ZÏF.11IK 7.ERSCHÊ 25 November BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. duitschland. 94. j j s: A4. 18Mi BEKENDMAKING. Achtervolgens art. 3 van Zijner Majesteits besluit van tlen 6 Ja nuarij 183i no. 68 Staatsblad no. v) beeft zijne excellentie de beer minister van financiën, bij resolutie van den 20 November 1-834 bepaald de prijzen bet opgeld daaronder begrepen waar voor de collecteurs spliters en delntanten der koninklijke neder- laudsche loterij de loter. en gedeelten van dien voor de tweede Week der trekking van de laatste klasse der 163ste loterij zullen mogen uitgeven te weten bit verhuring i BIJ VERKOOP Gebeele Joten loten ..f 28,- Halve - 37,— Halve - 14» Vijfde - 14,8o Vijfde - 5,60 Tiende - 7,4° Tiende - 2,80 Twintigste - 3,70 Twintigste - i,4° Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voor noemd artikel van Zijner Majesteits besluit uitdrukkelijk is vast gesteld dat de collecteurs splitters en debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter ipzage voor bet publiek beschikbaar te hebben. Zierikzeeden 24 November i834- Poor den Staatsraad Gouverneur van Zeeland, De Burgemeester der Stad Zierik2.ee Bij deszelfs indispositie, De PPethoüder K. W. de JONGE. -NIEUWSTIJDINGEN Frankfort, den 16 November. Van de serviscbe grenzen scbrijft men onder dagteekeuiiig van den 1 dezer onder anderen bel na volgende. «De post uit Konstantinopel van den 21 is aangekomen bet was bij bet vertrek van denzelven alles rustig, en men hoopte d.ii de Sultan zich met Mehemed A/izou verstaan. De zaken begonnen bier door meer levendigheid te krijgen en er werden aanzienlijke bestel lingen in koloniale waren en manufacturen gedaan; een bewijs, dat men aan bet behoud var. den vrede geloofde. De otlomanuische vloot had wederom voor de haven van Konstantinopel het anker ge worpen slechts twee oorlogschepen waren naar de Dardanellen ver trokken. Naar bet leger in Azië werden dagelijks rekruten gezon den en de oprigting der nieuwe militie werd met snelheid voortgezet. De beste geest bezielde ben. In bijzondere brieven uit Italië wordt geschreven dat in alle Italiaausche stalen bet bevel was gegeven, om de van de fransche kusten komende schepen aan eene quarantaine te onderwerpen. De cholera strekte biertoe tot voorwendsel docli de ware aanleiding tot dat bevel zou hierin moeten gezocht worden dat men beducht was voor een te groot verkeer met Frankrijk er. voor de aankomst van te veel Franscben. Zoo zou onlangs in eene italiaausche stad een Fransch- rnan zijn terug gewezen, alleen opgrond, dat zich aldaar reeds een te groot aantal zijner landgenooten ophield. In den nacht van den 10 dezer beeft men te Uetaritz op de uiter ste grenzen van Frankrijk, eene aanhaling gedaan van omtrent 60,000 patronen voor don Carlos bestemd. Eene petersburgsche courant meldt het overlijden te Polozk aan de Litthausche grenzen van een man die den ouderdom van bijna 188 jaren had bereikt. Hij bad de regeringen van zeven rus- siscbe keizers beleefd. Op zijn g3ste jaar trouwde bij ten derden male en mogt deze zijne laatste vrouw 5o jaren bezitten. - Uit Koningsbergen meldt men dat aldaar en in de omstre ken in den nacht van den 3i October op den 1 dezer een schrikkelijke storm gewoed beeft, welke zeer aanzienlijke schade aangerigt beeft. NEDERLANDEN. 's GrAvenhage den 23 November. Naar men verneemt, zal Z. IC. H. de erfprins van Oranje, van morgen (maandag) af, driema len ter week zich naar Leiuen begeven om aldaar het onderwijs der hoogleeraren te ontvangen. Naar men verneemt zijn er door bet algemeen bestuur beve len gegeven ten einde de manschappen behoorende lot den eer sten ban de ligtingen der schutterij van 1833 en 1834 vóór of ui terlijk op den i5 December aanstaande, bij de mobieie korpsen ie doen inlijven. Dienvolgens zijn de plaatselijke besturen uilgenoodigd te zorgen dat de bedoelde manschappen in tijds marschvaardig zijn, teneinde hunne opzending naar den stal van bet battaillon waarbij de mobiele schutters hunner gemeente zijn ingeleverd op den na der vast te stellen dag geregeld afloope. Het is tie bedoeling deze schutters ua ingedeeld ea gekleed le zijn, en nadat zij de krijgsartikelen zullen hebben geteekend zoo- dra mogelijk met onbepaald verlof naar hunne gemeenten terug te zenden zullende bet eerst in bet aanstaande voorjaar in aanmer king kunnen komen om ben eenigen tijd bij de staven der .baltaillons in den wapenhandel le doen oefenen doch zullen zij niettemin ver- pligt zijn de inspectiën bij te wonen die krachtens Zr. Ms. be sluit van den 25 Julij jongstleden, zullen worden gehouden onder welk een en ander oei: de geremplaceerden zijn begrepen die, in stede van hunne