MRffiZEESCHE COURANT. r Zaturdag 5 September, 185'? Woensdag en Zaturdag. BESTUREN VUMI.MSTIÏAilliiN I ABONNEMENTS-PRIJS. Per drie maanden f 1,00. Franco per post f 2,25. inzending der Advert, daagste voren, voor 11 ure 'siuorgans. SALONS DES EAMÊTÉS van den Heer E. BAMBERG en de Heeren BOAS en JUDELS. Yan wat de kermis, die reeds eenige teekenen van leven begint te geven, or.s dit jaar zal opleveren, zullen wel eene voorname plaats bekleeden bovengenoemde Salons des Variétés, omdat hel looneelvermaak onder de meest gezochte behoort. Het mag dan nu ook wel voor de tooneelminnaren eene kermis bij uitnemend heid hecten daar men nu twee Salons des Variétés zal geopend zien die nog nimmer haar bezochten. De beer Bamberg verschafte ons in den jongst verloopen winter eenige hoogst genocgelijke avonden en zijn spel verwierf bijval en hoogen lol. Op zaturdag den 3 dezer zal hij eene eerste voorstelling geven en op voeren de Voddenraper van Parijs een stuk, dat zoo dikwijls hel werd gespeeld, algemeen werd toegejuicht. De goede renoinmée van dit siuk, en hi t verlangen om den heer Bamberg weder op het tooneel te zien en te hooren zal zeker velen die eerste voorstelling doen bijwonen. De heeren Boas en Judels bezoeken voor hel eerst ■onze stad, en toch zijn zij voor velen geen vreemde lingen want menig Zierikzeenaar bragt reeds een vrolijken avond in hun Salon door en de grooto verdiensten van den heer Judelsals komiek werden menigmaal geroemd. Beiden de heeren Bamberg en Judels, zijn mannen van veel kunsttalent en helkunst- minnend publiek zalwij twijfelen er niet aan bij herhaling hunne Salons binnentreden. Beiden wen- schen wij een talrijk bezoek en onverdeelden bijval, en u goede lezer of lieve lezereswenschen wij een pleizierige kermis. VERSCHIJNT. PRIJS DER ADVERTENT1EN Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van i-forcgclsa f 1 behalve liet Zegelregl BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzeclet tende op het besluit van den Baad van 29 Augustus no. 10, waarbij het 1ste suppleloire kohier van den Hoofdelijken Omslag, loopende dienst is vastgesteld. Gezien art. 265 der gemeente-wet. Maken aan belanghebbende ingezetenen bekend dat van af 514 September a. s. het genoemde kohier ter inzage zal liggen op de Secretarie herin nerende tevens aan de bepalingen der wel dat zoo dienaangaande reclames bij heeren Gedeputeej-de Sta len mogten worden ingediend zulks behosrt te ge schieden binnen dien tijd op ongezegeld ptfpier. Gedaan ten Raadhuize den 3 September 1857. B. C. C \U Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Purgfmefstek en WetiiouderS van Zierikzce, maken bekend, dat door hen wordt ingetrokken en builen werking gesteld het bestaande verbod omtrent hel losloopen der honden, mitsgaders dat omtrent het schu ren der straten en wasschen der glazen. Afgekondigd van het Raadhuis den 3 September 1857. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE SecrelariSF' Openbare Itaadivergaderiug gehouden <e Zlerikzee, den 2 September 185?. Yoorzitlcr Mr. CauSecretaris Jhr. Mr. C. de Jonge. Tegenwoordig 7 leden, afwezig Jhr. J.L. de Jonge, uillandig. De notulen van 29 Augustus en I September wor den gelezen en goedgekeurd. Tot Wethouder wordt herkozen Mr. Fokker met 6 stemmen, I stem op Mr. van Dongen. De gekozene wordt door den Voorzitter in eene hartelijke toespraak geluk gewenschlwaarop door hem gerepliceerd wordt, den Baad dankende vour het in hem gestelde vertrouwen, waaraan hij zoov eel in hem is zal trachten te beantwoorden en zich hij voortduring bevelende in de welwillendheid van zijne medeleden van het dagelijksch bestuur eu den Secretaris ver klaart hij