ZD9UKZEESCHE COURAK* W.°5 Woensdag 22 Jul ij 1837 Woensdag en Zaturdag. Herijk der Maten enGewigten. AB ONNEM ENTS-PRIJS Per line maanden f '2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daagsle voren, voor 11 ure 'siuorgens. ÏProviiiciale Staten van Zeelautl. Zitting van 11 Jülij. Vervolg van ons vorig nommer). 'Bij de heropening wovtll overeenkomstig een voorstel des voorzit ters alsnog eenparig besloten ecne kleine wijziging te brengen in het gisteren genomen besluit om gedeputeerde, stateü te inagtigen tot den aankoop van grond voor een tolhuis op den weg van Neuzen naar Axel, daar het aanvankelijk beoogde terrein te klein zal zijn. Bij monde van den heer Hoffman wordt uitgebragt het algemeen verslag der commissie van rapporteurs op het voorstel van gedepu teerde staten tot vastelling van eene verordeniug op het aanleggen aan en het bevaren van de haven van Breskens. Daartegen zijn onderscheidene bedenk'ngen in het midden gebragt, waarom dan ook gedeputeerde staten besloten hebbeu hun voorstel in te trekken en een gewijzigd ontwerp in de najaarsvergadering voor te dragen. Wordt gelezen en eensteinmig goedgekeurd een ontwerp besluit tot wijziging der begrooting voor enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1856, in verband met het gevallen be sluit op het adres van de gemeente Sluis. Aan de orde is het algemeen verslag der commissie van rapporteurs op het voorstel van gedeputeerde staten tot wijziging der provinciale begrooting voor 1857, welk voorstel nog eenige aanvulling ondergaat in verband met de gunstige beschikking op het adres van de ge meente Sas van Gent. Het algemecne stemmen verecnigt de ver gadering zich daarmede. Thans wordt in behandeling genomen de begrooting der eukcl provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1S58 met een voorstel van gedeputeerde staten betreffende heffing van opcenten op de grond- en personele belasting ten behoeve der provincie, en het adres van J. M. Ccelen wed. van Ilertuin, om weder met eene gratificatie te worden begunstigd. Aanvangende met de artikelsgewijze behandelingen van de uitgaven worden eerst deze en daarna de ontvangsten goedgekeurd, en daarbij tevens aangenomen het inbegrepen voorstel tot heffing van opcenten en gunstige beschikking op het adres van de wed. van Hertum. Ove rigens ondergaan enkele posten eene kleine wijziging en aanvulling in verband met dezer dagen gevoteerde uitgaven enz. Daarna geheel in omvraag gebragt, wordt de begrooting eenstem mig aangenomen. Wordt overgegaan tot de benoeming van een lid en een buiten gewoon lid van gedeputeerde staten. De heeren van der Have, Vader, Benteyn en Hoogenboom vormen daarbij het stembureau. Bij de eerste stemming voor een lid ver eenigen zich 23 stemmen op jhr. mr. J. F. Schuurbcque Bocije 11 op den heer Vis, 1 op den heer Snijder en 1 op den heer Fransen van de Putte. Eerstgenoemde heer is dus verkozen doch niet te genwoordig. Daarop wördt den heer D. Uyttenliooven herkozen als buitenge woon lid, met 31 stemmen, terwijl zich 3 stemmen op den heer Snijder, 2 op den heer Fransen van de Putte en 1 op den heer Vis vereenigd hadden. De heer Uyttenliooven, ter zitting tegenwoordig, verklaart de ver- eenigde benoeming te aanvaarden. Daarop wordt het stembureau bedankt en niets meer te behande len zijnde, de resumtie der notulen dezer zitting overgelaten aan gedeputeerde staten, waarna de voorzitter de zomervergadering in naams des konings sluit. Openbare Raadsvergadering: gehouden te Zierikzee, den 20 Julij 1857. Voorzitter Mr. B. C. Cau Secretaris Jhr. Mr. C. de Jonge. Afwezig de heer Mr. de Cranevan der Vliet Landsknegt, Mr. Fgter, Dr. Keileren Mr. van Dongen. De Notulen der vorige vergadering worden na lezing goedgekeurd. Wordt medegedeeld eene missive van Gedeputeerde Staten hcriglende de goedkeuring op het Raadsbesluit tol het instellen eener procedure legen de gemeente Meliskerke. Voor notificatie aangenomen en Burge meester en Wethouders met de uitvoering belast. Idem houdende goedkeuring op het kohier van den hoofdelijkcn omslag voor 1857 als boven. In handen van de heeren Dr. Goemans Ochtman en van der Grijp wordt gesteld ten fine