ZIElilRZEESCïïÈ 8 «Julij. BESTUREN EN ADMINIS TRATIEN. NIEUWS TIJDING EN. 3JE?. 54. Prrt Dingsdag A°. 1834. BEKENDMAKING. ONDERZOEK VAN RECLAMES TEGEN DE SCHUÏTSSH. BURGEMEESTER cn WETHOUDERS der Stad ZIEKTEZEE. GcnVn art. i5 der wet op de Schutterijen van den li April i Set 7 'Staatsblad no. 1 7). Gelet op liet Koninklijk Besluit van den 28 Junij 1828. Staats blad no. 42.) Brengen bij deze ter kennis van alle de daarbij belanghebbenden, dat de Commissie van Onderzoek voor de zaken der Schutterij binnen deze stad, hare tweede gewone jaarlijksche zitting zal hou den op Woensdag den g Jul ij aanstaande, des middags 12 ure, in eene der zalen van hel Raadhuis dezer Stadtot het onderzoeken en beoordeelen van alle Reclames, zoo door de ingeschrevenen en geloot hebbende personen van dit jaar, als door de ingelijfden van vroegere jaren ingebragt. En worden mitsdien alle Schutterij pligligen welke hunne recla mes willen doen gelden, bij deze opgeroepen om met overlegging van de bij de wet vereisebte bewijsstukken te verschijnen voor ge melde Commissie of zich ten gemelden tijde en plaatse te doen vertegenwoordigen terwijl de zoodanigen welke zulks mogten ver zuimen beschouwd zullen worden geene redenen tot vrijstelling te hebben en voor de dienst worden aangewezen. Afgekondigd ten Raadhuize der Stad Zierikzee den 1 Julij 1800 vier en dertig. Burgemeester en Wethouders voornd. O E CR A NE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stails Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Brengen bij deze ter kennis van de gegadigden dat op Donder dag den 17 dezer maand des voormiddags tien ure, op bet Raad- buis aldaar, in liet openbaar zullen worden verkocht, DE STADS TIENDE VRUCHTEN, over den ja re en oogst van 1834. Zierikzee, den i Julij 1834. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. DUITSCIILAND. Frankfort, den i Julij. Den 22 Junij verzamelden ziclite Aristua in hel vrij-ambt, dat aan het kanton Aarau grenst, ongeveer 1200 lieden die maatregelen tegen het laatste besluit van den groolen road ten opzigle d< r badenscbe conferentie, nemen en zich dadelijk naar Aarau begeven wilden waarvan zij echter nog werden terug gehouden. Daar men tevens verwittigd is dat er pogingen worden aangewend om het vrij ambt met bet kanton Zug te vereenigen van waar de ontevredenen zich van kruid hadden voorzien en dat er ook kogels gegoten waren hield zich het kantonsbesluur van Aarau ernstig met deze aangelegenheden bezig en had eene commissie be noemd om de geschillen in der minne hij te leggen. Uit Ancona schrijft men, dat de republiek Santo Marino hij de franscbe en engelschc kabinetten de verklaring heeft ingeleverd dat,'dewijl de uitgeweken Polen, die zich aldaar bevinden, zich onberispelijk gedragen de autoriteiten geene vrijheid meenen te hebben om hun het verblijf te ontzeggen. De berigten uit Turkije luiden gunstig; de nog onlangs zoo drukkende verlegenheid der schatkist was geweken liet leger werd versterkt, het bestuur won liet algemeen vertrouwen en de Sultan zette het werk der hervormingen, die, men eene staatkundige we dergeboorte noemen mag, krachtdadig voort. De engelsche vloot, die den 22 laatstleden nog ter reedevan Napoli lag, leverde een ontzagverwekkend schouwspel op. Bij de zes groote linieschepen en talrijke kleinere vaartuigen voegden zich dagelijks nog meerdere der laatslcnook waren er reeds kotters aangekomen die de nadering van het niet minder sterke franscbe eskader aankondigden, en naar het zeggen der officieren zou de vereenigde vloot, wanneer al de schepen bij een waren, den vijand ettelijke duizende vuurmonden tegenstellen. Wie echter deze vijand is, weet men nog niet met zekerheid, maar men wil dat de be stemming naar de Zwarte Zee is. De russische schepen waren geheel uit de wateren van Napoli verdwenen. Men dacht, dat de tegen woordigheid der twee eskaders wel groote drukte, maar tevens grooie duurte iu dat gedeelte vau Griekenland zou, veroorzaken. Met de Mainoten had men gehoopt door onderhandelingen tot schikking te komen, maar toen de majoor Winter met 65o man tegen hen is opgerukt hebben zij heviger» wederstand geboden en ook het westelijk gedeelte der provincie was daardoor weder in beweging geraakt. Uit Turkije wordt gemeld dat de Bosniè'rs die in Turksch- Kroa'ie wonen en welke zich reeds lang wederspannig tegen de Porie hadden gedragen in den u&cht van den 10 op den 11 «le zer met hord.mi van duizenden cenJ inval in Agram gedaan heb- hen, en aldaar op eene