Pi.» 81. Zaturdag 10 October. Woensdag en Zaturdag. EU WSTIJ lï I> GÏ5v l o# ZMKZEESCHE COURANT. ABONNE ME NIS-PRIJS Per drie maanden ƒ2,00. Franco per post f 2,25. [mending der Advert, daagste voren, voor 11 ure 'sntorgens. VERSCHIJNT. PRIJS DER ADVERTENTIE N Gewone 15 cents de regel. GeboorteHuwelijks- en Doodberigten van i -6regels a f 1 behalve hel Zegelregt ]h\ U ,1 BEKENDMAKING. Inspectie Verlofgangers. 'Burgemeester cn Wethouders van Zierikzee. Gezien de besluiten van den Commissaris des Ro utings in deze provincie van den 8 September jl. h no. 3519/1 3de aid. Provinciaalblad no. 05) en van !7 Sejflombcr jl. A no. 8701 /13de afd. Provinciaal blad no. 72.) Hoepen op al de in deze gemeente zich bevindende Verlofgangers der Nationale Militie behoorende; 1. tot de ligtingen van 1853 en 1854 met uitzon dering van de zoodariigen die krachlens het Konink lijk besluit van den 16 Junij jl. no. 91 zijn opgeroe pen om aan de wapenoefeningen in de ioopende imaaiid September deel te nemen. 2. tot de ligting van 1855. 3. tot de ligting van 1856 die bij het 5de Kegemeiit Dragonders (Limburgsch bonds/contingent) ingedeeld en op den 1 Mei jl. met onbepaald verlof gezonden zijn en die bij het Regement Veldartillerie voor liet voer- vvezen zijn bestemd en op den 1 Julij jl. in bet genot van onbepaald verlof gesteld zijn. om op maandag den 1 2 October 1857 des morgens ten 9 urezich te bevinden vóór bet Stadhuis te Zie nkzee (en einde te worden geïnspecteerd. He Verlofgangers worden herinnerd aan de volgende bij de wetten van den 8 Januarij 5817 en 27 April 1820 vastgestelde bepalingen a. dal zij gehouden 'zijn op de bepaalde inspectie voor de Verlofgangers te verschijnen en wanneer zij dit nalaten, zonder voor hun achterblijven, ten ge- nocge van den Militie Commissaris voldoende redenen te kunnen aanvoeren /zullen gelast worden nader voor "hem voorzien van hunne kleeding- cn équipement stukken, tc verschijnencii vervolgens overeenkom stig liet bepaalde bij art. 183-der wet van den 8 Ja nuarij 1817 zullen worden gestraft b. dat zij op de gemelde inspectie zullen bebooren te verschijnen gekleed in de uniform en vóórzien van de verdere kleeding- en cquipemenlslukkcn die bij bel vertrek van liet korps aan hen zijn gelatenvan hel zakboekje benevens van het attest litt. Hll. bun door het bestuur hunner gemeente uitgereikt dat zij die daarin nalatig zijn tot eene andere in spectie zullen moeten opkomen en dat de zoodanigen die hunne kleedingslukken hebben verwaarloosd bij hun korps zullen worden opgeroepen; c. dat zijgedurende de gemelde inspectie zich ordelijk bebooren Ie gedragen CU onderworpen zijn aan de militaire tucht en dat op hunne gedragin genna den afloop der inspectiedoor de policie zal worden gelet; d. dat zij hoezeer met bun korps hebbende afge rekend, hunne kleeding- en equipemenlslukken steeds in waarde zullen moeten houden, en zich daarvan, zoolang zij niet zijn gepasporleerd, om geenerlei reden mogen ontdoen; e. dat zij, wanneer zij hun verblijf buiten de pro vincie vvilien vestigen, hun verlofpas aan bet bestuur hunner gemeente moeien terugvragen en dat zij zich binnen vier wekenmoeten aanmelden bij het bestuur der gemeente in welke zij voornemens zijn te ver blijven op straf van als deserteur te worden behandeld. f. dal zij, wanneer zij zich langer dan tweemaal vier en twintig uren uit hunne gemeente willen verwijderen, daarvan in persoon moeten kennis geven aan het ge meentebestuurmet opgave der gemeente Werwaarls zij zich begeven op straf van een arrest van 2 tot 6 dagen, door liet gemeentebestuur op te leggen, cn g. dat zij zich op