W.o 14. Woensdag 18 Februarij. .851 I BESTUREN ADMIAISTRATIEN 1 MËUWSTfJDIlM Woensdag en Zaturdag. ZER1EZEESCHE COURANT. ABONNEM EN IS-PRIJS fJ Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, tlaagste voren, voor 11 ure 'smorgens, VERSCHIJNT. PRI.IS DER AD VER TENT1EN Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberiglen van 1 -6 regels a f 1 behalve hei Zcgelregt (i Openbare Raadsvergadering: geliouden te üierikzee, den BO Februarij l§5ï. Voorzitter de Wethouder jhr. <T. L. de Jonge. Secretaris jhr. mr. C. de .longe. Afwezig mr. B. C. Cauen mr. C. J. Fokker. De notulen der vorige vergadering worden na resumtie goedgekeurd. Wordt medegedeeld dat zijn ingekomen adressen tot remissie van lloordelijken omslag van mevrouw douairière van Vrijberghe, geb. de Wit en jhr. J. F. S. Boeije en besloten die bij de reeds ingekomene te colligeren om later te behaudelen. Wordt gesteld ui handen van de heereiriKcllcr Ochtman en Hou wer de .begrooting van liet Burger Weeshuis voor 1857 ten fine van onderzoek en rapport. Bij monde van mr. Egler wordt, namens de commissie ad hoe, rapport uitgebragt over de rekeningen van de Tusschenschool voor 185G en die der Brandweer Directie over 1S55 tenderende tot goed keuring. Conform dit advies wordt besloten. Bij de laatste houdt zich mr. van Dongen als Commissaris der Brandweer huiten stemming. Wordt gelezen eene missivehoudende goedkeuring van een besluit tot af- en overschrijving en eene missive houdende kennisgeving van ontvangst van een afschrift der verordening houdende maatregelen tegen liooge vloedenwelke voor kennisgeving worden aangenomen. Wordt gelezen een request van P. v. d. Velde, ontslagen nachtwacht, tot bekoming een er gratificatie ad 2-5 jaarlijks wegens bekomen gebreken door de dienst. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt besloten na conige discussien tussclieu de hecren Ochtman Keiler en den voor zitter de waarheid van de motieven in het request vervatnader te onderzoeken dewijl daarvoor geen bewijs bestaat. Komt in behandeling een request van 13. W. Vermunt, tot het stellen van een gaz-lantaarn aan de Lange Pad. De commissie voor de gaz-fabriek in wier handen het gesteld was, brengt bij monde van haren voorzitter daarop een gunstig verslag uiten stelt voor dat eerst eene proef met de thans beslaande lantaarngboven den ingang voor de Lange Pad worde genomen en indien het mogt blijken deze niet dienstig was dan aan het verzoek van den adressant te voldoeu, aldus besloten. Burgemeester en Wethouders "stellen voor het doen van af- en overschrijving op diverse posten der bcgrooting 1856 ter beschikking op onvoorziene uitgaven aldus besloten en daarop voor zooveel noodig de magtiging van Gedeputeerde Staten te vragen. Wordt voorloopig vastgesteld liet 2de suppletoir kohier der belas ting op de honden ter somme van 1,50. Ter goedkeuring aan Gedeputeerde Staten op te zenden. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt besloten tot het maken van eene leuning aan de kaai buiten de Zuidhavenpoort, waarvan de kosten zijn geraamd op 70. Wordt, medegedeelde dat de kosten van de klokjes der nachtwacht en van de lantarens, bedragen f 104,40 en besloten die te vinden uit onvoorziene uitgaven 1S56. Wordt verleend even als ten vorige jare aan den Commies-Griffier ter Secretarie P. J. Loewer voor buitengewone werkzaamheden der kiesverrigting en aan den Commies J. G. Bethevoor buitengewoon schrijfwerk wegens het inschrijven der notulen in een register elk eene gratificatie van ƒ50. Is ingekomen een exemplaar van eeu boekwerk van jhr. mr. C. de JongeSecretaris dezer gemeente,, hetwelk inrdank wordt aangenomen en voor de Leden ter visie gelegd om daarna fn de boekerij te plaatsen. Ten slotte deelt de Voorzitter mede en wordt voor notificatie aange- nomen dat de stad op aanstaanden donderdag weder met gaz zal ver licht worden daar de kuip met 2 a 3 el water zal gevuld worden buiten risico der gemeente. Hierna is de zitting, gesloten. 