N». 92. ZIi;UIRZIiESCIIIi J}***/ Dingsdag A'. 1834. COURANT. 18 November NIEUWS TIJDING EN, DU1TSCHLAND. Frankfort, den io November. Volgens berigten uit Turin, van den 26 der vorige maandverhaalde men aldaar in de best ondèr- l-igte kringen, dat het fransche kabinet, op de aanvrage van betna- pelsche hofbetrekkelijk deierkenniDg van don Carlos, een antwoord gegeven heeft, dat wel niet volkotaen aan dan wensch van genoemd hof voldoet, doch dat ook niet zoo weigerachtig is, dat de napel- sclie regering bevreesd moet zijn, de afkeuring van Frankrijk te be komen, wanneer het alleen handelen en don Carlos erkennen wil. Het shijnt, dat men zich met dit antwoord tevreden heeft gesteld en dat ik ook betgeen is, hetwelk men inderdaad verlangd heeft. Men hield heter voor, dat nu de erkenning van don Carlos, waar mede genoemd hof, uit vrees van zich Frankrijk tot vijand te ma ken nog achterwege was gebleven, thans ook spoedig zou geschie den. Van hoeveel belang het voor don Carlos zou zijn, door eèD' tak der Bourbons erkegd te worden, valt gemakkelijk te begrij peil Berlijn,'den 12 November. Den 27 October kondigde een salvo uit het geschut den bewoners van Petersburg aandat H. K. H. de groot-vorstin Helena van eene prinses bevallen was welke den naam van Anna Michajlowna heeft bekomen. Den volgenden dag had een plegtig dankgebed in de groote kapel van het winterpaleis plaats, hetwelk door den groot-vorst froonsopvolger door den groot-vorst Michael, door den rijksraad het korps diplomatiijue en vele andere aanzienlijke personen werd bijgewoond. Na den af loop dier plegtigheid is de groot-vorst froonsopvolger, begeleid door zijnen curator, vorst Lieven, naar Moskau vertrokken. De gouverneur-generaal van Nieuw-Piusland en Bessarabie is, den 14 der vorige maand van Petersburg te Odessa teruggekeerd, en heelt zich den 16 over Nikolajeffeu Cherson naar de Krimm be geven. Sedert den laatsten tijiï zijn er bij voortduring vele schepen van verschillende natiën te Odessa aangekomen, en nog een groot aantal liep de Zwarte Zee binnen. Eenige schepen van Konstantinopel ko mende hadden het berigt medegebragtdat de pest aldaar opge houden had. Het schijnt maar al te waar te zijn dat de schoone engelsche stoomboot the Superbin deszeifs overtogt van Hamburg naar Londen in volle zee vergaan is. Op het eiland Juist is de spiegel kom«n aandrijven van een schip, met den naam: Superb of London. FRANKRIJK. Parus den g November. Te Algiers schijnt er eene botsing te bestaan tusschen de Arabieren en de fransche overheden wegens het begraven der lijken. Bij de gewoonte der Arabieren om hunne dooden spoedig ter aarde te bestellen gebeurt het dikwijls, dat me nig schijndoode het slagtoffer van dien ijver wordt. Dit had de op merkzaamheid der fransche overheden tot zich getrokken, en er was een bevel uitgevaardigd, van niemand te hegraven, dan nadat het lijk door daartoe benoemde geneesheeren zou onderzocht zijn. De Arabieren willen dit echter, voornamelijk, omtrent de overledene vrouwen, niet toestaan en zulks heeft tot misnoegen en twist aan leiding gegeven. Een dagblad van Florence meldt dat de aanstaande winter buitengewoon koud zal zijn. Deze voorspelling is gegrond op waar nemingen sedert iS jaren door kundige en ervarene akkerlieden gemaaktwelke hebben opgemerktdat het winter saizoen altijd bijzonder streng is, wanneer de bladeren van den mannetjes-eik (quercus robur) eerst met half November afvallen. Bij gewone win ters beginnen deze met half October te vallen en zijn de hoornen op het einde dier maand kaal. Dit jaar zijn de boomen in de bosschen over het algemeen tegen hunne gewoonte aan nog met bladeren bedekt, hetgeen met regt doet denken, dat het vinnig Itoud zal zijn. (Temps.) Hetzelfde dagblad verhaalt het volgende geval, dat madame Malibran in Toskane bejegend is. De groote zangeres moest door de stad Orezzo reizen. Meu had zulks aldaar bekend gemaakt en de gansche bevolking was op de been gekomen eenigen hadden zich naar het posthuis begeven om op te passen dat men het rei zend gezelschap niet van versche paarden voorzag. Het kunstlie vende en door geestvervoering gedrevene volk van Toskane wilde niet dat men zeggen zou dat mad. Malibran hun gebied was door getrokken zonder het vermaak te hebben genoten van deze be- ibemde stem te hooren en kwam dus gelijk de galante roover van Kalabrie of Spanje, de beroemde Virtuose, met de pistool op de borst om de genade verzoeken hen op eene cavatine outhalen. Ma dame Malibran had eerst besloten zich door geen geweld te laten bewegen. Maar, geene cavatine, geene paarden. Zij moest zin gen of blijven. Een ruiter, die de virtuose vergezelde gebruikte zijne welsprekendheid om haar over te halen tot toe te geven doch daar woorden niet baatten vvilde hij met een goed voorbeeld voorgaan, dat is te zeggen hij trok eene Viool'uit de kas en begon eene prseludia te spelen. Bij de eerste akkoorden van het instru ment liet zish een algemeen gerucht van bewondering eu verruk king uit de geheele menigte hooren. De violist was Seriot. Do