ZIERHZEESCffi 4. oensdag 29 April. MBT1II1B1 ABMIHISTMTIEÜ AANBESTEDING. 1857" Woensdag en Zaturdag. NIEUWSTIJDINGEN BINNENLAND. COURANT. ABONNEMENTS-PRIJS. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daagste voren, voor 11 ure 'smorgens. VERSCHIJNT. PRIJS DER A D VER TENTIEN Gewone 15 cents de regelGeboorteHuwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels a f 1 behalve liet Zegelregt De Commissaris des Konings in de provincie Zeeland maakt bekend dat de Algemeene regelen en voorwaarden voor de uitvoering en hel onderhoud der aarde-, kram-, rijs,- sleenglooijing- en zinkwerken van de calamiteuse polders in Zeeland vastgesteld bij beschikking van Zijne Excel lentie den Minister van Binnenlandsche Zaken van den 10 April 1857 ter provinciale griffie verkrijgbaar zijn tegen vergoeding der kosten ad 35 cent. Middelburg den 25 April 1857. De Commissaris des Konings voornoemd VAN TETS. Op Zaturdag den 2 Mei 1857 des voormiddags ten 9 urezal onder nadere goedkeuring door den Commissaris des Konings in de provincie Zeeland of bij zijne afwezigheid door een der leden van de Ge deputeerde Stalen en in bijzijn van den Hoofdinge nieur van den Waterstaat in het lde district aan bet lokaal van het Provinciaal Bestuur te Middelburg wor den aanbesteed met inbegrip van bet leveren van alle benoodigde materialen 1°. Het maken der gewone aarde-, kram-, rijs- cn sieenglooijingwerkcn aan de zeedijken der Calamiteuse polders van Zeeland in het jaar 1857 met bel onder houd van al de werken tolden 1 Mei 1858 en zulks in 36 perceelcn van aanbesteding en 2°. het beplanten der domaniale duinen langs de westkust van liet eiland Schouwen met helm stroo en riet benevens bet onderhoud tot den 1 Mei 358 en zulks in 3 perceelep. van aanbesteding. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij inschrij ving en opbod. De bestekken der bovengemelde aanbesteding liggen ter lezing aan het lokaal van het ministerie van Bin nenlandsche Zaken aan dat van het Provinciaal Be stuur van Zeeland te Middelburg ten kantore van de Ontvangers-griffier der betrokkene polders, en op alle zoodanige plaatsen alwaar gewoonlijk de bestekken van waterstaatswerken in gemelde provincie ter lezing gelegd worden. Zullende acht dagen te voren met uitzondering van den dag voor de besteding de noodige aanwijzing in loco worden gedaan en voorts nadere informatien te bekomen zijn bij de Ingenieurs van den waterstaat te Middelburg te Goes te Tholen te Zierikzee te Breskens en te Neuzen bij elk voor zooveel zijn arron dissement aangaat en bij den Hoofdingenieur voor hel geheel. De Minister van Binnenlandsche Zaken A. G. A. VAN RAPPABD. N. B. De gegadigden worden verzocht volledige bil jetten inleleveren aanduidende hunne namen en voornamen ("voluit) hunne woonplaats bet nummer van het perceel en de som (voluit). Gedrukte biljetten zijn te bekomen bij den drukker van het gewestelijk bestuur U. F. Auer. BEK EN DMA RING. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen dat zij die voor bet jaar 1857/g eene Jagl of Vischaile verlangen zich daartoe in den loop der maand Meiter Secretarie behooren aan te melden en dat zij die ter zake van onvermogen eene kostelooze vergunning voor de Visselierij wenschen te be komen alsdan moeten overleggen de bewijzen van toe stemming door de eigenaars van het vischwaler af te geven Zierikzee, den 22 April 1857. B. C. CAU. WAARSCHUWING. De Burgemeester van Zierikzee gelet op bet be paalde in art. 22 der wet van den 6 Maart 1852 (Staats blad no. 26). Herinnert de ingezetenen dat het zoeken of rapen van eijeren van Waterwild en Kie- vitlen en het verveer of de verkoop dier eijerenna den 5 Mei, verboden is. Waarschuwt de ingezetenen dat art. 40 der bo vengenoemde overtredingen eene boete stelt van tien lot twintig gulden. Zierikzeeden 