Synode Herv. Kerk trekt beleid inzake Nieuw-Guinea in twijfel ORCAM DOUWE EGBERTS „Oplossing niet in voortzetting bestaande onzekere situatie'' oe pittige zware sfiags Revalidatie moet doel hebben9 anders is zij zinloos Bus met tienduizend gulden viel van bestelauto Teamwork eerste vereiste Geen C.A.O. voor kosters Achttien jaar voor moord op tante Landbouwtrekkers en belasting Magnetiseur krijgt vier maanden cel 2kmes?ir*huid7 FLITSEN Op honderd gulden na terug Onder jonge ogen Zaterdag 23 juni 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 11 Handelt Nederland wel juist? 's-GRAVENHAGE, 22 juni. „Het is niet de taak van de kerk een oplossing voor de kwestie Nieuw-Guinea aan te wijzen. De kerk moet echter uitspreken, dat een oplossing niet kan bestaan in een voortzetting van de bestaande aanvechtbare en onzekere situatie. Nederland zal bereid moeten zijn, zijn aanspraken om alleen op eigen gezag Nieuw-Guinea te besturen, te laten vallen en toe te stemmen in een regeling van dit bestuur in een zodanige overeenstemming met de volkerengemeenschap, dat zowel de beste behartiging der bevol- kingsbelangen als de grootst mogelijke staatkundige stabiliteit rede lijkerwijs is gewaarborgd", aldus zegt de Generale Synode der Ne derlandse Hervormde Kerk in een „oproep tot bezinning op de ver antwoordelijkheid van het Nederlandse volk inzake de vraagstukken rondom Nieuw-Guinea." „In een tijd waarin het dringend nodig is, dat de zogenaamde westerse wereld tracht het diepe wantrouwen, dat in Azië en Afrika tegen zijn be doelingen bestaat, te overwinnen en dit ka i niet door woorden, maar slechts door daden geschieden in zulk een tijd is het zeer bedenkelijk, dat de kwestie Nieuw-Guinea aan dit wantrouwen telkens nieuw voedsel geeft. Zoe ken naar uitweg Het is de roeping van Nederland, dat door deze kwestie zo diep in de internationale problematiek verwik keld is geraakt, mede te helpen zoe ken naar een uitweg, waarlangs de belangen van de bevolking van Nieuw- Guinea gediend worden, Dat houdt ook in, dat aan de andere factoren van het probleem, dus de verhouding van Nieuw-Guinea tot Indonesië en de an dere omliggende landen, en in het grote wereldgeheel de verhouding tussen wat wel de westerse- en de niet-westerse wereld wordt genoemd, ten volle recht wordt gedaan". Bedenkelijke spanning In de oproep zegt de generale sy node der Nederlandse Hervormde Kerk met toenemende bezorgdheid te zien, hoe de ontwikkeling van de za ken rondom Nieuw-Guinea heeft ge leid tot een bedenkelijke spanning tus sen het Nederlandse volk en het In donesische. „Het kan onze kerk, die door sterke banden gebonden is met de kerken in Indonesië en Nieuw- Guinea, niet onverschillig laten, dat er tussen Nederland en Indonesië om trent deze aangelegenheid een diep gaand geschil bestaat.'" In de oproep wordt voorts de vraag gesteld, of de bestaande opvattingen Ingezonden Mededeling (adv.) heid ten aanzien van Nieuw-Guinea nog wel passen in het huidige tijds bestek. Daarbij wordt gezegd, dat in de huidige wereldpolitiek deze opvat ting niet wordt aanvaard. „Niet al leen, dat Indonesië met grote felheid aan Nederland het recht ontzegt om dit gebied te besturen en het voor zichzelf opeist, maar ook wordt in een groot deel van de wereld dit Indone sische standpunt als juist gezien." Vrij van zelfzucht Over de Nederlandse verantwoorde lijkheid zegt de oproep, dat er redenen I zijn zich af te vragen, of de