'BEK E N D M A K. ING. Burgemeester on Wethouder® van Zierikz-ee. Overwegende dat het niet ondoelmatig is. d.e inge zetenen te herinneren aande verpligting lot het nako men van datgene wat hij de verordening houdende 'maatregelen legen de gevolgen van hooge vloeden binnen deze gemeente, vastgesteld: den 15 Januarij jl. en afgekondigd den 5 Februari] daaraanvolgende, is bepaald in het be lang der veiligheid, zoowel van personen als goederen, cn willende te gemoet komen aan bezwaren voort spruitende uit eene gedeeltelijk nieuwe regeling van deze aangelegenheid. Hebben goedgevonden: ter kennis van de ingezetenen le brengen 1. dat art. 7 alinéa 1 van gemelde verordening van den volgenden inhoud is De bewoners of gebruikers van woonhuizen pak- ihuizon of kelders op de Oude-en Nieuwe-Havens s binnen deze gemeente of, zoo do perceelcn onver- «buurd zijn de eigenaars, zijn op straffe' eener boete van f 5 of i dag gevangenis vcrpligt om in of aan die gebouwen of kelders stevige en doelmatige vlocd- .planken of kistingen voor deuren ramen en kelder- nmonden steeds voorbanden te hebben lot eene hoogte >van Eaaasastcnas 58 cl ,5© dwaast Rjoveaa ge- WOOii Daoog- wiiteFjieil. 2. Dat bierdoor dus verpiigtend wordt gesteld bet doen veranderen van de reeds bestaande vloedplankcn of kistingen of, bij gebreke van dien, het doen ver vaardigen of stellen van nieuwe, ter hoogte als art. 7 alinéa i van de verordening vereisclitwil men zich vrijwaren van in contraventie aan deze bepalingen en mitsdien strafbaar bevonden te worden. 3. dat aan de hoeken der straten waar van stads wege vloedplanken gesteld worden een merk de hoogte aanwijstwaarop de vlocdplanken cn kistingen door particulieren te stellen moeten worden opgetrokken en 4. dut ter gelegcnertijd van wege bet bestuur nader aa.i te kondigeneen algemeene rondgang in gevolge de bepaling van art. 8 van gemelde verorde ning door Burgemeester en Wethouders zal gehouden worden vermanende zij voorts allen op wie deze zaak toepasselijk is aan vorengemelde uilnoodiging gehoor te geven opdat een ieder zich voor schade kunnen wachten. Gedaan ten raadhuizc der stad Zierikzce den 1 3 Fe bruarij 1857. C. J. FOKKER, Voorzitter, l. B. C. de JONGE Secretaris, footing Nationale Militie. PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders der gemeente 7,ie- rikzee. Gezien bet besluit van den beer Commissaris des Konings in deze provincie van den 7 dezer maand (Provinciaalblad no. 18), alsmede artt. 73, 74, 75, 7(i, 77, 78, 81, 83 en 85 der wet van 8 Januarij 1817 (Staatsblad no. 1) Hebben goedgevonden: Art. 1. Ter kennis van de belanghebbenden le brengen, dat de Alpkabelischc Naamlijst van alle de personendie aan de ligting van dit jaar moeten deel nementer visie van elk en een iegelijk zal leggen op bet Gemeente-Huis, van Woensdag den 18 Febru arij e. k. lot Zaturdag den 28 Februarij 1857 des morgens van 9 uur tot 12 ure, ten einde een ieder in staat zoude zijn om ingeval hem op die lijst eenige personen of omstandigheden mogten voorkomen die op dezelve nog zouden belmoren te wor den aan- geteekend of daarvan moeten worden weggelaten daarvan aan don beer Militie-Commissaris te kunnen kennis geven. Art. 2. De belanghebbenden bij deze te yerwitti- gen, dat zij zicbop den 2 Maart 1857 des morgens ten lO ure,zullenbehoorcn te bevinden le Zierikzee, hoofd plaats van het