Vlissingse vissershaven in de toekomst scheepswerf? B. en w. willen Zeehondenwerf hans geve Waterlandkerkje nam gerestaureerd hervormd kerkje in gebruik CH-kandidatenlijst voor Prov. Staten vastgesteld Hellas werd verrast door lantaarndrager Marathon BAZO weer bovenaan bij Zuidbevelandse heren I Vele bezwaren in de raad Nagekomen advertentie Felle reacties in de raad Souburg: SAMENWERKING GEEN SAMENVOEGING Raad: „Noodzaak niet aangetoond SPANNING BIJ ZAALHANDBAL 'J'qjvjjqq TOCH ,door de 2—1 zege heeft Marathon het NOG KANS OP KAMPIOENSCHAP Plaatselijke predikant ontdekte jaartal INTERIEUR ONDERGING BELANGRIJKE EN EXTERIEUR KLEINE VERANDERING Op lijst monumentenzorg VolleybalNEVOBO l l 1 Maandag 27 januari 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 De raadsleden van Vlissingen zullen ongetwijfeld het voorstel van b. en w., de Vissershaven beschikbaar te stellen ten behoeve van de gcheepbouwmaatschappij „Zeehondenwerf" aan langdurige discussies Onderwerpen. En of dit voorstel door de raad zal worden aangenomen is sterk te betwijfelen, gezien de tegenkanting, die een groot deel van de raad destijds toonde, toen er sprake van was, dat dit in de toe komst zou geschieden. In een uitgebreide nota verklaren b. en w. hun standpunt en delen mede, dat van de scheepswerf die zich toe zal leggen op coasters e.d. nu defintief een aanvrage Is binnenge komen om een gedeelte van de Vis sershaven te mogen huren voor het Staken van een bankstelling ten be- oeve van het repareren van sche- £en. Wil het bedrijf, dat grote toe- omstmogelijkheden biedt, aan deze verwachtingen kunnen beantwoor den, dan zal het belangrijk uitge breid moeten worden en zal men de beschikking moeten krijgen over de gehele vissershaven, omdat de mo gelijkheid moest bestaan, het peil ln de haven laag te houden ln verband met onderhoudsbeurten aan kust vaarders e.d. Unieke kans Het streven van het Vlissings ge meentebestuur is erop gericht, zoveel mogelijk industrieën gevestigd te krij- 'gen, dan wel te bevorderen en, wat !#oms belangrijker kan zijn, bestaande [industrieën zoals de Zeehanden- Verf de mogelijkheid te bieden ||ich uit de breiden. Het kleine be drijfje kan uitgroeien tot een onder neming, waar werkgelegenheid zal Ontstaan voor circa 150 man en dit [achten b. en w. ten zeerste belangrijk. Deskundigen zijn dan ook van me ning, dat deze unieke kans niet mag tvo -den verwaarloosd. Tegenstanders van het beschikbaar- stellen der Vissershaven aan de Zee hondenwerf brachten naar voren, dat flan de vissersvloot (thans nog negen igchepen) andere ligplaats moeten kie- ;|en en wel in de binnenhavens. Uit loor het gemeentebestuur gevoerde jesprekingen blijkt, dat de vissers liertegen geen enkel bezwaar hebben! ïij verplaatsing van de vloot ontstaat evens het voordeel, dat men dan Slechts één vismijngebouw zal nodig [hebben. Een ander argument, dat de tegen standers aanvoerden was een moge lijke uitbreiding waardoor een ge deelte van de stad zou worden be- driegd men wilde lering trekken uit het steeds dieper in de stad drin gen van de werf „De Schelde" doch b. en w. zijn van oordeel, dat dit tegengegaan kan worden door 't vaststellen van zgn. „komvoors-hwe. ten". V erpaupsring"? Het argument, dat bij beschikbaar- Stelling van de Vissershaven voor Scheepsbouw, de oude stad zou „ver pauperen" en dat er schade aan het toerisme en de middenstand zou Worden toegebracht wanneer dit „pit toreske" stadsdeel