Neder-1 landse motieven werkelijk van zelf zucht vrij zijn. „Er kan nl. ook een zelfzucht zijn, die niet op materieel gewin gericht is, maar zich richt op het najagen I van hoge idealen, op het behouden I van een rest van de glorie van hetl vroegere Imperium, op het deelheb- I ben aan de politieke machtsvorming] in verre streken van de wereld". Krachtens de ongevallenwet is de arbeider verzekerd over de Nederlandse verantwoordelijk- zending en het buitenlandse bewind." In de oproep vraagt de generale sy node der Hervormde Kerk zich voorts af, of „de mening van het bestaan der inwoners van Nieuw-Guinea te die nen door ons bestuur, werkelijk ge rechtvaardigd is" en of de christelijke vrijheid van hen wel is gediend door de nauwe band, die onvermijdelijk in de ogen van de inwoners van Nieuw- i Guinea bestaat tussen de dienaren der oilgevalllenwet is uitgegaan. De De arbeider is verzekerd „zoals hij is". Dit is een zeker „be ginsel", waarvan men bij de Ook taak der gemeentelijke overheid Onmogelijk en ongewenst APELDOORN, 22 juni. Een collec tieve arbeidsovereenkomst voor kosters is op dit moment niet mogelijk en al even min wenselijk. Niet mogelijk, omdat een dergelijke overeenkomst afgesloten moet worden tussen rechtspersoonlijkheid be zittende organisaties, terwijl bijv. het Landelijk Verband van Commissies van Beheer der Geref. Kerken geen rechts persoonlijkheid bezit. En niet wenselijk, omdat de werkkring van de ene koster enorm veel kan verschillen met die van de andeTe. Dit verklaarde de heer B. Roolvink, secretaris van het C.N.V., tij dens de algemene vergadering van de Prot. Chr. Ver. van Kosters In Neder land. die te Apeldoorn werd gehouden. Toch is de verbetering van de positie der kosters, die tot de „vergeten groepen" behoren, dringend noodzakelijk. „Het is niet zo, dat de koster in elk opzicht bui ten het maatschappelijk verkeer staat, omdat zjjn arbeid binnen de muren van de kerk wordt verricht", aldus de heer Roolvink. Bij gebrek aan landelijke richtlijnen of een c.a.o., is de positie van de kosters, wier salarissen individueel worden vast gesteld, zeer ongelijk. Het richtsnoer bij iedere loonvaststelling moet zijn de waar de van de functie, het aantal gewerkte uren, de wijze waarop de arbeid wordt verricht, de draagkracht van de werk gever en het plaatselijk loonpeil. ONMOGELIJK Een c.a.o. is voor kosters, afgezien nog van het al of niet bezitten van rechtsper soonlijkheid van hun werkgevers, door de grote plaatselijke verschillen vrijwel onmogelijk. Hoewel de heer Roolvink zich uitsprak tegen de verzakelijking van de verhouding tussen de kosters en hun werkgevers, was hij toch van mening, dat bij de salariëring van de koster rekening gehouden moet worden met het aantal werkuren. Spr. voelcveel voor lande lijke richtlijnen voor de rechtspositie van de koster, b.v. met betrekking tot vakan ties, pensioenen, de beloning, de schoon maak en bijzondere plaatselijke omstan digheden. RICHTLIJNEN Niet alleen op landelijk, maar ook op plaatselijk niveau moet de koster zün positie met zijn werkgevers kunnen re gelen (aan de hand van bepaalde richt lijnen). En volgens de heer Roolvink moet de gemeente er zich een eer in stellen, om de bijdragen zodanig verhogen, dat ook de dorpelwachter 'n bestaan heeft dat niet minder is dan dat van de industrie- of landarbeider. Met de Ver. van Kerkvoogdijen der Ned. Herv Kerk en met het Landelijk Verband is volgens het