BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIE UW S TIJDING EN. N°. ¥0. A0. Ï83& jlk BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS tier Stad ZIERÏKZEE Gelezen hebbende eene Circulaire aanschrijving van Zijne Excellen tie den heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 18 dezer maand Provinciaal blad no. 61. Brengen bij deze ter kennis van de gcremplaceerden bij de Mo biele Schutterij dat zij ingevolge dé bepalingen van Zijner Mnjes- teits Besluit dd. i5 Julij jl. fegen het ontslag van derzelver Plaats vervangers, in persoon bij de Mobiele Schutterij kunnen worden ingelijfd, op bun daartoe te kennen te geven verlangen, hetwelk op ongezegd ld papier geschreven aan Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gouverneur voornoemd gerigt door de belanghebben den aan de Regering behoort te worden ingediend, ten eindé'aan bun verzoek het vereischte gevolg te kunnen geven en zullen de zoodanigen dezelfde aanspraak kunnen maken op het onbepaald verlof aan de Schutterijen verleend. Zierikzeeden 25 Augustus 1834- Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J.P.KR OEF. PUBLICATIE. - BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERÏKZEE. Ontwaard hebbende bij gelegenheid der jongst gehoudene lierschou wing op de Wegen in het Poort-Ambacht dezer Stad dat hier en daar de waterloozing belemmerd wordt in de Slooten langs de Wegen. Verwittigen bij deze de Eigenaren en gebruikers van Lariden in bet Poort-Ambacht voor zoover dezelve hierin aan verzuim schul dig staan dat zij behooren te zorgen voor eene onbelemmerde suatie door derzelver hekdammen welke daartoe met steenen pot huizen of andere doelmatige waterl.oopen zullen moeien worden voorzien en dat hierop van Wege dé Regering het toezigt is bevo len zoodat dé nalatigen alsnog in de gelegenheid gesteld worden öm het verzuim in dezen te verbeteren. Zierikzeèden Augustus iS34- Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. BEKEND M AKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERÏKZEE- Gezien de missive van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen te dezer Stede, van den 3o Augustus jongstleden, n°. 46. Brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen dezer Ge meente dat het primitief kohier van de Belasting op bet Personeel overliet loopende dienstjaar, op den 26 Augustus 1834 door Zijne Excellentie den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is executoir verklaard en ter invordering aan den Ontvanger is over gegeven. Zullende alzoo een iegelijk na bekomene kennisgeving van zij nen aanslag verpligt zijn dien, irivoege als daarbij wordt opgege ven te voldoen op pcene van parate executie terwijl de zoodani gen die hun aanslag-biljet niet mogtcn hebben Ontvangen, zich. Van een dubbel van hetzelve kosteloos ten kantore des Ontvangers zul len kunnen voorzien en zij die mogten verlneeneh dal de aau- sjag. niet overeenkomstig is met hunne aangifte, zich deswegens schrif telijk op ongezegeld papier hij.den Controleur der Divisie zullen kunnen beklagen binnen den tijd vau eene maand na de dagtce- kening van hun aanslag-biljet. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze wovden afgekondigd en in de Stads-Gourant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee i den 1 September 1834- Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris W. J.P. KR OEF. NOTIFICATIE. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland; Brengt hij deze ter kennis van de belanghebbenden dat door Zijne Excellentie den Opperhoutvester voor de Noordelijke Provin ciën met overleg van Hun Ed. Gr. Achtbare de Gedeputeerde Sla- ten 'is bepaald: dat in deze met uitzondering der Gemeen ten 'in het 4de en 5de District, huilen de linie der voorposten gele den waar dezehe gesloten Uijjt, voor dit jaar, de groote Jagl op Maandag den «ten September mmande zal geopend zijnterwijl echter niet zal mogen worden gejaagd op grónden waarop de Oogst nog niet zal zijn afgeloopen, en geen Wild zal mogen worden ver voerd naar Provinciën, alwaar de Jagt nog niet geopend is, wor dende wijders de Eigenaren van privatieve Jagten grenzende aan de Zee of Rivieren, aandachtig gemaakt, dat dezelve méde aan de zijde van deze Wateren behooren afgepaald te worden. Middelburgden 27 Augustus 1834. De Staatsraa,d Gouverneur voornoemd j Bij deszel-fs afwezigheid S P R E N G E E. Lid der Gedeputeerde Staten; DUITSCIILANS. Berlijn