n°. m. ZIERSKZEESCHE CÖUSAS T. Vrijdag BESTUREN EN ADMIN IS TRATIEN. NIE UWS TIJ DIN GEN. GROOT-B RiTT AN NI EN. den 3© September. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE ©nderrigt geworden zijnde dat sommige Landbouwers in de Stad Itunnen goedvinden om Stapels van Hooi en Veldvruchten op der zei ver Erven binnen den gebouwden omtrek der Stad te plaatsen niettegenstaande zulks voor het ontstaan van Brand hoogstens gevaar lijk is en ook bij de Wetten van Politie wordt verboden. Gelet op Art. 11 van het bestaande Pieglement van Politie. Almede op.de ter weering van dit misbruik op heden genomen Besluit, hetwelk bij afschriften is medegedeeld aan het Kollegie van Brand en Braudspuitmeesteren en den Commissaris van Politie. Herinneren de Landlieden in deze Stad aan de bepalingen van bet genoemde n4« Art. van het Reglement van Policie en ver bieden voortaan het stellen van HooiSlroo of andere Klampen Veldvruchten op opene Erven binnen den bemuurden omtrek der Stad gelegen. Gelasten dat de zoodanige Stapels welke aanwezig bevonden Worden, binnen een geschikt tijdstip zullen worden weggenomen. Belasten den Commissaris van Politie om op de nakoming van tic zoo ever. genoemde bepalingen toe te zien, en tegen de nalaligen te procederen, zoo als te rade zijn zal. Van deze tegenwoordige herinnering tot narigt insertie in de StadsCourant te doen, en afschrift te zenden aan den Commissaris van Politie. Zierikzee, den 27 September i83i. Burgemeester en Weihouders voornoemd, DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris W. J. P. IvROEF Londen, den 9,5 september. Maandag is tc Liverpool in hechtenis genomen eene fransche vroüw die van Amerika kwam en een ge deelte der gestolen juweelen van de prinses van Oranje bij zich hail, zoo men wil ter waarde van 95,000 pond sterling. Het schijnt, dat 4e dieven van Brussel over Havre naar Amerika gevlugt waren. FRANKRIJK. Parijs, den 9t september. Gisteren hebben nog eenige lieden gepoogd om in den tuin ven het Palais Royal oproerigheden te plegen doch zijn gelukkig daarin niet geslaagd. Ook is het ge bleken dat onder de aanstokers van" die beweging zich verscheiden personen bevonden, die door geheel andere redenen dan politiek misnoegen werden bewogen, welke, na het maken van een valsch alarmin den rijken horiogiemakerswinkel van Oudin de vlugt na men, en daaruit bij tijds door de politie-beambten verjaagd zijn. Parijs is weder in rustdoch de regering gaat voort met het nemen van buitengewone maatregelen om de goede orde te hand haven. Des avonds ziet men sterke detachementen ruiterij en voet volk de voornaamste straten doorkruisen en den tuin van het Pu lais Royal wordt vroegtijdig 'gesloten. Gedurende de tegenwoordige troebelen heeft de politte een aan tal vreemdelingen gearresteerd en de regering heeft in den Moni- teur doen bekend maken, dat, zoo de tegenwoordige wetten niet voldoende waren om de orde te handhaven zij dadelijk aan de hamers nieuwe verordeningen zou vragen. De heer Saainier is thans prefect van politiein plaats van den beer Vivien. Men geloof, dat deze nieuwe prefect bet ministerie meer toegedaan is dan bet vorige. Maandag is de heer Mauguin in de kamer der afgevaardigden opgetreden met zijne te voren aangekondigde vragen omtrent de po litiek die bet ministerie gevolgd beeftvooral ten aanzien van Polen en Belgie. Hij heeft, vooreerst, de regering verweten, dat zij Polen aan zijn lot overgelaten bad, in plaats van bet openlijk te erkennen, bet onderstand in geld en wapenen te verleenen bet langs de Oostzee en Zwartezee door de franscbe vloten te onder steunen, Pruissen rekenschap van zijne trouwelooze neutraliteit af te vragen, Rusland vijanden op den bals te zenden en wel Turkye, 2elfs Perzië daar tegen in de wapenen te brengen. Ook bet gedrag van het bestuur ten opzigte van Belgie heelt bij niet minder hevig gelaakt. De belgische omwenteling, zeide hij, was door een geheel iransebgezind gevoel veroorzaakten daarom had hij gewild dat inen Belgie met Frankrijk vereenigd had. Hij misprees ook zeer, dat men een engelschen prins op den troon van Belgie had geplaatst en men de fransche troepen uit dat land terug had getrokken, en wel op een brief van Leopold, op bedreiging van den engelschen adel geschreven. Hij wilde, dat het gouvernement beter'zorgen zou voor de verdediging der grenzen dat het de mobile nationale garde zou organiseren en eindigde met zich te beklagen dat de loestand van Frankrijk thans zoo veel ongunstiger was dan een jaar geleden V. 1831. in welken tijd lnj verklaarde, dat het alle zijne kracht, alle zijne bondgenooten had verloren en alleen was blijven slaan, terwijl het inwendig verdeeld was en die tweedragt door engelsch goud werd aangestookt. Daarom raadde hij de regering van eindelijk de oogea te oogen te openen en voor het welzijn des lands te waken. De minister van huitenlandsche zaken de heer Sebastianiant- woord