De HOFSTEDE, «VER, BBANDEWIJira, BEI1I1S, MKTBM6TD1I EB. iER VI!KVOIilHll»BBjliN lift ADYEMTIËN Publieke Verkooping. uier der slalen-gencraal lol ecrelid van gemeld ge nootschap benoemd. In de zilling der tweede kamer van 27 Novem ber 11. werd door den minister ran oorlogbij gele genheid der behandeling van de begrooling voor zijn departementaan den heer van Bosse lid der kamer een schriftelijk antwoord toegezegd op zijne bij die ge legenheid gehouden redevoering. Dit antwoord is thans bekend geworden, en daaruit blijkt dat er voor hel hoofdbestuur van oorlog hier te lande ƒ10,T30,45 minder wordt uitgegeven dan voor het centraal be stuur van oorlog in Belgie, zoodat de minister hot beweren van den heer van Bossedat er in Belgie v oor het centraal bestuur van oorlog minder wordt uitge geven onjuist achten ook vau oordeel is dat deze zich vergist heeft met te zeggen dat er bij gemeld hoofdbestuur 5 a 6000 minder aan traktementen wordt uitbetaald dan bij het hoofdbestuur hier te lande. Verder wederlegt de minister de bewering van den lieer ran Bosse, dat de Nederlandscbe mili taire akademie meer zou kosten dan de Belgische. De 's Gravenliaagsche Nieuwsbode meldt dat Z M. de koning besloten zou hebben om voor eigene rekening, een paleis te doen bouwen voor Z, K. H. den p rins van Oranje waartoe reeds eene commissie, met den heer Camparchitect over de koninkli jke paleizenaan het hoofdzou benoemd zijnzoodat het geruchtalsof dekoninklijke bibli otheek tot een paleis voor Z. K. H. den prins van Oranje zou ingerigt worden hierdoor vervalt. Men meldt uit Wijk aan Zee van 23 dezer. Het strand is bezaaid met wrakbout en vaten lijnzaad die verzonden zijn van Riga door/. G. Schepelenvoor Belgische rekening. Deze vaten zijn verzegeld ge weest en voorzien van een kachel, waarop twee ge kruiste sleutels in de vier driehoeken daardoor ge vormd zijn de volgende letters aldus geplaatstlinks R bovenaan 1 regis G onder A. Alles is bescha digd. Er is nog een spiegel van een schip aangespoeld met den naam Argo, LI. zondagavond wildezicheenjongmensch, dien men nog ten tien ure met zijn meisje in eene herberg had gezien naar zijne op een half uuraf- stands van Goor gelegen woning begeven toen hij plotseling werd aangevallen ,en een steek in de onderbuik ontvingten gevolge waarvan hij kort daarna ton huize van zijnen zwager op een stoel nederzijgende is overleden. Tegen twee personen bestaat gegrond vermoeden ,dat zij zich aan deze misdaad hebben schuldig gemaakt. De landerijen in den omtrek van's Herlo- genboseh wemelen van ongedierte. Naar vorstis dus zeer te verlangen ,al ware het slechts om die gronden te zuiveren want ten gevolge van hoog water trekken de veldmuizen en andere schade lijke dieren naar hoogere streken en wordt men daarvan niet bevrijd. Yan Tilburg wordt gemeld dat aldaar in on dertrouw zijn opgenomen zekere G. Pr. N. die eerst daags zijn 83ste jaar zal intreden en reeds twee maal is gehuwd geweesten de weduwe P. G., die den ouderdom van 53 jaren heeft bereikt. Eene oude van dagen te Zwolle heeft op den verloopen kersdag haren lOoden geboortedag mogen vieren. Zij is geboren op den 25 December J752. Haar man cn vijf kinderen zijn reeds lang dood. Vier klein- en