pi.0 .50. Woensdag 24 Junij. 1857 Woensdag en Zaturdag. HEREZEESC COURANT. .4 B ONNEME NIS-PRIJS. Per drie. maanden f i,00. Franco per post f 2,2o. Inzending der Advert, daagste voren, voor I 1 ure'smorgens. VERSCHIJNT. BINNENLAND. Bij de verkiezing van een lid der provinciale stalen in het hoofdkiesdistrict Tholen in plaats van den heer mr. K. Wagtlto die zijn ontslag had genomen werd met volstrekte meerderheid van stemmen geko zen de heer M. M de Lange wonende te Tholen. Omtrent do algemcene vergadering en tentoon stelling der maatschappij van landbouw en veeteelt te houden op maandag den '29 en dingsdag den 30 Junij a. s. te Goes leest men in de Goessche Courant onder anderen het volgende Maandag te II ure voorden middag, bijeenkomst van het hoofdbestuur en ten I ure na den middag alge- ineene vergadering in de concertzaal te 5 ure na den middag, aan den straatweg naar Kloetingenbeproeving van werktuigen daarna vercenigingin de sociëteit van Ongenuchlen Yrij. Dingsdag te 12 ure, tentoonstel ling vah vee, werktuigen en wat verder van vruchten en gewassen zal worden aangebragl, op eene weide aan den voorzegden straatweg naar Kloetingen en op hclbouwland daar tegenover, zal de heer Jacob Kaltebceke eene rei doen draineren (d. i. beleggen met aarden buizen tol afwatering;; des namiddags te tv ure, ge meenschappelijke maaltijd voor de leden der maat schappij in de sociëteit bovengenoemd. Alle leden dezer en van andere maatschappijen van landbouw, worden uilgenoodigd aan dit landbouwfeest deel te nemen en de tentoonstelling met vee en andere voorwerpen te verrijken. Eene herhaalde poging om de stoomboot Ravensbourne boven water te brengeneergiste ren te Vlissingen aangewend is niet betergelukt dan de vorige. Niet minder dan 27 kettingen waren onder het schip aangebragldoch vele der- zeiven zijn door de spanning gebroken. Ech ter heeft men de boot 9 voeten verplaatst. Door de Nederlandsche Handel-Maatschappi j zijn bevracht 22 schepen als Voor Amsterdam 12, voor Rotterdam 6, voor Schiedam 1 en voor Middelburg 3: zijnde IVesl-Kapelle kapt. M. RooderkerkPauline kapt. B Posten Marinas Willem kapt./', van Duyn. Door de algemeene synodale commissie voor de Ned. Herv. kerk zijn bij verschillende be sluiten uitgevaardigd om 1 Julij in werking te komen; het reglement op de algemeene wedu- wenbeurs het synodaal reglement voor de dia- conien der Nederduitsch Hervormde kerk het synodaal reglement voor de kerkeraden van de gemeenten der Nederd. llcrv. kerk en het re glement voor kerkelijk opzigt cn tuchten voor de behandeling van kerkelijke geschillen. In het begin dezer week is bij de heeren scheepsreeders Brantjes en Smit te Purmerende be- rigt ontvangen, dat debeide doorgemelde heeren ter robbenvangst uitgezondene groenlandsvaar- ders Martha en Maria, behouden teTonsberg in Noorwegen zijn binnengeloopen. De vangst mag als vrij gunstig aangemerkt worden, bedragende het getal der door beide schepen gevangene rob ben te zamen circa 12,000 stuks. Men meldt uit Vlaardingcn van '20 dezer. De haringvloot is bijna geheel in zee, enkele vaartuigen van Zwarlewaal zijn eerst heden gereed. I'e schepen hebben een gunstigen wind gehad op de uitreis. Men meldt uit Gorinchem van 17 Junij:Een der veerknechls (Jan Rootvan onzen wal naar Sleeuwijk met eene roeiboot overvarende ten einde van daar personen over te brengen had het zeldzame geluk dat onder zijne vaart een sleur van p. m. 150 pond in zi jne roeiboot sprong waar van de schipper zich terstond inet blijdschap meester maakte. Jl. donderdag heeft te Utrecht een vreeselijk spoorweg- ongeluk plaats gegrepen doordien de opperman IV. Rietoelt oud 40 jaren aan het station van den Rijnspoorweg werkzaam zijnde en eene mand met steenen over het spoor