zou verdwijnen, S-ordt door b. en w. ontzenuwd door e opmerking, dat cfe vissersvloot ineer en meer inkrimpt en binnen af zienbare tijd de Vissershaven „leeg" kal zijn, terwijl ook de visvrouwen in klederdracht langzaam aan verdwij- hen. En men wijst erop dat instand houding van de Vissershaven, alleen 'Voor toerisme, waarschijnlijk op den duur niet kan worden volgehouden en de gemeente uiteindelijk méér is ge haat met de uitbreiding van de indu strie dan het met ten koste van grote financiële offers instandhouden van Pen toeristische aantrekkelijkheid. Aan het bezwaar van „lawaai" kan pveneens door voorschriften tegemoet Worden gekomen, menen b. en w. en ,men is van mening, dat het bestem- ■fnen van de Vissershaven tot het bo venvermelde doel en de daarmee Heden overleed, nog geheel on verwachts, tot onze diepe droef heid, onze lieve Man, Vader, Stiefvader, Behuwd- en Groot vader CHRISTIAAN WISSE in de ouderdom van 67 jaar. Domburg: K. Wisse-Roelse Vlissingen: A. M. de Korte-Wisse J. de Korte Heerde: M. D. Verhage-Wissa A. Verhage Zoutelande: P. Leijnse-Wisse W. Leijnse M. Leijnse-Wisse C. W. Leijnse Domburg: A. Wisse L. Wisse-De Visser Goes: A. Francke A. M. Francke- De Witte Domburg: J. W. Francke en Verloofde en Kleinkinderen Domburg, 25 januari 1958 De begrafenis zal plaats vinden op woensdag 29 januari 1958, om 12 uur te Domburg. toenemende bedrijvigheid de posi tie der oude stad zal worden versterkt. Algemeen belang En tot slot wijzen b. en w. erop, dat voor verbetering der muren en be schoeiingen, die ln zeer slechte toe stand verkeren, grote bedragen ge ïnvesteerd moeten worden. Wanneer deze kapitaalslasten terugvloeien door huur of erfpacht is dit niet zo erg. Doch wanneer, zoals thans het geval is, hierover vrijwel geen inkomsten staan, kan men niet langer voortgaan op deze weg, die iedere gezonde fi nanciële en economische basis mist. Het college van b. en w. merkt op, niet blind te zijn voor de bezwaren, die aan het geheel beschikbaar stellen van de Vissershaven voor de „Zee hondenwerf" kleven, doch men is zich ervan bewust, dat wanneer deze be zwaren aan een nauwkeurig onderzoek worden onderworpen, de voordelen groter zullen zijn dan de nadelen en dient het algemeen belang der ge meente te prevaleren 1 DE C.H.U. ZAL IN ZEELAND bij de komende verkiezingen voor de Provinciale Staten uitkomen met een lijst waarop 20 namen voor komen. De eerste 12 kandidaten zullen in de gehele provincie gelijk zijn en de overige 8 worden per statenkring vastgesteld. Dit is zater dag besloten tijdens een in Goes gehouden vergadering van de Sta tenkring Middelburg der C.H.U. waarop tevens de candidaatstelling plaats vond. Tijdens deze vergadering, waarvoor de belangstelling zeer groot was, beeft de voorzitter, de heer C. Philipse, te 's-H. Arendskerke, de aanwezigen opgeroepen om zich in te zetten voor de C.H.U. in de komende tijd, wat een drukke tjjd wordt in verband met de staten- en ge meenteraadsverkiezingen. De kandidaten voor de lijst welke geldt voor de gehele provincie werd als volgt vastgesteld: 1 C. Philipse, 's-Heer Arendskerke; 2 A. H. S. Stemerding, Oost-Souburg; 3 C. F. van der Peijl, Goes; 4 Abr. Koster, Zaamslag; 5 A. J. Kaland, Middelburg; 6 G. J. v. d. Waal, Schoondijke; 7 H. IJs- sel, Zierikzee; 8 G. P. Leendertse, Kam perland; 9 W. Sanderse, Vlissingen; 10 J. Duvekot, Goes, 11 Ir. M. A. Geuze, Poortvliet; 12 L. v. d. Hiele, Veere. Van