BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NI EU W S TIJDING- E N. K°. VI. 'A°. 1834; unit BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS ,ler Stad ZlERlKZEE. Gelezen hebbende eene Circulaire aauschrijving van Zijne Excellen tie den heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 18 dezer maand Provinciaal blad no. 61. Brengen bij deze ter kennis van de gerempl aceerden bij de Mo biele Schutterij dat zij ingevolge de bepalingen van Zijner Majes- teits Besluit dd. 25 Julij jl. tegen het ontslag van derzelver Plaats vervangers in persoon bi] de Mobiele Schutterij kunnen worden ingelijfd, op hun daartoe te kennen te geven verlangen, hetwelk op ongezegeld papier geschreven aan Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gouverneur voornoemd gerigt door de belanghebben den aan de Regering behoort te worden ingediend ten einde aan liuu verzoek het vereischte gevolg te kunnen geven en zullen de zoodanigen dezelfde aanspraak kunnen maken op liet onbepaald verlof aan de Schutterijen verleend. ZieriJizeeden 25 Augustus 183zj. Burgemeester en Wethouders voornd. y DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. ."t r.v.tn PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Ontwaard hebbende bij gelegenheid der]ongst gehoudene Herschou wing op de Wegen in het Poort-Ambacht dezer Stad dat hier en daar de waterloozing belemmerd wordtin de Slooten langs dé Wegen. Verwittigen bij deze de Eigenaren en gebruikers van Lauden in bet Poort-Ambacht voor zoover dezelve hierin aan verzuim schul dig staan, dat zij behooren te zorgen voor eene onbelemmerde suatie door derzelver hekdammen welke daartoe met steenen pot huizen of andere doelmatige waterloopen zullen moeien worden voorzien en dat hierop van wege de Regering het toezigt is bevo len zoodat de nalatigen alsnog in de gelegenheid gesteld worden om het verzuim in dezen te verbeteren. Zierikzee, den 25 Augustus r 834- Burgcmeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. DU1TSCHLANB. Frankfort den 29 Augustus. Reeds eenige tnaanden geleden heeft, naar men uit Petersburg schrijft de keizer van Rusland den koning van Pruissen uiigenoodigd in persoon de inwijding van het gedenkteeken ter eere van keizer Alexander te komen bijwonéh. De koning heeft zicli daarvan met eenen eigenhandigen brief veront schuldigddóch tevens kennis gegeven, dat het pruissiscbe leger, hetwelk zijne vereenigde krijgsverrigtingén met de dappere russische troepen nooit vergeten zou, bij die gelegenheid door eene deputa tie van 1-7 officieren en 38 soldaten zou vertegenwoordigd vvordcu. Deze brief is nuop hoog bevelaan het russische leger voorge lezen en in de daartoe strekkende dagorder merkt men op, dat keizer Nicolaas deze beschikking van zijnen vorstelijken schoonvader als nieuw bewijs voor de onschendbaarheid van het verbond tus- schen de beide rijken wil hebben, aangemerkt, een verbond dat door de vriendschap der beide monarchen de verwantschap der regerende huizen en de vereenigde wapenfeiten der beide legers is aangeknoopt en versterkt. Meer dan honderd duizend riiau troe pen zullen deze pleglige inwijding bijwonen en er worden groote toebereidselen tot dit feest gemaakt. De keizer van Rusland heeft een besluit genomen ter verligting der lasten zijner onderdanen door de bestaande wetten op de re krutering. Een der dagbladen meldt uit het groothertogdom Hessen het volgende De onlangs plaats gehad hebbende arrestatie van ecncn student te Gieszen den zoon van eenen hoogen staatsambte- naar tc Darmstad, heeft opzien in den hinde gebaard. Hij werd;' toen hij de poort wilde inrijden 111 hechtenis genomen en dadelijk voor de regters der universiteit gebragt. Hier schijnt men de op roerige geschriften, die hij verspreiddegedeeltelijk in zijne klec- deren verborgen te hebben gevonden met eene schriftelijke instruc tie voor den uitdeeler dat, wanneer hij betrapt wierdhij moest zeggen dat hij de geschriften bij zich had om ze aan de beamb ten van poiicie over te geven. Dit schijnt de gearresteerde aanvan kelijk dan ook voorgewend te hebben. De zaak crimineel zijnde Werd de beschuldigde dadelijk aan het gereglshof der provincie overgegeven en naar de gevangenis te Friedberg overgebragtwaas? de beschuldigden van revolutionaire woelingen opgesloten zijn. Men beschouwt het voorval als gewigtig en gelooft, dat het tot ver dere ontdekkingen zal aanleiding geven. Nog nieer opzien echter verwekte de spoedig daarop gevolgde' pensionering van den vader van gemélden student, den president van het hofgeregt Dr. Min niger óde te Darmstad. De regtstreeksche berigten uit Konstantinopel