die betrekking te aanvaarden. De Voorzitter zegt, dat het waarschijnlijk de laatste vergadering zal zijn door den heer D. van der Vliet bijgewoond, hij zegt hem namens de gemeente dank voor de gedurende vele jaren als raadslid bewezen diensten en wenscht hem een langdurig genot van de gekozen rust. De heer van der Vliet dankt den voorzitter hij verklaart dat alleen de reden van zijn genomen ont slag is, dat hij dikwerf door ongesteldheid verhinderd werd zijne taak zoo te vervullen als hij wenschle hij dankt de leden voor de beloonde welwillendheid en geeft de verzekering dat, waar hij kan, hij de belangen der stad zal bevorderen. Waarna de vergadering wordt gesloten. BEKENDMAKIN G. De Burgemeester van 7.1erikzee brengt ter kcnnis van de patentpligtige ingezetenen dal de Palentbladen voor het loopende dienstjaar ingevuld gereed liggen en ter Secretarie op het Raadhuis zullen wo,den uit gegeven van vrijdag den 4 lot en met vrijdag j gCp_ Icmber dezes jaarsen worden de palenlpljgijgen liitgenoodigd om in persoon hun patent te komen afhalen zullende aan hen die hierin nalatig mogten blijven het patent worden te huis bezorgd door den Deurwaarder der Directe Belastingen tegen betaling van 40 cents voor elk onafgehaald palenlblad inee- Volge de wel. S En opdat niemand hiervan onwetend zij zal deze Worden afgekondigd en in de courant geplaatst. Zierikzee den 31 Augustus 1857. B. C. CAU, BINNENLAND. Zierikzee 4 September. De 17de verjaardag van 7,. K. II. de prins van Oranje is heden alhier op de gebruikelijke wijze gevierd. Naar men verneemt, heeft bel Z. M. den koning behaagd, 7. K. II. den prins van Oranje, luitenant- kolonel a la suite hij den staf van het regement grena diers en jagers, kapitein luitenant-ler-zee a la suite, te bevorderen lot kolonel a la suite bij dat regement en tot kapitein-lcr-zce a la suite. Naar men verzekert zal in het plan van de 234ste staats-loterij wat de huur betreft weder eenige verandering worden gebragt hierin be staandedat ook de buur van de 1ste week der 5de klasse zou komen te vervallen, zoodat alleen ge durende de vier eerste klassen huur zou bestaan. In het hoofd-kiesdislrict Leyden is lot lid van do tweede kamer der slaten-generaal gekozen, in plaats van den heer mr. G. Groen van Prinsterer, de beer rar, R. J. Scliimmelpenninckmet 909 stemmen, terwijl de heer mr. N Olivier er 650 verkreeg. Men schrijft uit Rijssen van 31 Augustus. De brand in de veenen tusschen hier en Goor gaat nog steeds voort, en komt er geen regen dan is er aan het stuiten niette denken, waar de diepte der inbranding is gelijk aan de diepte van het veen. Onberekenbaar is de schade en zijz.al noggrooter worden wanneer ook woningen worden aangetast, die er niet ver af zijn. In het Wierdensche veen is de brand door afgraving eenigzins getemperd. Te Vriesenveen woedt de veenbrand evenzeer voort. Onbeschrijfelijk is de inspanning die zich de gemeentebesturen geven en met dat al schijnt deze veen-vesuvius nog niet te bedwingen. BUITENLAN D. SViTSOHZAND Keuzen 31 Augustus. Het volgend voorval geeft een juist begrip van de gestrengheid met welke de Pruissische tolbeambten zich van hunnen pligt kwijten. Een paar dagen gele den zaten, op eene te Coblenz van den Bo- venrijn aangekomene Nederlandsche stoom boot, drie handswerklieden, die naar Engeland op reis warenrustig kaart te spelen toen een der commiezen hun opmerkzaam maakte dat men op Pruissisch grondgebied geene on gestempelde kaarten bezigen mag, en zij der halve, naardien de hunne buitenlands gekocht en niet gestempeld waren, eene geldboete van verscheiden daalders betalen moesten. En naardien deze zeer behoeftige lieden daartoe buiten