ZIEKIK.ZEESCHCE COÜRAMT. 3V". 82. I9ingsdag A0. 1834. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. 14 October. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER er. WETHOUDERS der Stad ZIERIRZEË. Brengen ter Lea nis van de daarbij belanghebbendendat ingevolge de bestaande verordeningen van wege de militaire autoriteitalle officieren, onder-officieren en verdere manschappen behoorende tot de Mobiele Schutterij, die met verlof en van de standplaatsen der staven van de battaiilons afwezig zijn wanneer ?,ij zich met er woon naar eene andere gemeente mogtea begevenzich deswege niet bij derzelver battaiilons-kouimandanten zullen behoeven te ver voegen; doch dat zij zich daaromtrent behooren aan te melden bij den burgemeester der gemeente uit welke zij vertrekken die daar van aan den battaiiions-kommandant zal kennis geven. En opdat niemand hiervan on wetend ben! voorwendezal deze op de gewone wijze worden openbaar gemaakt. Zierikzeeden io October 1834. Burgemeester en Wethouders voornd. K. de JONGE, Wethouder l.p. ïer ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. p. KROEF. NIEUWSTIJDINGEN. BUITSCHLAND. Fhskkfort dra 28 September. In een noord-amerikaanscb dag blad leest men het volgende verslag van eenen nieuwen Kaspcr Hau ler. «Een persoon, wiens naam, afkomst en geschiedenis aan nie mand bekend is, is lortiings dewijl men hem niet onder dak wis! te brengen, in de gevangenis te Montreal gebragt. Hij is een man van omstreeks 36 jaren en in eenen toestand van de volste onwe tendheid. Hij spreekt niet, en bet denkvermogen schijnt hem ge heel en al te ontbreken. Den ganscben dag speelt bij met zijne vingers en is steeds gereed om weg te loopen. De eenige toon, welke hij van zich geeft gelijkt naar bet gekwaak van oenen kik- vorsch. Hij schijnt dikwijls slagen hekomen te hebben, dewijl hij bij het zien van eene zweep of stok beangst wordt. De huid van zijne handen is week doch zijne voeten'zijn zeer hard, even ais of hij geene schoenen gedragen heeft. Hij is een zeer behendige looper.' Den 6 October. Uit het zwiisersch kanton Uri wordt van 29 September gemeld: De ijsbergen in onze Iiooge Alpen zijn door de aanhoudende liitie van dezen zomer en herfst zoo week geworden ,-dat men niet zonder vrees voor ongelukken is, ingeval er zware regens mogten ontstaan. Verscheidene derzelve hebben meer dan de helft hunner hoogte verlorenallen zijn van gedaante veranderd. Bij een der- zelve heeft iets zonderlings plaats gehaR. De wanden van eene vroeger ontoegankelijke stool', zakten zoozeer in, dat het geraamte van een jongen jager die voor i3 jaren in- deze kloof verongelukt was, aan den dag kwam.. Naast het geraamte lag het zilveren zak uurwerk des verongelukten, zijn zakmes en- de. loop met het beslag van zijne buks. Van het bouten gedeelte des geweers was geen spoor meer te vinden." Den 3 dezer hebben in de nabijheid van Kassei groolc ma noeuvres van de troepen plaats gehad. Voor den aanvang dai'zel- ven rende Zijne Hoogheid de Ueurprins mederegent naar de ka val- lerie toe. Ongelukkigerwijze geraakte het paard hetwelk in volle galop de vlakte overvloog, met eene voorpoot in een der gaten, die van de ingeslagen palen der laatste veemarkt nog overgebleven waren, wierp, terwijl bet op zijde; sloeg'Zijne Hoogheid ter aarde en bragt Hoogstdenzelven bi] het wederopspringen eenen hoefslag toe waardoor boven het linker oog [eene vrij aanmerkelijke kwet suur veroorzaakt werd, terwijl de linkerhand mede werd gekr.eosd. Z. H. gunde zich echter naauwelijks den tijd, een eerste opper vlakkig verband te laten leggen steeg terstond weder te paard, en woonde, hetzelve met de regterhand mennende, de manoeuvres tot het einde toe bij. Toen Zijne Hoogheid weder, verscheen ging er een luid hurah onder de troepen op. De rustige houding van Zijne Hoogheid bij dit voorval hetwelk-treurige gevolgen had kun nen hebben verwekte algemeene bewondering. In de nabijheid van Dresden beeft onlangs een meisje van 20 jaren door een bloedzuiger het leven verloren. Aan eene keel ontste king lijdende, werden door haren geneesheer bloedzuigers verordend. Een eenigzins groots 'doorboorde de slagader van den hals geneeskundige hulp was vergeefs en het meisje moest al bloe iende het leven verliezen. Gewis een geval eenig iu zijne soort, hetwelk lot groote voorzigtigheid aanspoort. Berlijn, den 7 October. Z. M. de keizer van Rusland heelt het volgende antwoord gezonden op den brief, door den koning aan Hoogstdenzelven, bij gelegenheid der ontblooting van de Alexanders- zuilgeschreven «Het strekt mij tot een levendig genoegen, Uwer Majesteit te be rigten dat de plegtigbeid van den 3o Augustus fti September); op welke reeds sinds zoo lang mijne aandacht gevestigd was, gelukkig is afgeloopen. Dezelve is grootsch en schoon geweest, zoo als alles dat zich verbindt aan de nagedachtenis van mijnen dierbaren broe der wijlen keizer Alexander. »Hel gedenkteekenhetwelk het dankbare Rusland aan zijnen roepj heeft toegewijd is zijns naams waardig. De Goddelijke Voor zienigheid heeft dien dag tot een' der schoonste van mijo leven.ge maakt. De herinneringen welke dezelve in mijn hart gegrift heeft zullen mij altijd doen herdenken, welk eene dankbaarheid ik ver schuldigd ben aae.