ZIEHIRZEËSCHË Vrijdag Brand wezen. JK 49. A°. 1834, COURANT. 29 tlunijo BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. BEKENDMAKING. BOTING VOOR BE SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de Wet op de Schutterijen, van den ii April 1827 Staats blad no. 17), in verband tot de daarop gevolgde instruction. En in aanmerking nemende dat het Inschrijvings-Register voor de Ingezetenen, welke dit jaar aan de Loting voor de Schutterij zul len moeten deel nemen gesloten en daaruit de alphabetische-lijst is opgemaakt. Brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden: Dat de alphabetische-lijst van alle de personen, die tot de Lo ting voor de Schutterij dezer Stad in dit jaar zijn verpligt, ter inzage van een ieder zal voorliggen op het Raadhuis dezer Stad, van Maandag den iöden dezer maand tot en met Zaturdag den aisten daaraanvolgende, in den voormiddag van 10 tot 12 ure,.ten einde de belanghebbenden in staat zouden zijn om ingeval op die lijst, personen of omstandigheden mogten voorkomen, welke daar van behooren te worden weggelaten of die daarop zouden behoo- ren gebragt te worden, zulks ter kennis van de Lotings Commis sie te brengen. Dat de tijd waarop de Loting zal plaats hebben, is bepaald op Maandag den 23 dezer maanddes voormiddags 10 ure, in een der zalen van .het Raadhuis dezer Stad Dat niemand tot de Loting zal worden toegelaten dan de inge schrevenen zelve, of derzelver gemagtigden, ten welken einde zij voorzien zullen moeten zijn van bet oproepings-biljet dat aan ie der hunner van wege het Stedelijk Bestuur zal worden te huis bezorgd. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage, zal deze worden af gekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Zierikzee den 9 Junij 1834. Burgemeester en Wethouders voornd. D E G R A N E vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, overwegende dat de voorzorgen legen Brandgevaar krachtdadig be hooren te worden gehandhaafd. Gelet op de bepalingen van het Reglement op den Brand voor deze Stad, van 5 November 1828. Op het voorstel van het Kollegie van Brand- en Brandspuit- meesteren Hebben goedgevonden: i°. Tot Keurmeesters over het opgeslagen Hooi voor deze Stad en het Poort-Ambacht te benoemen Bastiaan van der Maas, en Nicolaas van den Bout, Ingezetenen dezer Stad aan welke Keurmeesters hij deze de zorg wordt opgedragen, om, naar aanleiding van art. 26 van voormeld Brand-Reglementtegen het broeijen van opgeslagen Hooi, behoor lijk te waken en zich omtrent de vereischte rondgangen tot Inspec tie bij de Ingezetenen te verstaan met en zich te gedragen naar de orders van Brand- en Brandspuitmeesteren. 2°. De In- en Opgezetencn van deze Stad en Territoir te herin neren aan de voorschriften van meergemeld art. 26 waarbij be paald wordt: dat een iegelijk die Hooi opslaat of gebruikt, gehou den zijn zat om een of meer ijzerster lengte van ten minste 2 ne- dert. ellenof naar mate der localiteitin de hooiklampcn te laten stekendie ten allen tijde voor Brand- en Keurmeesters toegankelijk Zullen moeten zijn, terwijl niemand zich legen derzelver orders zal mogen verzettenop verbeurte eener boete van drie gulden. Voorts dat het aan niemand zal vrijstaan kruid- of vuurwer ken te verkoopen ol te vervaardigen zonder vooraf bekomene toestemming van het bestuur en onder verpligting om zich in al les te gedragen naar de voorschriften daaromtrent gegeven hij de art. 34 en volgende van voornoemd Brand Reglement. Eindelijk 3°. De Ingezetenen zeer ernstig te waarschuwen tegeri het mis bruik hetwelk dikwerf van de goede trouw wordt gemaakt ter ge legenheid van Brand en dezelve alzoo te verzoeken voor het ver volg aan niemand wie hij ook zij buiten schriftelijk bewijs van een der Brandineesteren eenige hrandhluschmiddelen gereedschap pen of consunitieve artikelen af te geven, indien men op schade- Vergoeding of betaling zat kunnen aanspraak maken. En zal deze tot een ieders informatie en narigt worden geplaatst in.de Stads Courant. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee den 18 Junij 1834- Burgemeester en Wethouders voornd. t K. W. de JONGE, I. p., vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Slads-Secrctaris W. J.P. KROEF. