Vrijdag A.\ 1M&. f 1$°. 55. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZÏERTKZEE. Brengen bij deze ter kennis van de gegadigden dat oj) Donder dag den 17 dezer maand des voor middags tien ure, op het Raad huis aldaar, in het openbaar zullen worden verkocht, DE STADS TIEN DE VRUCHTEN, over den jare en oogst van 18 34- Zierikzce deu i Ju 1 ij 1834- Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. BEKEND MA KING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZTERÏKZEE Verwittigen de belanghebbende houders van achterstallige pretension ten lafste dezelve stad Dat te rekenen van den 1 1 dezer maand dagelijks in den voor middag ten kantore van den stedelijken ontvanger zal worden ge vaceerd tot de uitbetaling voor één derde der onbetaald geblevene Interessen op de gevestigde Slads-schuIden te weten over de laatste helft van 1809 en het gehcele jaar 1810, zullende triitsdien de hou ders dier pretension met derzeEer Obligation ten Voorschreven kan tore moeten verschijnen tot verificatie dezer Interessen waarvan de resterende twee derden in het volgende jaar zullen worden gekweten. Zierikzce, deu 9 Julij 1834. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vi., Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. NI EUJVS TIJDING EN. DU1TSCHLAND. ErAnkfört den 5 Julij. Volgens brieven van Belgrado, verza melt zich aan de Bosnische grenzen een legerkorps van geregelde turksehc troepen, om, naar men beweert, onder het bevel van den groot viziereerlang in genoemde provincie binnen te rukken, Waar sedrt eenigen lijd wederom schrikkelijke verwarringen beer- schen. De laatste tijdingen uit Konslantinopel liepen tot den 10 JurjijMen had aldaar het berigt ontvangen dat bijna de geheele frankische wijk van Smyrna eeue prooi der vlammen geworden was; omtrent Samos had men geene nadere tijdingen. De griek- sche gezant zou waarschijnlijk niet bij den Sultan ten gehoore wor den toegelaten dan nadat de zaken van Samos geschikt waren. De nieuw benoemde hospodaren der beide vorstendommen stonden op hunne terugreis. De handel ging te Konslantinopel bij voort during slecht de gezondheidstoestand was bevredigend. Het linieschip Dronning-Mariadat prins Frcderik van Dene marken naar IJsland heeft overgebragt is te Koppenhagen terug gekeerd. Genoemde prins zal aldaar tot in den herfst blijven en alsdan door liet fregat 'Naydden weder worden afgehaald. Hel ge melde linieschip was in de Jiaveu van Reikiawia ingeloopen het geen men tot dus verre, wegens de gevaarlijke riffen onmogelijk oord"e!de, en had vervolgens het eiland omgezeild. Binnen kort zou het eenen togt in de Oostzee ondernemen. Men schrijft uit Wannfried (Neder-Héssen) van den 19 Jur.ij betgeen volgt Heden avond kwam de Muhlhauser postwagen met escorte alhier aan. De rede daarvan zal zijn, dat de weg tusschen Muhlhausen en Kathariuenbergin het Kriepo.l boscli sedert eenigen tijd on veilig is. De weg is aldaar slechts 7 voeten breed en van beide zijden met digt kreupelhout omgeven. Na dal in de vorige week 3 reizigers te voet op die plaats beroofd waren geworden werd laatstleden maandag de koopman liabichl uit Muhlhausen aldaar op kiaren dag door 4 roovers aangevallen, die hem met een ge weerschot wondden en zoo mishandelden dat hij dien avond Over leed, nalatende eene vrouw en twee kinderen. Zijn paard werd door een' anderen reiziger opgevangen. Het is bekend, dat voor de toetreding van Keur Hessen tol bet pruissische tolverbond zich benden smokkelaars op de grenzen bevonden; sedert die toetreding is er riiet meer te smokkelen en zijn die benden in rooversbendeu veranderd. Er worden thans maatregelen genomen om die benden uit ie roeijen. Uit Napels schrijft men den 17 Junij: De zekerheid der we gen is door eene in de Ahruzzes gevormde rooverbende op nieuw gestoord, en eene verschrikkelijke gebeurtenis heeft aanleiding gege ven dat de militaire inagt in die provincie versterkt wordt. De raad van het hof vau cassatie, de heer Franco,^ werd kortelings op de terugreis van Terarno tusschen Venafro en Isernia door eenë gewapende rooverbende overvallen. De postillon op de snelheid zijner paarden steunende, stoorde zich niet aan de bedreigingen der bandieten, en hoopte hunne op het rijtuig aangelegde moord geweren te ontkomen. Het gelukte hem ook inderdaad als door een wonder, zich uit hunne handen te redden, doch niet zonder een treurig offer. De roovers woedend, hunnen buit ontsnapt lé zir-11 brandden hunne geweren lés, en de eenige zoon van deit heer Franco, een jongeling van groote verwachting, oud 19 jaren4 die zijnen vader .op deze reis vergezelde, werd