iv». sa. ZIEllIKZEESCIIE Bekendmaking. $'ro-<sf Mingsdag k\ mu. BESTUREN EN ADMINIS TRA TIEN. BEKENDMAKING. ONDERZOEK VAN RECLAMES TEGEN DE SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien art. i5 der wet op de Schutterijen van den 11 April 1827, (1Staatsblad no. 17). Gelet op het Koninklijk Besluit van den 18 Junij 1828. Staats blad no. 42-) Brengen bij deze ter kennis van alle de daarbij belanghebbenden, dat de Commissie van Onderzoek voor de zaken der Schutterij binnen deze stad, hare tweede gewone jaarlijksche zitting zal hou den op EFoensdag den 9 Julij aanstaande, des middags 12 ure, in eene der zalen van het Raadhuis dezer Stad, tot het onderzoeken en beoordeelen van alle Reclames, zoo door de ingeschrevenen en geloot hebbende personen van dit jaar, als door de iugelijfden van vroegere jaren ingebragt. En worden mitsdien alle Schutterij pligtigen welke hunne recla mes willen doen gelden bi] deze opgeroepen om met overlegging Van de bi] de wet vereischte bewijsstukken te verschijnen voor ge melde Commissie of zich ten gemelden tijde en plaatse te doen vertegenwoordigen terwijl de zoodanigen welke zulks mogten ver zuimen beschouwd zullen worden geene redenen tot vrijstelling te Lebben en voor de dienst worden aangewezen. Afgekondigd ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 1 Julij 1800 vier en dertig Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De StadsSecretaris, W. J. P. KR OEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Brengen bij deze ter kennis van de gegadigden dat op Donder dag den 17 dezer maand des voormiddags tien ure, op bet Raad- buis aldaar, in het openbaar zullen worden verkocht, DE STADS TIENDE VRUCHTEN over der» jare en oogst van 1834- Zierikzee, deu i Julij 1834- Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris, W. J. P. KR OEF. NIEUWS TIJDING EN. DU1TSCHLAND. Frankfort, den 24 Junij. Den 16 Junij is er te Hildburghausen en ia den omtrek een zwaar onwedcr geweest, hetwelk eerst met enkele regendroppels, en daarop plotselijk met een vreesselijken hagelslag losbrak. De hagel viel in stukken ijs ter grootte van duiveneijeren waarvan de meesten een lood zwaar, velen nog aanmerkelijk zwaarder waren. Binnen den tijd van 5 minuten was er in de gansche stad bijna geen venster, naar den kant des weders gelegen, of het was verbrijzeld. Tegen de gesloten blinden sloeg de hagpl als of men een geweervuur hoorde. Maar hetgeen erger is, de velden zijn geheel verwoestbinnen vijf minuten was een gansche oogst vernield, de heerlijkste rogge en tarwevelden waren geknakt en platter aarde geslagen. Sedert ziet men dagelijks voertuigen met afgemaaid koren de stad inkomen. GROOT-BRXTT ANNIE. Londen den 22 Junij; Bij Lloyds is heden morgen tijding inge komen van het vergaan van een schip, the James, hetwelk der. 24 April in zee is gezonken niet 205 passagiers aanboord, van welke alleen den kapitein en tien man zijn gered. De nadere bijzonder heden zoo als des kapiteins naam, de plaats van afvaart, d$ be stemming, enz. zijn nog niet bekend. f De kostbare verzameling var» terkeningen en gravures van den beroemden engelschen kunstschilder Lawrence, is door een koop man in prenten te Londen aangekocht voor eene som van 400,000 jr., niettegenstaande deze uiterst zeldzame collectie op 1,5oo,ooo i'r. kan worden geschat. NEDERLANDEN. 's GravenhAge den 26 Junij. Men leest in het dagblad van Luxem burg: «Zeer onlangs ontvangene tijdingen uit Weenen behelzen dat er ontwerpen geschikt tot afdoening der staalkundige zaken in Belgie door het congres aan de goedkeurig van Rusland onderworpen ge worden zijn. De grondslag dier vereffening zou wezen het afschei den der vraag wegens het luxcmburgsche van al de hangende zaken Het weener congres schijnt ten doel te hebben om, op eene billijke wijzede tot heden toe zoo h a tel ij k veronachtzaamde belangen van Holland te regelen met het doel om andere belangen regtstreeks tegen die van Groot Brittanje inloopende te voldoen dans le hut de satis faire d'aulrcs intérétsdiamétraletnent opposes a ceux de la Grande- Brelagnè Men geloolt dat de plannen van het congres in geeneu deele naar den smaak van lord Balmcrston zullen zijn en nog min de;' naar dien van deszelfs patroon Tuücyrand. Maar, welke zij ook wezen mogen, worden die schikkingen door de bevolking van het Juxemburgschë met eer» ongeduld verwacht, hetwelk geene raenscheiijke spraak kan uitdrukken. Alle staatkundige vragen lossen zich ten goede of ten kwade op; die van Luxemburg wordt uitge steld en weder uitgesteld. Onder al de landen van Europa is ons