dragende, door den voorsten wagen vaneen zich achteruitzet- tenden trein werd omver geworpen en toen met den vuurhaard der locomotief in aanraking kwam, waardoor zijne beide beenen op de rails kwamen PRIJS DER ADVERTENT1EN Gewone 1.5 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- ev Doodberigten van 1 -0 regels a f 1 behalve liet Zegelregl zoodat de wielen der locomotief daar overheen gin gen en zijne beenen geheel verbrijzelden. Dade lijk aangebragte geneeskundige hulp heeft hem niet het leven kunnen sparen, daar hij reeds ten 7 ure des namiddags overleednalatende eene be droefde weduwe en zoon. In den nacht van 16 dezer is de persoon van U. Brummelhuis onlangs uil eene vroegere gevangenschap ontslagen uil het huis van arrest te Almelo door over- klimming ontvlugt. Men vermoedt dat genoemde persoon die als gevaarlijk te boek staat zich naar l'ruissen heeft begeven. Het volgende zonderlinge voorval heeft te Gilze plaats gehad: In het begin dezer maand heeft eene vrouw van ruim 40 jaren M. L., gepoogd zich van het leven te bcrooven, door middel van een klein mesje, waarmede zij zich in den hals sneed. Zij werd echter in haar voornemen nog tijdig door de huisge- noolen verhinderd en door den chirurgijn P. Loonen aldaar verbonden en verpleegd Toen men haar bij herhaling vroeg, waarzij dat mesje had gelaten, gaf zij steeds ten antwoord: »dat zit er nog in." Dewijl zij niet regt bij het verstand was en aan vallende ziekte leed hechte men aan haar gezegde geen geloof, maar na het overlijden op den 17 dezer heeft men bij de lijkopening werkelijk dat mesje in bare ingewanden gevonden. Te Parijs liej» gisteren het gerucht dat de Engelsehen eene gevoelige nederlaag hebben ge leden in China en dien ten gevolge het afzen den van schepen der Britsche zeemagl aldaar noodig is geweest. (Zonder voor de waarheid hiervan te kunnen instaan meenen wij toch irt verband met dit berigt de aandacht Ie moeten vestigen op het telegrafisch berigt uit Londen in ons vorig nommer, betreffende het vertrek van twee Engelsche stoomtransportschepen naar de Chinesche wateren. Red. Minst. Cour. De zaak betreffende de weddingschap lus- sclien een Engelschinan en een weesjongen te Karlsruhe, houdende toezegging van/ 150,000, wanneer hem binnen een jaar een mihoen postze gels geleverd werd welke onlangs geheel aan een mystificatie werd toegeschreven,wordt op nieuwop het tapijt gebragt blijkens eene advertentie inde NieuweRotlerdamscheCourantyan gisteren, waarin de heer Frans L. Stap ff' een schrijven openbaar maakt, nader van de KölnischeZeitungontvangen, 't welk inhoudt dat men met de verzameling voort gaat en de ingekomen postzegels bereids overge maakt heeftzonder reden te hebben om aan de geloofwaardigheid te twijfelen. LI. zaturdag avond is boven Antwerpen zulk een hevig onweder losgebarsten als de oudste inwoners zich niet herinneren beleeld te hebben, er hebben vele ongelukken plaats gehad. Iri bet Belgisch Turksch conflict is gcene be terschap te bespeuren het tegendeel is waar, en deOttomanische regering heeft aan alle Turk- sche officieren die met zendingen belast zich te Brussel, Luik enz. ophouden, bevel gezonden Belgie onverwijld te verlaten. BUITENLAN D. SDITICHLSND Kf.ui.en 17 Junij. Te Temeswar was den 1 3den Junij de Weencr post door bijzondere omstandigheden niet op den bepaalden tijd aangekomen. Velen biel den het er \oor, dat YYeenen reeds door dé komeet was vernield zoodal de dagbladen en brieven van daar niet hadden kunnen afgezonden worden,gelukkig echter kwa men zij cenigc uren later aan waardoor men omtrent bet lol vanVVeenen gerustgesteld'werd. Aan een der grootc fabrieken in lucifers de heeren Hochstatler en Co te Darmstad is het gelukt de phosphorus bij hun fabricaat door eene