O D E CONFERENTIE te LONDEN. ZdPKrtëntjên. ïe ZIERÏKZEE, bij A. DE YOS, Jz.Boekdrukker. ens no. van 17 dezer, hebber». vermeld, en deze stukken te wijd- loopig zijn om door ons te worden medegedeeld, zoo zuilen wij al leen bet slot der rede van den minister hetwelk als een summier dier stukken kan worden aangemerkt, hier laten volgen: »Deze stukken leveren een nieuw bewijs op dat de regering niets anders verlangt, dan eene scheiding van Holland en Belgie maar op billijke grondslagen. Ten einde zoodanige uitkomst voor Ne derland te bespoedigen, zonder haar eenigermatige vertraagd te zien door de regeling der Luxemburgsche aangelegenheden heelt de Ko ning den wensch geuit, de zaak van het groot-hertogdom afzon derlijk te doen behandelen. Daar echter het lot van het groot hertogdom mede een onderwerp uitmaakt der 24 artikelen en er uit dien hoofde ook van heeft moeten gewaagd worden in liet Ne- derlandsche antwoordzoo vermeene ik om U Edel Mog- volledig bekend te maken met den geheelen loop der onderhandelingen aan het te moeten mededeelen de volgende voorschriften aan 'sKo- mrigs gezant hij de duitsche hondsvergadering gezonden 4 ten ge volge van drie protocollen der zelve, waarbij Z. M. Werd uitge "noodigdom boogstdeszelfs besluit kenbaar te maken omtrent bet gedeelte der 24 artikelen, tot het groot-hertogdom Luxemburg betrekkelijk. »EdeI Mog. Heeren! temidden der voórbeeldelooze verwikkeling- ■waarin Nederland zoo geheel buiten deszelfs toedoen is geplaast geworden dragen de heden aan de vertegenwoordigers des Ne- dërlaridscbeh volks gedane mededeelingeö de kenmerken dat des zelfs regering getrouw aan de verhevene voorbeelden der vaderen bij voortduring zonder wankelen hare bestemming voor oogen heeft de bevestiging der ware vrijheid van binherr, en> de handhaving der na tiènafe ouhaf hankelijkheid naar buiten en wij mogen [met grond vertrouwendat Europa zal instemmen in' onze pogingen en met onze grondbeginselen die slechts daartoe strékken om den alge- sagén en vrede te handhaven, zonder eénige inbreuk te gedoogen op de regten van Nederland." aan dè Diplomaten! die te Londen sints een jaar vergaderd zit; Gij, dié beurtlings ja en neen zegt gisteren zwart en heden wit, Gaat steeds voortmaakt protocollen raadpleegt oordeelt en besluit Voegt artikels bij artikels..Koning Willem lacht u uit. Waar Is toch de vloot gebleven die ontzaggelijke vloot, Waar ons Grey meê wilde dwingen, dwingen zonder slag of stoot; Storm zoo zeidet gij was d'oorzaak, dat zij bonden moest van laitd Zalig zij, die steeds gelooven wat gedrukt staat in de krant! Neen, behalve strand en storm, Hollands zeemagt is geen kat, Die men steeds naar welgevallenzoo maar zonder handschoen vat, Vlissings wallen zijn gewapend, en bezet met schutterij. Daarvoor was 'took dat gij vreesdetniet rain dan voor't jaargetij. Diplomaten die te Londen sints een jaar vergadert zit Gij die beurtlings ja en neen zegt, gisteren zwart en hedén wit, Gaat steeds voort maakt protocollen raadpleegtoordeelt eü besluit Voeg artikels bij artikels j Koning Willem lacht u uit. Een ding echter moet ik loven daarmee! hebt ge uw' roem gestaafd 't Is de Koning uwer waardig, dien gij aan de Belgen gaaft; Leopold die iu Augustus juist inspectie hielt te Luik, Toen hijop Oranjes aantogtzwaren pijn kreeg in zijn huik(i) Die toen inriep vreemde benden met Némours en Orleans, Want alleen met lalFe Belgen waagde bij ongaarn de kans Nog bij