drie achter-kleinkinderen brengen de oude vrouw gedurig bezoeken zij geniet eene goede ver pleging in het gesticht van liefde der Roomscb Katho- lijke gemeente. De schclvisch- en kabeljaauwvangst te Enkhuizen is naar gelang der weérsgesteld bij afwisselinggnn- stig en ongunstig. Tn het laatste der vorige week was zij inlusschen vrij voordeeligterwijl alstoen sommige opkoopers voor de honderd stuks schelvisch 12 a ƒ13 besteedden. De panharingvisscherij is echter bij voortduring zoo ongunstig dat de visschers daar van niets aanvoeren. Alen verneemt dat de 700 schapen te Dakkeren, die als gestolen zijn vermeld en dat met regt zoö veel verwondering heeft verwektreeds weder teregt zijn, en dat zij in plaats van gestolen, uit brood dronkenheid uit het hok waren gedreven. BUITEHLAJS D. B S L a I Si Brussel 25 December. De klerikale partij was deze week vergaderd om te beraadslagen over de op- rigting van eene kiezervereeniging die zich over het gansche land moet uitstrekken. Volgens de Memorial de Courlraij heeft mejufvr. van den Bogaarde onlangste Iseghem overleden der tig duizend missen besteld voor de rust harcr ziel tegen 2 franks (bijkans een gulden) hot stuk. dditschhsb, Keulen 26 December. De jonge prins Rudolf v. Turn and Taxis heeftmet toestemming der geheele vorstelijke familiede wegens hare schoonheid be roemde dochter eens schoolmeesters gehuwd die op een der vorstelijke domeingoederen geboren en opge voed was. Te Elberfeldt werd onlangs een sergeant in ver zekerde bewaring genomen op de beschuldiging dat hij zijne vrouw en een zijner vriendendoor vergift had omgebragt. De na gedane opgraving der lijken plaats gehad hebbende lijkschouwing heeft zooveel bewezen dat in de magen der beide personen vergift aanwezig was, zoodat het vermoeden nog sterker is bevestigd. De zaak wordt verder gcregtclijk onderzocht. F B A M K H IJ K. Parijs 26 December. Engelsche dagbladen ge wagen van de mogelijkheid dat keizer Napoleon III zich in de volgende maand naar Engeland begeven zal, om de huwelijkspleglighcid van prinses Victoria met prins Frederik Willem van Prnissen hij te wonen en meenen dat dit bezoek bij eene zoo plegtige gele genheid algemeen genoegen geven zou. Hier is daaromtrent echter nog niets zekers bekend. Een brief uit Napels meldt nopens de jongste aardbevingen nog het volgendeWij zijn gelukkiglijk in staat Ie berigten dat geen enkel ernstig onsteval in deze stad heeft plaats gehad maar onmogelijk is de algemeene ontsteltenis en verwarring die iedereen ondervond te beschrijven. Ieder vlugtle uit de hui zen op de straten en pleinen der stad, die in een oogenhlik in een algemeen legerkamp van het zonder lingste uilzigt herschapen waren, in korten tijd wa ren al do kerken overvol, door eene menigte menschen, die de goddelijke barmhartigheid inriep om zich over haar te ontfermen. Te Gaëlawaar de koninklijke familie haar verblijf houdt zijn de twee schokken der aarbeving minder lievig geweest. De berigten uit do provinciën luiden ontzettend. De telegraafdraden zijn bijna overal gebroken zoodat het nog cenigen tijd duren zal, alvorens men alle bijzonderheden van deze vreeselijke gebeurtenis zal vernemen. G R O O T-B BITTAJSJISIERJ Londen 26 December. De in