1 N°. 17, ,9rthc/ Vrijdag A0. 1834. 28 Februarij. in BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. BEKE N.D M A K I N G. BEKEND M AKING. NI EU ITS TIJD IN GEN. DUITS CII LAND. Frankfort, den 21 Februarij. Uit Berlijn schrijft men, dat de pruissische regering het voornemen heeft met Beijeren en Holland eene overeenkomst aan te gaan ten doel hebbende het behoud en de verbetering der dijken. De gevaarlijke overstroomingen van den Rijn welke aan sommige distrikten aanmerkelijke schade hebben toegebragtzouden tot dit plan aanleiding gegeven hebben. FRANKRIJK. 1 li Jl *-.r-:s. «.,- BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie Zeel a n d. Gelezen hebbende eene circulaire aanschrijving van 2b Exe. den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den i4 (lezer maand ProvBlad no. 15) houdende mededeeling der genomene beschikking in het beJang der Plaatsvervangers die mei Commission* nairen hebben gecontracteerd, bij hel achterblijven vau betaling door laatslgemelden. Hebben goedgevonden Ter kennis te brengen van al zoodanige plaatsvervangers bij de Mobiele Schutterij welke met Commissionnairen hebben gecon tracteerd en wier bedongene wekelijksche of' maandelijksche be talingen tea gevolge der insolvabiliteit dezer Commissionnairen zijn komen op te houden waardoor niet weinige huisgezinnen van Plaatsvervangers in de treurigste omstandigheden zijn gehragtdat bet hoogere Bestuur, in bet belang dezer Plaatsvervangers heeft bepaald dat zij welke zich over de bedoelde wanbetaling te be klagen hebben bebooren te beginnen om bij de Regtbank onder welke de Commissionnair ressorteertdoor middel van een' zaak verzorger, die zij bij den Heer President dier Pieglbank moeten aan vragen en die hun om niet zal worden toegewezen de vernieti ging van het tusschen hen en den Commissionnair bestaande con tract te verwerven en dat welgemelde Heer Gouverneur dadelijk op de overlegging van het vonnis der Regtbank, die vernietiging bepalende, den geremplaceerde tot de dienst zal oproepen en het ontslag van de Plaatsvervangers zal bevorderen zoo zij zich niet lot voortdurende dienst, door eene tusschen hen en den gerempla ceerde onder hoogere goedkeuring aan te gane nadere verbindlenis mogten willen laten vinden terwijl het eindelijk den gerempla ceerde wordt vrij en onverlet gelalen om de schade welke bij door gemelde regterlijke verbreking van bet contract tusschen dén Commissionnair én den persoon die in zijne plaats diende', aange gaan beeft geleden of verder mogt lijden op den Commission nair te verbalen ais naar rade. De Regering neemt deze gelegenheid waar, om alle belangheb bende Ingezetenen zeer ernstig te waarschuwen legen de zooge naamde Commissionnairen en Plaatsvervangers, door wier hande lingen reeds menig een zoo zeer is te leur gesteld en de belang hebbenden aan te raden om voor bet vervolg de tusschenkomst -van die lieden te vermijden, en ter zake van. plaatsvervanging lie ver met degenen wie zulks reglslreeks aangaatde daartoe noo- dige onderhandeling aan te vangen en tot stand te brengen. En opdat een ieder hiervan kennis drage, zal deze worden af gekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaau ten Raadhuize der Stad Zierlkzee, den 24 Februarij 1834- Burgemeester en Wethouders voornd. D E C R A N E vt. Ter ordonnantie van dezeiven De Stads-S ecretaris W. J. P. li ROEF. matiokale nl 2 e. i t i 32. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1ERJKZEE. Brengen bij deze ter kennis van de Lolelingeu voor de Nationale Militie dezer Stad voor i834- Dat de Militie-Raad dezer Provincie des zelfs tweede zilling voor dit kanton zal houden op Donderdag den 27 Maart aanstaande, des morgens 10 ure, in de Abdij (e Middelburg, voor welken Raad zuilen moeten verschijnen alle Lcleüngen die vermeenen regt od vrijstelling te hebben, terwijl de zoodunigen welke geene reclames hebben in te brengen niet bebooren te verschijnen en alzoo voor de dienst zullen worden gedesigneerd. Dat de Militie-Raad deszelfs derde zitting voor dit*- kanton hou den zal op Woensdag den 9 April aanstaande ter ure en plaatse als voren tot het aannemen van Plaatsvervangers en bet regelen van nummerverwisseJineen eindelijk, dat de belanghebbenden zich niet op hel ontvangen van een oproepings-biliet moeten verla ten en dat het voorgeven van geene oproeping te hebben ontvan gen, nimmer als verschooning voor de ontijdige of niet verschij ning voor den Militie Raad kan worden aangevoerd. Zierlkzee, den 24 Februarij 1834. Burgemeester en Wethouders voornd. DE C R A N E v t Ter ordonnantie