22 April 1857. B. C. CAU. f BEKEND MAKI N G. Burgemeester en vv ethouders van '/.iérikzee bren gen ter kennis van de ingezetenen dat er op Zaturdag den 2 Mei eerstkomende eene Inspectie op de Stralen in deze gemeente zal worden gehouden ten einde men zich overtuige van de rein-en zindelijkheid van Stralen, Stoe pen cn Goten ieder voor zijne woning en erf zul lende tegen de nalatigen proces-verbaal worden opge maakt om te worden vervolgd en gestraft ingevolge de bepalingen van hul reglement van Policie voor deze ge meente. Zierikzee, den 22 April 1857. II C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, bren gen ter kennis van de ingezetenen dal den 6 Mei aan staande des middags een rondgang zal worden gehouden om Ie onderzoeken of voldaan is aan de bepalingen der verordening, houdende maatregelen legende gevolgen van hoog e vloeden binnen deze gemeente, vastgesteld den 15 Januarij en afgekondigd den 5 Eebruarij dezes jaars in bet belang der vei-'gh :J zoowel van personen als goederen onder herinnering aan de bekendmaking van den 11 February II. waarbij vooral gewezen is op het voorhanden hebben van stevige en doelmatige vlocdplanken of kistingen voor Deuren Ramen en Keldermonden tot eene hoogte van minstens 2 cl 50 duim boven gewoon hoog waterpeil waarvan aankondiging geschiedt ten einde een ieder bij dien rondgang zicb voor schade vrijware. Zierikzee den 22 April 1857. B.C. CAUVoorzitter. C. de JONGE Secretaris, BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Herinneren de patenlpliglige Schippers en eigenaars van vaartuigen aan de wetsbepaling, volgens welke hunne meetbrieven niet ouder mogen zijn dan vijfjaren en aange/ien vele dier meetbrieven inet het volgende dienstjaar verloopen zullen, wordende paienlpligtigen, hierbedoeld, gewaarschuwd om zich van nieuwe meet brieven te voorzien daar zij, gebruik makende van een patent afgegeven naar eene meting die ouder is, volgens de wel moeten beschouwd worden als op ei gen aangifte te varen en bekcurbaar zouden zijn. Zierikzee den 22 April 1857. B C. CAU, Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. BEKEN D M A K I N G. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Brengen ter algemeene kennis dat de Aauitoato- «iïiig- van liet verhoogden van den WrSt- IiaveitdiïK over eene lengte van ruim 1100 El len met grond uil den oever der Haven zal plaats hebben, op Woensdag den t3 Mei aan staande, des middags ten twaalf are, in de Raadzaal op het Stadhuis albier, waarvan het bestek en voorwaarden ter Secretarie dezer gemeente te lezen en verkrijgbaar zijn terwijl nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Gemeente-Bouwmeester door wien aanwijzing van bel werk zal geschieden op Woensdag den 6 Mei aanstaande, des namiddags ten vijf ure. 'Zierikzee, 28 April 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris, BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen Ier kennis van belanghebbenden, dat de algemeene voorwaarden van aanbesteding van publieke werken in druk verkrijgbaar zijn gesteld ter secretarie dezer ge meente, tegen betaling van twintig cents. Zierikzee 28 Aprii 1857. Burgemeester en Wethouders voorn. B. C. CAU Voorzitter C. de JONGE Secretaris. Zierikzee 28 April. Naar men verneemt is aan den beer .4 Caland, als voorzitter dercentrale directie >an Walcheren, door den aartshertog Ma riimluvm van Oos tenrijk eene diamanten doekspeld vereerd, als herinne ring aan zijn verblijf verleden zomer in dat eiland en de alstoen bezochte dijkwerken te Wcstkappelle cn el ders. Kerkwerve 26 April. Plegtig en feestelijk waren de godsdienstoefeningen op heden alhier gehouden. In hel voormiddag uur werd de Wel.Eerw. Z. Gel. Heer eau der AI eg kandidaat tot de Heilige Dienst, alhier als leeraar bevestigd en tot zijn gewiglig ambt ingewijd. Het