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland, Herinnert bij deze alle belanghebbende Administratiën en Parti- kulieren in de Provincie aan de bepalingen der Wet van den S November i8:5, no. 36, Staatsblad no. 5i volgens welke van alle schuldvorderingen ten laste van het Rijk, over den jareiS33j de rekeningen memoriën of declaratiën vóór of op den laatsten Junij aanslaande bij zoodanige administratiën kolleaiën autori teiten of ambtenaren als welke de orders tot het doen van Leve- ranciën of anderzins gegeven hebben behooren te zijn ingediend 4 op peine van te worden gehouden voor verjaard en vernietigdmet uitrioodiging verder om dit uiterste tijdstip voor de indiening van voormelde pretensiën niet af te Wachten maar dezelve onverwijld te bewerkstelligen. Middelburgden 16 Junij 1834. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. NIEUWS TIJDING EN. DUITSCHLAND. Frankfort, den u Junij. In een der duitsche dagbladen leest men den navolgenden brief den 4 uil deze stad geschreven «De K. K. oostenrijksche generaal Piret is nu zoo als men weet, als bevelhebber der zich hier bevindende bondstroepen tot opper- commandant onzer gewapende magt, voor het mogelijke geval van het werkelijk uitbreken van onlusten benoemd. Kwaadwilligen of zij die niet regt met den slaat van zaken bekend zijn willen intusschen in de toegevendheid van onzen senaat eene betreurens waardige zwakheid erkennen doch welke onbevooroordeelde kan onzen senaat van zoo iets beschuldigen wanneer hij een' blik op de toekomst werpt Wij verwachten de openbaarmaking of veeleeir de uitvoering van de besluiten der duitsche minister-conferentie j namelijk eene reorganisatie van het militaire wezen des verbonds. Onze stad zal naar men wilde 2etel des bonddags blijven en alleen eene bondgenootschappelijke bezetting behouden. Het is ver standig van onzen senaat gehandeld, geen' steen des aanstoots in den weg te werpen daar dezelve door de te verwachten besluiten toch zouden weggeruimd worden. Nog moet men opmerken dat onze burgerwacht niet onder het bevel van den generaal der bonds troepen gesteld is, daar dezelve alleen op bevel van den burge meester onder de wapenen mag geroepen worden. »Van eene verlegging van bondstroepen zal niets komen en dit wel te minder daar zulks aan de beide groote mogendheden vaa het duitsche verbond nieuwe kosten zou veroorzaken. Pruisseri heeftsedert het omwenteliugsjaar i83o wel het meeste opgeof ferd. Buiten de tot tweemalen toe herhaalde bijleentrekking van een legerkorps aan de westelijke grenzen hebben deszeifs regementen aan den Rijn thans nog 25o man elke kömpagnte, terwijl die van het binnenland 60 man sterk zijn en tegen den lijd der exerci tiën op i5o man klimmen kunnen." Volgens berigten uit Smyrna, was bet eskader hetwelk onder bevel van Hassan-bvyop den 27 April 11.onder zeil was gegaan, en uit een fregat, twee korvetten vier brikken, tweegoeletten en vijf kot ters bestond, den 5 Mei voor Samos aangekomen, om de bewoners van dat eiland tot onderwerping te dwingen. Men hoopte algemeendat het niet noodig zou zijn, tot uiterste maatregelen te komen en dat de onderwerping zonder kracht van wapenen zou geschieden. Het Journal de SmyTne had berigten uit Samos van den 4 AJei. Luidens dezelve was het grootste gedeelte der bevolking zeer gunstig voor de Porte ge stemd en verwachtte hetzelve slechts de aankomst der vloot, om zich te onderwerpen. Reeds heeft de stad Rathi zich luid voor de onder werping verklaard en in eene algemeene vergadering, welke de be ruchte Lykurg Logotheti bijeengeroepen had, otn den geest der inwo ners te kennen hebben deze liem ronduit verklaard, dat zij geen' lust hadden zich te verdedigen, en dat wat de uitwijking betrof zulks hem en de zijnen vrij stond, ten einde de vruchten hunner rooverijen in veilig-» heid te brengen doch dat niemand hunner begeerte gevoelde het land te verlaten. Zulks heeft echter Logotheti niet afgeschrikt, en zijne agen ten hebben sedert beproefd op de gemoederen te werken, en hen, zoo niet tot eenen gewapende tegenstand, ten minste tot eene uitwijking in massa te overreden; villes was echter te vergeefs, en een soort van protest tegen de blokkade, waarin verklaard wordt, da t liet eiland zou verlaten worden, heeft, ongeacht alle bedreigingen en beloften, niet meer dan veertien onderteekenaars te Bathi bekomen. Ralhials de hoofdstad en bevolkste plaats van hel eilandoefent intusschen op hetzelve een' groo- invloed uiten naar haar zullen zich wel alle andere steden en dorpen rigten. De onruststokers wareu hiervan zoodanig overtuigddat zij zich

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1