ZIEllIRZEESCII®! 3r+i/ ffl&ingsdag A". 1884. fi^BKAITi 7 October. BESTUREN EN ADMIN ISTRATIEN. NIE UV/S TIJD IN G EN. DU1TSCHLAND. Sk 80. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS fier Stad Z1ERIKZEE. Brengen Ier kennis van de belanghebbende bonders van Stads- Effecten dat de Commissie tot Amortisatie der Stedelijk^ Schul den op Woensdag den B dezer maand, des middags, in eene der aaien van bet Raadhuis zal overgaan tot de jaarlijksebe UitJoting Van Effecten welke zullen kunnen afgelost en vernietigd worden, Volgens het bestaande plan, met uitcóodiging aan iederen houder Van Effecten op de Stad om bij die uitloting des Verkiezeïide tegenwoordig te zijn. ZiCrikzeeden i October 1834. Bui'gemeester en Wethouders voorlid. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelverij De Stads-Secretaris W. J.P. KB OEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Zf ERIK ZEE. Brengen bij deze ter kennis van al derzelver Patentpligtige Inge zetenen dat het kohier van hel Patentregt dezer gemeente over het loopende dienstjaar, aangevangen tnet 1 Mei 1834 en eindigende ultimo April i835, door Zijne Excell. den Heefe Staatsraad Gou verneur dezer Provincie, óp den 22 September laatstleden is exe cutoir verklaard en ten fine van perceptie, na de afkondiging op heden wordt verzonden aan den Heer Ontvanger der Directe Belas tingen alhier. Zierikz'eeden 7 October 1834- Biirgemeester en Wethouders voornd. DE C II A N E vt. Ter-ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. Berlijn den 28 September. Hare Majesteit de keizerin van Rus land is met bare oudste doebter de groot vorstin Maria, en ver gezeld van Z. It. H. prins JE Mem (zoon van Z. M. den boning) gisteren namiddag om 5 uur uit Petersburg albier aangekomen. Z. M. de koning was de keizerin zijne dochter tot Eriederichsfeld te gemoet gereden, en kwam met liet rijtuig, waarin H. M. geze ten was, terug. Spoedig nadat de keizerin op bet koninklijke pa leis was aangekomen, verscheen Hoogstdezelveaan de zijde van haren koninklijken vader, op bet balkon en bet behaagde baar, bij herhaling jegens de verzimelde menigte minzaam te neigen, het welk met een algemeen gejuich beantwoord werd. Omstreeks 's avonds acht uur werdonder de vensters van Hare Majesteit door de gezamenlijke korpsen muzijkanten van degarnizoenen van Berlijn, en Potsdam, alsmede van bet 6de regement kurassiers (keizer Niko- laas)hetwelk na de laatste manoeuvres nog in de hoofdstad ge bleven was eene luisterrijke militaire muzijk uitgevoerd. Heden voormiddag tusschen n en 12 uur was er, ter viering van de aankomst van H. M. de keizerin groote parade der garni zoenen van Berlijn en Potsdam alsmede van het 6de regement ku rassiers. Zijne Koninklijke Hoogheid prins August heeft bet ongeluk ge had gisteren van het paard te storten en daarbij bet linker sleu telbeen te breken en de ribben van dezelfde zijde te kwetsen, Als er geene onvoorziene toevallen tusschen beiden komen, kan de vol komens genezing met zekerheid te gemoet gezien worden. Uit Stokholm schrijft men van den 23 September: De cho lera is bier thans aan bet afnemen maar er zijn gisteren toch nog 161 personen door aangetast. Het getal zieken bedraagt tot heden 7076, van welke 2388 personen genezen en 3o88 gestorven zijn. (Tijdens de cholera te Berlijn heersebte welke stad driemaal zoo veel inwoners als Stokholm heeft zijn daar in het geheel van den 1 September i83i tot 28 Januarij 1832 slechts 1426 perso nen aan deze ziekte gestorven. Het getal zieken bedroeg daar iu het geheel slechts 2271.) Den dag der ontblooting van de Alexanders zuil heeft Z. M. de keizer den pruissischen generaal majoor von RBrler met de St. Anna- orde, iste klasse met diamanten omzet, begiftigd, en aan den chef van den algemeenen staf van bet pruissiscbe derde legerkorps', den overste von Reyheralsmede aan den koramandant van bet pruissiscbe grenadier.regement keizer Alexanderen aan den lui tenant kolonel von Rosz dezelfde orde, met diamanten omzet, 2de klasse, geschonken. Andere dergelijke eerbewijzen zijn aan verschei dene officieren van het pruissiscbe leger welke zich te Petersburg beyoadenten deel gevallen. Het Dagblad van St. Petersburg behelst een wijdloopig artikel waarin stellig tegengesproken wordt een door vreemde dagbladen blijkbaar ter kwader trouw, verspreid gerucht, als of de fin a «tien van Rusland zich in eer.en slechten toestand bevonden. Die bla den hadden verspreid, dat het kabinet van St. Petersburg moeite had eene nieuw ontworpene leening te sluiten. Het tegendeel is waar: Rusland 'heeft zelfs aangeboden gelden moeten afwijzen, geene behoefte daaraan hebbende. Onwaar is.het ook, dat de betalingen ongeregeld