ZEETIJDINGEN liliültS, HitHKTIilïltlG'M BZ PËKGELJKE STAND TK MEZElf" STRANWVOlNDERIJ. oprukthetwelk niet zonder beleekenis is op denzelf den tijd dat de Slenden te Itzeboe vergaderd zijn. Den 15 dezer is te Peterhof, waar de Russische keizer en zijn gezin thans hun verblijf houden, prinses Cecilia van Baden plegtig in den schoot der Grieksch- Russiscbe kerk opgenomen. Zij nam bij die gelegen heid den naam van Olga Feodorowtia aan. De keizerin weduwe geleidde in tegenwoordigheid van al de groolwaardigheidbekleeders des rijks en der keizer lijke familie, de jonge prinses tot den metropolitaan die haarvolgens de voorschriften der Grieksche ceredienst, de zalving toediende. Het geheele hof droeg de nationale kleederdragt. Den volgenden dag had, insgelijks in de kerk te Peterholf, en in het bij zijn derzelfde personen, de verloving der prinses met den grootvorst Miclüel plaats. Na de afbeeldingen der Heiligen gekust en het nachtmaal gebruikt te heb ben, wisselden de bruidegom en de bruid de trouw ringen. De vergiftigings-geschiedenis te Genéve wordt thans aldus verklaard Een boer in een naburig Savooisch dorp had uit lage wraakzucht de kippen van zijn buurman, waarmede hij overhoop lag, met voeder, hetwelk met arsenicum \ermengd was, vergiftigd. Toen de buur man des ochtends vroeg een gedeelte van zijne kippen dood en het andere stervende zag liggen besloot hij, zonder de oorzaak van het ongeval te kennen, de die ren spoedig den hals af te snijden en ze als geslagt op de markt naar Genéve te brengen [bel geweten van den Savooischen boer is nog al zeer ruim wanneer hel een verkoop in de stad betreft). De eigenlijke kippenmoordenaar echter, beangstigd door de moge lijke gevolgen zijner daad wist aan de autoriteiten van Genéve ecne natnelooze beschuldiging tegen zij nen nabuur te doen toekomen, hetwelk dan ook, zoo als gemeld is, de arrestatie van dezen en hel afwenden van het dreigend gevaar ten gevolge bad. F B i B B u E, Parijs, 24 Augustus. Dag en nacht wordt aan het kamp bij Chalons gewerkt. Alleen aan den spoor weg zijn 1600 arbeiders bezig. Geheele rijen van tenten, die tot kolbjhuizen, cantines en eetvertrekken dienen moeten, rijzen als uit den grond op. De eerste troepen werden den 23, de laatste den 30 Au gustus verwacht. De legerplaats beslaat eene opper vlakte van 1500 hectares en daarvoor is eene plaats uitgekozen die zich bijzonder onderscheidt. Met was op dezelfde vlakte dat Auila ten jare 450 verslagen werd en aan den ingang daarvan werden, in den slag vanYalmy, in 1792, de Pruissen teruggedrongen, ter wijl aan de andere zijde dezer beroemde velden de slagen bij Montmirail, Champs Aubert en la Fleure Champinoise plaats hadden. Het licht in bet plan des keizers aldaar uitgestrekte vestingwerken, op de wijze van die der Oostenrijkers bij Verona en Linzaan te leggen en daardoor dit gedeelte der Fransche gren zen te dekkenover welke de Pruissen in 1792 Frankrijk binnenrukten. De gezonde toestand der legerplaats blijkt hieruit dat onder de 7000 menschen die aldaar werkzaam zijn hoogstens 8 zieken gevonden worden. Men gelooft dat ook in Frankrijk inschrijvingen geopend zullen worden tot tegemoetkoming der perso nen en familien welke door don Indischen opstand ge leden hebben en dat de keizer hel voorbeeld van dien bijstand geven zal. Een zoodanig liefdewerk zou niet meer dan billijk zijn als men in aanmerking neemt op hoe ruime wijze de Engelschen hunne liefdadigheid jegens de slagtoffers der aardbevingen op Martinique en der overstroomingen in Frankrijk ten vorigen jare heb ben betoond. De Monileur Algerien van den 22 dezer