ongelukkig land datgene hetwelk door de gebeurtenissen der laatste drie jaren het ergst getroffen geworden is. Naar men verzekert zou Z. M. binnen kort deze residentie weder verlaten en de kampen gaar» bezoeken. Vervolgens zou hoogst- dezelve zich naar de provincie Vriesland begeven. Men meldt uit Bern den 7 dezer: «De handelsbetrekkingen tusschen Zwitserland en Nederland vermeerderen op eene opmer kelijke wijze. Holland leverde bijna reeds uitsluitend al de suikef welke Zwitserland behoefde, thans begint men er zich ook van de koffij en specerijen uit Nederland te voorzien. Waarschijn lijk zul len de kooplieden van hier een levendig deel nemen aan den ver koop van koloniale waren, welke de nederlandsche handel-maat- schappij tegen den 24 Junij te Amsterdam beeft aangekondigd." in den nacht van den 21 op den 22 Junij heelt de gemeente Leimuiden in Noord Holland een droevige ramp getroffen door tenen brand, in een' hooiberg nabij het raadhuis aldaar ontstaan, welke, niettegenstaande de spoedig aangebragtc hulp en welbestuurde orde in een kort tijdsbestek zes woningen koestal en twee schu ren in eenen puinhoop heeft doen verkeeren. De inwoners van het nabij Morlaix in het departement Fi- nisterre gelegen dorp Pensez werden dezer dagen verschrikt door herhaalde, 'langdurende kreten die naar het scheen van de beide oevers der rivier door eene meuiele volks werden aangeheven. Iu weinige oogonb tikken was de gansche bevolking van het dorp naar de plaats gesneld van waar dit luid geschreeuw oprees, en nu zag men verscheiden zeegedrochten de rivier opzwemmen die later ble ken zes ontzaggelijke groote dolfijnen te zijn welke naast elkander zwemmende, een ligebaam en eéue massa geleken. Eenige snaphaan- schoten werden zonder vrucht op dezelve losgebrand doch einde lijk begaven eenige personen zich in schuiten en dreven de zeemon sters nog hooger de rivier op lot dat deze op eene zekere plaats aan den grond en in ondiep water geraakten als wanneer oogen- blikkelijk een heerlege»!' dorpelingen met haken, spaden, hooivorken en dergelijke op hen aanvielen, hen afmaakten en onder uitbundig triumfgeschal op het land haalden. De zege was echter aan niet weinig gevaar verbonden, want de slagen welke deze zeemonsters in het rond deden zonder gelukkiglijk iemand te treffen waren zoo geweldig dat elk derzelven een mensch ion le hebben doodge slagen, of hem armen en beenen hebben gebroken. De Thames Tunnel (of gewelfde gang onder de Theems) voor de helft nog slechts voltooid, heeft dezer dagen een bezoek ontvan gen van den beer Dupinpresident der fransche kamer van afge vaardigden den prins van Eckuliihl en den zoon van den maar schalk NcyDe fransche president gaf in herhaalde bewoordingen zijne verbazing over deze stoutmoedige onderneming te kennen en prees den arbeid uitermate, doch kon zijne verbazing niet weerhou den dat hei werk »iu reeds sinds zoo lang Onafgedaan blijft. Als een blijk van de toenemende hechtheid van bet metselwerk kan wor den aangemerkt, dat de Tunnel voor zoo ver dezelve is voltooid, klankgevend is geworden naardien het minste geluid door de gau- sche lengte der metselboog wordt teruggekaatst. Dun 24 Mei is te Brescia, in Lombardije, de doodstraf vol trokken aan eenen misdadiger, wiens gruweldaden tot de afgrijsse- lijksie behooren van welke de jaarboeken der criminele regtsple- ging gewagen. Het was zekere Basurini, vVelke sedert zijn huwe lijk in 812 bij zijne vrouw die hem steeds trouw bleef, twaalf kinderen heeft verwekt, allen gezond, frisch en welgeschapen, doch welke allen, nog geen twee maanden oud zijnde, door hem van het leven zijn beroofd. Niet dan op liet punt van den nood- lotligen ladder te bestijgen heelt hij aan den geestelijke, die hem ter dood voorin reidde bekend, en hem gemagligd aan de over heid te verklaren dat hij alle zijne kinderen had vermoord! In de Flissingsthe Courant leest men: De heer Symington, horologiemaker te Kettle in Engeland heeft een tijdmeter uilge- vonden »eei eenvoudiger als een gewoon zakuurwerk. Dit werk tuig beho"ft slechts eenmaal in de twaalf maanden te worden op gewonden heelt g»ng noch slinger, en geelt hoegenaamd geen ge luid zoodat het zeer gemakkelijk is om iu eene slaapkamer te ge bruiken. Een Z'-er eenvoudig middel vervangt de gewone werktuig kundige bewerking, en de gelijkvormige beweging van hetzelve ver bant zelf (le geringste trilling iri het uurwerk. Uit Antwerpen verneemt men bet volgende omtrent den heer Mengal, directeur van het 's gravei luagsche tlieater-orchest welke

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1