geschieden. Niettegenstaande de buitengewone uitgaven^ door het gebrek aan kóren veroorzaakt, zijn alle betalingen gere geld op de vervaldagen geschied. Evenzeer is het onwaar dat ge* noeind kabinet eene leening tot dekking der gewone uitgaven ge sloten heeft. Zulks geschiedt alleen in buitengewone gevallen, om de kosten van eenen oorlog te bestrijden. Eindelijk is het ook be zijden de waarheid, en juist heeft het tegendeel plaats, dat de uit gaven de inkomsten zouden te boven gaan. Uit Zwitserland schrijft men dat de schade aan de groote wegen over de Alpen door de jongste overstroomingen ioegebragt-f grootendeels zoo verre is hersteld dat de overtogtimmers over den St. Got hard zelfs voor voertuig weder geheel vrü is., Het roover opperhoofd Casta-Balla is in Griekenland met i5 van zijn gevolg gevangen genomen. Drié der roovers bleven onder de bajonetten der troepen 8 werden op de vlugt ter nedergescho- ten en de i5 gevangenen benevens hel opperhoofd, zijn gefusi- leerd. Een door hen geroofd grieksch meisje hetwelk bij de ge vangenneming zich mei de wapenen dapper verdedigde is gevan gen gehouden. Eene andere rooverben.de van 200 man sterk is door de kompagnie van kapt. Baunachonder bevel van den overste Gos'Zr mannin eene bergengte ontmoet. Deze roovers hadden in het dal Grabia (in Griekenland) geducht huis gehouden, en den landlieden neuzen en ooren afgesneden. De luitenant Axihus werd naar den hoofdman gezonden om zijne wapenen af te vorderen en zich met zijne bende over te geven. Tol antwoord ontving hij een'.sabelsteek in de borst.zoódat hij dood nederviel. Thans werd er eene decharge op de roovers gedaan en met de bajonet aangevallen waarbij alles werd ter neergeveld wat niet reeds onder de kogels gevallen was. Het bloedbad was verschrikkelijk. De troepen keerden met eenen gr 00 ten aki it eu met de vrouwen en kinderen der roovers terug. Zij hadden in dit gevecht vele gewonden, doch weinig dooden. De luitenant Mauromiclialis is door twee kogels-gewond geworden. De iste ea 2de battaillons hebben bevei outvangen de turksche grenzen te bezetten. 4 GROOT-BRITT ANNIE. Londen, den 24 September. De Times1 verhaaltdat er, bij de aankomst van don Carlos in Engeland zicli een verschil vaa meening had opgedaan tusschen prins Talleyrand en lord Palmcr- ston, betrekkelijk de wijs waarop men den infant behoorde té behandelen. Dit verschil bragt een krakeel te weeg en die beidé diplomaten waren eenige dagen zonder elkander te zien gedurende welken tusschentijd don Carlos ontsnapte. Ten einde builen 's lands te gerakenveinsde hij door eene ontsteking in liet gezigt aan getast te zijn en een zijner bedienden ging te bed liggen onl den gewaanden zieke te vertegenwoordigenDesniettemin kreeg Pul- merStonweinige Uren na 's priusén vertrek, van hetzelve berigt doch gaf daarvan geene kennis aan den beer Talleyranddan toen het te laat was om den vlugteling in handen te krijgen. Den 4 October. Berigten uit Lissabon tan den 27 September 1 bevestigen de tijding van den dood van don Pedro. Hij is den 24 dier maand in het paleis van Queluz overledfen. Weinige uren vóór zijnen dood deed don Pedro zijne dochter bij zich ontbieden en deed haar ten plegtigste beloven, na zijn verscheiden-een be sluit te nemen, waarbij alle personen zonderonderscheid, die zich wegens staalkundige en burgerlijke misdrijven in hechtenis bevonden in vrijheid zouden worden gesteld. De vorst besloot zijn leven vol wederwaardigheden en lotwisselingen met de grootste gelatenheid zich gelukkig gevoelende over den keer, dien de zaken in zijn vader land, én ten voordeele zijner dochtergenomen hebben. Hij ge lastte nog, dat zijn stoffelijk overschot niet als dat van een gekroond hóófd, maar .bioötelijk als dat van den öpperbevelhehher des por- lugeschen legers zou worden ter aarde besteld en wel liefst te Oporto, de schouwplaats zijns roems werwanrts althans zijn hart moest worden vervoerd. Men schijnt den döorluchtigen overledene intussehcii meer eefs, dan hij verlangd heeft, te willen bewijzen. Hij wordt door de bevolking zeer betreurdalle achfenswaardige Uedeu hebben uit eigen beweging uiterlijke rouwteekenen aangetogen. FRANKRIJK. Parijs den 29 September. Men beweertdat er te Parijs brie ven van den frauschen konsul te Genua zijn aangekomen, waarbij berigt wordt gegeven van toebereidselen door don Miguel gemaakt wordende, om eene nieuwe onderneming in Portugal te wagen. De hogchelijke slaat der gezondheid van don Pedro zou hem dc hoop hebben dpen opvatten, om weder in het bezit te geraken van den schepter dien hij zoo ongaarne heeft afgelegd. Er is in het veld vaa Mars eeae proef met eea zeil-rijtuig

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1