gelijke straf, in geval zij langer dan tweemaal vier en twintig uren, builen hunne gemeente verblijven, bij het bestuur der gemeente alwaar zij zich bevinden, moeten aanmelden. En opdat geen Verlofganger hiervan onwetendheid zou kunnen voorwenden, zal deze, behalve de schrif telijke oproeping, die een ieder aan zijn woonhuis ontvangen zal, worden afgekondigd en in de Courant geplaatst. Zieriltzee den 23 September 1857. B. C. CAÜ, Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. door houders van Jagf-Aeten bij/bet Gemeente- Bestuur kostelooze magtigingen overeenkomstig art, 27 der wet van 13 Junij 1857 (Staatsblad no. 87), kunnen worden verkregen tol hel buiten tegenwoor digheid van den acte-houder vervoeren van wild in I het veld builen openbare wogen en voetpaden, j Zierikzeé7 October 1857. R. C. CAU. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend Dat de Minister van Financiën bij resolutie van den 18 Mei jl. no. 74 (afdeeling Registratie en Loterij) ingevolge daartoe bekomen magliging van Zijne Majesteit, de 234s(e Loterij heeft vastgesteld. Deze Loterij zal beslaan uit twintig duizend loten tienduizend prijzen en twee premien, en verdeeld zijn in vijf klassen. De collecte zal worden geopend op Maandag den 19 October 18-57 en gesloten op Zaturdag den 31 dier maand L)e trekkingen zullen plaats hebben te sGravenliagc De trekking der eerste klasse zal plaats hebben en geheel moeten afloopen op den 16, 17 18 en 19 November 1857. Die der tweede klasseop den 30 November1 2 en 3 December 1S57. Die der derde klasse, op den 14, 15, 16 en 17 De cember 1857. Die der vierde klasseop den 28 ,"29, 30 en 31 De cember IS 57. Die der vijfde klasse op den II 12, 13, 14, 19, 20, 21, 22, 26, 27, 23, 29 Januarij 1858 2, 3, 4 en 5 Februari) 1858 terwijl de laatste honderd nummers op Zaturdag den 6 dier maand zullen getrokken worden cn eindelijk Dat de prijzen der loten en de wijze waarop de uit gifte en trekking der loten zullen geschieden dezelfde zijn als voor de vorige loterij is opgegeven en zijn de loten en gedeelten daarvan voor de vijfde of laatste klasse alleen inkoop verkrijgbaar. •Zierikzee den 7 October 1857. B. C. C\U Voorzitter C. de JONGE, Secretaris. AANBESTEDING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee zijn 'voornemens op woensdag den 14 dezer maand des middags, ten Raadhuizein bel openbaar aan den minst- eischende aan te besteden tiet beleggen der btuitenbelooiten van de Oost- en Westliavegidifken ■net twee duizend vierkante ellen krnmanat eai verwerking van vijftig kubieke ellen grond, volgens bet bestek voor de uitvoering dier werken ter lezing liggende en verkrijgbaar ter secretarie terwijl verdere onder- riglingen te bekomen zijn bij den Bouwmeester dezer gemeente. Zierikzee, den 7 October 1857. B. C. CAÜ Voorzitter. C. dé JONGE j Secretaris. BEKENDMAKING. Ee Burgemeester van Zien/wee maakl bekend dat BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, bren gen Ier kennis der ingezetenen dat door den Raad dezer Gemeente in zijne zitting van 5 dezer zijn benoemd Overeenkomstig art. 166 der Gemeente-wet, tot Leden der Commissie voor de Strafverordeningen de hoeren Meesters G. .1. FOKKER en C. van der LEK de CLERCQ zijnde ingevolge genoemd wetsartikel de Burgenieesler Voorzitter dezer Commissie. Overeenkomstig art. 54 al. 2[dcr Gemeente wet tot Leden der Commissie voor deGaz-Eabriek en Straat verlichting de heeren J. 11. OCHTMAN, Jonz. S. G. NAUTA vanderGRIJP enll. G.MÜLOCK HOUWEB, zullende deze Commissie worden gepresideerd door den Burgemeesteref bij diens afwezigheid of ont stentenis door den Wethouder Jhr. J. L. de