de zittende statenleden hadden fie heren Mr. W. F. E. Baron v. d. Feltz te Middelburg en M. de Boer te Haamstede meegedeeld dat ze geen nieuwe kandi datuur meer wensten te aanvaarden in verband met hun leeftijd. In hun plaats kwamen resp. de heren A. J. Kaland te Middelburg en H. IJssel te Zierikzee. Statenkringen Tijdens de vergadering in Goes werden ook de kandidaten van de statenkringen gekozen. Dit zijn voor de Statenkring Goes (Zuid- en Noord-Beveland): 1 C. J. de Smit, Wissekerke; 2 J. D. Jansen, 's-H. Abtskerke; 3 P. G. A. de Lange, Wisse kerke; 4 J. J. van Melle, Goes; 5 P. G. Vermaire, Kapelle; 6 M. F. Boogert, 7 M. A. Frangoys, Rilland; 8 M. van de Weele, Colijnsplaat. Statenkring Middelburg: 1 M. J. Alme- kinders, Middelburg; 2 Mr. P. v. Empel, Middelburg; 3 S. Kodde, Veere; 4 Mevr. Strubbevan Veen, Middelburg; 5 J. Broekhuysen, Middelburg; 6 Mr. W. H. Vermaas, Middelburg; 7 N. Verboom, Middelburg; 8 J. Bonthuis, Middelburg. Statenkring Hulst: 1 J. A. de Feyter, Terneuzen; 2 W. de Feyter, Axel; 3 J. van Hoeven, Zaamslag; 4 L. M. Jansen, Hoek; 5 D. M. Ollebek, Terneuzen; 6 J. P. Vergouwe, Hoek; 7 J. W. Kusee, Zaamslag; 8 W. L. Hirdes, Axel. Statenkring Tholen: 1 P. C. W. van Westen, Oud Vossemeer; 2 J. van Gastel, St. Philipsland; 3 J. v. d. Velde, Tholen; 4 J. Quist, Tholen; 5 P. van Driel, Oud Vossemeer; 6 P. Slager, Haamstede"; 7 A. Stoutjesdfjk, Oosteriand. Statenkring Zierikzee: 1 H. Uyl, Zie rikzee; 2 P. Slager, Haamstede; 3 M. den Boer, Haamstede; 0 L. de Ruiter, Re- nesse; 7 J. J. Padmos, Renesse; 8 B. W. Silvak, Zierikzee. Statenkring Sluis: 1 J. M. van Baal" 2 E. Dekker; 3 J. F. Dekker; 4 C. D. de Feyter, Breskens; 5 Mevr. A. J. de Groot Radstake, Zuidzande; 6 S. A. van Hal, Sluis; 7 L. van Liere, Breskens; D. R. Tack, Groede. Gaat Hervormde kerk te Kapelle samenwerken met Kattendijke? Er was een goede opkomst tijdens de vrijdagavond in Kapelle gehouden gemeente-avond van de Ned. Herv. Kerk waar de leden van deze ge meente speciaal bijeen waren geko men om te spreken over de noodzake lijkheid van een hulp voor de pre dikant en de mogelijkheid om hierin samen te werken met de Herv. ge meente van Kattendijke. Er waren zeer goede besprekingen waaruit wel bleek, dat de gemeente er van overtuigd was, dat de onge veer 1800 zielen waaruit de Herv. Gemeente van Kapelle bestaat, in feite niet door één predikant bewerkt kunnen worden. Algemeen was men van oordeel, dat er een hulp nodig is en over de vraag op welke manier dit het beste kan gebeuren waren de meningen aanvankelijk wel verdeeld maar het overgrote deel der aanwezige ge meenteleden sprak toch als haar me ning uit dat getracht moet worden in deze samen te werken met Katten dijke. Deze gemeente is vacant en te klein om opnieuw een predikant te beroepen. Wel zou het mogelijk zijn om samen met Kapelle dit te doen en de nieuwe predikant van Kattendijke zou dan ook een halve week in Ka pelle moeten werken. Namens de classis waren aanwezig ds. A. J. Postma van Kamperland en ds. Mooy van Schore, welke uitvoerig toelich ting gaven op dit pk n om met Kat tendijke samen te werken. Hierdoor wordt niet alleen Kapelle geholpen, maar ook kan Kattendijke weer een predikant krijgen, iets wat anders on mogelijk Is. Bij de besprekingen over' de vraag hoe de financiën hiervoor er moeten komen werd de hoop uit gesproken dat de gemeente zoveel liefde voor de kerk zal opbrengen dat ook dit geld er komt. Op