den 24 Augustus. De nadere bijzonderheden omtrent de verwoesting der russische stad. Tula door eenen ontzeitenden. brand, zijn ten uiterste treurig. Het blijkt thans, dat die brand tén 2 ure des namiddags in twee verschillende en ver van elkan der verwijderde wijken der stad bij renen bevigëh zuidwestenwind is uitgebroken, en binnen korten lijd, voornamelijk door de bou ten buizen, waaruit de stad gedeeltelijk beslaat zoodanig toenam, dat weldra alle middelen tot stuiting te kort schoten. De beidé stroomen vuurs verèenigden zich binnen weinige uren, én nu geleek de Stad eene ganschebrandende kolk. Behalve eené Ontelbare me nigte huizen van hout, zijn eene prooi dei* vlammen geworden het Alexanders kadetten instituut, het gymnasium, de stads-schouw- burg 9 stéenen griéksclie kerken, 6y5 winkels met allerlei kost bare waren 5 magazijnen en 3o fabvijker», onder welke laatste da beroemde geweerfabrijk van welke de machines meereadeels ver nield zijn. Een aantal ingezetenen heeft door deze ramp het leven, verloren of is daarbij deerlijk gewond duizende welvarende bewo ners zijn tot den bedelstaf vervallen. Frankford, den 26 Augustus. Uit Mentz wordt het volgende ge schreven: «H. M. de koningin van Engeland heeft bij hare laaUtd aankomst in deze stad den nacht doorgebragt op de stoomboot, welke ia de haven gereed lag om haar naar Rotterdam over té brengen. Ten gevolge van éen zonderling misverstaud w&s name lijk doör den vooruilgaandeu koerier, (die door eenen kastelein vau Frankfort vergezeld werd) het Rijusche hofiot verblijf der koningin, besteld terwijl intusscbén hare keus op het logement in de Drié Rijkskrootièn was gevallen. In het Rijusche hóf was alles, gereed ge maakt om de koningin op de luisterrijkste wijze te ontvangen. Toen nu echter de koninklijke ecruipagiën bij bet laatstgenoemde logement, stil hielden, zag de kastelein zich, tot zijn groot leedwezen, ge noodzaakt te verklaren dat hij van de hetn toegedachte eer niét verwittigd, buiten staat was om dé lióoge gast te ontvangen. Dé koningin gaf daarop last om naar de stoomboot te rijden aari boord van Wélke zij thans" haar nachtverblijf zou houden. Aan dé weduwe kasteleines in het Rijusche hof wérden intusschen nadat men van de bij' haar genlaakte bestelling onderrigt was, 3o louis-d'or toegezonden; maar deze weigerde die som aan te nemen, omdat zulks, zoo als zij zeide geéne voldoende schadeloosstelling was voor de kosten Welke zij tot ontvangst van de doorluchtige reizigster en baar gevolg bad aangewend. Hut gevolg en de bediendender ko ningin hielden hun nachtverblijf in haar logement; inaar de inten dant der koningin kon niet goedvinden /om' meer te geven." De.manheinisdhe courant meldt, dat een Duifschér üiï hef groot hertogdom Baden aan de éugelsché natie, bij eenen brief aan den eersten minister lord Melbourne te Lönden het aanbod heeft ge daan dut hij, tegen behoorlijke beioonipg, zal geven de beschrij ving en het model eener inrigling, waardoor alle groote oorlogs- en koopvaardijschepen tegen schipbreuk door storm verzèkerd wor den. De uitvinder heeft de beslissing over de bruikbaarheid en het nut der machine overgelaten aan de uitspraak van 4 engelsche ken ners van de scheepvaart uit den handelstand en 3 zoodanigen uit de marine. Hij verlangt wanneer de beslissing ongunstig uitvalt, niets, zelfs geéne schadeloosstelling voor hef model enz. Men meldt uit El hér fel d dat te Barmen in den nacht van 22 on ^3 Augustus een oliemolen met eèuige nevengebouwen is afgebrand en uit St. Goarshuizön (Nassau) dat in de vorige Week liet naburige dorp Sireid bijna geheel en in den avond van 21 dezer te Liersehoid 'een papier-molen iri de asch is gelegd. FRANKRIJK. Parijs, den 23 Augustus. De dames-speculanten hebben een lo kaal regt over het hek van de beurs gehuurd waarin zij bij elkan der komen sedert zij vati- ue beurs zijn geweerd geworden., De komst van den heer de Talleyrand te Parijs heeft, zoo men verhaalt, de diplomatie in meer dan gewone beweging gebragt. Men zegt, dat hij van Londen de additionele'artikelen van het trak taat der vierdubbele alliantie medebrengt en dat deze moeten strek ken 0111 door de grootste waakzaamheid den, toevoer van allen on derstand aan den pretendent in'Spanje over zee te beletten aan. welke bepaling door hel zetulcu vau het kieia fransch eskader naar.

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1