JONGE, eindelijk de heeren J. van der VLIET en Mr. C. van der LEK de CLERCQ tot Leden der Commissie tot wering van bouwvallen. Zierikzee, 7 October 1857. B. C. CAUVoorzitter. C. de JONGESecretaris. KENNISGEVING. I)e Burgemeester van Zierikzee, brengt lor kennis van de ingezetenen dat er op Maandag den 12 dezer maand des voormiddags ten elf ure op het Raadhuis alhier, eene openbare vergadering van den Ge meente-Raad zal gehouden worden. Zierikzeeden 9 October IS57. li. C. CAU. B INNENLAND. Zierikzee, 8 October In de Vergadering der alhier gevestigde afdeeling der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, op dingsdag avond jl. werden de kapitein der reddingskotter Willem van Houten, ff. A. Bowhyes7'. Ribbens en PV. A. Wier ie.emet da zilveren medaille be kroond, door gemelde Maatschappij aan ccrstge- noeinden toegekend voor de redding van den kapitein en de bemanning van het Engclsche schip New Castle, in Januarij dezes jaars, en aan de beide laatstgenoemden voor het redden van 3 door het ijs gevallen kinderenin Febru arij jl. De uitreiking geschiedde door den voor zitter van het departement, den lieer G. Verdooren, met eene regt hartelijke toespraak. Op den 7 dezer is te 's liertogenbosch door het provinciaal kerkbestuur van Noord Ihaband lot de predikdienst toegelaten, de heer J. Kam, van Drci- schor kandidaat in de gndgeleerdheid aan de hooge school te Leiden. Op de algemeene vergadering der leden van de vereeniging voor Zeeuwsche muziekfees tenjl. woensdag te Middelburg gehouden, be sloten zijnde om Zierikzee op te nemen onder de plaatsen, waar muziekfeesten zullen gehouden worden, is, naar men verneemt, nader door het bestuur besloten, nog in den loop van deze maand voorbereidende maatregelen te nemen om zoo mogelijk in den zomer van 1858 aldaar het vijfde Zeeuwsche muziekfeest te doen plaats hebben. Den 18 dezer zal van Harderwijk vertrek ken een detachement suppletie-troepensterk 100 onder-officieren en manschappen, om den 20 daaraanvolgende over te gaan aan boord van het schip Mentor, kapt. P. P. Duinker Jr., in lading liggende te Nieuwe Diep en bestemd naar Oost-Indie. Te Amersfoort is bij herstemming lot lid van de tweede kamer der staten-generaal ver kozen de heer jonkhr. nir. II. A. M. van Asch van Wijckmet 976 stemmen; de heer mr. A. W. Engelen verkreeg 723 stemmen. De minister van finantien heeft besloten dat paarden die don bij art. 20 6 der wet op paarden voor vrachtwagens gebezigd bedoelden werkluigclij- ken arbeid, hebben te verrigten in de vijfde klasse kunnen worden gerangschiktal zijn de betrekkelijke karren of vrachtwagens van veerkrachtige of rekkende ligchamen voorzien. Van den 26 September tot en met den 2 Octo ber jl. zijn 43 runderen in de provincie Vriesland aan dc besmettelijke longziekte gestorven en 41 door die ziekte aangetaste runderen voor rekening der eigenaars afgemaakt, cn in de laatste vorige week nog 3, be dragende daardoor het totaal der gevallen sedert den I Januarij dezes jaars 6563. Als de schrijver der verhandelingen over de Ignatiaansche Brieven, aan wien door be stuurders van het genootschap tot verdediging van de Christelijke godsdienst eene gouden medaille ter waarde van 150 is toegewezen, heeft zich hekend gemaaktds. F. J. J. A, Junius, theol. doet. en predikant te Tiel. Als eene bijzonderheid wordt uit Aarlan- derveen gemeld dat in die gemeentegroot 1000 zielenop elk der drie laatst verloopen zondagen eene vrouw van tweelingen is bevallen, die allen in leven zijn en, met de moeder, zich in redelijken welstand bevinden.

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 1