bijzonder felle en scherpe wijze heeft zoals wij in onze editie van zaterdag schreven de gemeenteraad van Oost- en West Souburg vrijdagavond geageerd op het voorstel van de minister van binnen landse zaken om bij herindeling van Walcheren, de gemeente Souburg bij Vlissingen te voegen. Eensgezind wees de raad dit voorstel af, doch wel was men bereid, enkele kleine grenscorrekties toe te staan en op alle mogelijke manieren samen te werken voor de ontwikkeling van Zuid-Walcheren op basis van het Vlissingse structuurplan. Burgemeester A. H. S. Stemerding hield zijn Nieuwjaarsrede en belicht te daarin eveneens de te verwachten moeilijkheden. „Zonder opoffering van de zelf standigheid van Souburg is het ze ker mogelijk in samenwerking met omliggende gemeenten te streven naar realisering van een structuur plan voor Zuid-Oost-Walcheren. Géén samenvoeging, doch samen werking is ons devies", aldus de burgemeester. Vier aanslagen Bij de behandeling van het voor stel van minister Struycken gaf de burgemeester nog even een korte terugblik op de vroegere dreiging van opheffing, die als een zwaard boven Souburg hebben' gehangen: in 1942, in 1947, in 1950 en thans voor de vierde maal. „Vlissingen heeft de gelegenheid aangegrepen weer een aanslag op De heren van Hellas I hebben zaterdagavond in de veilinghal te Middelburg een zéér onverwachte en onwelkome nederlaag ge leden tegen Marathon en daardoor heeft men het kampioenschap der eerste klasse nog niet veilig weten te stellen. Marathon kwam door deze overwinning gelijk met EMM. Stand ln de heren eerste klasse: Hellas Tonido E.M.M. Marathon 65—56 47—49 54—54 Dames le klasse Bij de dames eerste klasse heeft het evenmin aan spanning ontbroken. Zee land Sport en Tonido kwamen voor de eerste maal in deze competitie tegen el kaar uit en Zeeland Sport wist een 63 zege te behalen, waardoor het Tonido naar de vierde plaats deed verhuizen. De beide koplopers Marathon en Hellas •pueniH 's£o5ubj,i "v 'w i ieiessrogkwamen eveneens tegen elkaar uit en HET KLEINE ietwat buiten de kom van het dorp staande Her- vormdje kerkje van Waterlandkerkje is gisteren sinds anderhalf jaar weer door de gemeente van het Zeeuws-Vlaamse grensplaats] e in gebruik genomen. Het is prachtig gerestaureerd en de dienst van zon dag droeg dan ook om tweeërlei reden het karakter van een dank- jdienst. Al de tijd dat de restauratie aan de gang was heeft de ge meente van Waterlandkerkje kerk gehouden in het dorpshuis, waar zij zich redelijk goed heeft kunnen behelpen. Een grote gedaantever andering heeft het gebouw niet ondergaan. Voornamelijk kreeg het inwendige een meer aan de eisen des tijds aangepaste aanblik. Wel werd de oude consistorie afgebroken, waarvoor een nieuwe in de plaats kwam, omdat daardoor een uit architectonisch oogpunt bezien beter geheel werd verkregen. met gewapend beton. Op dezelfde plaats als vroeger werden ze weer aangebracht. De restauratiesteen kwam ergens van Zuid-Beveland van een gesloopte boerderij. „Mannenbanken" Het interieur kreeg een moderner aanzien. De „mannenbanken" aan weerszijden van het stoelen vak wer den verwijderd, waardoor het stoelen- vak kon worden uitgebreid. Manne lijke en vrouwelijke gemeenteleden zitten nu voortaan wat men noemt door elkaar. Voorts werd het doop hek met de kandelaar, dat voordien vóór in de kerk stond, achter in het godshuis geplaatst. Daardoor ontstond een grotere liturgische ruimte, waar nu een