üvve Majesteit, wiens toegenegene vriend, chap een mijner vurigste wenscheu vervuld heeft. Voor het oog der wereld te doen blijken de wapen-verbroedering welke Rusland onschendbaar met Pruisseu verbindt; het aan keizer Alexander toegewijde gedenk- teeken te mogen omringen met de keur der dapperen die het voor- regt-hadden met hem onder dezelfde vanen te striiden: dit was, naar mijne innige overtuiging, de vrome hulde, welke ik moest toe- brc'ugen aan den Christelijken Monarch die nederig in den roem zijr.er wapenen de weldaden der Goddelijke Voorzienigheid ten volle erkende. Uwe Majesteit zich met mijn denkbeeld vereen i- gendeheeft het praissische leger onder ons wel willen doen ver tegenwoordigen door de aanwezigheid van die roet eereteekenen ver sierde veteranen welke zoo roemrijk de gedenkwaardige veldfogten van de jaren i8i3, 181/j. en i8i5 herinneren. En willende, dat op dien plegtigen dag geen wensch mij overbleef beeft Uwe Ma jesteit het bevel over deze dapperen toevertrouwd aan een van des- zelfs doorluchtige Zonen opdat ieder russisch soldaat gelijk Ik sou gelooveneen' broeder weder te vinden in de krijgslieden welke Uwe Majesteit met Hoogstdeszelfs verkiezing bad gelieven te vereereu. «Diep geroerd door deze bewijzen van vriendschap, kwijt ik mij va/» eenen mij dierbaren pligtmet uit de diepte mijns harten. Uwe Majesteit thans op nieuw te betuigen de. innige gevoelens van er kentenis, en liefde, welke ik aan Uwe Majesteit mijn geheel leven zal toedragen en waarmede ik ben Tsarskóe SeloUan Uwer Majesteit de meest den 5 September 1834- toegenegen Schoonzoon (géi.) NfK.ola.as. GROOT-BR ITT ANN IE» Londen, den 8 October. In Southwark heeft dezer dagen eene bijeenkomst van ambachtslieden en kleinere werkbazen met de aan nemers en groote werkbazen plaats gehad, ten einde de tusschea hen ontstane geschillen in der minue te vereffenen. Den 3o September II., is de hieuw aangelegde ijzeren spoor weg van Bodmin naar Wodebridge, in het engelsche graafschap Gornwal met zeer veel plegtigbeid geopend. Bij die gelegenheid heeft het sto.omvaartuigdat op dezen weg in werking komen moet, 17 wagens voortgetrokken, waarin zich 4°° personen bevonden. In bet geheel had de trein die langs den weg in beweging was ea door een enkel stoomwerktuig werd voortgesleept een gewigt van 66,5oo ned. ponden. De weg is omstreeks 4 uren lang en in 18 maanden op kosten van bijzondere personenvoltooid. Bij het gastmaal dat na de inwijding van den weg gehouden is, heeft de heer Roger Hopkinsonder wiens opzigt dezelve vervaardigd is, zijne verwachting te kennen gegeven, dat de weg weldra tot Camel ford zou worden verlengd en voorts gewaagd van den spoorweg van Bideford naar Okehamptondie onder zijn opzigt. en dat zijner zonen wordt vervaardigdvan deszelfs waarschijnlijke verlenging tot Exeter, van den voorgestelden spoorweg vau Lauaceston naar Calstock enz. Hij meendedat. door het aanleggen van al deze spoorwegen de gunstigste uitzigten voor den laodbouwenden stand in Corn wal en de naburige graafschappen zouden worden geopend. FRANKRIJK. Pa'aijs den 6 October. Schier geen dag gaat er voorbij dat niet de dagbladen het een of ander voorbeeld mededeelen van zelfmoord, die tegenwoordig in Frankrijk eene ware gewoonte schijnt geworden ie zijn. liet merkwaardigste der in de laatste dagen plaats gehad hebbende voorvallen van dezen aard, was Int volgende: »De mar kies van L. had door zijne van vroegere jaren tol hoogen ouderdom hem bijgebleverie hartstogtelijke gehechtheid voor de vrouwen, een groot gedeelte van zijn aanzienlijk vermogen verkwist. Men zegt dat eene eenige zijner mailressen hem jaarlijks 80,000 fr. kostte, ea dat hij aan eene .andere voor meer dan 5o,ooo fr. aan geschenken had gegeven. Vijfenzeventig jaren oud geworden zijnde, bleven hein nog slechts 35,000 fr. aan renten,over dit was te weinig voor eenen aan zoo veel luister gewonen man. Van het leven afkeerig, wilde hij ten minste de overblijfselen z'ijns vermogens verzekeren aan iemand welke hij boven anderen beminde; Bij een in behoor* lijken *.vormgealetd testament, verklaarde hij eene zekere Désirée voor zijne eenige erfgename. De ongelukkige markies zette vervolgens een dubbeld pistool in den mond, en schoot zich door het hoofd.'* Dezer dagen heeft de heer de C... zich op den eigen dag van. zijne buvvelijks-verbindlenis met een mes om bet leven gebragt. Men verneemt daarvan thans de volgende omstandigheden: De heer de G..,j oud a5 jaar, was smoorlijk verliefd op een meisje dat

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1