Drnmmondstreet gepleegde moord heeft cenigo opheldering ontvangen door de ontvangst van een brief bij de policie van de heeren P. van Boesem en Zoonuil Rotterdam die melden dat zij in de nieuwsbladen het berigt van den moord gelezen hebbende, er uit opmaakten dat de man waarschijnlijk een hunner bedienden was die J. Oeclder heette, iemand omstreeks veertig jaren die met eene vrouw, van ongeveer 25 a 30 jaren, Rotter dam had verlaten zonder middelen. Omtrent de vrouw wordt verder in den brief niets berigt. Bij het verhoor van den kastelein bleek het dat hij en zijn knecht vijf of zes malen klopten gedurende den ge- heelen dag, alvorens de deur der kamer open te breken. Miss Whilehekend door hare geestdrift voor de Mazinisten is dezer dagen te Edenhurg in het hu welijk getreden met een llaliaanschen letterkundige Alberto Mario genaamd. Te Delhi zijn op 20 Nov. nog 24 geringe leden der koninklijke familie krachlens vonnis van den krijgsraad, ter dood gebragt; den volgenden dag trof Zukeen Abdoolah een invloedrijk hoofd der opstande lingen, hetzelfde lot. Het getal der overige officieren die voor of hij de inneming voor Lucknow gekwetst werdenbe draagt 27. Do strijd is zeer hardnekkig geweest. Sir Colin Campbell kwam den 1 2 November te Alum- bagh aan. Hel gevecht begon den volgenden dag toen twee stukken geschut werden veroverd en het fortJellabad ingenomen. Den 15 slaagde de opper bevelhebber in het bezetten van Delkbosah en Mar- toniere. De vijand trachtte eenige aren later zijne stellingen te hernemen, maar werd met zwaar verlies teruggeslagen. Den 1G dezer trok de opperbevel hebber, na een hevig gevechthet kanaal over en nam Secunderbagh in waarna de zware artillerie Sannich drie uren lang beschoot en die stelling ver overde. In den vroegen morgen van den 17 Novem ber werd de gemeenschap met de barakken geopend een langdurig kanonvuur aangevangen en het spijshuis ten drie ure stormenderhand ingenomen. Men schrijft uit New-York van 7 Nov. Er liggen hier op het oogenhlik 30 schepen graan cn meel te laden. De helft daarvan is voor Liverpool de rest voor Glasgow en andere havens van Europa bestemd. Elk schip zal ongeveer 20,000 bussels graan mede- nemen. Zulk een uitvoer in massa van broodsloffen is in de jaarboeken van onzen handel niet opgeteekend. dienst lusschen Middelburg en Rotlerdam. Van MiddelburgVan 'Rotterdam: "Woensdag 30. 's morg. 11 ure. I DonderdagSl, 's morg. 6 Vrijdag 1, SV2 Zaturdag 2, 8 Zondag 3, Dingsdag 5, De diligence zal van Zierikzee 1 72 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naai Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. 27» pet. 3 3Vi u 4 031'4 75 716 96 B «7 8 1035 8 5 o 4 83'-< 4 nnv 6 DEKEFFECTEH TE AMSTEHBAM den 28 December 1867. Nederland Werkelijke aclnild dito dito Amortis. syndic. Werkelijke sclutld Rusland. bij Hope 1798 181fi dito 1828/1S29 bij Stieglitz. 5. leen. dito betaalb. Amsterdi. bij Hope bij Stieglitz. dito Cert, van ass. Vool9che schatkistb oblig. Oostenrijk. Metallieken Nationale rente Amsterdam Metallieken Spanje. Buitcnlandsck Binnenlaudsch Buitenla'ndscli Cert, van coupons Portugal. Buitenlandsch 1853 dito 1856 ROTTERDAM, 28 December. 