ZIEHIKZEESCHE -<v Z**~~Dingsdag A0' 1831. COURANT- den 27 December. BES TUREN EN ADMINIS TRA TIEN. SLUITING DER. GR00TE JAGT. NIEUWSTIJDINGEN. öuïtschland; N°* 103. De Prijs dezer Courant isin de drie maanden f 2 en Jranko per Post, 2,26 cents. De Advertentien worden berekend tegen a.5 cents de regel. De Abonnementen voor de Courant worden voor niet minder dan drie maandeu aangenomen, en de betaling geschiedt comptantof bij liet einde van iéder vierendeel jaars; dit niet geschiedendezal het aangemerkt worden /als geëindigd zijnde. Voorts wordt andermaal dringend verzochtdat de inzending der Advertentieiïbehoorlijk op Formaat-zegel geschreven daags vóór de uitgave geschiede, indien men dezelve in het eerst uit ie geven Namera wil hebben geplaatst; alsook om van het Papier der Zegels niets af te snijden dewijl, geene. porniaat-zcgels anders, dan in derzulvcr. geheelals voldoende mogen aangenomen en hij de Administratie overgelegd worden. NOTIFICATIE. De Gouverneur van cle Provincie Zeelandbrengt bij deze Ier kennis van de belanghebbendendat door bet Departement der •Opperlioutvesterij met overleg van Hun Ed. Gr. Achtbare de Gedeputeerde Staten in die Provincie, de sluiting der groote Jagt is bepaald'op den 3i dezer maand, met zons ondergang; zullende die van de jagt op Ganzen Eenden en Watersnippennader wor den vastgesteld. En ten einjle niemand biervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te .geschieden ge bruikelijk'ismitsgaders in hel Provinciaal blad geplaatst. Middelburg den 10 December 1831 VAN VREDENBÜRGH. Frankfort den 18 December. Het wetgevend Jigcliaani van de ze stad heeft dezer dagen besloten dat zijne zittingen voortaan niet meer geheim.zullen wezen. In een bijzonder bei'igt uit het hrandenbuvgscliRvan den 8 December, door een onzer geachte bladen medegedeeld, leest men na eenige opmerkingen betreffende den drukken courier- wissel tusschen de kabinetten van Berlijn en Petersburg', onder anderen bet navolgende In ieder geval is voorzigtighcid raadzaam en bet kan niet be vreemden, dat de beide hoven zich met elkander zoeken te verstaan en behoorlijk willen gevat zijn op cike gebeurtenis. Doch dan kan men ook kwalijk volhouden dat de toestand van vrede' te gen alle stoorenis gewaarborgd is. Men kan veeleer het tegendeel vermoeden indien het zich bevestigd dat. de beide hoven den Koning der Nederlanden hunne smart hebben te kennen gegeven "wegens de gewigtige en moeijelijke omstandigheden welke het de conferentie tot pligt heeft gemaakt, om te handelen volgens grond stellingen die noch met de sedert jaren opgevolgde beginselen der groote mogendheden overeenstemden noch beantwoorden aan de eigene gezindheid der monarchen welke door de naauwsle fami lie-handen en het huis van Nassau verknogt zijn indien het verder waar is, dat 'men den Koning der Nederlanden geradeii beeftgeenen onbedachte!) stap te doen welke de goede inzigten der mogendheden in dit oogenblik zonde kunnen hinderlijk zijn, zonder dat daardoor de bezwaren werden opgeheven rfelke Holland mèt regt kan aanvoeren en welke in het vervolg ligtcr te verhel pen zullen wezen en dat de Koning op deze mede.deeling. op de stelligste wijze verklaard heeft, dat hij zich niet naar de uit spraak der conferentie wilde voegen ofschoon hij thans de nood zakelijkheid inzag, om tijd te winnen en niets te ondernemen, wat den Koning en de bevriende hoven in verlegendheid zoude kunnen brengen waartegen hij van die hoven de vriendschappe lijke behartiging van zijnen toestand verwachtte en vertrouwde op hunne gezindheid, opdat hij niet gedwongen mogt worden zij ne maatregelen van verdediging voort te zetten en te versterken ten einde zich te beveiligen tegen eenen aanval, tot welke de conferen tic scheen besloten te hebben. Of de Koning der Nederlanden ton aanzien van het staken zijner toerustingen geruststellende op heldering gekregen heeft mag betwijfeld werden vermits hij zijn leger tot nog toe nief slechts geconcentreerd houdt, maar hetzelve ook tracht te versterken. Doch dat hij gè$r.eriei vijandelijke beje gening van de mogendheden van het vasteland te verwachten heeft, moge blijken uit de voormelde verklaringen die hij uit Berlijn en Petersburg moet ontvangen hebben. Van eenon aanval ter zee schijnt de Koning der Nederlanden weinig te vreezen te hebben. Het is bij dit problematiek gccjrag nut te verwonderen, dat over bet onderwerp der plaats, hebbende onderhandelingen zulke uileenloopende geruchten in omloop zijn en dat men zelfs van een'voorgenomen verbond der noördscbe mogendheden spreekt, len