nieuw doopvont en een kniel bank zijn aangebracht. De avond maalstafel zal binnenkort in deze ruimte worden neergezet. Op het ogenblik wordt aaraan nog de laatste hand gelegd. Het fraai uitgevoerde koperen doopvont werd vervaardigd door leer lingen van de technische school te Oostburg. De preekstoel bleef in zijn oude staat gehandhaafd. Wel werd zij versierd met een nieuw kanselkleed je naar een model van de Duitser Rudolf Koch. Het werd gemaakt door meisjes, die verleden jaar belijdenis hebben gedaan. De aan het plafond en de muren van de kerk aangebrachte verlichting contrasteert wel enigszins met de grote kandelaar, die in het midden van de kerk hangt, maar zulks kan nu eenmaal niet anders. Een eigen WATERLANDKERKJE kan thans weer trots zijn op het fraaie kerk- gebouwtje, dat eigenlijk dateert uit 1530, maar na een woelige tijd in 1674 opnieuw werd opgetrokken. Het jaar tal 1674 is tijdens de restauratieperio de bloot gekomen. De dominee van Waterlandkerkje, ds. W. B. Bergsma, ontdekte het toen hij zich op een keer naar de kerk begaf. De werklie den, die al maanden lang aan de muren werkten, hadden het nog niet eens opgemerkt. Toen in september 1956 een aan vang gemaakt werd met de restaura tiewerkzaamheden zag het kerkje er vervallen uit. Wel was het in 1913 onder leiding van architect Van Baal uit Oostburg ook al eens gerestau reerd, maar de tand des tijds knaag de niettemin flink aan het monument. Het heeft echter wel wat voeten in de aarde gehad voordat de arbeiders konden beginnen. Maar de Oostburgse architect W. Gaanderse kan met zijn restaurateurs en heel hervormd Wa terlandkerkje thans terugzien op een succesvolle arbeidsperiode. Er moest heel wat aan de kerk ge beuren. Drie van de hoeken van het gebouw zijn opnieuw ingezet, de oude kerkeraadskamer werd, zoals gezegd, afgebroken en de muren moesten na genoeg geheel worden vernieuwd. De steunberen werden tot in de grond toe afgebroken en opnieuw verankerd orgel is voorlopig voor de hervorm den van Waterlandkerkje nog niet weggelegd. Men zal het nog wel een tijdje moeten doen met een harmo nium, dat zijn beste dagen heeft gehad. Begrijpelijk waarom: de mid delen ontbreken. Vijf mille schuld Een dergelijk geluid hoort men ech ter heden ten dage niet alleen in Waterlandkerkje. Toch heeft de her vormde gemeente van dit Zeeuwse plaatsje de restauratie aangedurfd en daar moet men respect voor hebben, want Waterlandkerkje is maar een klein dorpje met nog geen zeshonderd inwoners. En de helft daarvan zijn nog katholiek! Uitkering ingevolge oorlogsschade ontving de hervormde gemeente niet, om de eenvoudige reden, dat de kerk praktisch onge schonden uit de Tweede Wereldoorlog kwam, die in West-Zeeuwsch-Vlaan deren overigens zijn sporen wel heeft nagelaten. Wel kwam het kerkje op de lijst van Monumentenzorg te staan en kreeg de kerkeraad destijds bericht, dat Monumentenzorg 50 van de restauratiekosten voor haar reke ning wilde nemen. De kerkvoogdij kwam niettemin toch nog voor zwa re lasten te staan, omdat de con sistorie moest worden vernieuwd dus nieuwbouw! Bij wijze van uit zondering maakte Monumentenzorg er 60 van, maar voor de kerke raad bleef toch nog altijd het aan zienlijke sommetje over van f18000. De provincie bleek bereid 10 van de restauratie te betalen, de ge meente deed ook een lieve duitje in het zakje en gelukkig kwamen er ook verschillende giften binnen. Ondanks al deze voordelen zit de