jaarverslag nog steeds geen overeenstemming bereikt in zake de rechtspositieregeling. Vooral het Landelijk Verband bleek fel tegen het concept te zijn, in het bijzonder tegen het vaststellen van uurlonen. De voorzitter, de heer J. C. Veldhuizen, deelde op de vergadering mee, dat het bestuur er voor Ij, om de huidige conceptregeling die op de vorige jaarvergadering werd aan vaard te handhaven. Het bestuur ont ving van de vergadering mandaat om met het concept in de toekomst te handelen, zoals het noodzakelijk acht. NIEUWE VOORZITTER Bij de aanvang van de vergadering deelde de heer Veldhuizen mee, dat hij wegens verandering van betrekking zijn functie als voorzitter moest neerleggen. Als zijn opvolger werd de heer P de Vries te Leeuwarden (tweede voorzitter) gekozen. De bestuurszetel die door de „promotie" van de heer De Vries vrij komt. zal in het vervolg worden ingeno men door de heer R. van Dalen te Assen. Het aantal leden van de P.C.K.V. be droeg per 1 mei 1956 bijna 600. dat der LEEUWARDEN, 22 juni. De vereniging van leiders van open bare diensten en instellingen voor sociale zorg zal op 26 juni a.s. in de Buitensociëteit te Zwolle haar algemene vergadering houden. O.m. zal men spreken over het pre-advies „Plaats en taak van de gemeentelijke overheid op het ter rein van de sociale revalidatie". Dit pre-advies is in nauwe samen werking samengesteld door de heren arbeider met een bepaald gebrek of aandoening is verzekerd zoals hij is. Na een eventueel optredend ongeval wordt evenwel het ver band tussen de bestaande aandoe ning en het ongeval wel terdege nagegaan „Mijn man ls op het werk dood ge- vallen en dus heb ik recht op een we- duwenrente krachtens de ongevallen- a t -n r> z-i I wet", aldus verdedigde zich een wedu- A. J. P. Borstlap, arts, hoofd van de .7.Ü Nevenfactoren Zeker hebben ook, zo vervolgde deze deskundige, schrik, spijt, schuldgevoel en lichamelijke Inspanning een bepaalde invloed kunnen hebben, maar ook al ZUTPHEN, 22 juni. De recht bank te Zutphen heeft de 29-jarige boekhandelaar, N. J. de J. uit Apeldoorn, die in de nacht van 26 op 27 juni 1955 zijn tante uit Cu- lemborg in zijn woning te Apel doorn met bijlslagen van het leven heeft beroofd, wegens moord ver oordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar met aftrek. De eis was levenslange gevangenis straf. LEEUWARDEN, 22 juni. Vele kleine landbouwers in het bezit van een trekker rijden als nevenbedrijf melkritten voor een fabriek. De Hoge Raad der Nederlanden heeft onlangs beslist, dat landbouwtrekkers vrij zijn gesteld van het betalen van belasting ingevolge de motorrijtuigenbelasting- wet. De belastingadministratie nam ech ter geen genoegen met een zgn. „kos teloze kaart" voor die gevallen, waar in de houder ook melkritten uitvoerde voor een fabriek, omdat haars inziens dan geen sprake meer is van het uitsluitend gebruik ten behoeve van de landbouw. In die zin requlreerde gisteren voor het hof te Leeuwarden de rijksadvocaat, mr. R. Römer in de zaak tegen acht appellanten, die in dertijd door de politierechter te Gro ningen tot geldboete waren veroor deeld tot 4 maanden gevangenisstraf de de de Hoge Raad deze zaken en wees ze terug naar het Hof te Leeuwarden. De procureur-generaal bij dit hof was het niet eens met de Rijksadvocaat. Hij concludeerde tot vrijspraak in 7 van de 8 gevallen en in ontslag van rechtsvervolging in het laatste. 