van onder zoek en rapport de rekening der Teekenschool over 1856. Door Burgemeester en Wethouders wordt aan den Baad aangeboden de gemeenterekening over 1856 welke ter visie zal worden gelegd ingevolge do wet. Als leden der commissie van onderzoek worden be noemd de heeren Dr. Goemans, Dr. Keiler en Lands knegt. De voorzitter geeft kennis dat een der stokers der gaz-fabriek bij request zijn ontslag heeft gevraagd. Hij stelt voor dit te verzendennaar de commissie voor de gaz-fabriek als tot hare conpetenlie beboo- rendc aldus besloten. Op een request van J. H. Swarls, waarin wordt medegedeeld dat hij een riool onder zijn huis heeft moeten doen ruimen doch hij tegen zijne verwach ting daardoor niet van overlast bevrijd is als zijnde de oorzaak hij zijne buren gelegen verzoekende mits dien, dal dc Gemeente-Bouwmeester de verstoppingen bij zijne buren doe wegnemen. Dit request wordt gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders. Wordt medegedeeld dat de kuip der gas-fabriek weder sedert 8 dagen met water gevuld is, en tot nog too walerdigt is bevonden zoodat deze week weder zal gestookt worden. Idemdat twee vloerdeuren in het sasgeheele VERS-WIJ NT. vernieuwing en niet mnnr répara lie, zooals bij de aan besteding berekend was behoeven en dat het co!- legie van dagclijksch besluur wenschl te gebruiken gccreozoleerd hout zullende alsdan welügt greencn hout Yoor het raamwerk voldoende zijn zoodat de Voorzitter voorstelt en door den S^aad wordt besloten om Burgemeester en Wethouders in overleg met dc Commissie van Fabricage te magligen in deze naar bevind van zaken tc handelen. Daar van de benoemde plaatsvervangers voor hel bureau van stemopneming de heer Landsknegt uil de stad en Mr. van Dongen ongesteld is worden thans nog drie plaatsvervangers benoemd ie weten Jhr. J. de Jonge Dr. Goemans en dc lieer D. van der Vliet. Hierna wordt dc zitting gesloten. PRIJS DER ADVERT EIS'! IE IS Gewone 15 cents de regel. GeboorteHuwelijkts- en Doodbcrigten van 1-6 regels a /"I behalve liel Zegelregt THiW Burgemeester en WETtlounEiis van Zierikzeebron- gen ter kennis van de ingezetenen dat dc herijk der Maten en Gewigten alhier zal plaats hebben van maan dag den 13 lol en met woensdag den 29 dezer maand van des morgens acid lol des middags een ure in hel gewone ijlclokaal op liel Raadhuis. Gedaan te Zierikzee, ten Raadhuize den 8 en afge kondigd den 13 Julij 1857. C. J. FOKKER Voorziuer. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAK1N G. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen ter kennis van belanghebbenden dat op Donder dag den 23 dezer maand des voormiddags ten 10 ure precies op het Raadhuis alhier in het openbaar zul len worden" verkocht d« Tiende Vruchten over den jare en oogst 1857, waartoe de gewone voorwaarden van heden after secretarie te lezen liggen. Zierikzee den 15 JuIij 1857. li. C. CAÜ Voorziller. C. de JONGE, Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gelet op art. 6 der verordening legen hel ontstaan en de verspreiding van hondsdolheid in deze gemeente, afgekondigd den 24 Maart 1854, luidende: «Wanneer zoodanige bekendmaking zal zijn afge kondigd zullen gedurende den daarin bepaalden lijd, of tot dat dezelve zal zijn ingetrokken, de honden moeten worden vastgelegd en niet anders langs de straten en wegen mogen loopen dan voorzien van een muilkorf van gevlochten koper- of ijzerdraad volgens model, bij den commissaris van policie ton allen lijde te bezigtigen. »Van de verpligling tot hel dragen van een muil korf zijn uitgesloten honden van doortrekkende vreemdelingen, mits aan een stevig koord of ketting gehouden wordende." Brengen ter kennis van de ingezetenen Dat van heden af lot op nadere afkondiging de honden zullen moeten worden vastgelegd, of niet dan behoorlijk gemuilband kunnen losloopen overeen komstig de bepalingen der bedoelde verordening en op de boete en straf daarbij vastgesteld. Afgekondigd van het Raadhuis te Zierikzee den 16 Julij 1857. B. C. CAU Voorziller. C. de JONGE Secretaris. OPROEPING, Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, roepen bij deze op belanghebbenden die verlangen tegen woordig te zijn bij het