geïmproviseerde toonen van den grooten kunstenaar, de sympathe- tiscbe dronkenschap van deze gevoelvolle massa ontvonkten eens klaps de verbeeldingskracht der zangeres die op het rijtuig klom en met de grootste geestvervoering eene bewonderenswaardige cava* tina zong. Het was eene algemeene bedwelming. Het volk dat baar paarden Weigerde, zou zich gczamentlijk voor bare postcbais hebben gespannen zij vertrok onder duizend zegeningen. Reeds was zij tien mijlen vin de stad verwijderd toen de lucht nog bleef dreunen Van het geroepViva la Malibran In Bretagne op een uur afstands van Yitrè bij de brug van Cantache, is een wagen met geld vao het gouvernement, die dóór drie gendarmes en twee dragonders begeleid werd, door een veer tigtal gewapende movers aangetast en geplunderd geworden. Hon derd en twintig duizend francs zijn hun in handen gevallen. De dieven waren vrij uniform gekleed in linnen kielen en met snap hanen ëa bajonetten gewapend. Een zonderling huwelijk heeft dezer dagen te Libourne aan leiding gegeven eerst tot eene schimpmuzijk en daarna tot eene vrij erge opschudding, zoodat de gewapende magt heeft moeten tus schen beiden komen. Daar '3 anderen daags dezelfde tooneelen zich schenen te zullen vernieuwen, vond men een aardig middel uit om de zamenrottingen te verstrooijen. Men verspreidde namelijk het gerucht, dat er een tijger uit zijne gevangenis was ontsnapt, en dit had het gevolg, dat ieder zich in éeti oogenblik naar huis spoedde. De jongste berigten uit Noord-Amerika melden dal er le Philadelphia, bij gelegenheid der verkiezingen bloedige tooneelen hebben plaats gehad. De partij van den president Jackson is met hare tegenpartij handgemeen geraakt men heelt op eikanderen ge. schoten en achttien meuschen hebben er het leven bij verloren. Het gemeen heeft wijders verscheidene huizen geplunderd en in brand gestoken. NEDERLANDEN. *s Gravenhage den 16 November. De gfincraal-majoor T). O.Bct- gelaardie uit zijne betrekking van kommandant der tweede brigade van de tweede divisie des legers ontslagen en aan 2. K. H. den erf prins van Oranje toegevoegd is, is dezer dagen alhier aangekomen. Den i3 dezer werd té Vlissingen het vonnis voltrokken aan den persoon van J. Boudouinoud 21 jaren, laatst gediend bij jde iste divisie van het korps mariniers aan boord van Zr. Ms. wachtschip de Minervain deze vesting na vervallen verklaring van den militairen stand door hem bekleeden ter executie aan den burgerlijken regter overgegeven zijnde, onderging hij zijne straf, bestaande in geesseling, brandmerk en. 10 jaren confinement, we gens gepleegde diefstal in het huis zajns meesters. De Surinaamsclie Courant van den 12 September II., bevat het onderstaande uit Paramaribo, del. 11 September: Kapitein M. AParsonvoerende de noörd-amerikaansche brik Aigle van Boston en alhier op den 9 dezer gearriveerd deelt het navolgende ijzingwekkende berigt mede: Op den 4 Augustus li. gelijktijdig met de noord-amerikaansche brik Juniperkapt. J. Crosby uil Boston naar Sdrinaiiie vertrek kende verloren zij elkanderweldra uit het gezigt. Op den i5 daaraanvolgende echter, zag kapt. Parson op een schip, dat hij weldra voor de Juniper erkende noodseinen inakén. Hij ging des namiddags om 3 uren aan boord en vernam dat de kepiteiit in den vorigen nacht door den kok zijnde een' portugescliê ne ger op eene allezir.s wreede wijze terwijl het overige scheepsvolk ter ruste lag, was vermoord geworden, vindende tevens den sluür- man met name Eldridge in eenen zeer gevaarlijken toestand; als hebbende hij zoo verre men is kunnen gewaar worden 17 won den bekomen en zal naar alle waarschijnlijkheid aan de gevolgen dier bekoniene wonden reeds overleden zijn. Men zegt, dat de kok, wegens pligtverzuim eenige slagen had gekregen, en om die rede uit wraakzucht, den kapiteiu om het leven zoude hebben gebragt zijnde de stuurman alleen verwond, uit hoofde dat hij den moordenaar in verzekerde bewaring had willen nemen. Kapitein Parson heeft alle mogelijke hulpmiddelen bewezen ea den moordenaar in hoeijen geslagen. Dezelve was ieer verhard blijkende daaruit, dat, toen kaj>iiein Parson tot hem zeide dat hij een schurk was, hij tot óntvvóord hekwanl «dat weet ik wel, zendt mij maar naar Boston terug." De kapitein heeft een' zijnei* stuurlieden aan boord geplaatst, ten einde het vaartuig naar Bos ton terug te brengen! Door veelvuldige reizen op deze volkplanting, en wat meer zegt, door een braaf en eerlijk karakter, heeft kapitein Crosbyde ach ting van allen die heni van nabij hebben gekend Verworven. Hij laat eene weduwe en 4 kinderen na die in hem gewisselijk eenea braven echtgenoot en teder en innend vader zullen betreuren. Blijkens liet verslag, door de Commissarissen voor het fonds Ier ondersteuning van dó minvermogende betrekkingen der Rotterdam- sche schutterswelke ter verdediging des Vaderlarids zijn uitgetrok ken geplaatst in de rotterdamsche courant vifn den i3 dezer hebben de vrijwillige giften door de burgerij van genoemde stad a

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1