loopen tot den 29 Su'ij. Dezelve bevestigen, in de eerste plaats, de vroegerelangs andere wegen, bekende berigten wegens liet vertrek van den turk- scbcn gezant naar Parijs en wegens dat van den Hospodar van. Wallacbye. Verder vermelden die berigten, dat ,de toerustingen ter zee en te land immer met ijver voortgezet worden en dat niettegenstaande al die bnilengewor.e uitgaven de staat der fiuantiën van de Porte in eenen zeer gunstigen toestand verkeert. Den 27 had er eene aardbeving te Konstantinopel plaats gehad* De pest maakte steeds zoowel in de hoofdstad als in de omliggende dorpen, dagelijks voortging, doch de hevigheid der ziekte was niet zoo. groot als in vorige jaren, zoodat men berekende, dat de belft der aangetaste personen er bet leven afbragt. Van de zijde der re gering waren krachtdadige maatregelen genomen tot bevordering der reinheid, welke men hoopte dat mede zouden werken, om de pest spoedig te doen ophouden. De berigten uit Syrië luidden, van den eenen kantvoor Ibrahim" Pacha nog niet gunstiger, doch, van de andere zijde, verzekerde men, dat de opstand op verre 11a niet zoo uitgebreid was als men dien had voorgesteld. Men beweerdedat Mehemcd-ali met opzet de berigten bedenkelijker had gemaakt, ten einde daardoor een voorwendsel te hebben, tot de vermeerdering zijner krijgsmagt in Svrie, om vervolgens gelegenheid te hebben, zijue veroverings» plannen tegen de Porte ten uitvoer te brengen. GrROOT-BRITTANNIE. Londen, den 3o Augustus. Te Douvres beeft een treurig onge luk plaats gehad, daar de kotter Camelionin die haven liggende, door liet inkomend fregat Castör overzeild en dadelijk gezonken is waardoor de kapitein stuurman en elf andere personen zijn om gekomen terwijl bet slechts aan vier personen gelukt is zic-h het leven te redden. Een vaartuig, dat van Jamaica naar Wbiicheven eene haven in het graafschap Cumberland, zeilde, had, onder andere passa giersook eene vrouw aan boord, die eene zuigeling bij zich had» Op eenen schoonen morgen bemerkt de kapitein een zeil aan den, gezigteinder. Na met den kijker het vaartuig opgenomen te heb ben biedt hij detizelven beleefdelijk de dame aan. Deze staat op, legt haar zuigeling .op een sopha en ziet door den kijker. Naau- welijks heeft zij dit gedaan of een aap grijpt het kind en klimt er den mast mede in. De moeder valt van zich zeiven de matrozen klimmen den aap na doch deze ziet naauwkeurig himne bewegin gen na en poogt te ontwijken. De kapitein beveelt den matrozen den aap niet te vervolgen uit vrees, dat het dier van den eenen mast in den anderen zal springen en het kind zal laten vallen doch laat de móeder in de kajuit dragen en beveeltdat voor een oogónblik alle manschappen naar beneden zullen gaan of zich verbergeu. Dit wordt gedaan, en de kapitein verbergt zich op den trap, ten einde den aap in betoog te houden. Deze alle meDSchen van bet verdek ziende gaan, klimt naar beneden, en legt het kind op de sonba. Hetzelve was koud en schreeuwde, doch was overi gens zeer wel. De vreugde der moeder was niet te beschrijven. NEDERLANDEN. 's Gravenuage den 2 September. De verjaardag van Z. M. den koning is ook iu Luxemburg met veel luister gevierd. Uil de om liggende forten der vesting zijn, gedurende de groote parade, 106 kanonschoten gelost, om aan de Belgen in de omstreken de ver jaardag te herinneren van hem tot wiens eer zij voor weinige ja ren op dien dag toasten dronken. De Lynx en eenige andere bel- gische dagbladen doen hunne lezers ook daaraan herinneren door dieu heugelijken verjaardag met groote ietters aan te kondigen. Van 29 Julij lot 20 Augustus is te Parijs geen droppel regen gevallen dien avond echter ontlastte zich over de hoofdstad eene bui die zoo lang duurde en zoo geweldig was dat verscheiden wijken blank werden gezet. Te Pointe St. Eustache en in de rue Mont-tnarlre tot aan de passage du'Saumon klom het water tot zulk eene hoogte, dat het lot in de-rijtuigen drong, en de hon den overal door de straten zwommende huizen in die wijken waven twee voet diep overstroomd de zinkputten en riöolen wer den door het aandrijvende stroo en ander vuilnis verstopt en toen men hetzelve met veel moeite wegruimde was het water eerst na twee uren tijds geheel verdwenen. De werkzaamheden tot herstel van de vloer 111 de groote sluis van het maritime dok te Vlissingen worden met kracht door gezet de werklieden van de marine, die tot dien arbeid worden gebezigd werken zelfs des zondags om alle mogelijke bespoediging aan hetzelve te geven. Een zekere heer Eughcc tc Nieuw-York is op het denkbeeld

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1