hervormde gemeente van Waterland- kerkje momenteel echter nog met 'n schuld van f 5000. De toren en klok waren eigendom van de gemeente, zodat de herstellingskosten daarvan niet Op het krediet van de kerk kwa men te staan. Rest ons nog te vermelden, dat in de muur van het gebouwtje van binnen te zien twee grafzerken zijn ingemetseld, die dateren uit de Mid deleeuwen. Zij zijn afkomstig uit de vloer van de oude katholieke van Waterlandkerkje en werden ln 1918 door de heer Van Baal in de kerk geplaatst. kampioenschap van deze klasse onbe reikbaar voor de anderen gesteld. Standen: Marathon Hellas Zeeland Sport Tonido Bij de dames 0 12 4 4 3 4 4 2 30— 9 41—41 24—30 23—38 2e klasse behaalde De Meeuwen een 50 nederlaag tegen Wal cheren en hier is thans de stand; Walcheren 3 3 0 0 6 Olympus 110 0 2 E.M.M. 3 10 2 2 De Meeuwen 3 0 0 3 0 Bij de dames derde klasse heeft Hon- tenisse haar ongeslagen record gehand haafd en het won met 9—0 van O.D.I. Hellas II wist uit de ontmoeting tegen Volharding géén winst te behalen en verloor met 35. Standen; Hontenisse 10 punten uit 5 wedstrijden; Luetor 5 p. uit 4 wedstrijden; Hellas II 3 p. uit 4 wed strijden; O.D.I. 2 p. uit 4 en Volharding 2 uit 5 wedstrijden. Heren In de heren reserve eerste klasse viel een verrassende uitslag ln de ontmoeting Marathon 2Hellas 2. Hellas 2, die als de zwakste werd geklasseerd, wist Ma rathon in zoverre te bedwingen, dat men een gelijkspel (66) wist te bewerkstel ligen. Standen: Tonido II 3 2 1 0 5 27—24 E.M.M n 2 2 0 0 4 14—11 Hellas II 3 0 1 2 2 22—26 Marathon U 4 0 2 2 2 25—27 In de heren tweede klasse behaalde Walcheren een 107 zege op Olympus en Volharding met 179 een overwinning op Fortuna. Standen in deze tweede klas se heren: Volharding 7 punten uit 5 wedstrijden; Olympus 6 uit 6; Walcheren 5 uit 4 en Fortuna 2 uit 5 wedstrijden. Bij de heren Se klasse behaalde For tuna II door zijn 74 overwinning op O.N.O. voorlopig de leiding in deze klasse en moest O.N.O. zijn plaats af staan aan Neptunus; Fortuna II 7 punten uit 5 wedstrijden; Marathon III 5 punten uit 3 wedstrijden; Tonido III 4 uit 3; Neptunus 3 uit 4; O.N.O. 4 uit 4; E.M.M. II 1 uit 8 en De Meeuwen 0 uit 2 wed strijden. Tot slot van de zaterdag gespeelde wedstrijden: bij de dames junioren afd. A won Olympus I met 70 van Mara thon; bij de dames junioren B won To nido met 61 van Hellas en De Meeuwen met 63 van O.N.O. Souburg te doen. Doch wie in Sou burg denkt, óók de geneugten van 'n grote stad deelachtig te worden, zal te Iaat zijn vergissing bemerken", al dus burgemeester Stemerding, die later tijdens de behandeling nog op merkte, dat er vrijwel nimmer enige samenwerking tussen Vlissingen en Souburg is geweest wat hij be treurde en dat bij samenvoeging véél verloren zal gaan. De begroting van Vlissingen toont nu een tekort van circa f 300.000,— en er is op gewezen, dat Vlissingen niet in staat is tot het aanpakken van nieuwe, dringende taken. Hoe moet dat dan als Souburg er bij komt? Of heeft men de 5 ton, die Souburg uit hei gemeentefonds krijgt, daarvoor nodig? vroeg de burgemeester zich af. „Nee-nee-nee"! In niet minder kernachtige bewoor dingen hebben de Souburgse raads fracties het voorstel van minister Struycken radicaal van de hand ge wezen. „Men dient het Sloeplan te zien in het kader van de industrialisering van Z.O.