's-GRAVENHAGE, 22 juni. Be schuldigd van oplichting van een dame te Wateringen is bij arrest van het Gerechtshof te Den Haag veroor deeld tot maanden gevangenisstraf de Haagse magnetiseur H. A. II. C. Deze taucheerde f20 van de benadeelde na haar stervende echtgenoot „behandeld" te hebben. Het geld zou terugbetaald worden indien de patient overleed. C. liet niets meer van zich horen. De rechtbank had C. tot 2 maanden veroordeeld, zodat de straf in beroep verdubbeld werd. Part. Synode der Chr. Geref. Kerken GOES, 22 juni. Op de laatstgehouden vergadering van de particuliere synode van het zuiden der chr. geref. kerken zijn naar de generale synode te Apeldoorn af gevaardigd uit de classis Middelburg ds. M. van der Klis te Zierikzee en ouder afdeling maatschappelijk werk en re validatie van de gemeentelijke ge neeskundige en gezondheidsdienst te Amsterdam, drs. D. S. Gorter, socio loog bij de gemeentelijke dienst voor sociale zaken te Amsterdam, J. C. F. van Kamer, directeur van de gemeen telijke dienst voor de maatschappelij ke zorg te Middelburg en A G. Reij- ners, directeur van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken te Apel doorn. De samenstellers hebben ernaar gestreefd een synthese te geven van het gehele complex van maatregelen, inhoudende revalidatie en zorg, dat noodzakelijk is voor de (weder) in schakeling in de gemeenschap, waar onder vooral het arbeidsproces, van hen, die om een of andere reden niet of niet meer daaraan deelnemen, en dat alles gezien tegen de achtergrond van de gemeentelijke bemoeienissen in deze. Een der belangrijkste hoofd stukken uit het pre-advies is dat der revalidatie, waaruit blijkt, dat de kern, waar het in deze om draait, het team-work is. Slechts als een goed en volledig samengesteld team aan de re validatie van de minder-valide werkt, is revalidatie in volle omvang moge lijk. Tot dit team zullen tenminste dienen te behoren de arts (artsen), de maatschappelijke werker(s), de psy choloog, de heilgymnast-masseur, de arbeidsbemiddelaar en leiders van de werkcentra. Er moet een bepaald doel zijn, waar naar het team zich moet richten, waarop de patiënt en zijn omgeving voorbereid dienen te worden. Revali datie zonder een bepaald doel is niet alleen half werk, zo zegt het pre-ad vies, erger, zij is zinloos en deprime rend voor de gehandicapte. Om dit probleem ls het pre-advies als het wa re heengebouwd. we voor de beroepsrechter. Wat was er gebeurd? Hij was kapitein op een rivierboot en veroorzaakte een aanvaring. De aangevarene zonk, zijn schip kreeg een lek. Even een consternatie, schrik en toen hard werken met een zeil om het lek te dichten. Een andere schipper verleende hulp, daarna spra ken de mannen even. Tijdens het pra ten vlei de man, over wie het hier gaat, voorover en was dood. Geen gevolg van het ongeval De Rijksverzekeringsbank kwam tot de conclusie, dat dit overlijden niet een gevolg was van een hem overkomen ongeval. In hoger beroep werd de mening ge vraagd van een medisch deskundige. Deze rapporteerde, dat het overlijden moest worden opgevat als een gebeu ren, dat in sterk overwegende mate moet worden toegeschreven aan zijn ernstig hartlijden. Ingezonden Mededeling (adv.) n Badyderm-zeep uit de sociale sector neemt men aan, dat ze alle hun invloed hebben uitgeoefend, deze zullen zeker veel minder dan 50 pet. van de oorzaak van de dood zijn geweest. Het essentiële is hier het ernstig hartlijden. De weduwe kreeg nul op het rekest. Beoordeling