vervoermiddelen ad1rtemn nuns, marmberm E' i'L waande. Den 93 zijn dan ook patronen onder de be zetting uitgereikt en, volgens de verzekering van som migen de kanonnen in batterij tegen de stad gerigt. Alle wachtposten werden verdubbeld. JF H A SI E K IJ K. Naar men verneemt heeft de keizer, al# arbiter, uitspraak gedaan in de zaak van mevrouw Lchon tegen J graaf de Moray en dezen veroordeeld haar vier milli- oen uit te keeren. Men zegt dat liet katalaanschc mes waarvan Vcrcjer zich bediende om den aartsbisschop Sibour te dooden, is nedergelegd te Yincennes in de bijzondere afdeeling der wapenkamer, waar ook bewaard worden het geweer waarmede de aartsbisschop Af/re gedood werd, en dat hetwelk Daix op generaal Bréa losbrandde. GSO O I - SBITTASalSH De tot hiertoe bekende 480 benoemingen voor het lagerhuis worden door sommige dagbladen dus inge deeld 260 liberalen radikalen of demokratcn148 zuivere bchoudsuianncn40 vrijzinnigebeboudsmannen en 26 wier rigting nog twijfelachtig is. Van deze 480 parlements leden hadden 330 reeds in het ontbonden lagerhuis zitting, terwijl de 150 overigen nieuwe leden zullen zijn. De Times zegt dat aanzienlijke strijdkrachten naar China gezonden zullen worden om Canton zwaar te straffen terwijl ook de Daily News een langdurigcn oorlog met China onvermijdelijk acht. Het inschepen van troepen naar de Cbinesche wateren vangt maandag a anstaandc aan. De gisting te Kidderminster, door de herkiezing van den heer Lowe ondervoorzitter van bet bureau van .koophandelontstaan duurt nog steeds voort en bestendig worden de kiezers welke voor dien kan didaat gestemd hebben in de straten beleedigd. Op hel aanbrengen van de belhamels is ecne premie van 200 p. st. uitgeloofd maar van den anderen kant bragt ecne inschrijving lol dekking der kosten van hunne regtsvervolging 2000 p. st. op. Ofschoon de heer Lowe nog in gevaarlijken toestand verkeert is de hoop op zijne herstelling niet verloren. Dat de bestrijding van het tabaksverbruik reeds vroeg begonnen is bewijst het volgende In de verslagen van bet verhandelde in het lagerhuis van Engeland vindt men onder anderen dat op woensdag 18 April 1021 door sir Willi am Stroud, eene motie gedaan werd lot wering van den tabak uit het koningrijk, omnl. den invoer en het gehruik te verbieden terwijl sir Cray Polmes zcidedat zoo de tabak niet geweerd wierdin Engeland honderd-duizend er ongelukkig door zouden worden daar het gebruik er van reeds zoo algemeen was dat hij de boeren zich er van had zien bedienen terwijl zij den ploeg bestuurden. Gelijk reeds sedert lang uit het noordwestelijk Finland, zoo luiden ook thans uit het noorden van Zweden de herigten omtrent den hongersnood aldaar waarlijk ontzettend. In de Svenska Tidningen van 17 Maart leest men daaromtrent het volgende: Brieven uit Hakaranda (de Zweedsch-Findsclie grensplaats) melden, dat de hongersnood in Lapmarken vreeselijke verwoestingen aanrigt. De landsgouverneur in het Nerbollens-Lenh, die eene reis naar Lapmarken ge daan heeft, om zich met eigene oogen van don waren staat van zaken Ie overtuigen, moet gezegd hebben, dat hij kinderen gezien heeftdie hunne eigene vingers opgegeten hebben en dal hij van honger gestorvene personen met stroobosjes in den mond gevonden had. Bij het vergaan der stoomboot Arctic kwamen twee cchtgcnoolen om het leven en de uitslag van een regtsgeding te Ncw-Y ork hangt thans af van de beslissing wie eerst stierf. De eenige schikking zou gelijke verdeeling bchooren te zijn, daar er geen bewijs van voor overlijden mogelijk is. Door den Amerikaanschcn walvischvanger Cham pion den 1 Februarij