m mmm ADaroimim m J N.° 46. Woens ag 10 Junij. T Woensdag en Zaturdag. BINNENLAND. V r.s«, '=Vi OB nuy, io;!-V3 OS'/l 7 fiV„ .77'',,, 41V, 37>V„ 24,'s. 45 5. o Mudtie 6 73 - 11.50 - 9 5(1 - 0.00 - 7 50 - 0,00 - 00.01) - 00.00 OS,!)» "2 O =L 1000; I no. 216. 10098, 100. ■5313. 2778, 31 17, 16100, 1820, 8882, ilen lerdom lijden IV Li LUS tre be- N, kennis- annon- Noord- ltnn> aldaar Eli DK en 11 eer oop der te ver pen IAS en tBom- a nader vos. ZfflUKZEESCHE GOURAHT ABONNEMENTS-PRIJS. Per drie maanden ƒ2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daagsle voren, voor 11 are 'smorgens. VERSCHIJNT. PRIJS DER ADVERTENTIES Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks - Doodberigten van 1-6 regels a f 1 behalve liet Zegel n de Openbare Raadsvergadering gehouden te XieriKzee, den 6 Junij IS 57. Voorzitter Mr. B. C. Cau, Secretaris Jhr. Mr. C Jonge. Afwezig de heeren Mr. van Dongen, Mulock Hou wer Jbr. de Jonge, Dr. Keiler en Landsknegt. De notulen der vorige vergadering worden na re sumtie goedgekeurd. W ordt medegedeeld dat door Gedeputeerde Stalen zijn goedgekeurd de besluiten van dezen llaad tot onderbandsche verpachting van grasmaaijing en van den Stadsheer, hetwelk voor notificatie wordt aange nomen. l)e rekeningen van den Schuttersraad en der Be graafplaats worden in handen gesteld van de heeren Mr- ligler van der Vliet en Mr. Fokker tol onder zoek cn rapport. Wordt medegedeeld eene missive van' den commis saris des Konings houdende kennisgeving ,.d.at de besturen welke achterlijk zijn in de betaling der ver- iplegingskosten van bedelaars, in regten zullen worden vervolgd bijaldien zij langer met die betaling in ge breke blijven dat het achterstallige dezer gemeente bedraagt 1404,59 en de voldoening daarvan verzocht wordt, burgemeester en Wethouders stellen voor daar zij de gemeente niet tot die voldoening verpligt achten, deregteriijke beslissing daaromtrent af te wach ten aldus besloten. Wordt medegedeeld eene armenkwestie tusschen deze en de gemeente Meliskerke. Overeenkomstig voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt be sloten dat een regtskundig o®d>arzoek plaats hebbe door de heeren Mts. Fokker, van Dongen enfEgter ten einde daarvan aan deze vergadering verslag uit te brengen. Wordt besloten conform bet voorstel van Bur gemeester en Wethouders, om aan den aannemer de Vlieger, nog gedurende twee jaren bet onderhoud te vergunnen van Kwistegeld volgens voorwaarden van vroegere aanbesteding ad f 1.56,67 'sjaars Wordt medegedeeld ilat eewé' calamiteit aan de brug tusschen de Noord- en Zuidhavenpoort is ont staan waarvan de kosten zijn geraamd op f 5(10, als kunnende niet begrepen worden onder de gewone ta riefberekening uithoofde van bezwaren der watergetij den en besloten de noodige herstelling aan die brug te doen plaats hebben. Wordt medegedeeld, dat de kosten van herstelling der brug buiten de Zuidbavenpoorl bedragen f 104,65, hetgeen wordt goedgekeurd zullende die kosten na aftrek van ƒ10 door den aannemer te dragen, gevon den worden uit H. 3, afd. 1 art. 1. Wordt medegedeeld en voor notificatie aangenomen de uitslag van de gewone jaarlijkschë aanbesteding der gemeentewerken op 27 Mei jl. De Commissie ad boe brengt verslag uit op de reke ningen van bet Evang. Lutb., R.-Cath. Hcrv. diac. cn Israel. Armbestuur, der Brei- en Naaischo .l, Bank van Leening en der Commercie-werf, tenderende tol goedkeuring. Dien conform wordt besloten terwijl bij de behandeling der laatste de heeren Mr. Cau en van der Vlietals rendanlen zich verwijderd hebben. Op eene vraag van Mr. Egter of bij de vergrooting van het terrein de huur der werf niet behoorde ver hoogd te worden waarop door den voorzitter wordt ingelichtdat die vergrouling reeds vroeger was toe gezegd geworden. Hierna is de zitting gesloten. houder woonachtig is waaruit blijkt dat het bewuste vee aldaar te huis behoort cn werkelijk voor die ten toonstelling bestemd is. Dat het alzoo aangebragte vee terstond na de aan- komst te Goes, door den veearts aldaar zal worden onderzocht en gezond bevonden wordendealdaar zal worden toegelaten en wederom na den afloop niet een gezondheidsbewijs voorzien huiswaarts zal kunnen worden vervoerd doch dal gezegd bewijs niet langer dan tol en met den 4 Julij e. k. zal gel dig zijn. En zal deze tot algemeene bekendheid bij herha ling in de Courant worden geplaatst. Zierikzee, den 27 Mei 1857. I B. C. CAU, Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethoudersv an /.ierikzee brengen ter kennis van belanghebbenden dat aan de miliciens verlofgangers der ligting van 1853, die zulks ver langen vergunning kan worden verleend tol uiloefe ning van de buitenlandsche Zeevaart ofschoon zij dat beroep vóór hunne inlijving niet hebben uitgeoefend onder v oorwaarde noglans dat zij vooraf bij het korps waartoe zij bebooren het nadeelig saldo aanzuiveren, hetwelkbij helsluilcn hunner rekening op het kleeling- en reparaliefondsmogl hebben bestaan terwijl belang hebbenden zich tot het bekomen dier vergunning ter secretarie der gemeente bebooren aan te melden. 