niet gemakkelijk Dat beoordeling door leken niet ge makkelijk is, moge uit het volgende voorbeeld blijken. Iemand kreeg tijdens zp'n werk een slag van een ijzeren voor werp tegen zijn linkerschouder. Hi) was enige weken arbeids-ongeschikt, her vatte het werk enige dagen, moest bloedfluimen opgeven en overleed bin nen twee maanden. Hier zou een leek ogenblikkelijk het verband tussen ongeval en over lijden aannemen. De medici kwamen evenwel tot een andere conclusie. Als doodsoorzaak werd aangenomen een kwaadaardig gezwel van de onderkwab van de lln- kerlong, een gezwel dat zeker niet ln die korte tijd kon zijn ontstaan. Wél President Soekarno heeft bij zijn bezoek aan West—Duitsland verklaard dat dit land een „ideale handelspart ner" is voor Indonesië. Een „beginsel" waarsan heel wat vastzit! kon worden aangenomen, dat door het ongeval de dood enkele weken of maan den was „verhaast". De conclusie van de beroepsrechter was dan ook, dat het verband tussen ongeval en overlijden van relatief zo geringe betekenis moet zijn geweest, dat het overlijden niet een gevolg van bedoeld ongeval kon worden geacht. Beroep op beginsel faalde Nog een ander geval. Na een sprong van 75 cm hoogte op het werk deed zich een aeute pneumathorax voor. Naar medisch oordeel komt een nor maal mens na een dergelijke sprong een overigens normaal te achten ver richting niet aan zulk een aandoe ning te lijden. Hier is ongevalsgevolg zeer on waarschijnlijk. Het beroep op het be ginsel, dat de arbeider verzekerd ls zoals hij is, faalt bij een lichamelijke gesteldheid, welke bij een dergelijke verrichting aanleiding tot letsel ge ven. GOUDA, 22 juni. Toen de chauffeurs van een besteldienst in Gouda een bestelling wilden afle veren, kwamen zij tot de ontdek king, dat een bus met geld van de Nederlandsche Bank te Rotterdam inhoudende 20 zakjes met 500, uit de auto was verdwenen. Deze kostbare vracht moest worden afgeleverd bij de Nutsspaarbank te Gouda. Ijlings keerden de mannen op hun route terug om de verdwenen specie te zoeken. Enige honderden meters voorbij de watertoren op Schie- lands Hoge Zeedijk ontdekten zjj de verdwenen bus op de weg. Volwasse nen en scholieren waren toen reeds ijverig bezig de klinkende munt te verzamelen. Het bleek, dat de bus uit de bestelauto was gevallen, waarbij het verzegelde deksel van de bus was gesprongen. Achttien zakjes van elk f 500 bleven heel, doch twee zakjes scheurden met het gevolg, dat de weg en de daarnaast lopende berm bezaaid werd met zilver. De Goudse politie was spoedig ter plaatse. Na ijverig zoeken bleef een bedrag van f 100 nog onvindbaar. oud-kosters 40 en dat der donatrices 50. ling M. Koole te Middelburg. 135) Er was slechts een enkel vooraan staand man die zijn zijde koos en de enige Pair van het rijk, die de wape nen voor hem opvatte, bleek eerder schadelijk dan voordelig voor hem te zijn. Neen, neen, voor ik handel, moet ik een smeekschrift ontvangen, onder tekend door de.hoofden der voornaam ste geslachten. Bovendien: zulk een onderneming vraagt veel voorberei ding." De Prins sprak met zulk een over tuiging, dat Trelawney er niets tegen in had te brengen. Hij gevoelde dat diens woorden wijs en verstandig wa ren en van zulk een gezond oordeel blijk gaven, dat hij niets meer te zeg gen had. "Willem bemerkte het en ging op vriendelijke toon voort: „Wees niet teleurgesteld, jongeman en geloof evenmin, dat uw zending hier tever geefs is. Denk