laatst van Guam te Hong- Kong aangekomen word' gerapporteerd dat de bewo ners van Guain(?,!ai'ianne-Eilanden) in den Ircurigsten staal verkeerden, binnen drie maanden waren er 4600 menschen aan de kinderziekte overleden. Van Hong-Kong wordt den '14 Februarij ge schreven dat het Franschc schip Amisdat don 29 Jannarij met koelies van Swatow naar Havanna was vertrokken den volgenden dag door de koelies over meesterd en cp Breakcrspunt, 120 Engelscbe mijlen van Hong-Kong, op strand gezet was, waar het geheel uit elkander zou slaan. De kapitein, stuurman en supercarga waren vennoord. F.r was een strijd voorgevallen tusschen Engel scbe stoomhooten en de Cbinesche jonken, waarbij de laalslcn met verlies werden teruggeslagen. Men ge looft dat, zoodra de kaaonneerboolen zullen aangeko men zijn, de Engelschen een beslissenden slag zullen toebrengen aan de magtder Mandarijnen- Uit Hong-Kong wordt, onder dagteekening van 17 Febr. ji,, geschreven dal de keizer van China zich geheel verliet op de bekwaamheid van gouverneur Yek in het behandelen van zaken met vreemdelingen, en dat Z. K. M., ofschoon toegevendheid aanbevelende, de barbaren wensebte in zee te zien jagen. Volgens berigten uil Canton, is de grond, waarop de faklorijen hadden gestaan, omgeploegd en met zout bezaaid ge worden. Wij onlleenen aan een kerkelijk dagblad het volgende uittreksel van een brief door een zendeling aan zijn broeder geschreven en die vrij merkwaardige bijzonderheden bevat over de zeden der inboorlingen van Viti (Oceanie). Reva Archipel van Viti1856. Geliefde Broeder Gedurende eene epidemie, die hier sedert ecnigc maan den heerschte geloofden onze eilanders, daar wij al leen vrij van de ziekte bleven dat wij de oorzaak waren en zij verzonnen een sprookje ten dien aanzien. Ik had, zeiden zij eene geheimzinnige doos, en als ik haar opende verspreidden de koortsen zich door bet land. Zij waren op hel punt om ons met stecnen te werpen de wet belette hel hun echter. Ik bob een weinig vermaardheid als geneesheer ik heb zelfs verscheidene onder ben genezen maar ik heb onder hen geene wezenlijke erkentelijkheid gevonden. Op zekeren dag mij bij een groot opperhoofd in de hergen bevindendegebeurde het, dat men op het pant stond een mensch ter dood te brengen, ik deed oen ver zoek ten zijnen behoeve, volgens bet gebruik van isel land, door een walvischland aan te bieden en ik be kwam zijn genade. Zonder mij, zoude hij zekerlijk den doodslag gekregen hebben en in de oven gewor pen zijn, maar eenige dagen geleden, keerde ik naar dezelfde plaats terug en hij verwaardigde zich zelf niet, mij te komen zien ziedaar het karakter van den Vitiër. Welk medelijden moet men niet le bben met die menschen als men ze zicli onder elkander ziet ver moorden en opeten Er verloopt geene week, dat het geluid van den trom ons hier of in den omtrek niet ecnig mcnscheneters feest aankondigt. Zij zijn waar lijk bezeten met eenen duivelschen lust tot menschen moord, er is bij hen geene vreugde noch roem, die te vergelijken is bij die, om hunne vijanden te dooden en te verslinden. Hunne begeerlijkheid moetvoor hunne wreedheid onderdoen. Zij maken geen Cavaver kondigen geen nieuwsverriglen niet eene enkele plegligheid, zonder hunnen duivel te bidden hun eeni- gen vijand om te dooden te verschaffen. Als zij een enkel persoon hebben kannen overvallen eene arme vrouw of een visschend kind alsdan doo den zij bet niet alleen zonder medelijden maar wan neer zij vijftig in getal zijn slaan zij allen de een na den ander op het lijk bel is voor ben eene soort van genoegen, vervolgens brengen zij het in