'Zierikzce3 Junij 1857. B. C. CAU, Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zierikzee brengt Ier kennis van belanghebbenden dat bet kohier van het palentregt over het 4 kwartaal dienstjaar l856/7 van deze ge meente door den heer Commissaris des Konings in de.e provincie op den 3 dezer maand is executoir verklaard en op beden gesteld wordt in handen van den heer Ont vanger der directe belastingen enz. alhier, ten fine van invordering volgens de wet. Zierikzee den 9 Junij 1857. B. C. CAU. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gezien bel besluit van Heeren Gedeputeerde Stalen dezer provincievan den 22 dezer maand no. 33 houdende tijdelijke uitzondering op eenige bepalingen van het reglement tol voorkoming van de verspreiding der longziekte onder het rundvee, in deze provincie, bij gelegenheid van de aanslaande jaarlijksche tentoon stelling van de Maatschappij lot bevordering vari land bouw cn vceteell. Brengen ter openbare kennis: Dat het, voor die tentoonstelling welke op den 29 en 30 Junij eerstkomende te Goes'zal gebonden worden beslemde vee vrij en onverlet, derwaarts over de veren zal mogen vervoerd worden met een bewijs van den Burgemeester der gemeente, alwaar de vee ILoting voor de Schutterij. PUBLICATIE. Burgemeester ert Wethouders der Gemeente Zierikzee maken bij deze aan de belanghebbenden bekend dat de alpkabetische naam lijsten van de in géschrevenen voor de Schutterij ter inzage van een iegelijk zullen liggen op het Raadhuis dezer gemaer.te, van wtensdag den 10 Junij tot woensdag den 17 Junij daaraauvolgeude, ten einde een ieder in staat zoude zijn, die op dezelve nog zouden belmoren te worden aangeteekend of daarvau moeten worden weggelaten, zulks aau het bestuur keunelijk te maken. Dat de loting voor de Schutterij tusschen de ingeschrevenen van dezen jare> klasse 1857, zal plaats hebben onder toezigt eener com missie uit het bestuur ten Raadhuize dezer gemeente op zaturdag den 20 Junij 1857, des midflags ten 12 ure precies; wordende de belanghebbenden bij deze gelast, zich ter plaatse en op dato voormeld te laten vinden, ten einde aldaar voor de dienst der Schutterij te loten of zulks door behoorlijke, bij de gedachte commissie bekende gemagtigden te laten doen zullende voor hen, die persoonlijk afwe- 2end mogten blijven en zich niet op vorenstaande wijze hebben doen vertegenwoordigendoor één der leden van de commissie worden ge trokken. Dat dadelijk na den afloop der loting, op voorschreven wijze eene naloting zal plaats hebben ten behoeve van diegenenwelke tot de loting verpligt zijnde buiten hur. toedoen niet onder dezelve mogten zijn begrepen geworden alsmede ten behoeve dergenen, welke> ofschoon in andere gemeeuten reeds geloot hebbende, sedert de laatstvoorgaande inschrijving, in de gemeente zijn komen inwonen, en der vreemde lingen, welke sedert die inschrijving in de termen zijn gevallen om als ingezetenen te worden aangemerkt. En dat eindelijk de belanghebbende personen bij de loting de gele genheid zal worden opengesteld, om de redenen van vrijstelling, waarop sommigen aanspraak zouden mogen maken, ter kennisse van de genoemde commissie te brengen met aanduiding van het artikel der wet en liet onderdeel van dien waarop zij hunne reclame hebben gegrond. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zouden kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen binnen deze gemeente gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee den 9 Junij 1857. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. Zierikzee 9 Junij. Z. M. heeft aan den heer mr. JMoolenburgh op zijn verzoek eervol ontslag ver leend uit de betrekking van plaatsvervangend kanton- regter te Brouwershaven en aan P. Wierikx op- zigler over de kuslverlichting te Egmoöd aan Zee met den laalsten Juuij aanstaande. - Uit Kruiningen wordt gemeld dat met desluiling van den tweeden polder, die door den ingenieur Muller voor rekening van de N'ederiandscheland-aanwinning— maatschappij wordt ingedijktis aangevangen. I dijk, die gelegd is heeft eene lengte ran 6000 ellen waarin drie sluitgaten zijn overgebleven. Het eersi" is thans gedigt en men verwacht dat binnen veertien dagen de gehcele polder ingedijkt zal zijn. Begunstigd door het schoonste weder is het vierde Zeeuwseh muziekfeest te Goes gevierd gewor den. Reeds op Pinkstermaandag (oog een aantal kunstenaars en liefhebbers uit de noordelijke provin ciën des rijks de stad Goes binnen duizeude belang stellenden hadden zich in den namiddag langs het ka naal en de stadskade geschaard om getuigen te zijn van den inlogt der feeslgenootcn. Eenige leden van het feest-camité waren de naderende stoombootdn hen van Botterdam overvoerde, te gemoet gegaan oin allen hartelijk te verwelkomen. Ruim een uur na fiunne aankomst werden zij in het socieleitsiokaal ontvangen. De president van het comité de hcer burgemeester van Goes, hield eene gepaste toespraak waarbij hun hel Welkom op de ondubbelzinnigslr wijze werd toegeroepen. Vervolgens werd door een ander lid van het comité in eenige dichtregelen hulde gedaan aan het talent en de welwillendheid van allen die het feest door hunne tegenwoordigheid kwamen op luisteren, waarna eindelijkdoor den heer G. P. Blaau- been die zell'als verdienstelijk kunstliefhebber in hoogc achting staat .namens het comité aan de medewerkende kunstvrienden tekstboekjes werden aangeboden waai de namen van alle medewerkenden vermeld staan. Sedert dien avond, die al aanstonds door ongekunstelde vrolijkheid werd gekenmerktheeft de geheele stad een feestelijk aanzien. Van vele publieke gebouwen en de huizen der ingezetenen wappert de Nedcrland- sche vlag en alle woningen zijn met gasten overvuld inmiddels werden derepililien bijna onafgebroken voort gezeten een ieder reikhalsde naar de uitvoering der kolossale muziekstukken, waarvan de eerste eergisteren avond plaats had Den 30 M ei jl. is te Rotterdam overleden de heer Willem van Houten aldaar den 24 September 1778 ge- horen een man die in onderscheidene betrekkingen de hoogachting zijner medeburgers en landgenooten had verworven inzonderheid ook door de oprigling der Zuidhoilandschc Maatschappij tot redding van schip breukelingen aan het hoold waarvan hij stond. De afdeelingen van de eerste kamer der staten- generaal hebben zich bezig gehouden met het onderzoek van de ontwerpen van wet, welke thans aan de over weging dier vergadering zijn onderworpen. Jl. vrijdag nacht is te Scheveningen de eerste haring aangebragt door de homschuit Cornells Mos cr werd 7'/, tun haring medegebragt. Zeven cn vijftig crediteuren der maatschappij van weldadigheid welke te zamen van deze ongeveer ƒ500,000 hebben te vorderen hebben zich tot L. M. den koning gewend met de bede dat het Z. M. moge behagen de noodige maatregelen te nemen ten einde de adressanten zoo spoedig mogelijk in het wettelijk bezit hunner regtmatige vorderingen te stellen. Eenige onderwijzers in Vriesland klagen, dat volgens het voorloopig verslag der tweede kamer, vele leden van oordeel zijndat een minimum van 400 voor den post van onderwijzer in eenige provinciën te hoog zou zijn ten gevolge der goedkoopere levenswijze. Zij betwijfelen het werkelijk bestaan van het beweerde verschil in de uitgaven voor de eerste levensbehoeften en mcenendat hoewel het waar isdat vele tol gaarders, commiesen van de laagste klasse en veld wachters hel inkomen van 400 niet geheel genieten en dat sommige daglooners, zonder eenige alimentatie, zelfs van eene mindere som leven hel bedoelde argu ment nimmer ter sprake zou gebragt zijn indien de betrekking van onderwijzer slechts half zoo hoog in de schatting van velen stond aangeschreven als uit de ein- delooze bemoeijingen van volksvertegenwoordiging en regering zou moeten volgen. Zij herinneren ten slotte dat de tractemenlen can vele predikanten en van ge ringe ambtenaren success!velijk zijn of worden ver hoogd en de daglooncn over het algemeen stijgende zijn en betwijfelen het of voor de volksvertegenwoor diging na bet tegenwoordige oogenblikzich wel spoe dig weder eene gelegenheid zal voordoen om aan den onderwijzersstand een waardig loon te verzekeren. Handelsli Men meldt uil Groningen van 4 dezer. Dezer dagen is in het Nosocomium Acadenicum opgenomen een )3jarig jongeling die door eene belreureuswaar-

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 1