de op die redevoering en begon te bctoogen dat de kamer 'ot een besluit moest komen én de ministers, zoo zij schuldig wa ren behoorde aan te klagen, of, zoo zij onbekwaam waren, bij een adres aan den koning hunne verwijdering behoorde te vragen- Hij zette nu liet stelsel der regering uit een, wier hoofddoel het behoud van een eerlijken vrede was. Hij betoogde de onmogelijk heid waarin Frankrijk verkeerd had om iets degelijks voor Poleri te doen doch verzekerde tevens, dat het niet opgehouden had goede diensten ten gunste van dat land bij bet bof van Petersburg aan te wenden, en van Rusland, even als van Pruissen, de verzekering ontvangen had dat Polen zijn volksbestaan niet verliezen zou. Tot staving van die verzekering las hij eenige uittreksels voor uit de depêches van den franschen gezant te Petersburg, den 3i augustus gedagteekend. De minister verhaalde hoe Frankrijk de groote mogendheden aangezocht had om gezamenlijk zich als bemiddelaars tusschen Polen en Rusland op te werpen en hoe de mogendheden begrijpende, dat het nog te voorbarig was, dit aanzoek van de hand gewezen hadden. Voorts verzekerde hij dat ook in de zaken van. Belgie de belangen van Frankrijk behartigd waren en sprak het gevoelen tegen, dat de Belgen eene vereeniging met Frankrijk ver langden. Hij verklaarde dat de fransche regering den inval van Holland had voorzien en eenige dagen vóór dien inval aan koning Leopold 5o,ooo man had aangeboden om zijn rijk te verdedigen. Het leger was terug gelrokken, doch niet dan na verzekering van belgies onafhankelijkheid verkregen te hebben en na het sluitea van een wapenstilstand en zoo de Hollanders een nieuwen aanval op Belgie mogten wagen zouden de Franschen terstond weder op rukken. Hij eindigde, 11a een groot gedeelte der aanmerkingen, door den heer Mauguin geopperd ontzenuwd te hebben met de verklaring dat het leger sterk genoeg was niet alleen om Frankrijks onafhankelijkheid te verzekeren maar het ook steeds dien invloed te waarborgen dien het ouder de kabinetten van Europa moet uitoefenen» Deze beraadslaging die tot nn toe tamelijk bedaard was geweest begon weldra meer levendig te worden. De beer Mauguin geraakte in twist met den beer Priuiclledie zicli gestoord toonde, dat hij had gezegd dat Lyon het brandpunt van eene contra-revolutie was. De president van de ministers de heer Cas'unir Périerweet de on rustdie in Parijs bestond, gedeeltelijk aan het uitstellen vvn bet doen der vi'agen aan de ministers-, waarmede de heer Mauguin, in in plaats van zaturdag, eerst heden voor den dag was gekomen. Deze verdedigde zich hierop en Sprak van de regtvaardigheid die- het volk op de straat zocht en alleen in de wetten kon vinden. Die uitdrukking werd r!oor den heer Dupiri gegispt en de minister van justitie, de heer Bartheverdedigde het ministerie tegen de aantij ging, dat het de oproeren begunstigde. Hij toonde uit mening ge schrift, dezer dagen in het licht verschenen aan, hoe onvermoeid, de klukbisten geijverd hadden om de natie tot oproer en ongehoor zaamheid tegen het bestaand gezag aan te zetten. Dingsdag en woensdag hehben deze beraadslagingen vooi'tgeduurd. De generaal Lamarque heeft eene zeer oorlogzuchtige taal gevoerd Deze beklaagde zich onder anderen dat de franschen den LeCiiW te Waterloo hadden laten bestaan en Belgie ontruimd hadden alvorens de vestingen te slechten die van hun geld waren opgebouwd. Hij raadde prins Leopold aan steeds eene paketboot te Ostende gereed te houden ten einde de onverwachte bezoeken van den prins van Oratija te kunnen ontwijken. Ook hebben zich in die zittingen de heeren. Thiers en Odillon Barroide generaal Lafayette en anderen doen hooren. Woensdag heeft de minister Casimir Périer ten sterkste aangedrongen, dat de kamer een besluit mogt nemen en daardoor' een einde maken aan de onrust, die ia de gemoederen des volks bleef heerschen. De russische ambassadeur heeft bevelen van Petersburg ontvangen r om aan bet fransch kabinet te verklaren dat de keizer zich edel moedig ten opzigte der Polen zal gedragen. Zijne cxellentie heeft heden ochtend een bezoek bij den minister van huitenlandsche zaken afgelegd en men verzekert dat die bijeenkomst zeer voldoende is geweest. NEDERLANDEN. 's Gravenhage t den 25 september. Gisteren avond ten half elf 1$ Z. K. II. de prins van Orctnje naar het leger vertrokken; woens dag zal Z. K. li. prins Vrede rik derwaarts de reis aannemen. Het korps Icidsclic studenten is de Dordrecht, Rotterdam en. Delft met de meeste geestdriit en gulhartigheid onthaald, en des- zelfs togt door Zuid-HoUaud heelt eeue ouafgebrokene feeslrei op geleverd. Donderdag nacht hoeft het korps op den Leidsehendam verblijf gehouden welke plaats ter hunner eere met vlaggen versierd eri fraai geïllumineerd was en waar muzijk zich heeft doen hoorem Vrijdag morgen hebben de studenten hunnen logt naar Leiden langs

Zierikzeesche Courant | 1831 | | pagina 1