Militie-kantonop het gemeente-huis aldaar, ten einde voor de dienst der Nationale Militie te loten en redenen van vrijstelling hebbende die alsdan op te geven alsmede dat zij zullen behooren le zorgen dat de bewijzen tot staving hunner redenen van vrijstelling bij de wet gevorderd uiterlijk bin nen de vijf dagen na de loting worden overgelegd aan bet bestuur der gemeente. En opdat niemand biervan onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd cn aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee, den 14 Februarij 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd C. J. FOKKER, Voorzitter, l. B. C. de JONGE Secretaris. BINNENLAND. Zierikzeë 16 Februarij. Als eene bijzonderheid kan men melden dat in de vorige week onder de gemeente Haamstede door Job van tier Vate knecht van mej. de wed. Rolle een arend is geschoten welke eene vlugtbad van 7'/2 Rijnl. voeten. Naar men verneemt maken zich zoowel in deze stad als eilanden wederom een aantal huisgezinnen ge reed om in het aanstaande voorjaar de reis naar Noord-Amerika te aanvaarden. Middelburg, 13 Februarij. In de heden namiddag gehoudene zitting van den gemeenteraad is door den heer wethouder Bijleveld vau Serooskerke als waarnemend voorzitter de volgende brief van den burgemeester dezer gemeente aan de leden medegedeeld waar van ons de opname reeds in dit 110. verzocht wordt. Middelburg den 12 Februarij 1S57. Mijnheer de voorzitter Door eene voortdurende ongesteldheid1, zoo als u bekend is, aan mijn huis gebonden erlang ik de voor mijn gevoel hoogst pijnlijke medëdeeli'ng, dat mijn naam sints eenige dagenniet alleen in ver scheidene dagbladen, maar zelfs op de lippen van een aantal mijner stadgenooten aan eene zeer ongunstige beoordeeling is blootgesteld. Hetgeen mij bij die mededccling het meest getroffen heeft is dat het mijne eigene woorden geweest zijn die daartoe aanleiding heb ben gegeven hij gelegenheid der beraadslagingen van den gemeente raad omtrent het daarstelleu eener gezondheids-commissie. Ik moet mijnheer de voorzitter tot mijn leedwezen erkennen dat die woorden door mij zijn uitgesproken zoo als zij in het open haar verslag dezer zitting zijn opgenomenen het kan mij dus niet bevreemden dat zijj vooral door dezulken die mij niet kennen zijn afgekeurd. Maar om daaruit te zien afleiden zoo als het geval schijnt te zijn dat het leven mijner stadgenooten mij zoo geheel on- verschillig zoude wezendat hoe meer van hen door den dood werden weggevoerdik dit naar mijn wensch en verlangen een geluk zou rekenen had ik ooit eene zoodanige uitlegging kunnen verwachten, en heeft eene acht en dertig jarige loopbaan bij het bestuur van Middelburgwaarvan negentien aan het hoofd der stadmij niet ge noegzaam doen kennen om te weten dat, wat mij ook moge ont breken of' wat vau mij moge gezegd of gedacht worden, hartelijke belangstelling in mijne geboortestad en zucht om het welzijn mijner stadgenooten tc bevorderen tot wat rang stand of geziudte zij ook behooren mij onafgebroken hebben, aangekleefd. Wat intusscheu van dit alles zij mijnheer de voorzitter het ver trouwen en de achting mijner medeburgers, die ik het voordeel ge had heb tot dus verre zoo ruimschoots te genieten trots al mijne feilen en gebrekeu en die ik gaarne zoude behouden zij zijn voor mij van te groote waardedan dat ik dezen loop van zaken zoo lijdelijk zou laten voortgaan zonder van mijne zijde eene poging aan tc wenden om dien tc stuiten. Die poging, mijnheer de voorzitter, bestaat in de plegtige ver- verklaring voor God en mijn gewetendat de bewuste woorden in den loop der beraadslagingen zonder nadenken door mij zijn uitge sproken en de uitlegging die aan dezelve