plaatsvervangers, reeds zijn of nog moeten Worden ingelijfd en zich thans met onbepaald verlof bevinden. Te Rotterdam is op de werf Rotterdams Welvaren met bet beste gevolg van stapel geloopen bet -nieuw gebouwde fregatschip India, groot ruim 5oo lasten gebouwd voor rekening van de beeren Avan Hoboken en Zonen, door den scheepsbouwmeester li. de Hoogh. Dit schip, voorzien van uitmuntende ruime inrigtingen voor passagiers, ligt nu in lading, om gevoerd door kapit. Pietcr Pis den 8 December naar Batavia te vertrekken. Op dezelfde werf en voor dezelfde rekening is op nieuw de kiel gelegd voor een fregat schip van gelijke groottegenaamd Hendrika. Uit Amsterdam schrijft men, dat zich tegenwoordig aldaar in leven bevindt eene vrouw die den beogen ouderdom van 106 jaren heeft bereikt zijnde zij geboren den 10 April 1728. Den 18 dezer maand is Z. K. H. den prins van Oranje, ver gezeld van Hoogstdeszelfs tweeden zoon prins Alexanderv^n 's Gra- venhage naar Berlijn vertrokken. Deze reis was naar men ons meldt s geheel onverwacht opgekomen en waarschijnlijk het gevolg van de onverwachte aankomst van keizer Nico laas te Berlijn. De Messager de Gand meldt iu een artikel, overgenomen uit de Augsburgsche Courant, dat het engelsche ministerie, het wei felend en onbestendig gedrag van het parijsche kabinet met be trekking tot de oostersche zaken moede er op bedacht is zich naau- vver aan Rusland te sluiten en dat er zelf door Engeland reeds voorstellen over dat onderwerp zouden zijn gedaan. Weinigen zul len kunnen begrijpen dat Groot Brittanje een systema zoude kun nen aankleven dat haar de tweede persoon in Konstantinopel zoude doen zijn en regtstreeks in dé schaduw van Rusland zoude stellen dit strookt ook in de daad niet met de gewone denkwijze^ maar het is daarom niet minder waar dat door de inwendige ea algemeene moeijelijkhedenzöo wel als Int vooruitzigt op gewiglige uitbreidingen der scheepvaart op den Dqnau het londensche kabi net de regelen' van hare staatkunde naar de omstandigheid heeft moeten wijzigen; men moet tevens opmerken dat de Dardanellen voigens de ultra liberale bladen zoo ligt le bemagtigen voor eene zoodanige operatie thans vele hinderpalen zoude opleveren. In de roemrijkste dagen der britsche zeemagt overdekt met de laauwe- ren van lrafalgar, kreeg dezelve daar eene nederlaag; toen waren de Dardanellen allerellendigst gewapend en bespottelijk verdedigd. De russische ingenieurs hebben dezen doortogt in zoodanige orde gebragt ais zich nog gëene vesting heelt bevonden en als het ministerie Melbourne den lust bekroop den doortogt te willen for ceren zoude het haar naar alle berekeningen even zoo gaan als de vloot van lord Grey in 1806, men moet tevens opmerken dat het protectoraat van Rusland geenszins aan Engeland's handels-be langen nadeeiig is, zoo als velen gelooven in Augustus 11. bij voor beeld waren er van de 100 schepen die te Konstantinopel binnen kwamen altijd 87 engelsche bij alle de ladingen zijn geregeld verkocht en nimmer hebben de engelsche voortbrengselen een' zoo voordeeligen aftrek gevonden ofschoon de engelsche admiraal War* rey met zijne vloot op eene oorlogzuchtige wijs voor Vourla ma noeuvreerde. Een buitengewoon koerier heeft te Brussel de tijding aange- bragt van eene volkomene verandering in het engelsch kabinet, het welk ongetwijfeld liet aannemen van eene geheel andere staatkunde door hetzelve ten gevolge moet hebben. Zie hier de zamenstelling van dit nieuwe kabinet, welkers leden allen, ine.t uitzondering van lord Broughamkoning willem en zijne zaak met hart eu ziel toe gedaan zijn: De hertog van Wellington, de hertog van Richmond, de burggraaf Ellenbouroughlord Brougham, baron van Paulx, graal Stanley sir James Graham, sir Georges Murray, sir Bobert Peel, graaf Aber deen, graaf lioslynde Heer Gouldburn en de heer Herrijs. Het engelsch dagblad the Sunn, hetwelk deze lijst aan hare le zers mededeelt, vraagt daarbij: «Wat zal het Heilig Verbondhier van zeggenP Dit is hetgeen, wat wij eerlang wel zullen te weten komen. Deze gebeurtenis zal op nieuw hoop geven aan den koning der Nederlanden die sedert lang deze gave des Hémels verbeidde hetgeen hij r,u ontvangt. Gazetté van Gent.) In le Nouvelliste de Limbourg leest men, in dato j5 Novem ber li.: Hét gerucht loopt dal de staat van beleg, waarin de on gelukkige stad Pdaasti icht zich meer don 4 jai'eu bevindtzal worden opgeheven men zegt zelve dat de generaal Goedeckede bevelen heeft ontvangen om zich naar Maastricht te begeven, om deu slaat vau beleg op te hellen. Wij wenscHen de welgezinde en vreedzame in- wouerff* a Maastricht, de vervulling dier voorspellingwij zeggen

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1