moorddadige wijs te werk zij-u gegaan. Door de waakzaamheid en de goede maatregelen der militaire over heid zijn zij echter ten laatste genoodzaakt geworden terug te wij ken met achterlating van verscheidene dooden en gekwetsten. GROOT-BRITTANNIE. Londen, den 2 Julij. Eergisteren is er eene talrijke vergadering gehouden der leden van de zuid australiscbe maatschappij tot het oprigten eener nieuwe volkplanting in Zuid-Auslralie en wel op péne geheel andere wijze dan gewoonlijk hij het aanleggen van koloniën gevolgd is geworden. In sommige bladen wordt liet publiek legea deze schoon-schijneude plannen gewaarschuwd. Bij een brand die zaturdag in de katoeufabrijk van de heereu Birch en Leain de nabuurschap van Oldham, plaats gehad heeft zijn door liet instorten van een muur een groot aantal menschen omgekomen. De fabrijk is geheel in de ascli gelegd. - Dezer dagen heeft wederom een vuistgevecht of boksparfij om eene uitgeloofde som golds plaats gehad, met dat gevolg, dat een der vechtenden dood is geslagen. De heer O Connell zal iu het huis der Gemeenten eene motie doen otn een einde te maken aan dit barbaarsch volksvermaak. Eene vrouw uit den fatsoenlijken stand verscheen onlangs voor de regtbank van Old Daily te Londen, aangeklaagd van lier- haalde echtelijke ontrouw en aanranding der openbare zeden. De advokaal van partij, wilde juist de geheime geschiedenis der on deugd in de treffendste bewoordingen schetsen en de siuijer wegruk ken welke de afzigtelijke dwalingen van het meiischelijk hart be dekt toen de opperregter niet verontwaardiging opmerkende dat er eene groote menigte fatsoenlijke vrouwen iu de zaal waren welke dezelve tot stikkens toe volpropten den advokaat verzocht Ie zwij gen en zich tot de leden van de regtbank wendende-, zeide hij: «Geven wij niet eene gevvenschte stof aan «le l'gtzinnigheid tot spot en gelach dwaasheden moge men bestraffen door dezelve belagcbe- 1 ijk te maken, maar wordt erover zonde en schande gelagclien dan. is de afkeer voorbij. Dat er bij de behandeling van soortgelijke on derwerpen zoo vele aanschouweressen zijn die elkander verdringen, is een slecht bewijs voor de zedelijkheid." Zich daarop tot het au ditorium keerende, zeide hij: Ladiesyou may go home again the bawdy trial docs not come on till to morrow." (Dames gaat maac weder naar huis het morsig verhoor begint morgen eerst.) FRANKRIJK. Parijs, den 29 Junij. Een brief uil Madrid van den 18 April, behelst eenige berigten omtrent de eerste uitwerking van het uit breken der cholera. liet schijnt, dal men zoo zeer door schrik bevangen werd, dat iedereen wilde wegvluglen. De een vertrok in allerijl met een rijtuig, de ander op èenen ezel of te voet, terwijl men alles achterliet. Men heeft tot tien oneen goud voor één rij tuig geboden. Thans is men echter wat geruster, omdat het gou vernement zekere tijding schijnt te hebben, dat de cholera nog niet verder dan tot Andujar is gekomen. De cholera is ook in Andalusie, maar schijnt in Spanje niet zoo kwaadaardig le zijn, als in het noor den van Europa. NEDERLANDEN. 's Gravenhage den 6 Julij. lieden morgen zijn HIT. KK. HEL prins en prinses Frederih der Nedei landen en HH. DD. de hertog en hertogin van Saksen-Weimarmet derz'dver zonen, van hier naar Botterdam vertrokken om IJ. M. de koningin van Engeland welke in genoemde stad, hij hoogslderzelver reis naar Duitschlaud, onder den naam van gravin van Lancasterverwacht wordt, te gaan begroeten. De Amsterdamsche Courant van den 2 dezer berigt dat de inschrijving voor hel nemen van aaudeelen in den ijzeren spoorweg van Amsterdam naar Keulen waarschijnlijk tegen de helft dezer maand zal worden geopend en dat de commissie voor deze onder neming onlangs de aangename verzekering heeft 0111zangen dat Zijne Majesteit de koning, dorr zich voor cle aanzienlijke som van, naar men meent, viermaal honderd duizend guldenaan het hoofd der inschrijvers te plaatsen de krachtdadigste ondersteuning aan. die belangrijke onderneming schenken zal. De courant van heden, hierop terug komende, zegt, dat bo venstaand berigt niet van wege de genoemde commissie is geplaatst, en ,pf.schoon in de hoofdzaak echter niet in allen deele juist is uitgedrukt. De prins Max von Wieddie wegens zijne reis door Brazilië en zijnen ijver tot bevordering der wetenschappen bekend is be vindt zich thans volgens de jongste berigten aan de oevers van den Opper Missouricn is voorucmeus iu dea loop vau dit jaar

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1