-Walcheren en het Deltaplan. Waarom is hier geen samenwerking mogelijk? Ik durf te beweren, dat Souburg de welvaart van Vlissingen heeft helpen bevorderen. Vlissingen en Souburg zullen op geen enkel ge bied een gemeenschap vormen, me da door de groenstroken in het structuur plan en de insteekhavens", aldus fractievoorzitter A. W. Bouff van de P. v. d. A. De C.H.U.-fractie was het met deea woorden grotendeels eens. De heer G. J. Janse gaf een opsomming van hetgeen Souburg voor zijn inwoners doet. „Dat Souburg van Vlissingen bestaat en dat Souburg parasiteert op Vlissingen is geheel onjuist. Wij zijn als zelfstandige gemeente bereid, daar waar dit mogelijk en noodzakelijk isf samen te werken", aldus de heer Janse. De Middenstandspartij de heer M. Ufkes stak haar afwijzende houding evenmin onder stoelen of banken. „Geen middel moet onbe proefd worden gelaten om dit te voor komen. Souburg moet haar zelfstan digheid behouden, nu en in de toe komst", heette het. Niet minder afwijzend, doch grote nadruk leggend op samenwerking, was het standpunt van de A.R.-frac- tie, welke werd uiteengezet door de heer Q. Huson. Hij wees erop, dat verwezenlijking van grote plannen zoals Deltaplan, Westerscheldeplan eto. samenbundeling van krachten vraagt, inplaats van opheffing van autonome gemeenschappen. Hij be treurde het, dat nóch door rijk of provincie, nóch door Vlissingen da noodzaak van opheffing der Souburg- se zelfstandigheid werd aangetoond. - „Moet Souburg dan het tegengestelde bewijzen? Dit bewijs is reeds vele malen geleverd en wordt nu wéér aangetoond!" T oekomstdroom De beide wethouders M. A. v. d. Putte en F. Leenhouts onderschreven de door de raad gesproken woorden en beklemtoonden nogmaals, dat de noodzaak van opheffing niet werd aangetoond, en dat bij de besprekin gen met het gemeentebestuur van Vlissingen inzake het structuurplan was geKleken, dat het hele plan een wens was, die Vlissingen zelf niet kan volbrengen en een toekomstdroom bleek te zijn, waarin men niet kan geloven. Tenslotte deelde burgemeester Ste merding mede, dat Souburg nog steeds het standpunt inneemt van tien jaar geleden, toen uitgesproken door G.S. „niet gewenst en niet noodzakelijk". Het voorstel tot onaardvaardbaa# verklaring van samenvoeging bij Vlis singen werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. GAPINGE N.C.V.B. De N.C.V.B. hield haar maandelijkse vergadering onder leiding van da presidente mevr. Paauwe-Lan- gebeeke. Spreker voor die avond was de heer Van Bennekom uit Mlddlburg met het onderwerp: „Grote jongens en meisjes". Het was een leerzame avond. Daar EGVC een speelster te kort had werden de vollybalwedstrijden van de NeVobo, afd. Z.-Beveland, in het Chr. Lyceum te Goes zater dagmiddag 20 minuten later begonnen. De dames van Smash waren vrij goed in vorm en wonnen dan ook met 30 van EGVC. Het lot van OKK II was vlug beslist, zij verloren met 03 van het veel ster kere Astra. De wedstrijder der herenteams waren iets spannender. Bazo is door een overwinning op Lamswaarde weer op de eerste plaats ge komen. Toch zal dit team zijn uiterste best moeten doen om de eerste plaats te behouden. Dames Astra 5 4 0 Bazo 6 8 1 O.K.K. 4 2 1 Smash 4 12 E.G.V.O. 5 0 4 O.K.K. II 2 0 2 Heren le klasse Bazo Terhole A.V. '56 7 4 3 0 8 Astra I 7 3 3 1 7 9 E.G.V.C. 6 0 3 3 3 8 Lamswaarde 8 0 7 1 1 5 3 Heren 2e klasse 1 Astra 11 6 4 1 1 9 0 Smash 6 3 1 2 8 O.K.K. 5 .2 0 3 .7 Neptunes 6 2 3 1" 5 13 Astra III 6 0 2 4 4 12 Vlam 5 0 4 1 1

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2