ZQRIKZEESCHE GODR&NT. 99. Woensdag en Xaturdag. SR ^aturdag 12 December. g.g3asataakk»g;.y AB ONNEM E N TS-PR IJS Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Jnzending der Advert, daagste voren, voor 11 ure smorgens rimsctf/jivr. PRIJS DER ADVERTENTIES Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks- en Doodberigtenvan 1-6 egelsa f t behalve hel Zcgelregl ItöSTIM A «VDMTRATIEN BEKENDMAKING. Burgemeester en wetnouners van Zierilczee bren gen ter kennis van belanghebbende ingezetenen dat door den Gemeente-Raad op heden is besloten om ■1«'vs prijs vav» Elft dat door do Ge meente geleverd wordt van den eersten Jannarij 1Si^8 af aan, op 815 Cent in plaats van 21 Gent per kubieke cl te bepalen zoo lang tot dal daarom trent anders zal worden besloten op nadere bekend making. Zierikzee7 December 1857. 15. G. CAU, Voorzitter. C. de JON GR Secretaris. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat bel herzienings-kokier voor de belasting op bet perso neelvan deze gemeente over beiloopende dienstjaar, op den 28 November jl. door den beer Commissaris des Konings in deze provincie is executoir verklaard en op heden gesteld wordt in handen van den heer ontvanger der directe belastingen enz. alhier(en fine van invordering ingevolge de wet. Zierikzeeden 9 December 1857. B. C. GAU. WAARSCHUWING. Burgemeester en Wethouders dergemeenle Zierikzee, lellende op de toeneming der Kinderziekte in deze Stad en willende de ingezetenen in bun eigen belang aansporen de verspreiding dier ziekte zooveel moge lijk is legen te houden, p. Gezien art. 58 van Reglement van Policiehoudende onder meer dat de Ingezetenen verpligt zijn bij het beerschen van bovengemelde ziekte de alsdan van wege Burgemeester en Wethouders overeenkomstig 's Rijks wellen bij afkondiging voor te schrijven be palingen na te leven. Hebben goedgevonden en verslaan: I. De Ingezetenen te herinneren aan eenige der bepalingen voorkomende in het Koninklijk besluit van 18 April 1818 (Staatsblad no. 20,) wier naleving op strafle van vervolging in dergelijke omstandigheden vcrpliglend is en luidende aldus Zoodra de kinderziekte zich in ccnig buis iropenbaartzuilen gecne kinderen uit zoodanig buis op eenige school hoegenaamd, mogen worden ge- j «zonden of toegelaten zoolang die besmetting duurt, «Allo ouders, voogden of andere opziglhebbenden alsmede de schoolhouders en sctioolhouderessen zul- »len ieder voor zooveel bun aangaat voor de slipte uitvoering dezer bepaling zorg moeten dragen." «6.° Onder scholen worden insgelijks verslaan naai- en breiwinkelsspeel- en kinderschooltjes in één woord alle zoodanige verzamelingen der kinde- «ren die de opvoeding of het onderwijs ten deel hebben.'' «17.° Zoo baast de kinderziekte zich in eenig huis openbaar! zal men verpligt zijn daarvan dadelijk aan de Provinciale of Plaatselijke Geneeskundige Commissie kennis te geven, opdat de vereiscblc voorzorgen worden genomen tot voorkoming van verdere besmetting." II. Te bepalen, dat deze waarschuwing van de puije van bet Raadhuis afgekondigdin de Stads courant geplaatst en aangeplakt zal worden, opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende. Gedaan ten Raadbuize der Stad Zierikzee, don 9 December 1857 en afgekondigd aldaar don 10 De cember 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd 15. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van lieriltzee maken bekend dat op Donderdag den 24 dezer maanddes voormiddags 10 ure aan de Zelke in bet openbaar zullen worden geveild en verkocht47evt'silïf si stuks aldaar op stam staande 0. BX E W BS 46 W SI BC Itl aankomende de gemeente zeer geschikt voor werkhout. Zierikzee, den 9 December 1857. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. BEKENDMAKING. De Burgemeester van 'Zierikzee maakt bekend dat Ie rekenen van den eerslcn dezer tot nadere aankon diging, geene premien meer worden toegekend voor ge dood e Wezels. Zierikzeeden 9 December 1857. B. C. CAU. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zierikzeemaakt bekend; dat bet drie kwarlaals kohier no. 5 benevens bet voljaars kohier no. 6, voor de belasting op het perso neel van deze gemeente en bel loopende dienstjaar beide op den 1 dezer maand door den Heer Commis saris des Konings in deze provincie zijn executoir ver klaard en op beden gesteld worden in handen van den beer ontvanger der directe belastingen alhierten fine van invordering ingevolge de wel. 'Zierikzee den 11 December 1357. B. C. CAU. BRANDSCH O U W I N G. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gelet op art. 39 der verordening tot voorkoming en biussching van brand in deze gemeente afgekon digd den 6 December 1855. Verwittigen de Ingezetenen dat door beeren Brandmeesteren alhier, op Maandag den 14 dezer maand eene algemcene braEiclycSaoaiwSsig- zal plaats hebben als maalregel van openbare veiligheid waarbij do ingezetenen worden uitgenoodigd om aan Brandmeesteren den vrijen toegang in hunne woningen pakhuizen en bergplaatsen te verleenen. Zierikzee, den 9 December 1857, B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. BINNENLAND. Ten gevolge van een dezer dagen door L'ècho Universe!de Nieuwe Roller'!amsche courant en an dere dagbladen medegedeeld berigtbetrekkelijk de geslaakte werkzaamheden aan het kanaal door Zuidbeveland meencn wij na te dier zake inge wonnen berigten als zeker te mogen melden dat die staking het onvermijdelijk gevolg is van den invallenden winter en dat men zich voorstelt dade lijk in het voorjaar de werkzaamheden met kracht weder op te vatten. Op de Sl. Nicolaasavond heeft te Utrecht een vrecsciijk voorval plaats gehad. Eenige studenten zaten vriendschappelijk en rustig bijeen op de kamer van hunnen vriend van II., student in dc medicijnen. V. H.vreezende dat een nevens dc kagchel geplaatst pistool door de hittewelke de kagchel verspreide zou beschadigd worden wilde het verplaatsen enrigtte het uit scherts op de borst van een der vriendendeze ging ter zijde onder den uitroep: tals ge onvoorziglig zijn wilt, waag dan maar uw eigen leven. V.H., mec- nende dat het wapen niet geladen was plaatste het inderdaad op zijne eigene borst. Een schot viel en de jongeling stortte neder. Het aanwezige vrienden- lal meende dat er eomediespcl gedreven werd maar hoe vreesolijk ontstelde men toen zijn bloed uit eene gapende wond, van alle zijden bet iigebaarn overstroomde. Geneeskundige hulp werd terstond ingeroepen maar de kogel was in bet hart gedrongen en dc jongeling was een lijk. Dit voorval beeft alge- meene verslagenheid onder do akademieburgers verwekt. BUITEN LAN D. s-ixabkiaxaei Parus 9 December. Te Saint-Etienne, niet verre van Lyon is eene gebeurtenis voorgevallen welke zeer de algemeene aandacht gevestigd houdt. De beer Chapuis-Monltwille lid van den senaatbeeft geholpen door den centralen commissaris van policie aldaar zich op eene wcderregterlijke wijze meester gemaakt van bet kind van zijnen zoon hetwelk zich bevond bij diens vrouw, die van hem gescheiden leefde. De zoon bad den bijstand zijns vaders daartoe ver zocht en deze voldeed hieraan. De prefekt heeftop het vernemen van hel gebeurde den commissaris ge last om zijn ontslag tc nemen als openbaarambtcnaar, en tot bestraffing der regteriijke ambtenaren, diedeze inbreuk op de wet van de zijde van personen welke i in de eerste cn voornaamste plaats voor hare handha ving moesten waken oogluikend hebben aangezien bevat do Monileur hel keizerlijke besluit, waarbij de beer Saazct de Fabrias procureur-generaal te