tijds kwam't fransche leger, om Vorst Goburgs vlugt te zien Maar te laat kwam 't franscbe leger om dien Koning hnlpte bien, Franschen hebt ge ooit zóó zien Ioopen als vriend Leopold dien dag, ïoeu hij op den weg bij Leuven, Saxe Wcimar komen zag? Hier verloor bij de epauletten, daar verloor hij zwaard en hoed, Pluim en degen liet bij liggen, zoo verbazend was zijn spoed. Méchelaars, gij zaagt den vlugtling, toen hij iu uw vesten kwam Tóen bij dadelijk zijn'intrek op de beste kamer nam, (doen? Schwere Noth," dus sprak de bloodaard, wat toch kwam ik herwaarts Was ik nog maar op mijn landgoed, bad ik nog maar mijn pensioen! ,,'tls gemakkelijk te rijden in eens anders statiekoets, »In eens anders bed te slapen die ook vordert niet veel moeds, «Ook het porcelein te stelen is, Goddam! geen heksenwerk, «Men verandert in een' L slechts het tlaaTop gevonden werk; (2) «Maar een !eger te bestrijden met een Nassau aan bet hoofd, Die door heldenmoed en krijgsroem gansiïh Europa heeft verdoofd «Zulk een leger te bestrijden kan niet Jan en alleman, «Daar ben ik althans te zwak toe, daar geef ik de bivan," Hierop trad bij uit zijn schuilhoek en bij vroeg den kastelein. "Wat er nieuws was, waar het leger van de Belgen koude zijn? «Sire was bet treurig antwoord —gansch uw leger is verstrooid. «Allen hebben uit benaauwdheid hunne kielen weggegooid, «Deze scheert zijn bakkebaarden, gene scheert zijn' knevels af «Allen volgen zij uw voorbeeld eu zij vlieden op een draf. En Oranje vroeg de Koning en de Marécbal Gérard? Die zijn hoog en droog te Leuven, en ontbijten met elkaêr, «En zij drijven daar eens lustig met Uw Majesteit den spot «En zij schertsen om uw hardloop en zij lachen om uw lot; «Ondertussclien heeft de Maarschalk reeds voleindigd zijne taak, Want de altögt van den Kroonprins schijnt een' afgesproken zaak Koe, zei Leopold, is 't waarheid gaat Oranje werklijk heen? «Nu dan is nog niets verloren uitgeuomen d' eer alleen! Diplomaten! die te Londen sints een jaar vergaderd zit, Gijj, die beurtlings ja en neen zegtgisteren zwart en heden wit Gaat steeds voortmaakt protocollen raadpleegt oordeelt en besluit, Voegt artikels bij artikels Koning Willem lacht u uit. Ja, hij lacht in al uw dreigen, ja, bij lacht in al uw lioon Vroeg of laat toch zal de nood u wéér veranderen doen van toon; En zult gij den moed wel hebben om te dwingen Neerlands Vorst Gij, die trots uw snorkerijen zelfs geen Belgen dwingen dorst 't Zal reeds mooi zijn zoo g' een weinig bij u eigen orde stelt Moord en pl undering. verhinderdten beteugeld t-Vülks geweld, Doch de wet te willen stellen aan het vrije Nederland Neen dat zult gij niet Leproeven daartoe zijt gij niet bestand. Schaamt u Oostenrijk en Pruissen schaamt u Kicolaashet meest, Die niet bang waart voor de Polen maar die van de ff eijer vreest; Gaat verbroedert u met rovers, reikt de ha nd aan plunderaars, Maakt met Leopold traktaten, met jan rap met.bedelaars Doch traktaten uit te voeren; daarin zit de ware knoop, ;Zoo gij daarin denkt te slagen dan bedriegt u ligt de hoop; t Is gemakkelijk te schrijven in een' Noot of Protocol, Dat de Belgen naar den Kijn toe zullen varen vrij van tol Doch 't is moeijelijk te komen door het Jlollandsch grondgebied, En de reden is eenvoudig:Hóllandsch zeemagt duld het niet. 