'ZIEIIIRZEESCMË Bingsdag A\ 1834. ièüÉAM Ti '20 Mei. groot-bfttïtannïe. frankrijk/ Ui0. 40. BESTUREN EN ADMINISTRA TIEN. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie ZeelancL Gezien Art. 6 der Wet op de Schutterijen, van den n April 1827 (Staatsblad no. 17). Gezien art. 5 en 7 van Zijner Majesteits besluit in dato 21 Maart 1828 Staatsblad no. 6) brengen hij deze ter kennis van de be langhebbende in- en opgezetenen. Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterij zullen worden geopend op den i5 dezer maand Mei aanstaande en dat mitsdien ter inschrijving worden opgeroepen alle manspersonen zonder on derscheid die hun vijf en twintigste jaar zijn ingetreden of in liet 'jaar 1809 zijn geboren alsmede de zoodanigen welke in vroegere jaren zijn geboren in de termen, der Schutterij verkecren en sedert de laatstvorige inschrijving zich met er woon alhier hebben neder gezet waaronder ook begrepen zijn de gepasporteerde Militairen en de vreemdelingen welke van buiten het rijk zijn gekomen en zich alhier hebben gevestigd om zich ter Secretarie dezer Stad te vervoegen van den vijftienden tot den een en dertigsten Mei aan staande des morgens van tien tot des middags twaalf uren (zon en feestdagen uitgezonderd) ten einde zich voor den schutterlijken dienst te laten inschrijven ieder in dat register waartoe hij vol gens zijnen ouderdom behoortwaaromtrent de belanghebbende voor zoo ver zij niet in deze stad zijn geboren zich van eene ge- hoorte-ncte behooren te voorzien afgegeven op ongezegeld papier om te dienen voor de Schutterij ten einde de inschrijving behoor lijk zoude kunnen geschieden, en om voor te komen, dat niemand door eene verkeerde opgave van zijnen ouderdom vei'valle ia de straffen bij de wet bepaald. Wordende al verder de opgeroepenen herinnerd dat zij verpligt zijn bij hunne inschrijving opgave te dóen van hunne namen, voor- en bijnamen van de plaats en den tijd hunner geboorte hunne woonplaats en beroep, met aanduiding van het wijk cn nommer het beroep hunner ouders, of zij zijn gehuwd ongehuwd of weduwenaars van liet getal hunner kinderen van heide seüe sedert wanneer zij ingezetenen der Stad zijn en van waar zij alhier zijn komen inwonen, en eindelijk van de reden die zij zouden ver meen en dat lien van de schutterlijke dienst zouden vrijstellen of daartoe onbevoegd maken r.aar aanleiding van art. 3 en 4 der wet met opgave van het art. en het onderdeel van hetzelve, waarop zij zich beroepen. Burgemeester en Wethouders waarschuwen de belanghebbenden, dat de inschrijvings registers op den eersten Junij aanstaande finaal zullen worden gesloten en dat de zoodanigen welke zich vóór dien tijd niet hebben doen inschrijven en daarna ontdekt worden, uit krachte van art. 9 der wel en art. 6 van Zijner Majesteits be sluit van den 21 Maart 1828 alsnog ambtshalve zullen worden in geschreven en door deifr Schuttersraad worden verwezen tot eene geldboete en daar te boven zonder Loting worden ingelijfd indien liet zal blijken dat er tijdens de verzuimde inschrijving géene re denen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien hebben bestaan. En opdat niemand hieromtrenteenigeonwetenheid zoude kunnen voorwenden, zal deze afgekondigd en iu de Stads Courant worden geplaatst. Zie r ik zeeden 5 Mei 1834. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt.. Ter ordonnantie van dczelven De Stads-Secretaris W. J. P. KRO EF. - SCHOUWING DER WEGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Brengen door deze ter kennis van alle de Eigenaars en Gebrui kers van landen en gronden gelegen binnen het Poort-Ambacht de zer Stad Dat in het begin der volgende maand Junij eene algemeene Schou wing geschieden zal, door het gtheele Poort-Ambacht, met last op alle de gelanden om zorg te dragen dat vóór dien tijd al de Wegen en weliltens behoorlijk zijn geëft'end de putten gevuld en de slooten uitgedieptovereenkomstig de artikelen en 5o van liet Reglement van Policie voor deze Stad zullende tegen de na- latigen worden geverbaliseerd en zij alzoo zich zeiven de gevolgen tan hun verzuim te wijten hebben. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage zal deze worden afgekondigd, mitsgaders in de Stads Courant geplaatst. Zie rikzeeden 5 Mei 1834- Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelve De Stnds-Secrctaris W. J. P. KR OEF. NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. Fiuskfórt dén 11 Mei. Het Journal de Francfort meldt uit Rome het volgende Z. Heil. de paus heeft over don Pcdrozijné ministers en alle vrienden der koningin den Banvloek uitgesproken* Ofschoon deze ex-commünicatie niet in den gewonen vorm is ge notificeerd, heeft echter don Pedro's regering terstond aan den Hei ligen Stoel te kennen gegeven,dat, indien niet deze bulle onmid dellijk werd ingetrokken zij het voor haren pligt hield om niet slechts h.et millioen hetwelk Portugal jaarlijks aan den Paus be taalt, te weigeren, maar zelfs in overweging té nemen of het niet zal voegzaam zijn, voor de toekomst, alle gemeenschap met Z. Heil. af te breken. Men meldt uit Munchen dat de in dié stad tegen de Zwitsers ontworpene maatregelen in werking worden gebragten dat dezelvè ook tot Franschen en Polen worden uitgestrekt: reeds hebben ver scheidene der 'eet'stgemclden genoemde stad Verlaten. Alle oud duit- sche kleedcrdragt wordt thans in Beijeren gestrengelijk geweerd. Te Munchen zijn in de laatste dagen door de policie en mi litaire overheid buitengewone maatregelen genomen. De soldaten zijn met scherpe patronen voorzien geworden en sterke patrouilles hebben met geladen geweren door de stratpn getrokken. Onder scheidene geruchten Waren daaromtrent in omloop. Het waarschijn lijkste is voorgekomen dat cr een plan beraamd was om de ge vangene studenten en staatkundige schrijvers te verlossen. Men wiL dat daartoe een aantal fransche en poolsche republikeinen uit Zwit serland was overgekomen. Zeker is het, dat onderscheiden vreem- deli ngen aangehouden en het land uitgezonden zijn. Uit Weenen wórdt i'ui óndei* dagteekening van den 6 dezer over de iuxemburgsche iaak weder het volgende geschreven«Men schijnt gunstigere tijdingen uit Biberich onWnngen te hebben althans wordt verzekerd, dat de hertog van Nassau zich bereid verklaard heeft, zijne agnatisphe toestemming tot de afstand van het waalsche gedeelte van Luxembürg aan Belgie te geven. Hierna was hij met den koning der Nederlanden in overleg getreden wegens de schadevergoeding welkö de eigenlijke zivarigheid opleverde en de onderhandelingen moeijelijlc maakte. Nu zou zich het duilsche verbond niet koning Willem ook ge makkelijker kunnen Verstaan en de zaak eindelijk haar doel bereiken. Men houat zich te weenen veel mei de luxeniburgsche aangelegenhcdea bezig." Londen, den t4 Mei. De Courier, welke den vorlgen dag mede gedeeld had dat don Miguel zich door bemiddeling van den brit- sclien gezant, met don Pedro verslaan had, en met het oorlogs- schipóVog naar Engeland zou overkomen, spreekt, in deszelfs nom mer van gisteren zulks in zooverre frgén dat hij zegt, dat er toeïi nog niets naders daaromtrent hekend was en dat er wel depêché's bij ons bewind uit Portugal ontvangen zijn doch dat derzelver in houd nog niet bekend was. De Timès hecht weinig geloof aan dit berigten zegt, integendeel, dat heden ter beurze het geruchtfiep dat don Miguel geen het minste voornemen had om het gebied neder te leggen en dat zijne legermagt nieuwe voordeëlen in de Algavven zou behaald hebben. Tot dus verre is de bekrachtiging vati bet vi'ervdudig verbond door don Pedroalhier nog niet Ontvangen. Laatstleden maandag beeft er te Manchestereven als vroeger irt deze hoofdstad, eene bijeenkomst van de zoogenaamde Unionisten plaats gevonden, welke echter, ofschoon ook vrij talrijk insgelijks zeer rustig afgeloopen en gescheiden is. Intusschen blijft in dezë hoofdstad hetop- ruijen der werklieden tegen hunne meesters door mondelinge gesprek ken en het aanplakken van geschriften in onderscheidene wijken derzeivé door de h00fdmenners van dien aanhangnog steeds voortduren. Parus, den 12 Mei. Z. M. heeft tot verpleging der hij de jong> ste gebeurtenissen gekwetsten en ter ondbrsteuning van weduwen eri kinderen der gesneuvelde krijgslieden,' eene som van 20,000 frankèrfc ter beschikking van den maarschalk, voorzitter van den raad ge steld. Heden zijn in dé kamer dér afgevaardigden dé beraadslagin gen begonnen over het ontwerp van wét, waarbij aan der! minister van oorlog toegestaan Wordtecu leger van 36o,ooo man op de been te houden. De lieer Lardbil hieromtrent het woord opvattende, vergeleek dc tegenwoordige handelwijs van het bestuur bij die van het vorige gouvernement, toen zich eene partij den moord van den hertog vart Berry ten nutte maakte, oui de vrijheid gedurende i5 jaren te be schuldigen en de vrijheid der drukpers en der verkiezingeh te ver nietigen.. «Even zoo" aldus ging de redenaar voort, «nam na de ongelukkige gebeurtenissen vain Junij, eene aan de vrijheid vijandige partij het besluit, tot het in staat van beleg stellen dezer hoofdstad; even zoo stelt ons diezelfde partij, na het onlangs voorgevallene; nu Wederom treurige ontwerpen voor en vraogt zij uitzonderingswetten.

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1