meldt, dat het feest des keizers den 15 dezer op het fort Na poleon in Kabylie is gevierd door de expeditionnaire troepen, die zich op verschillende wijzen vermaakten, waaraan ook door de Kabylen werd deelgenomen. De bevolking dier streken was toegesneld om het vuurwerk te zien ontsteken. De dagbladen van Marseille beriglen, dat de admiraal Tliréhouart, bevelhebber vart bet evolutie-es kader der Middellandsche Zee,'last heeft bekomen zich voor Tunis te begeven. Zulks is een goede maatre gel van voorzigtigheid, ofschoon uit een uit hel regent schap aan de Corriere mercantile van Genua gerigten brief schijnt te blijken, dat de laatste gebeurtenissen veel overdreven zijn en dat er niemand gedood zou wezen. In over Marseille ontvangen berigten was sprake van een vijftigtal dooden. Het in het genoemd Genueschc dagblad van den 21 dezer voorkomende artikel luid als volgtBrieven uit Tunis van den 46 dezer, door het stoomschip van heden aangebragt, melden dat de telegrafische dcpeche, via Marseille, betrekkelijk wanordelijkheden te Tunis en door de Europesche residenten geloopen gevaren de zaken veel overdreven had. Na de bekende straf van den Israëlietzijn nog geweldenarijen gepleegd legen Is raëlitische loorbijgangers en zelfs tegen Europesche Christenen, die zich verdedigd en gebruik gemaakt hadden van slokken en zelfs van wapenen tegen het zwaard cn eenige dweepers; echter is niemand gedood, er hebben slechts ligte kwetsingen en verwondingen plaats gehad. Er is een weinig onrust in de stad ge weest ten gevolge der tijding welke zich heeft verbreid nopens den opstand van twee zoo rijke als talrijke Arabische stammen, die de schatting aan den bey weigerden. Men duchtte dat zij van de gelegenheid gebruik zouden maken om naar de stad af te zakken ten einde de plaats te plunderen en hun fanalismus te gen de Christenen te betoonen maar in de stad heb ben de troepen van den bey het oproer bedwongen en de zaak met de stammen, hoewel van meer ernstigen aard, gaat de residenten niet aan.'' De queslie tusschen Mexico en Spanje wordt steeds ernstiger, México moet volgens de jongste be rigten hebben geweigerd het geschil op eene minnelijke wijze te vereffenen. Deze weinige geneigdheid van Mexico, om in eene minnelijke schikking te treden, zou het gevolg zijn van een geheim verdrag, dat het met deVereenigde Staten heeft gesloten. Het gedrag van Spanje dat niets onbeproefd heeft gelaten om tot een eervollen vrede te geraken, steekt gunstig af bij dat van Mexico. Men schrijft uit Barcelona. De berigten uil de wijndislricten zijn buitengewoon ontmoedigend en sedert het begin van Julij treedt de ziekte met eene hevigheid te voorschijn zoo als men zelfs in de laatste jaren nog niet gekend heeft. Hetzwavelen is geheel zonder uitwerking gebleven en de opbrengst van den nieuwen oogst zal beneden alle verwachting blijven. Dit is niet alleen bij ons en in Benicarlo het geval maar l'riorat, Arragon Andalusiengelijk ook in hooge mate Portugal en het zuidelijk Frankrijk schij nen hetzelfde lot met ons te ondergaan. Op alle consumliemarklen van Spaansche wijnen vertoont zich behoefte talrijke orders moesten onuitgevoerd blijven en aangezien wij bijna zonder ouden voorraad zijn, zoo zal de handel gedurende het volgend saizoen nagenoeg bij de opbrengst van den nieuwen oogst be perkt blijven, weshalve de volgende campagne zeker lijk vroeg beginnen, maar van korten duur zijn zal. G H O O T-B B I T T AVO XltS Londen 25 Augustus. Uit een door de Morning Post medegedeelden staal blijkt het geheel bedrag der pensioenen, welke Engeland jaarlijks aan de Indsiche vorsten