't Is gemakkelijk te zeggen Willemgeef de citadel Geven? daarnaar knnt gij wachten, Nemen?..... is geenbagatel. Franschen denk toch aan die tijden toen gij stond voor Amsterdam, Dóch toen Amstels dappre weerstand, u weldra den lust benam, Lodewijk uw groote Koning, die toch anders moed bezat, Koos toen echter met zijn leger weergaas-gaauw het bazepad Britten, hebt gij reeds vergeten boe de Buiter met zijn' vloot, Op de Teems u een bezoek gaf, dat u jaren lang verdroot Holland denkt nog aan die. tijden aan der Vaadren stout bestaan, E11 de zucht die 't evenaren moedigt ons ook heden aan; Schoon van iedereen verlaten, zonder vriend of bondgenoot, Zal steeds onze volkleus blijven - Of de-vrijheid oj de dood! Diplomatendie te Londen sints- eerr jaar vergadert zit Gij die beurtlings ja en neen zegt, gisteren zwarten beden wit, Gaat steedsvoort maakt protocollen raadpleegt oordeelt en besluit, Voegt artikels bij artikelsKoning Willem lacht* u uit]!... Q. N„ De vriendelijke inzender houde ons eenige kleine verandering in bovenstaande gemaakt ten goede. jQe Redactie (1) Dit is geenc fictie, maar een feil. (ia) Dit heeft mede wej-keïijk. plaats geliad. Rredascïie Courant Na' een smartelijk lijden van ruim drie wekenoverleed alhier tot bittre droefheid barer Kinderen en Behinvd-kinde- ren beden middag om half één uur-, aan de Gevolgen eerter Borstziekte en bijkomend verval van Krachten Vrouwe J A O O B A de 'S'ATEfi, Weduwe van Dr. C. van bes PALM, in den Ouderdom van 55 Jaren en 9 Maanden, Arnhem, G. J. van der PALM. den 2 December i83ï Uit aïler naam. Bloedverwanten en Vrienden worden verzoektdeze Cilgemeeneook als bijzondere Bekendmaking aan te nemgn. De Opperstrandvonder Beoosten de Schelde Provincie Zeeland^ adverteert bij dezen dat bet getal der op den 3 4 en 6 nuarij *832 te verkoopene VATEN SPJJKEBS, thans gestegên is tot 299 STUKS en omtrent 3o PLOEG- S G H A Pi R E N, alsmede, dat de voorgestelde Verkoping op die bepaalde dagen stellig voortgang zal hebben; Wordende bij dezen alzoo deszelfs bekendmaking van den 19 December jl. in zoo verre geamp lieer cl. Zxerikzee den 22 December i83t. De Opperstrandvonder voornoemd, W. D. de JONGE. Alle de geenen welke te Vorderen hebben of Verscbul- d.gd zijn, aan den Boedel en Nalatenschap van Wijlen den Heer ROELAND van NIEUWEN HUIZEN Overleden te B vouwer shavenworden door zijne Erfgenamen uitgenodigd, om daarvan ten spoedigsten opgave in te zendenaan zijne Weduwe te Brouwer shaven. OPENBARE VERKOOP. De Heer II. MUL O G IC II OU WEK, als geraagtjgcfe van de Erfgenamen van Wijlen ENGEL R IJ N H O T en VROUWTJE V IJ V E R 11 ERG, zal ingevolge verleende autorisatie der Regtbank van I11 aanleg te Zierikzea door bet ministerie van den Notaris G. PLEVIER BOOM, ten overstaan van bet Vredegeregt over dit Kanton en in bijzijn van den toc/.ienrten Vo-ogd der minderjarige Belang hebbenden op Zaturdagden 7 Januari] i83z. 3 s' middags ten 12 uren voor de hierna oinsclirevene Gebouwen pu bliek Veilen en Vcrkoctpen. I. Een WOONHUIS, ERVE en GEVOLGEN, staande en gelegen aan- de Westzijde van de Schouwsche Botermarkt in de Stad ZicrikzeeWijk B rio. 464 II. Een WOONHUIS, ÉR VE en GEVOLGEN, staande en gelegen nevens het VoorgaandeWijk B. no. 4^5. III. Een WOONHUIS, ERVE en GEVOLGEN, staande en gelegen aan de Kaar 11 etnelksvaart te Zierik- zeeWijk B. ni, i en IV. Een WOONHUIS, ERVE en GEVOLGEN, staande en gelegen als voren Wijk B. n°- 474 7 De Memorie van Lasten waarna deze Verkoop zal geschie den legt ter lezing ten Kantore van den Notaris voornd.

Zierikzeesche Courant | 1831 | | pagina 2