester J. van Halst medegedeeld dat de huidige financiële verhouding tussen rijk en gemeenten het onmogelijk maakt dat de gemeenten veel eigen initiatief tot ontplooiing brengen. De raad kwam, nadat b. en w. hierover inlichtingen hadden verschaft, tot de overtuiging dat de stichting van badhuizen te Wissenkerke en te Kamper land niet mogelijk is. Het is niet mogelijk een sluitende exploitatie te krijgen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van Ged. Staten, waarin werd medegedeeld, dat de provincie Drente, ingevolge de vanwege de ramp ver leende hulp, een gift heeft beschikbaar gesteld voor een te bouwen vereni gingslokaal te Geersdijk. B. en w. stelden de raad voor de exploitatiekosten en de kosten van aanschaf der inventaris voor rekening van de gemeente te nemen, waarmede de raad akkoord ging. bouwkosten zouden ongeveer f40.000 bedragen. Jaarlijkse aflossing en rente etc. komt op 6550 gulden. Vijftien pro cent van de bevolking zal gebruik van deze badhuizen moeten maken. Uit informaties is echter gebleken dat op ongeveer tien proeent kan worden ge rekend. Een jaarlijks tekort van f 2000 zou ontstaan. De heer A. M. Westerweele zou gaarne zien dat bij de bouw van een wijkgebouw door het Groene Kruis tevens een badhuis zou worden ge bouwd, zoals in 1957 werd besloten. Dit is niet mogelijk, aldus de voorzit ter, Een kruisgebouw wordt gebouwd door de vereniging „Groene Kruis", waar de gelden voor beschikbaar zijn. Voor een badhuis wordt geen toestem ming verleend. B. en w. vinden liet bo vendien niet verantwoord De raad was het hiermee eens. Het bedrag per leerling voor de chr. u.l.o. werd vastgesteld op f 58, LENING Besloten werd met de N.V. Bank v. Ned. gemeenten een, geldlening aan te gaan van f 10.000.Van de rente- spaarbrieven krijgt de gemeente f 5000 toegewezen. Bij de rondvraag vroeg de heer Wes terweele bij eventuele sneeuwval of gladde wegen de aandacht voor de Kamperlandse dijk en Stroodorp met sneeuwploeg en zandauto. In zijn toespraak aan het begin van de vergadering sprak de burgemeester er zijn vreugde over uit dat in Kam den worden gebouwd en dat 61 pre mies konden worden toegekend voor perland tien woningwetwoningen kon woningverbetering tot een totaal be drag van f30.000.waarvan de ge meente f 10.000.betaalde. Besloten werd aan de V.V.V. Noord- Beveland een subsidie van f 50.toe te kennen. Vroeger werd aan de streek V.V.V. f 25.subsidie verleend. Uiter aard vervalt deze bijdrage thans. De heren De Nooyer en Marcusse, beiden a.r., vroegen de voorzitter aandacht te willen schenken aan de zondagsrust, bij de stimulering van het vreemdelin genverkeer. De voorzitter zegde dit toe. De gemeenschappelijke regeling met de Zeeuwse muziekschool werd met een jaar verlengd en het gevraagde bedrag van f210.werd beschikbaar gesteld. Bij de bespreking van de bouw van badhuizen te Kamperland en te Wissenkerke bleek dat deze bouw fi nancieel niet verantwoord is. De Zaalkorfbal Uitslagen van de zaterdag gespeelde wedstrijden: Senioren: Poule 1: TOGO lb—Olympia I 135; Poule 2: TOGO 2bOlympia lb 26; Poule 3: TOGO 3bBlauw wit 820, Olympia 2TOGO 3a 97. Adspiranten: TOGO aTjoba 53, OlympiaBlauw wit 62. De standen zijn: Senioren: Poule 1: TOGO la 2 4 TOGO lb 2 3 Tjoba 1 2 1 Olympia la 2 0 Poule 2: TOGO 2a 12 Olympia lb 12 Tjoba 2 2 2 TOGO 2b 2 0 Poule 3: Blauw Wit Olympia 2 TOGO 3b TOGO 3a Adspiranten: TOGO a Olympia Tjoba TOGO b Blauw wit 2 0 TOGO b 1 0 2 4 3—3 2 1 1 0 4 4 2 1 O 35—15 22—14 17—22 12—35 13—11 6—2 27—20 9—22 35—14 22—29 15—27 7—9 10—4 9—3 7—10 2—3 3—11 2—3 Ingezonden mededeling (Adv.) verrichten was ik die middag de gast van burge meester Bouwense in Sint Maartensdijk. Die dag zal me nog lang heugen. Vooral de heenreis, die per trein en bus ge schiedde, omdat 't sneeuwde. „Is dit de bus naar Sint- Maartensdijk?" informeerde ik bij het station in Bergen op Zoom, waar men reeds DE THOLENAARS had den vrijdag zeker reden om feest te vieren, en de „Smêrdiekers" wel in het bijzonder. U hebt het wel in onze krant gelezen: het eiland heeft een prachtige grootsteedse Technische school gekregen ,ter waar de van bijna anderhalf miljoen. Voor die gelegen heid onze Commissaris zou de officiële opening DE VORIGE WEEK vertelde ik u van de gele ANWB- plaatjes (16x6 cm), die elke bromfietser zeer binnenkort (wettelijk verplicht) op zijn tweewieler zal moeten aan brengen, om hem te onderscheiden van een gewone fietser. De ANWB is daar nog even op teruggekomen. In een brief schrijft deze bond mij nog enkele bijzonderheden, die het vermelden waard zijn. Wist u bijvoorbeeld, dat de kwetsbaarheid van brom fietsers ouder dan 50 jaar 4 x zo groot is als die van andere leeftijdsgroepen? De helft van alle dodelijke bromfietsonge vallen betrof bromfietsers van boven de vijftig. Dat heeft het nieuwe CBS-onderzoek, mede op verzoek van de ANWB ingesteld, uitgewezen. Zowel voor fietsers als voor brommers bleken de meeste slachtoffers te vallen bij het oversteken, nl. 80%. Zeer sterk bleek dit het geval te zijn voor oudere leeftijdsgroepen. Dat is te verklaren uit de geringere snelheid waardoor zij langer „trefkans" bieden, en uit tragere reacties en gebrek aan ver- keersinzicht. Over de bestudeerde periode (1951 t/m 1954) overleden 467 bromfietsers als gevolg van een ongeval. druk bezig was met het pas sen van feestneuzen voor het komende carnaval. „Nogal 'n klant voor de nieuwe school", riep een man' in de bus, dus ze hadden al gauw door wat voor vlees er in de buskuip kwam zitten. Ik ging achter die meneer zitten; als ik die in de gaten hield, zou ik na tuurlijk precies op de juiste plaats uitstappen. „Kijk eens", sprak een meneer, die zich later als de heer B. uit THOLEN bekend maakte, tegen zjjn overbuur man, „ziet u dit zilveren zak horloge? Dat kost me zes cent per jaar". En toen kwam er een in teressant verhaal over die goeie ouwe tijd, want de spreker, een gepensioneerd onderwijzer, droeg de „raap" al vijftig jaar. „Als u weet, dat ik het als jongen voor drie gulden heb gekocht, dan heeft dit horloge me zes cent per jaar gekost". Daar was gen speld tussen te krijgen en het bijzondere was daarbij wel, dat het stukje oudheid nog altijd pietje-secnur zijn minuutjes wegtikte. Met recht een gouden horloge dus, al was het van zilver. De ketting had een kwartje gekost, maar na enkele tien tallen jaren werd die ver vangen voor een „dure" van vangen door een „dure" van stof, om de gehele busreis verder te mediteren en filo soferen. „Tot ziens!" spraken de twee heren vóór me tot de verteller, stonden op en stap ten uit. Schielijk wrong ik me ook naar buiten en bleef de beide heren op enkele meters afstand volgen. Ziezo, dat zou geen problemen op leveren. De heren liepen een paar straten door, en als een trouw palfrenier nam ik de zelfde koers. Tot mijn gid sen die tot vandaag nog onwetend zijn van dit ver haal eensklaps een mooi wit villaatje binnenstapten... Daar stond de gemakzuch tige verslaggever. Een vrien delijke huisvrouw, doe de ramen stond te zemen, hielp me ras uit de droom: „De technische schaule? Mar dan moj' in Smêrdiek weze Ik stond in POORTVLIET. Twee dorpen te vroeg uit gestapt. Snel naar een gara gehouder