betaalt, die, door hun verraad het dubbel zinnige van hun gedrag, of hunne koele onzijdigheid, den opstand in lndie aangestookt of begunstigd hebben. De koning van Oude, die thans opgesloten zit, ont ving 150,000 p. st. de Nabab van Bengalen 160,000 p. st. behalve nog een jaargeld van 90,000 p. st. hetwelk aan andere leden van zijn geslacht werd uit betaald, de Nabab van Carnatic 116,540, daarin eene som van insgelijks 90,000 p. st. niet begrepen welks jaargeld door de familien zijner voorgangers genoten werd, de Rajah van Tanjore 117,350 p. st. die van Benares 14,300 p. St., de familien van Tippoo en IJycler 63,951 p. st.de Rajah van Malabar 25,000 p. st. cn eindelijkde voormalige regerende familie van Peshwah 135,000 p. st. Ziedaar: zegt de Posteen millioen p. st. de helft waarvan voortaan bespaard zou kunnen worden om voor de uitgaven en de hand having van eene meer aanzienlijke krijgsmagt te wor den aangewend, die gedurende eenige jaren in lndie vereischt zal worden. Wij winnen- niets door de weelde dier inlandsche vorsten te voldoen want het hun geschonken geld strekt dikwijls om het misnoegen op te wekken, of de vijanden van Engeland te be zoldigen. Zoo als men weet, moet ieder gentleman bij elk openbaar feestmaal of familiefeest het een of ander komplimentje maken. Onlangs kweet zich een gentle man op de volgende wijze van deze laak Mogen zeide hij, de deugden der hier aanwezige dames zoo groot zijn als hare crinolines en hare gebreken zoo klein zijn als hare hoedjes. Volgens de Globe zullen 70 bataillons infanterie, tot vervanging der naar lndie gezonden troepen, on der de wapenen gebragt worden. In het lagerhuis antwoordde lord Palmerslon gisteren op eene interpel latie van Raynham,dal Rusland de bepalingen van het Parijzer verdrag niet geschonden heeft door troepen naar de Circassische kust te zenden. De Enropahectl Noord-Amerikaansche berigten tot 13 dezer te Liverpool aangebragt. Daartoe be hoort de inhoud der volgende depêche uit Washington, welke onverwijld aan al de Londensche dagbladen is medegedeeld: De minister van marine heeft een brief ontvangen van den schout bij nacht Armstrong die het bevel over het eskader der Vereenigde Staten in China voert, en waarin oDderanderen gezegd wordt hoe het, ten gevolge der ontzettende magt die de En gelschen op dat station vereenigen, en der maatrege len welke zij nemen om die bestendig Ie maken, ze ker is dat China gedwongen zal moeten worden zijn stelsel van uitsluiting te laten varen. Er zal, voegt de schout bij nacht hierbij eene totale zeemagt van 60 schepen, met 780 kanonnen, zijn. Eenige mari tieme hospitalen en transportschepen met een aan zienlijken geneeskundigen stafvergezellen deze zeemagt.'' AFVAART der stoomboot stad zie rikzee. JONGSTE TIJDINGEN. Volgens tijdingen uit Bombay, loopende lot 30 Julij, blijkt, dat Delhi nog altijd wederstand biedt. Het garnizoen van Agra heeft de opstandelingen te Neemach geslagen waar een bloedige veldslag heeft plaats ge had. Te Sealkote zijn weer twee inlandsche regimen ten tot opstand overgeslagen. De opstand in Hyde- rabab is onderdrukt. Londen, 27 Augustus. Koffij, suiker en rijst vaster. Thee 14 d. gedurende de maanden AUG. en SEPTEMBER. Van Rotterdam Van Zierikzee Zondag 30, 's morg. Maandag 31, "1 Woensdag 2, Zaturdag Zondag Dingsdag dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. 29, 's morg. 11 30, 's midd. 2 1, 1 Van Middelburg'. Zaturdag 29, 's morg. 7 Zondag 30, 8 Maandag 31, 9 DLngsdag 1, 10 Des maandags, woensdags en vrijdags, '3 morgens ten 8,/2 ure na aankomst der stoomboot van Breskens. Van Rotterdam Zaturdag 29, 's morg. ll'/s ure Zondag 30, 's midd. 12 Maandag 31,. '8 iporg. 