ZIERIRZEESCHE COURANT. Hingsdag BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. den $6 yiugustus. W°. 69. ij v'l-ikJN tï: -SA'ï- "*V- De GOUVERNEUR, van de Provincie Zeeland. Verwittigd alle Eigenaars, Pachters of Beheerders van vaste Goe deren, gelegen in de Gemeenten Middelburg, FlissingenBiggen- kerke, "koudekcrkeBilthem, Oost-Souburg, West-SoiiburgWest- KapclleZoutelan.de en Meliskcrkedat de staat van klassering van al de Eigendommen en al de stukken der kadastrale taxatie on verwijld op de Plaatselijke Secretarien zullen worden nedergelegd om aldaar gedurende een maand te blijven berusten ten einde ie der Eigenaar of deszei fs plaatsbekleeder van dezelve zoude kunnen kennis nemen en wanneer daartoe redenen mogtcn aanwezig zijn zijne klagten omtrent de hem aangaande Eigendommen inleveren. Ten dien einde zal aan ben de lijst hunner Eigendommen op nieuw worden bezorgt, welke lijst behalve de meling, ook opgave van de klasse waaronder elk der - verschillende perceelen is gebragt zal bevatten. De Eigenaars of derzelver zaakwaarnemers zullen de klassering der Eigendommen op die lijst vermeld naauwkeurig moeten nagaan cn dezelve met die der andere Eigendommen vergelijken. De Pachters of andere plaatsbekleeders wier principalen huiten de Gemeente woonachtig zijn, worden ten uadrukkelijkste uitge- Jioodigd om die Eigenaars ten spoedigste dit berigt mede te dee- Jen en de lijst hierboven, bedoeld, aan hem te doen toekomen, bijaldien echter hunne woonplaats te verre was verwijderd om in tijds ,een en ander te kunnen ontvangen en daarop te antwoorden zullen de Pachters en plaatsbekleeders, oordeelende daartoe grond te. hebben in naam der Eigenaren hunne klagten moeten inleveren. De recTamatien op ongezegcld papier geschreven zullen eene naauw- kêurige opgave behelieü van de nommers der artikelen tegen welker klassering men zich bezwaard acht dezelve zullen gedurende den tijd van eene maand te rekenen van den dag der rbnddeeling van de Eigendoms lijsten aan de respective Gemeente-besturen moeten ingeleverd worden. Deze termijn zal niet worden verlengd, en daarna het verloopen van dezelve, geene klagten meer zullen wor den aangenomen, wordt een iegelijk die zulks zoude kunnen aan gaan, aangemaand, om van de taxatie-stukken behoorlijk kennis te nemen, ten einde zich van alle schade, welke uit een verzuim in deze zoude kunnen voortvloeijen vrij te waren. Middelburgden 27 Augustus 1831 VAN VREDENBURCH. N IE UW S TIJD ING EN. DC ITSCHLANJ). Berlijn, den 22 august us: Volgens tijdingen uit het russisch hoofd kwartier van den i3 dezer' is het korps van deli generaal Riidiger de Wcichsel overgetrokken, Radom genaderd jen heelt zijne voor posten tot aan de Piliza uitgezet. Door de voorhoede van dat korps, onder bevel van den generaal Geismaris een poolsch detachement VolkoDien geslagen dat, behalve eenige honderd man doodeu twee kanonnen en drie honderd gevangenen verloren hééft. Het leger korps van generaal vón Créutzuil twintig duizend man voetvolk, vijfduizend ruiters en tachtig stukken geschut beslaande, is in Pras- iiisz aangekomen met order om zijnen marsch naar hötrussich hoofd kwartier te Verhaasten ten einde den iSden dé brug over de Weich- Sel 'hij Lengen te passeren. Ghocz en Rych'wall zijn den i4den door de Russen bezeten den 1 5 en iöden werden zij in Kalisch gewacht ttlwaat geène Poleu staan om hun den in'togt te betwisten. Den iydeil zou van Konin een detachement kozakken vertrokken zijn om de grensstad Siupce te gaan bezetten. Hare Majesteit de Keizerin van Rusland is den 8 dezer te Petersburg van een prins bevallen dien de naam van. Nicolaas ge geven is. ~7~* GROOT- BR ITT AN NI EN.. Londen, den 24 augustus Gisteren ochtend licelt de pruissische minister depêches van zijn "gouvernement optvangen en kort daarop Vvvee mededeelingen aan den eersten minister, graaf Grey gedaan. Gok hóeft hij een bezoek bij den minister van buitenlandsche zaken ]md Palmerslon, afgelegd. De oostern-ijksche ambassadeur en de baron ■mn Wesscnberg, buitengewoon minister van Oostenrijk hebben-mede wij 'ia lordschap een bezoek gegeven. De drie ministers hebben eene confe rentie niét zijn lordschap gehad. Gisteren is er een kabinetsraad op bet bureau van buitenlandsche %'akeil gehouden, die twee uren geduurd heeft. Na den afloop van dézen kabinetsraad-hebben de ambassadeurs en ministers eene zeer lange conferentie met lord Palmertan gehad. Daarbij waren tegen- Xvoord'ig de 'ooslenrijksche ambassadeur en de baron van Wessenberg tdë nedérlandscbe ambassadenr en de baron van zuylcn van neyevelt, vin fransche ambassadeurde russische ambassadeur en graaf Ma- b.issewiczcn de pruissische minister. De spaansche en Leigische ministers hebben eene bijeenkomst met Sgraaf Grey gehad- Onze dagbladen ook die welke in den zin van het ministerie .V. 1831. geschreven worden toonen zich zeer misnoegd over de verklaring van wege de fransche regering gegeven ten aanzieu van het bezet houden van helgie Eenige willen dat het engelsch gouvernement als