wordt gegeven op geenerhan.de wijze in mijne bedoeling gelegen heeft. Ik heb de eer u te verzoeken den mhoud dezes ter kennis te brengen van den gemeenteraad. (Get.) PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. MiddelbCourant.) Het Residentie Blad meent te mogen verzekeren dat liet wetsontwerp op liet onderwijs thans hij den raad van state in overweging is en waarschijnlijk bin nen 14 dagen bij de tweede kamer zal inkomen. Ook dat op de jagt en visscherij wordt aan de leden der kamer verzonden. Men verneemt, dat de werkzaamheden van bet te graven kanaal door Zuid-Beveland weldra met kracht zullen worden voortgezet, en dat ten einde het ontstaan van mogelijke wanordelijkheden onder de werklieden dadelijk krachtdadig le keer te kunnen gaan de bezetting van fort Bath met een gedeelte van hel te Bergsn-op-Zoomin garnizoen zijnde 4de regement infanterie zal worden vermeerdert. Dezer dagen heeft een wilddief in de duinen na bij Domburg op ongelukkige wijze zijn misdrijf met den dood moeten hoeten. De vrij zonderlinge toe- dragt er van deelt men ons als volgt mede Twee personen begaven zich tot het vangen van ko nijnen in de duinen een hunner hield op eenigen afstand de wacht of er ook onraad mogt komen, en in middels wroette de andere zoo diep mogelijk met den arm in een konijnenhol. Hij schijnt zich daarbij te veel gewaagd te hebben althans het bovengedeelte der duin stortte plotseling naar heneden waardoor tij onder het zand werd bedolven. Zijn makker, die eerst na eenigen tijd de toedragl der zaak ontdekte cn alleen niet bij magte was genoegzame hulp te ver- Ieenen ging die ten spoedigste op het dorp inroepen Toon deze echter opdaagde was het te laatcn niet dan levenloos werd hij onder het zand teruggevonden. Naar men verneemt is van wege liet ministerie van marine aan de bemanning der loodsvaartuigenvan het Nieuwe Diep die bij de stranding van het lingel- sche schip Llollwistle, nabij Calandsoog, zoo krachtda dig gcadsisteerd hebben eene belangrijke geldelijke belooning uitgereikt. De officier van justitie te Roermond deelt in het Politieblad meefe dat onlangs door een verdacht per soon te Yenlo bij een zilversmid te koop is aangeboden en door tusschenkomst van de polieio is aangekocht ge worden een zilveren plaat hebbende den vorm van een schild waarboven echter eene kroon schijnt te zijn afgebroken. De plaat is thans lang 0,100 elbreed 0,085 cn stelt voor behalve ccnig lofwerk eene ploeg waarhoven een schietgeweer en waaronder de volgende inscriptie door eene geoefende hand is ge graveerd Johannes van Els Coning te ek 1797. De naam van de plaats schijnt wel opzettelijk onleesbaar le zijn gemaakt- Daar deze plaat blijk baar afkomstig is van een gild en zoodanige gilden- platen meerendeels in kerken bewaard worden is het te vermoeden dat zij uit eene kerk is ontvreemd. Do ontdekking der herkomst ware zeer te wenschcn en kan welligt lot belangrijker opsporingen leiden. De officier voornoemd doet derhalve een daartoe strek kend verzoek en tevens om herigt in geval van ont dekking. BUITEÜLAK D. rassEEiisi Parijs 13 Jannarij. De circulaire welke aan de verschillende regeringen kennis geeft dat de con- ferentieu over de zaak van Neufchatel en wel te Parijs zullen plaats hebben is voor twee dagen verzonden. Door den minister van marine is naar Toulon bevel gezondenden aanbouw aldaar van een linieschip en een fregat te bespoedigen daar deze heide oorlogs vaartuigen in tegenwoordigheid' van den grootvorst Eonstanlijn van Rusland van stapel zullen worden gelaten. Den maarschalk Rundon den gouverneur gene raal van Algerie, die een verlof had gevraagd, is

Zierikzeesche Courant | 1857 | | pagina 1