geburen-verhoor de commodo ctincommodo, opliet verzoek van de heeren OCHTMAN en van der VLIET en Comp. aan heeren Gedeputeerde Stalen dezer provincie in te dienen om in hunne hier gevestigde Garancine-Fabriek eene inrigling daar te stellen tot het droogen en malen van racyn ten einde op Woensdag den 22 dezer maand, des middags Iwce ure, in de vergaderkamer van hel bestuur ten raadhuize Ie verschijnen, en alsdan hunne bezwaren of bedenkingen incde te deelen die tegen de voorgestelde verandering dier fabriek moglen bestaan. Zierikzee, den 17 Julij 1857. B. C. CAU Voorziuer. C. de JONGE, Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen ter kennis van belanghebbenden: dat de chefs der korpsen van het leger door het departement van oorlog zijn gcmagligd, om aan de miliciens der ligling van 1853, die vergunning moglen vragen tol het aangaan van een huwelijk, de vercischte toestemming daartoe, te rekenen van den 1 October aanstaande uil te reiken, mits zij vooraf hunne schuld aan hel kleeding- en re paratie-fonds aanzuiveren of indien zij daartoe builen staal zijn, een bewijs van onvermogen, afgegeven door de bevoegde autoriteitoverleggen. Gedaan ten Raadhuize van Zierikzee den 15 Julij 1857. B. C. CAU Voorzitter, li. de JONGE Secretaris. PATENTE N. De Burgemeester van Zierikzee herinnert de be trokkene ingezetenen die als drankverkoopers slij ters en tappers, dusver nalatig zijn gebleven in liet afhalen van hunne patent-bladen over het loopende dienstjaar dat zij zich daartoe ten spoedigste belmoren te vervoegen ter gemeente-secretarie, alwaar hun het patentblad, op vertoon van kwitantie voor minstens de helft op het aanslagbiljet zal worden uitgereikt. 'Zierikzee, 18 Julij 1857. B. C. CAU. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzeema ken hij deze aan de ingezetenen bekend dal de ge meente-rekening over het jaar 1856, ingevolge do wet, gedurende veertien dagen van af den 22 dezer voor een ieder op de secretarie ter inzage is nederge- Icgd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld. Zierikzee, den 20 Julij 1857. B. C. CAU, Voorzitter. C. du JONGiüSecretaris. De Arrondissemknts-Betaaumeester te Zierikzee, geeft kennis, dat zijn Kantoor, uiterlijk tot 31 Augustus aanstaande zal worden waargenomen door den lieer H. J. 11ALFFMAN. Zierikzee 21 Julij 1857. J. Gi'.VlïRS LFUVEN. BINNENLAND. Zierikzee 21 Julij. In de zitting van de tweede kamer der staten-generaal van jl. maandag is na eenige beraadslagingen het ontwerp lot regeling van hel lager onderwijs aangenomen met 47 tegen 13 stemmen. Onmiddclijk na den afloop der stemming, deelt de voorzitter mede dat is ingekomen de volgende brief van den heer Groen van Prinsterer »'s Gravevhage den 20 Julij 1857. Mijnheer de voorzitter »Nu dc beraadslaging over de wet op hel lager on derwijs is afgeloopen noem ik, met smart, doch uit persoonlijk piigtshesef en na rijp beraad, mijn ontslag als lid van de tweede kamer der staten-generaal. «Gelief, mijnheer de voorzitter met de uitdrukking mijner hoogachting, te ontvangen en ook aan de kamer over te brengen, mijn dank voor de welwillend heid, die mij, hij menig verschil in zienswijze van de meeste leden ten deel viel.'' Door de Nederlandschc-Hande!-Maatschappij zijn bevracht zes schepen, ais, voor Amsterdam 5 en voor Schiedam 1. Men mcidl uit Vlissingen van den 18 dezer. De kommandeur van lloek, aan s' rijks werf alhier had het ongeluk eene plank op het hoofd tekrijgen, aan de ge volgen waarvan hij heden nacht overleden is. Hij laat ecne weduwe met zeven kinderen na. De vier Fngelschcbonibardeergaljootenendetwee groole stoomboolen, gebezigd bij de proeven tot Iigting van de sloomboo! Ravensbourne, zijn gisteren vertrokken na alvorens op het graf van de Ravensbourne ecne rood gcschilderdeboei te hebben geplaatst. Men is thansvan dc onmogelijkheid der Iigting overtuigd do boot is zoo diep gezonken dat, zelfs hij den laagslcn waterstand, schepen van hel grootste charter er over heen zeilen. Het geborgen gedeelte van de goederen der Ravens bourne behalve de elf kisten met specie welke mede gered zijn berekent meu op/170,000,

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 1