het beste middel om den oorlog te vermijden door eene stand vastige en stoute taal te voeren, bewijze, dat het zeer wel de moge-: Jijke gevolgen van een oorlog weet te berekenen doch ver is vare' het gevaar daarvan voor zich zeiven te vergrooten. Ook nieenen zij dat het gouvernement, door het spoedig voltooijen van den hervor- mings-maatregelzich ontslaan moet van alle moeijelijkheden die niet tot den toestand der buitenlandsche zaken behooren en aan de naburige mogendheden moet doen begrijpen, datjallede engelsche oorlogschepen gereed zijn om slag te leveren, dewijl gedweeheid ere toegevendheid nooit geschikt zijn om den vrede te verkrijgen, maar alleen om dien onteerend en kortstondig te maken, NEDERLANDEN. Tileubg den augustus. (Uit eenen brief.) Heden toeval lig J eenige omstandige levensberigten nopens den onlangs in de courant ten met veel lofs vermelden fuselier van Weerdtontvangen heb-, bende, acht ik het- niet onbelangrijk u die deze mede te deelen "Barend Frederik van Weerdt, geboren te Amsterdam den 21 fe bruari] 1 797 werd na bet overlijden van zijnen vader dat ire 1807 of 1808 moet voorgevallen zijn, in liet kweekschool te 's Gra- venhage geplaatst. Na ongeveer een jaar aldaar verbleven te zijn keerde hij, bij de suppresse van dat kweekschool weder naar zijne moeder terug, die, aangezien hare armoedige omstandigheid hem. en -zijne zuster ofschoon beide van de Luthersche godsdienst zijnde onder den naam van Barend en Maria Mulder in het aalmoezeniers huis wist te krijgen, uit dit huis werd hij ia 1811 bij eenen toep te Almelo besteedalwaar hij het vellen.-bloten leerde; zoodra hij echter van het aalmoezeniershuis geheel ontslagen was, nam hij zijnen Waren naam weder aan-, trad in 1821 vrijwillig bij de 7de afdeeling infanterie in dienst, hij welke hij, na eene vijfjarige dienst, Weder als plaatsvervanger van Bernardus Rikmanspoelhuisman onder Tuhtergen ingedeeld werd en het was in deze dienstdat hij op den, 3 augustus jl. de eervolle wonde bekwam, teu gevolge waar van hij thans nog hier in het hospitaal verblijft. In de grootste gelatenheid vonden wij hem daar liggen, zich over,niets beklagende dan dat hij zijn been te vroeg verloren had; «.was het nog 11a de alïaire van Hasselt of voor Leuven gebeurd," dus zeide hij, »dare had ik ten minste nog wat langer mijn vaderland van nut kunnen, zijn, maar nu hebben die honden mij huiten staat gesteld om iets uit te voeren. Zütpiien den 24 augustus. De verjaardag van onzen geliefden Ko ning is alhier met moeijelijkte beschrijven geestdrift gevierd. Des morgens ten 6 ure hoorde meu onverwachts van den wijnhuistoren' het geliefd pï'iihelmus van Nassaüwen, door het korps muzijkanten' der schutterij meesterlijk uitgevoerd. Deze aangename verrassing kondigde het nationale feest aan. - Weldra werden alle huizen, nel vlaggen versierd, onder welke er een met deze krachtvolle rege len* prijkte: Waait lang, gewroken vlag, Op vader WILLEM'S dag. Onder het gelui en gespeel der klokken, zag men de burgers' 'elkander begroeten en gelukwenschen met den geboortedag van den vader des vaderlands. Met zigtbare aandoening van dankbaarheid en vreugde stroomde de menigte naar liet heiligdom, om Gods dier- •baa listen zegen over den hesten vorst af te smeken. Niet alléén op de dóór talrijke scharen-bezochte parade, maar ook des namiddags heeft het bovengenoemde korps muzijkanten de vreugde van den 'dag verhoogd daar hét langs de wallen der stad den Berkel af varende, de geliefde volksliederen en andere schoone muzijkstukken ter verrukking der tallooze wandelaren deed hooreii: Des avonds waren vele huizen fraai verlicht, (de verlichting der kazerne van het regiment huzaren 110. 6, werd bijzonder opgemerkt) het geheel leverde een aandoenlijk schouwspel op van onderlinge eendragt en volksgeluk door de hartelijkste lielde voor den aange beden vorst. Men verneemt, dat de volksfeesten zijn uitgesteld tot dat ónze brave schutters uit het leger tot ons zullen zijn terug gekeerd. De courricr stelt het lot van ïïelgie thans geheel en al in handere' der londensche conferentie. Hij doet het voorstel, om helgischo commissarissen naar londert te zenden ten einde de noodige in lichtingen te geven en de regten van Belgie voor te staan. - Brieven uit Ostende maken melding van het ontdekken eener zamenzwering legen Leopold. Men wilde niets minder dan hem ver moorden. (Lndépendant.) Haarlem, den 26 augustus. Te 's Hertogenbosch zijn de zieke en gewonde verdedigers van den vaderlandschen grond met ki-ente- troodrijstbrij en suiker, wijn, confituren, limonade en andere verkwikkingen vergast; in Middelburg heeft men hun des och tends eene krachtige soep, des middags chocolade met beschuit en wijn voorts bier en broodsoepen eindelijk goede thee met ge boterde broodjes enz. versterkt, en tevens aan elk hunner eene pijp cn een one tabak. 's Gravenhage den 25 augustus. Gisteren bij gelegenheid van Z'v Ms. heugelijken geboortedag, heelt de hoog eerwaarde heer Henri-

Zierikzeesche Courant | 1831 | | pagina 1