niet, omdat ik geen onbesuisd avonturier ben, dat ik uw woorden niet overweeg. Ik heb u reeds gezegd, dat zulk een onderneming nauwkeurig voorbereid dient te wor den. Welnu, als gij enige tijd in Hol land blijft zult gij misschien opmer ken, dat ik meer aandacht aan uw woorden heb geschonken, dan aan die van Mordaunt. En nu heb ik nog een andere vraag. Uit alles, wat gij mij verteld hebt, is mij wel duidelijk ge worden, dat gij niet naar Engeland durft terugkeren. Wat zijn uw plan nen voor de toekomst?" Trelawney zweeg. Tot nog toe had hij van zijn liefde voor Maria Jef freys niet gerept, evenmin als van de taak, die hij in verband daarmede op zich had genomen. „Als ik ooit overgehaald wordt een leger naar Engeland over te brengen, zoudt gij mij dan willen vergezellen?" vroeg Willem. „Ja", riep Trelawney hartstochte lijk. „Ik zei, dat zulk een onderneming voorbereid moest worden", hernam Willem, terwijl een glimlach over zijn gelaat gleed. „Zoudt gij mij in deze voorbereidselen willen helpen Sir Trelawney?" „Uwe Hoogheid", antwoordde Tre lawney, „niets zou mij meer welkom zijn onder zulk een edele Prins te dienen, maar „Wel, wat betekent dat „maar"?", zei Willem en zijn gelaat werd stroef. „Stel mij niet teleur, jongeman, want ik heb weinig geduld met dezulken, die veel beloven en weinig tot stand brengen." „Gij kunt er over oordelen, Sire, als gij me toestaat het overige van mijn geschiedenis te vertellen". Willem hoorde het woord „Sire" en blijkbaar mishaagde het hem niet. De jongeman had bovendien zijn toege negenheid gewonnen en zijn tegen woordigheid was als een zonnestraal in het leven van de man, wiens le ven zo stormachtig was geweest. „Ha, ik vergat de vrouw', merkte hij glimlachend op. „Ik heb nooit gezegd, dat er een vrouw in het spel was', zei Trelawney met een verlicht hart, toen hij de glimlach zag, die om 's Prinsen lip pen speelde. „Toch weet ik, dat zij bestaat, Sir Trelawney. Vertel het mij." Weer begon Trelawney te vertellen met al de vrijmoedige ernst die zijn Een verhaal uit de tijd van Stadh. Koning Willem UI conversatie tot nu toe gekenmerkt had, terwijl Willem van Oranje met een zekere jeugdige belangstelling luisterde. „Kent gij die heer Beswick?" vroeg hij aan Burnet, die gedurende dit hele onderhoud geen woord had gespro ken. „Neen, Hoogheid, maar ik kan ge makkelijk een onderzoek laten instel len." „Is u dat voldoende, Sir Trelaw ney?" vroeg de Prins. „Daar gjj de taal en het land niet kent, dunkt me, dat Burnet gemakkelijker zelf slagen zal dan gij. Bovendien zult gij in mijn dienst gelegenheid genoeg hebben om al de inlichtingen te verwerven die gij nodig hebt." Trelawney knielde voor de Prins neer. „Ik zal u zo trouw mogelijk die nen, als gij mijn diensten wilt aan nemen", sprak hij nederig. „Dat is goed", antwoordde Willem, „en ik zal er voor zorgen dat gij een geschikte werkkring krijgt. Bedenk ondertussen dat God alle dingen be stuurt, Sir Trelawney. Wij zijn slechts werktuigen in Zijn almachtige hand. Wat voor ons onmogelijk is, is moge lijk bij Hem." Weer liep hij de kamer op en neer. „Wat denkt ge, dat in Engeland de zaak aan de gang zou brengen?" vroeg hij daarop. Trelawney dacht een ogenblik na, terwijl de doordringende blik van Willem zijn gedachten schenen te wil len lezen. „Twee zaken, uwe Hoogheid". „En die zijn?" „Ten eerste een algemene aanval op de kerk van Engeland". Vervolg Weekend Pagina met die poesen lijkt