van dezelve De Stads Secretaris W. j. P. KR O EF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie Zeelandbrengen door deze ter kennis van 'derzelver In- en Ojtgezetenen dat de jaarlijksche Paarden- of Halfvasten* j markt, als van ouds binnen dezelve Stad op Donderdag den i3 Maart aanslaande zal gehouden worden. Zier ikzeeden 27 Februarij 1834. Burgemeester en Wethouders voornd, DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezeiven De Stads-Secretavis W. J.P.KBOE F. Ten bewijze dat de weldenkende Zwilsers den mislukten, togt naar Savoyen zeer afkeuren 'en vooral gebeten zijn op den aan voerder der onrustzoekers, dient, dat zekere overste Bontenis bet noodig heelt geoordeeld zich in de dagbladen te zuiveren van de verdenking dat hij Romarhio het leven zou gered, hebben Ij ij be kent wel dat hij dien officier eene schuilplaats aangeboden heelt toen deze, na het mislukken van den togt, bij Genève ronddwaalde, maar dat hij alstoen de beweegredenen van zijne vlugt niet kende. Aan de fransche grenzen in Zwitserland worden thans vele zwarig heden gemaakt hij liet doorlaten van pooische vlugtelingen. De regering van Sardinian heeft versterkingen naar de grenzen aan de zijde van Frankrijk gezonden ten einde te beletten dal de uitgeweken Italianen andermaal een inval in Savoyen doen. De gouverneur was met de mobiele kolonne van Annecy naar Chambery teruggekeerd, daar er van den kant van Genève niets meer te vreezen was. De generaal, die in Savoyen bevel voert, heeft, hij eene dagor der, aan zijne troepen de tevredenheid des konings betuigd; Zijne Majesteit heeft aan twee officieren een fouvier en drie soldaten van de afdeeling, welke zich in het gevecht bij Pont-Beauvoisia onderscheiden hebben, gouden en zilveren medailles geschonken. De stadhouder van Polen vorst Paskewitschheelt Warschau, den 12 verlaten, ten einde naar St. Petersburg te gaan de luitenant- generaal baron Iireutz zal hem vervangen in het bevel over het active leger. Van Konstantinopel zijn de gerustsfellendste berigten. De Porte houdt zich tegenwoordig ernstig met hare financiën bezig. Ten einde een nationaal bankroet voor te komen, zal zij waarschijnlijk eene leening met het huis Rotschild sluiten. Hierdoor zal zekerlijk de toestand van den sultan verbeteren; maar men vreëst, dat het hem nooit gelukken zal het vertrouwen van de orthodoxe Muzel mannen te winnenover hoe Yele schatten hij ook beschikken moge, en zoo lang de Porte dit vertrouwen mist kan zij, ja, een gedeelte barer staten door kracht van geld in bedwang houden y maar nimmer eene eerbiedwekkende houding naar buiten aannemen. -Een particuliere brief uit Napoli geelt de instellingen en ver beteringen op, welke het regentschap over Griekenland nog te maken heeft; daartoe behoort dan i°, de vorming eener nationale armee; 2;>, de inrigting van eene kleine vioot (het eenige schip der regering, dat eene stoomboot is, kan niet gebruikt worden en de beste zeelieden gaan in dienst der Porie of van Mehemed AU over); 3°, dé oprigting van scholen; (Phet daarstellen van ge- regtshoven3°, het regelen der plaatselijke besturen, en 6°, het vaststellen van liet tolstelsel. De oorzaak dat er nog vele gebre ken in de regering bestaan ligt volgens dien brief daarin, dal men alles wil inrigten op beijerschen voetzonder het bestaande nationale in acht te nemen. De courant van Leipzig meldt het volgende uit Weenen»De groote toivereeuiging heeft hier denzelfden diepen indruk gemaakt, als overal in gansch Duit'schland. liet is zeker dat Pruissen door zich aan de spits der vereeuiging te stellen eencn grooteren stap gedaan, en eene gewigtigere gebeurtenis bevorderd heeft, dan welligt sedert den europischen oorlog voor 20 jaren plaats gehad heeft. Beigcen in vroegere tijden onmogelijk scheen, of niet zonder eenén verwoestenden oorlog zou verkregen zijn is thans op eene minnelijke wijze verworven. Men kan zeggen dat er thans een handelsstaal van 20 mil Hoen menschen is opgerigtdie van nu af aan slechts een en hetzelfde belang iu handelen landbouw hebben, en binnen weinige jaren 7.00 naauw aan elkander zullen gesloteu zijn, dat eeue scheiding niet mee-" mogelijk zal wezen." Parijs, den 19 Februarij. De hertog van Orleans bevindt zich beter. De staat der gezondheid van den generaal Lafazjeiie blijft nog immer dezelfde. De onrust te Lyon duurt sleeds voort. Al de arbeidslieden hebben geweigerd le werken en dien ten gevolge staan dc.zjjdëfabrijken s'til. Daar men rekent, dal hierdoor 8o,coo menschen ledig loopeu dm

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1