Saint- Etienne wordt afgezet. Het blijkt uit de opgaven voorkomende in de balf-officiele dagbladen dat bot ontslag van den procureur-generaal Sauzet de Fabrias in een regtstreeks verband slaat met genoemd feit daar dc ontslagene den grootvader geholpen heeft in liet plegen der handeling dioden zoon van den senator moest in het bezit stellen van diens kind. esoo T-is eïttahhe® Londen 9 December. Men leest bet volgende in de Globe «Miss Withedie ter zake van medeplig- tigheid aan het te Genua ontdekte complot tegen den Staat geruimen tijd door dc Sardinische autoriteiten werd in hechtenis gehouden beeft een zeer langen brief geschreven waarin zij tegen hare arrestatie pro testeert. Na in verzekerde bewaring te zijn gebragt schreef zij aan den Engelschen consul en zie hier het antwoord dat zij van hem ontving Mevrouw overeenkomstig de bevelen die ik por telegraaf van sir James Hudson heb ontvangen moet ik u berigten dat hij uw gedrag in dit land als zoodanig beschouwt dat het ten doel had u tegen de koninklijke magt te verzetten en inbreuk te maken op de wet en de open bare rust te storen en dat hij mitsdien zijne lusschen- komst ten uwen behoeve weigert."'' Melde Ripon te Southampton binnen en diode ludisclie en Chinesche mails heeft nicdegehragt zijn aangekomen 78 passagiers waaronder de schoul-bij- nacht Henry Keppel. Onmiddelijk na aankomst van het stoomschip begaven zich mevr. Finnisgemalin van den vorigen lord-mayor van Londen de mayor van Sou thampton en andere leden van het Indische ondersteu- ningfonds aan boord om te zien of er zich personen be vonden die liunne hulp en bijstand behoefden. Het bleek, dat dit hel geval niet was. Onder de uit Indie aangekomen personen bevond zich eene dame Moir ge naamd met hare (wee kinderen. Haar man eengenees heer, was in het binnenland van Indie ongeveeröOt) eng. mijlen van Calcutta door de muitelingen doodge schoten en had in hare armen den geest gegeven. Zij was daarop met hare kinderen gevlugten verloor een hunner in een digt bosch waar zij verschrikkelijk veel leed ie Calcutta vond zij echter haar kind weder een Engelschman had het onderweg opgenomen cn naar die stad gebragt. JONGSTE TIJDINGEN. Londen 30 December. Dc laatste berigten uit Lucknow waren van 21 October. De gemeenschap bleef steeds moeijelijk en de behoefte aan voorraads- middelen en ammunitie deed zich gebiedend gevoelen. De koning van Delhi, wiens ieven gespaard is is over Allahabad naar Calcutta afgezonden. Over de paardenfokkerijen en de daarmede verbondene instellingen in Rusland. Men begroot het aantal paarden van eigenlijk Rus land op 15'/t miilioen onder deze berekening zijn niet begrepen de paarden van Polen Finland, Siberië, George met den Caucasus noch de talrijke kudden der nomadische bevolking. Zoo ais men denken kan, zijn de rassen zeer verscheiden. Het noordelijk cn westelijk gedeelte van Rusland is zeer ten achteren ten opzigto van de aanfokking cn de groolbrenging van hel paard in vergelijking met de andere deelcn van hel rijk. Hel is onmogelijk de rassen der paarden in de ver schillende gouvernementen behoorlijk ie klassificeren. De groote verdeeling is 1. de volbloedpaarden 2. de groote verscheidenheden onder de rij-en koetspaar den, 3. de trek-en werkpaarden. 1De aanfokking van het volbloeil-paard. Graaf Orloff-Tchcsnünsktj is de eerste geweest die het volbloed-paard begon aan te fokken, maar hij be zigde het niet voor den wedren. Graaf Ro stop chine volgde hetzelfde systeem. Dc eerste stoeterij van paaiden ton gebruike van wedrennen, was die van den heer mr. T. Mossollioff in het begin van deze eeuw. A'erscheidene paarden uit Engeland ingevoerd hadden aldaar prijzen gewonnen hij wedrennen. Het

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 1