X'. ZÏEMIRZEESCME Vrijdag BESTUREN EN ABMTNIS TRA TIEN. A°. 1831, COUEANffc den 23 September Artikel 5. Art'. 6- Art. 7. Art. 8. Arï. 9. Art. 10. Art. 11 Art. 12. Art. i3. Art. j4- Art. i5. Art. 16. Art. 17. Art. 18. Art. 19. Art. 20. Art. 2 r Art. 22. A ÖX-OOK {Vervolg en Slot van ont vorig nommer.) De belasting wegens pandenin compagnieschap bezeten opge- hragt wordende, zal aan ieder eigenaar voor zijn aandeel worden toegerekend, mits de personen, welke daaruit hunne stemgereg- tigheidof bevoegdheid tol het kiezerschap zouden willen ontlee nd) werkelijk als mede-eigenaars van zoodanige panden op de re gisters der Ontvangers van de directie-belastingen bekend staan. Wat aangaat het bedrfig van belastingen wegens verhuurd wor dende huizenof andere eigendommenwaarvoor de eigenaars zijn aangeslagen doch door de huurders aan hun restitutie geschiedt zal dit bedrag ouder den opbrengst der eigenaren blijven, als al leen daarvoor bij de Ontvangers bekend staande. Zijwelke gehuwd zijn het zij in gemeenschap van goederen of daar buiten niet vrouwen die de bepaalde sómme in de boven gemelde belastingen opbrengen, zullen ofschoon ter zake van hun nen eigen aanslag niet bevoegd, niettemin ter uitoefening van het stémregl worden toegelaten wanneer zij de overige vereischten in zich vereenigen7.0Ö als ook de vader van een minderjarig kind hetwelk de bepaalde somme in de belastingen opbrengtwanneer hij uit eigen aanslag niet reeds tot het stemregt mogt bevoegd zijn tot de uitoefening van hetzelve zal toegelaten wordenindien hij de overige vereischten bezit, hetgeen even zeer het geval zal zijn ten opzigte van. eên meerderjarigen zoon of eenen der meerderjarigen zoons van eene moeder weduwe, welke zich in gelijk geval bevin den mogt. Zoodanige moeders-weduwen welke verlangen zouden dat die uitoefening geschiede zullen verpligt zijn den genen van derzelver zoons, door wien zij, bij voorkomende gelegenheden, de uitoefe ning tot wederopzeggings toe zouden hegeeren verrigl te hebben aan het stedelijk Bestuur kenbaar te maken om daarvan de 1100- dige aanteekening te kunnen houden tot narigtterwijl hel voor schreven Bestuur de moeders-weduwen voor zoo verre die aan het zelve mogten bekend zijn, of door hetzelve ondersteld worden in de termen te dezen te verkeerenmet de vorenstaande bepaling zal bekend maken. Het zal onverschillig zijn of de opgegevene zoon gebuwd of ongehuwd 'is-, en alof nietbij de moeder weduwe inwone mits hijden ouder dom van 23 jaren vervuld liebbe en alle verdere vereischten (dat omtrent de belaStings-betaling alleen uitgezonderd) in de stemgereg- ligden gevorderd wordende, bezitten, voor zoo verre hij namelijk niet reeds uit eigen hoofde liet stemregt uitoefend, daar er door oenen persoon niet meer dan eeno stem kan worden uitgebragt. De zes voorgaande artikelen zijn ook tot de bevoegdheidom tot het kiezerschap te worden benoemd, toepasselijk, behoudens de verdere vereischten der kiezersvolgens de bepaling van art. 23 Van dit reglement. Het bekleeden van bet Burgemeesters-ambtWetliouders-ambt of Lidmaatschap van den Raad, zal niet beletten om liefc stedelijk stemregt en kiezerschap te kunnen uitoefenen, gelijk wederkeerig het zijn van kiezer niet zal beletten om tot de even gemelde func tion te kunnen benoemd worden. Aan de stemgeregtigen worden door Burgemeester en Wethou ders cëne maand vóór de aftreding van bet een derde der kiezers bij art. 22 bepaald biljetten ter invulling rond gezonden met bij voeging van het getal der kiezers-plaatsenwelke vervuld moeten wordenen van twee lijsten behelzende de eene de namen der kiezers, die moeten aftreden, gelijk mede die der aanblijvende, cn de andere de namen der personen die de vereischten bezitten om tot kiezer te kannen worden benoemd. Deze laatstgemelde lijst, zoo wel als eene lijst der stemgeregtig- den zullen ten minste gedurende acht dagen te voren ter visie van het publiek moeten liggen ten einde aan een ieder welke ver- meenen mogt ten onregte daarvan te zijn afgelaten gelegenheid tot doleantie te geven. Aan den voet der biljetten in den aanvang van dit artikel ver meld, worden voorts de stemgeregtigden kortelijk herinnerd aan de bepalingen, bij de eerstvolgende drie artikelen gemaakt, met her innering tevens dat de aftredende kiezers weder kunnen herkozen worden. Elk stemgeregtigde vult in bet bekomene biljet in de namen der personen welke hij tot kiezers stemt, genomen uit hen die de ver eischten bezitten, cn te zoodanige getalle, als er kiezers worden vereischt, welk biljet door hem eigenhandig onderteekenden voorts behoorlijk gesloten wordt. De