zegepraal naar den tempel van hunnen afgod waarover de pries ter zijne tevredenheid betuigt door op den buik van het slagtoffer te slaan daarna baast men zich. om het te braden. Somtijds laten de inboorlingen er de stukken van koken en drinken er de bouillon van. Als zij een dorp kunnen overvallen, vermoorden zij allen die hen tegen komen eten er eenigen van op stapelen de overigen in hoopen op elkander gaan vervolgens de kleine kinderen die zij geroofd hebben aan de raas van hunne praauwen ophangen en als er nog bij hunne aankomst eenige in leven zijn vermaken zij zich er mede, om hen door hunne eigene kinderen te laten dooden ten einde deze aan den moord te gewennen Als zij vijanden levend in handen krijgen doen zij hun dikwijls ongehoorde pijnen aanalvorens ze te dooden. Op zekeren dag bragten zij hier drie van hunne vijan den twee dooden en een levende. L'e koning die onderstelde wat ik zou gaan doen zond mij dadelijk een bode om mij te zeggen, voor den overwonnene geene genade te vragen omdat bij te schuldig was en dat ik toch niets zou verkrijgen. Deze man had inder daad eertijds door verraad een groot getal lieden uit Beva die naar zijn dorp gevlugt waren vermoord. Ik kwam en verzocht dat men hem de martelingen zoude sparen, men beloofde het mij en daar het reeds laat was, verwijderde ik mij. Maar gedurende den nacht begonnen de vrouwen van bet fort dezen onge- lukkigen te folteren door hem bet vel met raspen af te scheuren hem met brandend hout blakerende enz. Des morgens eerst vernam ik dit gruwelijke voorval betwelk buiten het fort geschiedde en ik stond op om het te beletten toen ik het geweerschot boorde waardoor aan het leven van dien ongelukkige een einde werd gemaakt. Al deze daden waren calanis- mus zijn vergezeld door eene woesie vreugde ligtzin- nige dansen en alle verdere blijken welke de tegen woordigheid aanduiden van hem die sedert het begin zijns levens menschenslagter is geweest. Er zijn wei nige "Vitiers die hunnen natuurlijken dood sterven want als zij een weinig le lang ziek zijn werpen hunne bloedverwanten hen in den grafkuil. JONGSTE TIJDINGEN. Kopenhagen 4 April. Do president van den mi nisterraad heeft gisteren in naam des konirigs, de buitengewone zitting van den rijksdag geopend, In de koninklijke boodschap bij die gelegenheid uitge sproken, wordt gezegd, dat de goedkeuring die het ligchaam aan het traclaat tot afkoop van den Son- tol heeft le geven, het voornaamste doel der beraad slagingen van den rijksraad zal uitmaken. Zierikzee, 5 April. Binnengekomen de Griekschc bark Totine kapt. A. Joannide, van lierdransho met lijnzaad voor Dordrechten 5 dito uitgezeild de Ned. kof Regtna, kapt. H. H. Koop, laatst van Goes in ballas naar Memel. Den 2 dezer is van Ylissingen vertrokken het kof schip Oostzee kapt. Biedijk naar Galatz. Den 10 Maart is van St. Thomas vertrokken bet kof schip Mar'mus en Gerlruidakapt. de Yries naar Aux Cayes. Den 6 Februarij is le Batavia aangekomen het bark schip Schouwen kapt. Kroll van Porto Grande cn 23 Januarij is te Samarang aangekomen het barkschip Wilhelmim Calharxna kapt. de Groot Stiffrv van Bata via. Brouwershaven 3 April. Binnengekomen: Prome theuskapt. T. M. Donald v Newport n. Rotterdam. Tl A S 1 O s B STOOMBOOT STAD ZIESIHZID gedurende de maand APRIL. Fan Vierikzee. Woensdag 8, 's midd. 12 Vrijdag 10, 12 Zondag 12. 1 Fan Rotterdam, Donderdag 9, morg, 6 u Zaturdag 11, 6 Dingsdag 14. 