om een taxi. Pre cies tegelijk met de bus stopte ik voor de nieuwe T.S. in St. Maartensdijk. Ik zag de verwonderde blik van de buschauffeur. Tot overmaat van ramp bleek ik een uur te vroeg te zijn voor de opening Maar de vriendelijke lach van burgemeester Bouwense, die reeds in jaquet klaar stond om vroege gasten te ontvangen, verzachtte al dat lichte leed. Ontvangen voor de Tent actie: van F. R. P. D. te N. f 10,van W. Smit te Rigi- na (Canada) 1 dollar en van D.D.D.D. te Nieuwdorp f 5. Hartelijk dank. Vrijdag slui ten we de actie. Dus als u nog iets wilt doen: ons gironum mer is: 27.42.89 en ons adres: Postbus 4 te Goes. op reis naar Tholen Op 66-jarige leeftijd is na een lang durige ziekte, overleden mr. P. C. de Jonge, oud-directeur van de Handels dagschool en de Handelsavondschool te Middelburg. Wijlen de heer De Jonge werd met ingang van 1 sept 1931 benoemd tot directeur van deze scholen. Voordien was hij leraar bij het middelbaar on derwijs te Tiel, Brielle, Middelharnis, Oud-Beijerland en te Amsterdam. In oktober 1949 maakte ziekte het hem onmogelijk de dagelijkse leiding van de scholen uit te oefenen en op zijn verzoek werd hem per 1 juli 1951 eervol ontslag verleend. Wijlen de heer De Jonge werd op 21 oktober 1891 te Goes geboren. In juni 1931 behaalde hij aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam de titel meester in de rechten. Vereniging Museum Vrijdagavond werd in de „Prins van Oranje" de algemene ledenvergadering gehouden van de Vereniging Museum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes. De penningmeester, notaris M. E. J. F. van Dissel, deelde mee, dat de mid delen in 1957 iets achteruit gelopen zijn. Het aantal begunstigers liep terug van 79 tot 71. De subsidie van de gemeente bedroeg f 550, terwijl aan contributies f 300 en van de bezoekers f 171.75 werd ontvan gen. De voorzitter, mr. W. C. ten Kate, deed een oproep tot het- publiek, om begunstiger te worden. De verwachtingen van de penning meester voor 1958 zijn iets minder gun stig, daar een huurverhoging op komst is en het aantal begunstigers nog eni germate is teruggelopen. De heren notaris M. E. J. F. van Dissel en I. Ph. F. van de Plassche werden bij acclamatie tot bestuurslid herkozen. De voorzitter deelde mede, dat ln het afgelopen jaar het bezoekers-aantal is toegenomen tot 885. Vooral leerlingen van verschillende Goese scholen bezoch ten het museum. De vereniging mocht enkele stukkeu op dokumentair gebied ontvangen, ter wijl ook een tweetal geschilderde por tretten van de familie Toutenhoofd in bezit kwamen. „De Zeemeeuwen" De P.T.T. sport- en ontspanningsver eniging „De Zeemeeuwen" te Goes hield maandagavond in het Slot Osten- de een gezellige bijeenkomst. De bekende schrijver Willem van Iependaal vertelde over „Luidjes uit de Lijmkit". Tijdens de bijeenkomst waren talrij ke boeken van Van Iependaal uitge stald. De voorzitter van. „De Zeemeeuwen" de heer K. P. van den Berge opende de avond met een welkomstwoord. S.G.P. vergaderde te Goes In de te Goes gehouden vergadering van de S.G.P. heeft de heer Flipse, u.Lo.-leraar te Goes een belangwek kende rede gehouden over het commu nisme. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. Mol te Yerseke herkozen en in een vacature werd gekozen de heer C. de Kraker te Wemeldinge. Tenslotte werd de propaganda voor de a.s. statenverkiezing besproken. Bezorging Wegens ongesteldheid van één onzer bezorgers zal ons blad in één van de Goesse stadswijken wat later in de bus komen dan gewoonlijk. DE DIRECTIE.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2