onschadelijke en gevaarlooze zelfstandig heid te vervangen. Uit Duren wordt van den 12den gemeld dal te Gosshaueen nabij liggend dorp, de blik sem is geslagen in de kerk op het oogenblik dat de dienst aldaar verrigt werd. Zes personen bleven op de plaats dood terwijl 41 meer of tnin,gewond werden, onder deze laatstenheb ben negen gevaarlijke kwetsuren ontvangen. Ook het kerkgebouw is belangrijk beschadigd. r B i K B II K. Parijs, 18 Junij. Door eene nota in het re geringsblad wordt kennis gegeven aan de buiten- landsche militairen, die behoord hebben tot de Fransche legers en regt meenden te hebben op de nalatenschap van keizer Napoleon Idat de commissie, belast met het onderzoek der ingeko men verzoeken en de verdeeling der legaten met haren arbeid gereed is en dut aan de Fransche gezanten en consuls reeds de noodige bevelen zijn gezonden voor zooveel de militairen betreft wier aanspraken geldig zijn bevonden. Aan de overige petitionarissen wordt berigt, dat hunne verdere aanzoeken nutteloos zijn en zon der antwoord blijven zullen. Een weldadige regen is gisterenen heden nacht te Parijs en omstreken gevallen De toe stand der veldgewassen is overal bewonderens waardig. De bloei der rogge alsook van den wijnstok heeft op de voldoenste wijze plaats. Men mag een meer dan buitengewoon over- vloedigen oogst te gemoet zien. Te Chartres en in de omstreken zijn laastle- den dingsdag zeer vroeg in den morgen verschei dene vrij zware schokken van aardbeving gevoeld, waardoor cenigc meubelen omvergeworpen, maar geene huizen beschadigd werden. De rigling was van hel noordoosten naar hel zuidwesten. Ken alhier ontvangen telegrafisch berigt van den maarschalk Raiidon, uil Algiers, van den'5dezer, luidt dus: liet leger is nog steeds bij de Beni-Raten. Do weg van Kizi-L'zio is gereed De kabylcn brengen proviand naar liet fransche leger van Bathma. Kr worden dertien artesische bronnen gegraven die van Gh"ggo levert 20 liters water per minuut Iemand wiens Iwec zonen zich op cenc kost-' school te St. Omer bevonden schreef een paar dagen voor den 13 dezer aan den chef van het instituut »Zend mij spoedig mijne kinderen hunne moeder is doodelijk ongerust hij de nadering van den 13 Junij en wil hen bij zich hebben. Ik wil haar dat genoegen niet ontzeggenmaar terstond na den ondergang der wereld op den I 3den zi nd ik u uwe leerlingen terug. Uil Rome wordt den 13 dezer het vol gende geschreven: Sedert vier of vijf dagen hebhen beklagenswaardige vechtpartijen tus- schen de Fransche soldaten van het 25ste en 40ste linieregement en de pauselijke jagers te voet plaats. Te Barcelona heerscht sterke gisting cn men is beducht dat daar oproerigheden zullen plaats grijpen, de overheden zijri op hunne hoede. O R O O T-B BITTAKIIIEIV Lovdes, 20Junij Onder verscheidene andere diplomatieke benoemingen onlangs door de re gering der vereenigde staten gedaanbehoort die van den lieer//. C. Murpliy uit New-York tot minister dier staten in de Nederlanden. Het driedekkerszeilschip Princess Charlotte van 104 stukken ligt te Spithead zeilree, om naar China te stevenen. Eenige dagen geleden stierfin Morne-Park een paard dat door sir tharles Culville in den slag van Waterloo hereden werden dus ten minste den ouderdom van 47 jaren bereikt heeft. Op de Medvvay bij Chattain heeft inen dezer dagen eene proef genomen met eene nieuwe militaire kettingbrugdie volkomen geslaagd is Slechts drie uren waren noodig, om die brug te leggen over eene breedte van 50a 100 voet,waarna de infanteriecavallerie en artillerie er zonder het minste gevaar over heen trok. Tot de opbre king werd slechts een uur gevorderd. De sergeant majoor J. Jonnes van de genie is er de uitvinder van.

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 1