door verscheidene kogels doorboord en het bioedig lijk lag meer dan een uur iu dé armen van den vertwijfelden vader. Eene andere gebeurtenis heeft alhier ook veel öpziens rerw« kb De vrouw van den majoor werd verliefd op haren schoon zoon en geraakte daardoor in twist met hare dochter. Uit wraak van haar oogmerk niet te kunnen bereiken., heelt zij haar eenig kind met 3 a 4 dolksteken vermoord. De uitbarstingen van den Vesuvius duren steeds voort en dé krater in welks binnenste zich kortelings 5 nieuwe openingen ge^ vormd hebben, werpt glorijetide steenen vuur en asch uit, ter wijl twee groote v uurstroomen (van lava) naar Olloja.no en Boscd loopen. Üe vuurspuwende berg levert een prachtig ge/.igl op. Een brand die tusschen den 9*4 en a5 laatstleden in het si- lesische dorp Woyselwitz ontstond .heelt onder andeten .zekere boe renwoning getroffen die eene historische beroemdheid, had verkre gen en daarom sedert den jare 1761 onveranderd bleef. Het was namelijk dat huis hetwelk de groote Frederik iu dat belangrijk jaar beWoönde, én'waar hij, door eenen naliurigéu grondeigenaar ver raden öp het punt was vaii door de Oostenrijkers Overvallen en weggévoërd te worden. De zwilserschö landdag zal eerstdaags hare werkzaamheden aanvangen en de eerste zijn wier zittingen in het openhaar wor den gebonden. Onder de gewiglige aangelegenheden met Welke die vergadering zich moet bezig houden, nöeint men Onder ande ren de meer naait wkeu rige bepaling van deu aard en uitgestrekt heid dt.'i* magt van de afgevaardigden; de rapporten wegens de mi litaire organisatie vau hét bondgenootschap; dé herziening van liet Verbond bet vraagstuk der afscheiding vau Neuchatel de zaak der poolsche uitgewekenen enz. Het voorzittend zwitserscli kanton heeft zijne mededeeling van dé antwoorden der vreemde gezanbn doen vergezeld gaan van de vor dering aan de overige kantons dat zij aan het daarin uitgedrukte beginsel getrouw moeten blijven, en zoodanige besluiten nemen., waardoor, ook van de zijde-, des.aanstaanden lauddags alie verdere aanleiding tot nieuwe moeijelijkheden wordt voorgekomen die niet dan hoogst nadeeiig voor Zwitserland en zijne, hurgefszijn kunne». l)e groote raad van Zurich heeft, den 27 laatstleden, het voor stel van Bern om de heereu Ejfinger en Tscharm uil VVe.euen te rug te roepen met groote meerderheid verworpen 5 verscheiden le den uitten tevens den wensch da! Zwitserland, ook te Berlijn, als hoofdzetel der tolvereenigii-geenen agent hebben niogt. De hier hurgeiiiee'tei' liirzcl voorzitter van het kanton j die zich der be vredigende partij zoo zeer toegedaan betoont is een der zuriclischö afgevaardigden bij den landdag. De wetgevende vergadering van Neuchatel is den 23 laatstleden bij afwezigheid des gouverneurs, met eeue aanspraak van den pre sident vari den staatsraad geöpend .waarin vooral deze zinsnede de aandacht getrokken heeft: «Wij willen onzen eed getrouw blijven, en de inrigtingen behouden j die den grond en .waarborg van ons geluk uitmaken; onderzoeken wij tills met bedaardheid de midde len wVlke Ons tol eenen staat van zaken brengen, kunnen die, met Zwitserland.? welzijn en Onafhankelijkheid strookeude de voort during dezer inrigtingen verzekert waaraan ons Vaderland eeuwen van geluk verschuldigd is." Uit het overgelegde budget van 183,3 bleek de financiële toestand vau bet prinsdom zeer gunstig te zijn. De schutlersvereenigiug te Höngg beeft geenszins aan de verwach ting der radikaleii beantwoord. Het bestuur van Aarau heeft alle boekdrukkers in dat kanton bevolen zich te wachten van iets ter. perse te leggen wat tegen de naburige staten gërigt is en gegronde oorzaak tol klagteu ge ven kan. De vestingwerken van Verona ert Brixen zijn zoo goed als vol tooid en de kustbaIterijeu iu Dalniatië grootendeels hersteld der waarts zijn aanzienlijke kcijgsmaterialeii afgezonden, Over liet al gemeen schijnt Oostenrijk eeue indrukmakende houding aan te ne men die nicer dan alle verdragen tot het behoud vau deu vrede zal toebrengen. De koning van Napels beeft ördtfngs Sicilië bezochtÖin zicli in per-0011 van den tpestand van dat eiland te verzekeren. Vele fj-anschen geven zich moeite orh dien jeugdigen vorst fot hunne po litieke denkwijze over te balen doch zulks schijnt bun biet gemak kelijk te vallen. Zoo in de omstreken dézer sfad als in de aangrenzende staten hooit men thans dagelijks van rooverijén die dikwerf met moord en gruwelijke mishandeling gepaard gaan. Men schrijft zulks voor al toe aau de invoering vau het pruisweh toUtelsel, waardoor een

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1