ZSMBIKLZEESC A0; 1884» A M Tè 12 September. Hi0. US. Vrijdag BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIEUWS TIJDINGEN. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER eh WETHOUDERS der Stad Z1ERIKZEE. Ontvangen hebbende een Besluit van Zijne Excellentie den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den i dezer maand provinciaal blad no. 64 betrekkelijk de toekenning van het genot van tijdelijken vrijdom van grondbelasting op de Gebouwde Eigen dommen en de afschrijving van grondbelasting wegens gesloopte Ge houwen. Brengen bij deze ter kennis van alle Grondeigenaren dat de be langhebbenden ten einde zich het genot te verzekeren der tijdelijke vrijdommen gedurende de tijdstippen bij de Wet van den 28 Maart 1828 (Staatsblad no. 8) voor de verschillende gevallen van stich ting, weder-opbouwvernieuwing, vergrooting of uitbreiding van woonhuizen en andere gebouwen bepaald verpligt zullen wezen om bij den Bewaarder van het Kadaster den Heer Controleur C. Tromp, jr. wiens kantoor gevestigd is op de Noordzijde van de Oude Haven alhier over te leggen twee opvolgelijke door liet Plaatselijk Bestuur gewaarmerkte en volgens daartoe voorgeschreven model in- gerigte verklaringen te weten de eerste vóór den aanvang der bouwwerken en de tweede strekkende om het jaar met hetwelk de termijn van vrijdom zal gerekend worden in te gaan te doen Voorstellen, zullende deze laatste tenminste acht dagen te voren moe ten worden ingediend, en van deze overlegging aan de belangheb benden een bewijs van ontvang en boeking in het algemeen Regis ter van Eigendoms-veranderingen door den Bewaarder worden af gegeven. En worden te gelijkèr tijd alle ingezetenen opmerkzaam gemaakt, dat hun belang medebrengt om bij de bewaarders van het Kadas ter aangifte te doen van alle bewerkstelligde splitsingen of vereeni- gingen van perceelen of van de verandering in den aard van be bouwen van een of meer gedeelten van perceelen, en bepaaldelijk van de slooping van gebouwen welke afschrijving van grondbelas ting ten gevolge heeft; met uitnoodiging om zoodanige aangiften uiterlijk op den eersten September van ieder jaar aan bet kantoor van Bewaring, onder welks kring de betrokkene Eigendommen ge legen zijn, te doen, ten einde zich reeds met het opvolgende jaar bet genot te verzekeren van de daaruit voorlvioeijende ontheffing of Vermindering van belasting. En zal deze tot een ieders narigt worden afgekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zicrikzee den 10 September 1834. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven, 'De Stads-Sccreïaris W. J. P. RKOEF. DU1TSCHL AND. Berlijn, den 4 September. H. K. H. de kroonprins is naar Star gard vertrokken alwaar de kroonprins het tweede legerkorps in oogenschouw neemt. Z. M. de keizer van Rusland heeft de voortreffelijke verzameling van vazen, door den arts Phzali naar Petersburg gebragt gekocht. Dezelve bevat 200 stuks zoo groote als kleine vazen enz. De russische dagbladen deelen een berigt medeover de anjeri- kaansche kolonie der russische handelscompagnie. Op de noordkust van Amerika reiken haar bezittingen tot 5oQ 4°' breedte, waar de zelve aan de engelsche stooten. Ten zuidoosten worden dezelve door Mexico en Nieuw-Californie begrensd; in deze streek is de vesting Rosz gebouwd. Al het land tusschen 54° 4°' breedte x4o° lengte ten oosten van Greenwich en de IJszee hehoort aan <le russisch amerikaansche kolonie; verder op wonen de vrije India- nèn en de Esquimaux welke Engeland als deszelfs onderdanen be schouwt. Met de daartoe behoorende eilanden strekt deze' russi sche bezitting hare grenzen uit tot aan Japan aan de Sandwich eilanden tot aan Mexico, de vrije Indianen en de engelsche bezit tingen. De grenzen tusschen Engeland en de Vcreenigde Staten zijn in 1824 en 1826 vastgesteld geworden. Met Mexico eo Japan bestaan er tot dus verre nog geene dergelijke verdragen. De eilan den welke aan de compagnie bebooren bestaan'uit 3 Archipels de ICurilen Alenten en Sitka met de eilanden uit de omstreken. Uit Odessa meldt men, van den ia Augustus, dat het fregat Eriwan aldaar den i3 van Sebastopol was gekomen; hetzelve wachtte naar den russiscben gezant hij de verhevene Portc ten cinue hem aan boord te nemen en Waar zijnen post te brengen. Berigten uit Konstantinopel van den i5 Augustus bevestigen neg nader dat IbrahiApaclia de overhand over de muitelingen i i Syrië heeft verkregen. Er schijnen nog slechts eenige benden in het hooggebergte van den Libauon overgebleven te zijn die de wa pens niet nedergelegd hebben. De overigen moeten zich bijna ailed aan de grootmoedigheid van den overwinnaar overgegeven hebben. In berigten uit Cur wordt een treurig tafereel opgehangen van de verwoestingenWelke in geheel Graauwbunderland op den 27 Augustus door hevige en aanhoudende stortregens en