5 Dmgscl^ 6Va De diligence zal van Zierikzee l'/2 uur na 1de afvaart <3er stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. dienst tusschen Ylissingen en Rotterdam. Van Rotterdam Des dingsdagsdonderdags en zaturdags's morgensten 8J/2 ure, na aankomst van den eersten trein uit 's Hage. De diligence zal van Zierikzee l'/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Vlissingen en van Vlissingen naar Rotterdam l'a uur na de afvaart der stoomboot rijden. FBIJZEN BEH EFFSCTEN TE AMSTEBDAM don 27 Augustus 1857. Nederland Werkelijke schuld dito dito Amortis. syndic. Werkelijke schuld Rusland, bij Hope 1798 1816 dito 1828/1829 bij Stieglitz. 5. leen. dito betaalb, Amsterdam bij Hope bij Stieglitz. dito Cert, van ase. Poolsche schatkistb. oblig. Oostenrijk. Metallieken Nationale rente Amsterdam Metallieken Spanje. Buitenlandsch Binnenlandsch Buitenlandsch Cert, van coupons Portugal. Buitenlandsch 1853 dito 1856 Middenprljzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 27 Augustus 1857. 2'/» pet. 631.a 3 763/4 3 Vj 4 - 91';, 5 96";, !05';, 5 n lüt's 5 106% 5 m 101',, 4 O 86 Vs 4 86";8 6 67',, 4 81 5 75%, 5 jt» 77",,s 5 2'/s 86/s 39 V8 3 8 «5/8 37">„ t'4 2538 6'',6 8 45 7B 3 Re Red. Mudde. Oude Tarwe 1856 Nieuwe dito 1857 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gersfc Zomer-dito Haver 10,50 - 10,75 - 0,00 - 0,00 - 9,00 - 7,25 - 6,70 - 6,20 - 3,25 Re Ned. Mudde. Paardeboonen Witte dito Bruine dito Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijuzaad Slag-Lijnzaad 7,00 - 10,50 - 10,75 - 0,00 - 7,75 - 0,00 - 15,00 - 0,00 - 0,00 Marktprijzen der Meekrap (c Zierikzee van den 27 Augustus 1857. Teelt 1856. Twee en een 1ste kw. blank 31,50 k 32,00 Twee en een, middelbare dito - 30,50 a 31,00 Twee en een, mindere dito - 29,00 a 30,00 Een en een 1ste kw. blank - 31,50 a 32,00 Een en een, middelbare dito - 30,50 a 31,00 Een en een mindere dito - 29 00 a 30,00 Onberoofde1ste kw. blank - 31,50 a 32,00 Onberoofde, middelbare dito - 30,50 a 31,00 Onberoofde, mindere dito - 29,00 a 30,00 Mullen - 0,00 a 0,00 Middelbare dito - 0,00 a 0,00 van 21 tot en met 28 aug. 1857. Geboren Eed zoon van A Gudde en M. L. van Tigchelhovcn. Een zoon van L. Krakeel en A. van Zweden. Eene dochter van J. Lokker en W. de Vlieger. Eene dochter van J. Siierendregt en C. Plaaling. Overleden A. van Tilburg, oud 59 jaar, (overleden den 19 Augus tus te Tholen)echtgenoot van M. de Wit. J. Mulder, oud 6 dagen zoon. Zierikzee, 26 Augustus. Binnengekomen de Ned. schoouer-galjoot-kof CacUandria, kapt. J. D. de Ruiter, met verwhout van Aux-Cayes voor Zierikzee, 27 dito de Engelsche schooner Elmeykapt. J. Pilbrown, met ruw ijzer voor Rotterdam. De Burgemeester der Gemeenten Haamstede en Burgh c. a. poept hiermede voor de vief de en laatste maal op al degenen die regt hebben op de navolgende GOEDEREN, aangespoeld aan het strand dezer Gemeenten als: 30 stuks DEKBALKEN van verschillende lengten 18 Noordsche DEELEN van 610 El lang twee STANGEN ieder lang 10 Ellen, eene MAST, lang 8, eene DITOlang 6 Ellen 30 Greenen DERPLATEN, van diverse lengten twee Eiken PLANKEN lang 8 Ellen, cn eene partij WRAKHOUT. Met uilnoodiging om zich met de vereischte be wijzen van eigendom vóór of op den 15 September aanslaande bij hem Burgemeester opgenoemd aan te melden. Haamstede den 26 Augustus 1857. De Burgemeester voornoemd C. M. BOLLE. Met November eene KEUKENMEID benoodigdbij Mevrouw W. J. CAU Ermerins. tbr stads-drukkbru yah de brvbh a. de vos.

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 2