'Granen. Door de^afgeloopen feestdagen ivas ter markt van dc binnenlandsche aanvoer zeer onbeduidend cn werd door de weinig opgekomen koopers tot vorige prijzen genomen. 234ste sïaats.iotehij Vierde klasse. lste Lijst. No. 18709 ƒ5000, no. 1625,7648, 8689, 10944 en 17009 ieder 1000 no. 5148 400 no. 8580 ƒ200 no. 1226, 5060, 8365 en 19902 ieder 100. 5 «V, 37»;, 8 «W 8 3«'/s ölg 8 3 "3v,„ heden 'JONGSTE TIJDINGEN. Londen 28 December. Granen onveranderd stil. Ter veemarkt waren aangevoerd 2600 runderen|, goede soorten zijn hooger verkocht. Zierikzee, 26 December. Binnengekomen de Fransche sloep Parquerelle kapt. J. Yon van Rc- quizeda met Sinkerls en 29 dito, de Ned. tjalk Jacoba, kapt. J. L. Muntendam, met steenkolen van New castle beide voor Botterdam. Brouwershaven 22 December. Binnengekomen Johanna, kapt. E. Cleeren van New-Castle 23 dito, Elisabeth, kapt. W. C. Vcenslra, van Batavia heide naar Rotterdam 24 dito Rosa kapt. R. Newman van Runcorn naar Dordrecht, 26 dito, Ida Elisabeth kapt. H. Kramer van Batavia naar Rotlerdam. AFVAART stad zie r ik z ez* lieden behaagde het den Almagtigen God ,na eene echtverbindtenis van bijna 48 jaren tot Zich op te roepen mijn hartelijk geliefden Echtgenoot CORNEL1S LEMSOM Fz.in den ouderdom van 74 jaren10 maanden en 14 dagen. Na een geduldig onderworpen lijden van eenige maanden zijn langzamerhand zijne krachten vermin derd en was zijn einde zacht en kalm. Brcinisse HENDRIKA van OS den 23 December 1857. Wed. C. Lemsom. Mede uil naam van mijn Zoon FRANKE LEMSOM. Vrienden en Rekenden gelieven deze algemeene levens als bijzondere kennisgeving aan te nemen. der s to o si boot gedurende de maanden DECEMBEP,enJANUARIJ. Van ZierikzeeVan Rotterdam Donderdag31, 'smorg. 9 ure, I Vrijdag 1, 's morg. 6'/9 ure Maandag 4, 6 van zwaar ELZEN en ESSCHEN HAKHOUT en WIL LIGEN KOPBOOMENin een Bosch van Jonkheer Mr. J. F. S« BOEIJE aan den Donkeren weg, onder Noordgouive op Zaturdag 2Januarij 1858 's morgens om 9 ure, Re Notaris Mr. C. van der LEK de SssA-asSa CLERCQ, zal, op Vrijdag den 8 Janu- arij 1858, des morgens om 10 ure, op de Buiten plaats Man Plaisironder Noordgouwe publick pre senteren te verkoopen Circa l'/s Bunder zwaar ESSCHEN cn ELZEN HAKHOUT en eenig MUTSAARDHOUT. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ, zal op Dingsdag 19 Januarij 1858, 's namiddags om 2 urein de Herberg van I). van den Berge te Bruinisse publiek presenteren te verkoopen genaamd: JVelgelegen. met 46 Bunders 47 Roeden 95 Ellen LANDERIJEN staande en gelegen onder Ooslerland aan den Bosch- weg cn bewoond doorTEUNIS ZOETER mitsga ders 5 Bunders 88 Roeden 80 Ellen BOUWLAND gelegen onder Bruinissesectie D nos. 8283, 93, 110, 74bis van het kadaster. Alles breeder bij biljetten omschreven. ENKELE en DUBBELE liemw Mil 1*118(8 fl C. >5. C. X». in de St.-Domusstraat, geeft door deze kennisdat hij den handel in boven staande Artikelen heeft aangevangen bij neemt de vrijheid zich minzaam aan te hevelen lot het doen van Leverancicn en geeft de verzekering dat hij tegen de minst mogelijke prijzen zal verkoopen gepaard met exquise qualiteit. NB. De Leverancie geschiedt minstens pet Iialve of lieele Flescli. TER STADS—DRUKKERIJ VAN DB KBVBN A. DB VOS.

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 2