einde tegen elke vordering, waardoor hete monarchale grond beginsel verkort wordt toegerust te wezen. Of nu niet reeds de oprigting 'van-eea nieuw koningschap in Belgio als anti-monarchaal aangemerkt en iu 't vervolg bestreden zouden kunnen worden dat" Staat te bezien." Keulen, den 18: December. Z. Iv. 11. prins Wilhelm. gouver neur-generaal der rijn provintien en van Westphalen is lieden met zijn gezin van hier naar Berlijn vertrokken. GROOT-B RITTANNI EN. Londen, den r6 December. De Courier spreekt van den invloed dien een noordsch hof 7.011 uit oefenen berekend om de moeijeujk- heden in de ouderhandelingen nopens de nederjandsche aangelegen heden te vermeerderen. Hij weidt daarbij eenigzins uit over de door den hertog van Wellington ten deze gevolgde staatkunde, en gelooft, dat het wijzer ware geweest, dat de groote Mogendheden onzijdig waren gebleven, en dat men bad toegestaan dat cle Hollanders ea Belgen hunne zaak met de wapenen hadden beslecht. Ware dit ge schied, cjan zou Belgie weder met Holland vereenigd zijn of zich in eenen oritegenzeggelijken staat van onafhankelijkheid bevinden.. De Courier merkt voorts aan dat ofschoon nu het ministerie Pal marston door omstandigheden gedrongen ware geweest bij het be ginsel van tusschenkomst te blijven het bij de behandeling der ne- derïandsche aangelegenheden steeds was te werk gpgaan met het verlangen om regtvaardigheid jegens alle partijen in acht te nemen den vrede van Europa te verzekeren en de belangen van Holland en Belgie te beschermen. De Courier kan inzonderheid aan Rus^ land (het bedoelde Noordsche hof) niet toegeven dat, nadat het zelve door zjjnen vertegenwoordiger aan de behandelingen der Con ferentiehad deel genomen, en tot de door de andere groote Mogend- heden daargestelde beginselen had medegewerkt, nu weigeren zou, de handeling van dien vertegenwoordiger te bekrachtigen. Het blad troost zich intusschen daarover met de gedachte dat de iunigste over eenstemming tusschen de andere Mogendheden bestaat om aan be luigingen en verbintenissen getron'w te blijven als ook dat de geest van vrijheid, die zich allerwege openbaart alle pogingen daar te gen welke het bij Rusland voorondersteltzullen verijdelen. N E B ER LAN D E N. 's GrAvenhage den 20 December. In bet dagblad van Frank fort leest men bet navolgende niet onbelangrijke artikel «Het is eene opmerkingswaardige daadzaak dat de choleraten gevolge van den schrik, door den gruwelijken nacht van den i5 op den 16 Augustus verspreid toen de békende moord geoleegd is geheel uit Warschau verdwenen is geweest. Eerst pan het ein de dier maand toen de gemoederen eenigzins tot bedaren waren gekomen verscheen cl ie ziekte op nieuw maar om wederom eens klaps te verdwijnen ten gevolge van het bombardement dier Loof. ad door het russisch leger in de dagen van den 6 en n Sep tem er. Heeft de verschrikkelijke kanonnadewelke gedurende die eide dagen heeft plaats gehad, de lucht gezuiverd, of wel heeft de angst voor de wraak, welke men verwachtte, van de Russen te gen eene met stoim overweldigde stad te zien uitoefenen de ge- moederen zoodanig vooringenomen dat de ziekte, op weike de ver beelding men kan dit niet ontkennen grooten invloed heeft, hier door eensklaps gestuit is gewordenWat hiervan ook moge zijn deze omstandigheid verdient in overweging genomen te worden door de geneesheerendie dezelve zullen kunnen vergelijken met h: t verdwijuen der cholera te Jassyten gevolge van eenen orkaan welke gelijke men zich niet koude ■herinneren." (Gelijk men weef heeft een zwaar on weder ook te Luxemburg de cholera doen op houden.) -De luiksche dagbladen beklagen zich dat y.an de Weyer Belgisch gezant te Londen zich voor de viserijig der paspoorten f 3 laat betalenterwijl de nederlamische gezanten dit om met veriigten en men voegt er de aanmerking bij, dat dikwerf vele personen onbekend met bet bestaan van zoo een boog perso- naadjeals een beigische gezant, van het eene tot het andere uit einde der stad moeseu ronddwalen, eer men de woning van van 'de Wever vindt. Middelburg den 23 December. Van 's Gravenhage wordt Ge meld dat er eene drukke courierwissel tu.-,schen ons' kabinet en de vreemde.hoven hecrschten ook de onderscheidene gezanten aan houdend depeches zenden en ontvangen. De Staats Courant van eergisteren deelt de stukken mede, door Z. Exc. den minister van huitenlandsche zaken in In t comi- te generaal cscr t\y eccic. kamer op. maandag den 12 December jl gedaan. Daar wij den hoofdzaketiikeu inhoudhiervan reeds, in

Zierikzeesche Courant | 1831 | | pagina 1