7'/a (DiBRSTTUSSOHBI» MIDDELBURG EN ROTTERDAM.j Van Rotterdam. F an Middelburgs Donderdag 9, 's morg. Vrijdag 10 's midd. Zalurdas li, ll>/au. 12 12'/, Woensdag 8, 's morg. 8L2 Vrijdag 10, 93/4 Zaturdag 11, 93'4 De diligence zal van Zierikzee 1 */3 uur na tie afvaart der jsloom boot van Rotterdam naar Middelburg, en van Middelburg naar Rotterdam geiijk met de afvaart der stoomboot rijden. (dienst tusschen vus81ngkn en rotterdam.} Van Vlissingen. Vao Rotterdam Des Maandags, Woensdags en Vrijdags, "s morgeus ten 8 ure na aarekomst der stoomboot van Breskens. Des Dingsdag, Donderdags en Zaturdags, morgens ten 8'<a ure, na aankomst van den eersten trein uit 's Ilage. De diligence zal van Zierikzee 1 >/2 uur na de afvaart der stoom boot va;i Rotterdam naar Vlissingen van Vlissingen naar Rotter dam ''a uur na de afvaart, der stoomboot rijden. PSIJTZTEBff DSB BFP3 0TSW TB dei? 6 April 1857 Nederland Werkelijke schuld 2 '/a pet. 633'4 dito dito 3 76b/l6 9O"/18 Amortis. syudic. 3Vz Werkelijke schuld 4 Rusland. bij Hope 1798 1816 5 1033/4 dito 1828/1829 5 102--8 bij Stieglitz. 5. leen. 5 dito betaalb. Amsterdam 5 bij Hope 4 85 bij Stieglitz. 4 84 b., dito Cert, van as?. 6 Poolscbe scbatki9tb. 4 Oostenrijk. Metallieken 5 761/4 Nationale 5 773/4 rente Amsterdam 5 Metalieken S'/a 39 Vin Spanje. Buitenlandsch 3 Binnenlandscli 3 38V,o Buitenlandsch 1"4 24»/1b Cert, van coupons 63'B Portugal. Buitenlandsch 3 45 l/4 ROTTERDAM, 6 April. TARWE. Zeeuws. Vlaams, en Overra, wa9 weinig aangevoerd en werd 10 a 20 c. lager afgegeven goede en puike f 10,80 a 11,60 mindere f8 a 10,60ROGGE Zeeuws. Vlaams, en Overm. 10 c. lager f 6, a f7,30. GERST. Zeeuws. Vlaams, cn Overm. winter 30 c. lager f5,90 a f 6,90, dito zomer 20 a 30 c. lager f 5, ii f 6,50 HAVElt Zeeuws, eu Inl. Korte 3.50 a f4,50, dito Lange f2,50 a f3,70. ERWTEN Zeeuws. Groene 6, a 7,30. PAAR- DEBOONEN 10 c. lager f 5,30 a f G.30. MEEKRAPPEN minder geveild Man vorige week mooije cn goede kwaliteiten gingen grif van de hand doch ordinair goede vindt moeïje- lijk koopers. VLAS. In de prijzen is geene veraudermg]op te geven. Het artikel vindt steeds goede vraag. Verlost van eene DocJiter M.C.VEBTON, gcb. Goemans. Dreisciior, den 5 April 1857. Algemecne kennisgeving Dc ondergeteekende berigt aan zijne geëerde begunstigers dat hij heeft ontvangen een ruim assortiment LAKENS'l cn MODESTOF- FEN, welke hij beleefdelijk recommandeert. J. A. RINKLER Kleermaker. Bij denzclve kunnen twee LEERLINGEN ge plaatst worden die op het vak werkzaam zijn geweest. NB. De Notaris J. M. BOUV1N, zal, op Vrij dag den 10 April 1857 's morgens ten 10 ure aan de Kaai te Bruinisse, publiek presenteren te verkoopen Een partij SPAEREN in soort D1LTHOUTEN- GORD1NGEN en BB ANDHOUT. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ, zal, ten verzoeke van zijn'prin- cipaalop Woensdag 15 April 1857 's voormiddags om '10 ure, ten Sterfhuize van JAC. STKËNLAND te Nieuwerlterkpubliek presenteren te verkoopen eene partij MJEVLi ISr.lt SI Mi, GOJEOMiEX. Openbare Verkooping. De Notaris J. P. van BORRENDAMresiderende le Zierikzee zalten verzoeke van zijnen principaal op Woensdag den 22 April 1857, 's namiddags ten 2 ure in de Herberg van J. van de Kltppe te Scliaren- clijke publiek presenteren te verkoopen Een kapitale en goed beklante Steenen fÉf! WIN B-&OOR, 1M MOLE N met deszelfs GEREEDSCHAPPEN alsmede het daarbij behoorend WOONHUIS en verder Getimmerte ERF en WEILAND, te zamen groot79 Roeden 30 Ellen staande en gelegen in de Gemeente Eikerzee(Eiland Schouwen) kadastraal hekend in sectie B nos 1 298 cn 300. Nadere informatiën zijn te bekomen ten Kantore van Jonkheer W. M. II. de JONGE le Zierikzee. Brieven franco. ter STADS-DRÜKK.ERIJ VAN DE ERVEN A. UK VOS,

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 2