magte waren lieten men hen, in plaats dat zij hunne reis konden voortzetten, naar het buis van arrest wandelen. Eenige dagen geleden is, uit Engeland komende, door Kehl gepasseerd, zich naar Triest begevende, 7. .41. Moorad Kb au Palpoorkoning van Seinde. Hij droeg het zwaard van Tamerlan, dat zoo rijk met edelgesteen ten is bezet, dat dc waarde op/"359,000 wordt geschat. r B A M K H IJ It. Parijs, 31 Augustus. Naar men berekent zipi nog meer dan 200,000 personen, zoo Franschen als vreemdelingen, in leven, diegeregligd zijn tot het dragen der onlangs ingestelde St Helena me daille. Eerst was bepaald,dat deze gedenkpenning den naam zou dragen van medaille van het oude leger, doch op uitdrukkelijken last des keizers is die titel daarop weder veranderd. De heer Coslcde bekende voorstander der kunstmatige viscbtcelt iu Frankrijk doet thans op last des gouvernement9 eene reis door de Fransche departementen aan de Noordzee, met hel doel om al daar die zaak te bevorderen. Hij heeft te Rocbcfort en elders kunstmatige aangelegde oesterhanken on derzocht, en bevonden dat deze geheel aan de ver- rvachting beantwoorden. De gezondheidstoestand van mademoisell Rachel verbetert zich niet en de beroemde treurspeelster denkt er meer dan ooit over om Christin te worden. Eens dat zij zich te Rome in het Vitikaan bevond plukte zij twee oranje appelen trad de St. Pieterskerk binnen, doopte de vruchten in het marmeren wijwatervat en bewaarde die sedert zeer zorgvuldig. Op de doopplegtigheid volgt denkelijk nog eene an dere. Uit bezorgdheid over het lot van hare kinderen, wie zij een belangstellenden voogd wil achterlaten, zal zij waarschijnlijk in het huwelijk treden. De gewezen hospodar van Moldavië, vorst Ghika heeft zich zoo als thans is gebleken liet leven benomen omdat hij tot vertwijfeling was gebragt door den lasteren de vervolgingen zijner staatkundige tegenstanders. Kort vóór dat hij zich dood schoot schreef hij nog het volgende: lk hen het slagtoffer eener afschuwelijke int ri - gue; ik kan niet leven, ofschoon ik onschuldig hen. Eens zal de tijd komen waarop de waarheid aan het licht zal koincn. Ik verwacht mijne vijanden voor den reglerstoel van God. «Vaarwel, dierbare gemalin, die ik aanbaden die mij bemint; omarm onzen kleinen engel voor mij Gij vveotjjwelk lijden ik gedurende mijne re gering heb doorgestaan,en nu ik gelukkigen rus tig in den schoot mijner familie meende te zullen kunnen leven vervolgen mij mijne vijanden tot in mijn toevlugtsoord. Dc monsters, die mij voor een bedrieger uitmaken en mij onleeren God zal eenmaal deze afschuwelijke intrigue aan den dag brengen en die ellendigeu zullen ontmaskerd worden." a B O O T.B B I T T Am KIEK Londen, 31 Augustus. Na het hekend wor den der jongste Indische depêches acht de Mor ning Post het onmogelijk kalm te blijven bij hel vernemen dat de bloeddorstige Nena Sahib de gcheele bezetting van Cawnpore en bovendien 240 vrouwen en kinderen, welke zich binnen die plaats bevonden, om het leven heeft doen brengen. Het bloed, zegt dat blad, stolt in de aderen, om vervolgens van die hevigste zucht naar wraak te koken die ooit hij een volk is op geweld. Er is naauwelijks ééne familie in Groot- Brittanje, welke niet een van hare leden in Indie heeft, ook dragen duizende familien reeds den rouw. De betrekkingen van het bloed nog daargelatenis er geen Engelschman die niet gaarne zijn leven zou willen opofferen voor wat eene heilige zaak geworden is. Zonder morren hebben wij onze schattingen opgebragt, toen de eer van Engeland in den oorlog met Rusland op het spel stond. Maar wat zegt het geld in

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 1