werk der bevestiging en inzegening werd verrigl door den consulent dezer gemeente, den Wel. Eerw. Z. Gel. Heer J. B. Barenbrugh predikant te Zierikzee die lot grondslag zijner uitmuntende leerrede had gelegd. Hand. 8 5b hij predikte hun Christus. De oplegging der handen geschiedde behalve door den bevestiger, ook door den ruslenden leeraar dezer gemeente den Heer II. de Grctaff, en door de lleeren Droogleever Forluyn Blaauw, Kam, van Lams- zweerde Schalier Krol cn de Meijer predikanten te Zierikzee Zonnemaire, Drciscbor, Noordgouwe Se- rooskerke en Warder. Des namiddags trad de beves tigde voor het eerst voor de gemeente als baar lee raar op en verbond zicb aan haar met eene leer rede naar aanleiding van 2 Timolh. 2; 8a Houd in gedachtenis dal Jezus Christus uit de tlooden is opgewekt. Indrukwekkend en hoog ernstig was zijne taal. Talrijk was de opkomst zoo van bier als elders groot de belangstelling in de komst van den leeraar beloonden gezegend zoo wij hopen zij de pleglige verbindlenis van dien dag rijk gezegend worde ook al zijn arbeid ouder ons. In de vergadering van den gemeenteraad te Goes is besloten de aangegane erfpacht met een garancine- fabriekant te vernietigen op grond dat bet met zwa velzuur bezwangerd water tegen de bepaling der over eenkomst in de haven afvloeide. Terwijl nog werd me degedeeld een brief van den heer 0. Verhagen daarbij opgevende de uitvinder te zijn om op eene minder kost bare manier garancine te bereiden dan tot hiertoe al gemeen gebruikelijk was, en zonder dal bet af te vloeijen water eenige schadelijke bestanddeelcn behoeft te be vatten. Uit 's Hage wordt aan de Arnhemsche Courant ge meld Naar wij vernemen wordt dezen zomer debe- roenide Ainerikaansche schrijfster mevr. Harriet Beecher Stowe, de auteur der Negerhut, alhier verwacht. Zij is door de gravin van W. genoodigd ecnigen lijd bij deze door te brengen. Bij vonnis van den kantonregter te 's Hage is beslist dat inspecteuren van politic niet behooren lot die ambtenaren welke bel regt hebben relazen op te maken. Men verneemt dat op de aanstaande 's Graven- haagsche kermis zal worden ten toon gesteld een wal- visch dieop de kusten van Frankrijk is gevangen zijn vleesch, beenderen en huid zijn ongeschonden en door middel van balseming volmaakt bewaard gebleven. De Ilotterdamsche gemeenteraad heeft in zijne gisteren gehouden zitting van burgemeester en weihou ders de mededee'ing ontvangen dat door de welwil lende medewerking vanden heer L. Pincoffs, te Manches, teris aangekoebt een reddingstoestel in geval van brand die behalve bet middel om menschen uil een brandend gebouw te redden ook bet voordeel aanbiedt van een lange ijzeren ladder ten gebruikeder brandspuitgasten, liet werktuig is eergisteren ontpakten naar het timmer huis overgebragtwaar het eerstdaags in tegenwoor digheid der raadsleden zal worden beproefd. De raad heeft goedgekeurd de uitgave van 50 pond sterling door burg. en weth. voor die machine gedaan. LI. woensdag is in eene gemeente nabij Rijssel een huwelijk voltrokken dat opmerking verdient. In deze gemeente namelijk wonen twee buisgezinnen nevens elkander, in bet eene zijn zeven zonen en in hel andere zeven dochters. Binnen twee jaren rijn vier dezer broeders met vier deier zusters gehuwd en men gist niet onwaarschijnlijk uit de betrekkingen die tusschen de twee huisgezinnen blijven bestaan, dat de andere kinderen het voorbeeld der oudere zullen volgen. -Dezer dagen is te Schiedam ten huize van den heer Ollerdijkterwijl die heer afwezig was eene poging tot diefstal aangewend, door de wakers ontdekt, wilde de schuldige zwemmende ontvlugten doch is daarbij verdronken. Als eene bijzonderheid wordt gemeld dat in de afgeloopen weekonder de gemeente 's Gravezande

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 1