stemgeregtigdenWelke hunne naamteekening niet mogten kun nen schrijvendoen de invulling van het biljet door een ander ver- rigten cn doen voorts onder hetzelve door den Wijkmeester hunner butiriCommissaris van politie of een ander publiek persoon verklaren, dat de invulling overeenkomstig liunne opgaaf is geschied- De voorschreven biljetten wofden op den vierden dag na de rondzeuding van wege Burgemeester en Wethouders aan de bui zen opgehaald, in eene geslotene bus of kist, met twee onderschei denlijk werken de sloten en van de noodige opening voorzien waarin de biljetten bij de ophaling kunnen gestoken worden. Een der sleutels van de twee ópgemelde sloten wórdtvóór bet uitzenden der bus of kistgesteld in handen van den Burgemeester en de andere in handen van bet eerst iu rang zijnde Raadsliden zal voorts de bus of kist niet dan in de vergadering van den Raad mogen geopend worden. De biljetten worden in de vergadering van den Raad doof den Burgemeester of die hem vervangten de twee aanwezige Raads leden die de eerste in rang zijn (Wethouders daaronder niet gere kend) geopend en wordt voorts de uitslag der stemming in een proces-verbaal van de handelingen van den Raad opgemaakt; zul lende daarna de ljiljetten in een pakket worden bijeen verzameld, hetwelk na behoorlijke verzegeling met de drie onderscheidene partikuliere cachetten van den Burgemeester of vervangende» Bur gemeester, en de twee leden, die verder het bureau van stemop neming hebben uitgemaakt, ter stads sccretarij zal worden bezorgd, om aldaar gedurende drie maanden te worden bewaard en daarna in de eerste gewone vergadering van den Raad ongeopend verbrand te worden. Bij bet nazien en opnemen der stemmen zal hoegenaamd geen regard worden geslagen op de biljetten, welke, of niet eigenhan dig onderteekend of niet ingevuld en geverifieerd op den voet van art. 14, of niet behoorlijk geslotenmogten gevonden worden; ter wijl in geene aanmerking zullen worden genomen stemmen uit gebragt op personen welke de vereischten niet hebben om tot kiezers benoemd te worden gelijk mede niet de stemmen welke niet duide lijk genoeg eenen zekeren en bepaalden persoon mogten aanwijzen, hoezeer zoodanige biljetten voor het overige zullen worden aange nomen indien die anderzins mogten regelmatig zijn. Indien in eenig biljet op meer personen stemmen mogten uitge bragt zijn, dan het getal der te verkiezene bedraagt, zullen alleen in aanmerking genomen worden de eerstgenoemden in Zoodanig biljettot bet getalals er vereischt wordt terwijl wanneer een biljet minder stemmen mogt bevatten dan er wordt vereischt, zulks niet beletten zal om de uitgebragte stemmen in hetzelve biljet toe- terekenen aan de personen ïespeclivelijk die daarbij zijn opgegeven zoo bet biljet anderzins in orde is en aan de bepalingen van dit reglement voldoet. De genenwelke de meesten der behoorlijk uitgebragte stemmen zullen hebben worden voor verkozen kiezers gehoudenindien de stemmen staken zal liet lot beslissen. Indien er, ter gelegenheid der stemming voor kiezers tpr vervan ging van het gewone aftredende een derde, ook tevens voor de ver vulling van buitengewone vacatures in het kiezers collegie wordt gestemden er dus wordt gestemd voor een getal kiezersplaatsen dat der gewone aftreding te boven gaande, zullen de personen ten getalle als de gewone vacatures bedragen welke de meeste stem men zullen hebben bekomen beschouwd worden als ter vervulling der gewone vacatures te zijn benoemden die genenwelke op dezelve personen in betrekkelijke meerderheid van stemmen zullen volgen ten getalle als de buitengewone vacatures bedragen worden beschouwd ter vervulling dier buitengewone vacatures te zijn be noemd met dien verstande, dat, wanneer de nog overgeblevene termijn van zitting van de gewezene kiezers, door wier gemis de bui tengewone vacatures zijn ontstaan, verschillend mogt zijn, als dan die geen der benoemden voor deze buitengewone vacatures, welke bet eerst in voege voren gemeld de betrekkelijke meerderheid zal hebben bekomen geacht zal worden verkozen te zijn ter vervulling van de buitengewone vacature, waaraan nog de langste termijn ia verknochten zoo vervolgens bij afdaling. Het kiezers collegie tot benoeming van den Piaad zal bestaan uit vier en twintig personen. Een derde deel der kiezers zal om de drie jaren naar toerbeurten aftreden; de aftredende zijn echter weder verkiesbaar; de eerste aftreding zal plaats hebben op den 3o September 1827. Door het lot zal worden bepaald welke der kiezers in de eerste, tweede, en derde aftredingen zullen vallen.

Zierikzeesche Courant | 1831 | | pagina 1