daarop gevolgde overstroomingen veroorzaakt zijn geworden. De Bhijn was overal buiten zijne oevers getreden en tot eene hoogte gestegen waarvan men zich geen voorbeeld wist to herinneren. De schade aan wegen bruggen woningen en velden veroorzaakt was onberekenbaar. Ook in andere gedeelten van bet kanton had men gelijke rampen te be treuren. In Bovcrredo waren door de Muesa verschelden buizen en eene groote brug vernield; en bet gebeele dal van Eugadin was' door de overstrooming van den Inn in een uitgestrekt meer her schapen. Geene enkele brug over genoemde rivier van Cellerina tot Zutz was in staud gebleven. GROOT-BRITT ANNIE. Londen, den 6 September. Dona Francisca, de echtgenoot van don Carlos, is eergisteren op Alverstokè nabij Portsmouth, over leden. Hare laatste ziekte wordt aan ernstige bezorgdheid wegens den uitslag der zaak van baren gemaal toegeschreven. Men heeft bet lijk gebalsemd; doch bet is nog onzeker of bet al dan niet iu Engeland zal begraven worden. Zij was eene geboren portugesclie prinses en bezat uitstekende hoedanigheden. Men heeft eene berekening gemaakt omtrent de trapswijze toeneming van den omloop van geld in Frankrijk waaruit blijkt dat in 1661 onder het ministerie Colbert, slechts voor 600,000,000 franken, en in 1832 niet minder dan voor 3,583,000,000 franken aldaar in 'omloop was. I11 de nieuwsbladen van New York lot den 1 5 Augustus vindt men een verhaal van een oproer te Charlest'own bij Boston waar het volk, opgeruid door het lasterlijk gerucht, dat een jong meisje, hetwelk geweigerd zou hebben den sluijer aan te nemen in het Ur- sulinen klooster, aldaar opgesloten of vermoord was gemeld kloos ter heeft aangevallen en moedwillig in den brand gestoken. Twaalf geestelijke dames bevonden zich in het couvent met zeven en vijftig juffers, die er onderwijs genoten, waaronder zeer jonge kinderen waren. Allen zijn niet dan met moeite gered en hebben niets van hunne kleederen kunnen bergen.' De nonnen en die der kostgang- sterswier nabestaanden ver afwoonden, hebben hun intrek in het klooster van de zusters der Barmhartigheid genomen. Den vol genden dag heeft de maire eene publieke vergadering belegd die door eene buitengewone groote menigte volks bijgewoond is en waarop besloten is geworden dat de aanval op het klooster der Ursulinenalleen door weerlooze vrouwen bewoond eene laag hartige daad is, die aller verachting verdient en die de goede bur gers zich moeten baasten openlijk af te keuren; dat de protestan ten van Boston zich verhinden om zich met hunne kalholijke broe deren te vereenigen tot bescherming van hunne personen eigen dommen en burgerlijke en godsdienstige regten en dat de maire eene commissie benoemen zal om onderzoek naar het gebeurde te doen en te zorgen dat de moedivilligen hunne geregté straf niet ontgaan. De hoogste lof wordt toegezwaaid nan het gedrag van den bisschop Fenwick, aan wiens pogingen men het te danken heeft dat de kalholijke ingezetenen geene daden van weerwraak gepleegd, maar zich ordelijk gebonden hebben. Gisteren heeft men hier over Liverpool tijding van Jamaica ontvangen van'den 1 Augustus, zijnde juist de dag waarop de sla- venstand afgeschaft is. De dag was in gepaste vreugde doorgebragt doch men had vrees dat des avonds de rust gestoord zou worden door de misnoegde slaven die teekenen van ongehoorzaamheid ga ven cn, door het volk van drie groote planlagié'n dat verklaard had zich niet aan de bepaling om als leerlingen dienst te doen te zullen onderwerpen Men schrijft uit Napoli di RomaniDe engelsche vloot be- vndt zich bestendig in den Archipel; men meende hier, dat zij de order had odtvangen om in de havens van Maltha of Gibraltar te overwinteren i maar men droit er nu niet ineer aan. Zoolang Rusland-zich niet ontwapent blijven de Engeiscben in de Middel- landscbe,Zee.Een russisch eskader, van 18 schepen onder be vel van den admiraal hnznrofverscheen onlangs aan den ingang van den Bosj/horus; de Engeiscben, van deze onverwachte demon stratie oridefrigtstelden zich in beweging; doch ziende, dat de Russen niet verder doordrongen bleven de Engeiscben eenige da-< gen in zeil, en gingen vervolgens naar Smirna eenige kleine sche pen achterlatendeom de bewegingen gade te slaan. I.)e engidsche admiraal heeft dadelijk zijn gouvernement van deze onverwachte verschijning der russische zeemagt in den Bosphorus kennis gegeven. - Er' zijn berigten uit Lissabon tot den 25_ Augustus. De ver- beffing van don Pedro tot regent was op eene zeer vereerende wijs voor d/en vorst beslist; slechts 5 stemmen hadden zich tegen hem verklaard. De ministers schenen van eene genoegzame meerderheid in de kamers "verzekerd te zijn; zij hadden daarvan het bewijs ge zien 1 bij gelegenheid vau eeue stemming nopens financiële maatre-

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1