me nogal moeilijk heden te geven. Daar zie lk ln elk ge val van af, want als al die beestjes, die helemaal niet verzot op water zijn, hun lieve nageltjes eens in mijn nek vel sloegen om zich vast te grijpen, dan...... Wanneer komen de kuikentjes uit? Grappig goedje hé, die ronde, gele wandelende balletjes. Nee, lk heb geen kippen, want die kan lk nooit meene men als ik op reis ga. Dat lijkt me te lastig. Hoe staat het met al Je repe tities? Enfin, na al die kwade dagen komt de zoete vakantietijd. Troost je daarmee. Witte anjer te Kapelle. Ge slaagd en nog wel zonder één foutje, dat ls een felicitatie waard. Leuk, dat je prijs ook door anderen thuis gelezen werd. Dan doet zo'n boek goed dienst en dat ls ook de bedoeling. Volgende keer de korfbalwedstrijd winnen hoor. Waar zo'n verkiezingsdag al niet goed voor kan zijn. Wat jou betreft mag het zeker wel een keertje meer stemmen zijn, want dat geeft een vrije school dag. Zijn de kruisbessen al goed rijp? Puzzeltje te Brulnlsse. Leuk, dat Je prijs een dag na je verjaardag kwam, maardat was per geluk, want lk weet niet alle verjaardagen van mijn uitgebreide krantenfamilie. Niet leder een is zo gelukkig als jij, dat zomaar een heel stuk van de verlanglijst ln vervulling gaat. Ik -sta precies als jij tegenover St. Nic. Niet tegen hem zeg gen hoor. Net als jij was ik al vroeg bezig een eigen bibliotheekje te vor men. Je moet later ook die Jeugdboe ken goed bewaren. Dat is een aardige herinnering. Micky Mouse te Seroos- kerke. Het komt goed uit, dat je zo graag handwerkt, als je toch later naar de Huishoudschool gaat. Je zult het daar vast fijn vinden. Ik hen daar al eens een paar maal wezen kijken en weet dus wel hoe het er naar toe gaat. Nu maak je anders ook al moeilijke stukken hoor, want aan een pyama ls heel wat werk. Voor wie is dat maak sel bestemd? Gezellig om zo'n poos voor schooltijd te kunnen spelen. Made liefje te Serooskerke. Het komt zeker omdat jullie zo dicht bij de zee wonen en de koude wind de bloemen bang maakt om de kopjes boven de grond te steken, maar lk heb hie- al weken lang bloemen in mfln tuin. Ja, als een vetplantje gaat bloeien heb je er vaak wekenlang plezier van. Een beetje be nijd ik je wel, dat je dicht bij de bos sen woont. In een speeltuin is het altijd een fleurige boel. Natuurlijk ben Ik ln mijn leven ook wel van zo'n glijbaan afgeroetst. Had zusje een feestelijke verjaardag? Zilvervos te Veere. Een mooi gezicht als er zoveel jonge meis jes op een toogdag samen zijn. Geen wonder, dat je het naar je zin had. Jul lie hadden er wel een hele fietstocht voor over. Was je 's avonds niet erg moe? Schrijf me gauw als je geslaagd bent voor het verkeersexamen. Vorige weke zag lk hier een jeugdig span ijve rig examen doen. De politieagent stond met een gewictig gezlct te kijken of er zelfs geen klein foutje werd gemaakt. Hoe lang duurt zo'n examen? Huis houdstertje te Middelburg. Net voor je examen nog een griepje opgelopen? Ik heb meelij met je, maar toch zit lk niet in angst, dat jij daardoor zakken zult. Ik geloof, dat je steeds trouw je werk gemaakt hebt. En daar komt het toch op aan. Weet je al precies de datum en hoe lang duurt je examen? Ja, van examen-doen heb lk ook wel ervaring, al is dat al een aardig poosje geleden. Ga nu niet al te hard aan de slag, want dat ls vlak na de griep ook weer niet zo best. Veel goede wensen voor je.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 11