3». 'Trt^f liings&ag BESTUREN EN ADMINIS TRATIEN. N1E UW S TIJ DINGEN. POLEN. den 2© 25SEMIRZEESCÏIË f' BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEÉ, Provincie Zeeland. j^i aanmerking nemende dat de tijd daar is waarop naar jaar- lijksclie gewoonte de loopende Achterstand dezer Stad, over liet jaar i83o, behoor; te worden aangezuiverd en betaald, bréngen door deze ter kennis van de'actiehouders vau het genoemde ach terwezen dat vaii heden af, ten kantore van den Stedelijken Ont vanger dagelijks zal worden gevaceerd tot het Uitbetalen van liet elf vijftiende van den achterstand; waarvan de tegenwoordige bekendmaking in de Stads-Courant zal worden geplaatst. Zicrikzcedén 22 Julij i83i. Burgemeester en Wethouders Vool'nd. de CRANE, vt. Tci' ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KKO'KF. Wausciiaü, dén i5 jnlij. Eergisteren is de generalismos naar liet leger vertrokken. Men ziet elk oogenblik gewigtige gèbeurténis- sen te gemoet. Terwijl ons leger naar de Narew rukt, is de Vijand gisteren met i5ooo man in Plock aangekomen bij welke stad de grootvorst Michel en de veldmaarschalk Phsken'itschbun hoofdkwartier hebben. De russischc generaal Roscit is met 10,000 man versclié troepen in Podlachié'n aangèkomen. De stad Bielsk is ook door de Russen bezet. -Dé generaal Rybinskywelke voor eenige dagen eene te slonte véfkenning ondernam, zag zich plotseling door eene menigte ko zakken omringd, én'is in de magt des Vijaftds gevallen. Zulks is een bewijs van de geestdrift onzer generaals, die zich daardoor te veel aan gevaar blootstellen. Hat léger verliest veel aan hemdaar Tiij even dapper als niftedlg is, De generaal Romarino heeft een lommando op den regter Weichsel oever bekomen en zal tegen Iliidigcr ageren. D U I T S C li L A N Berlijn, den to julij. Zijne Majesteit de keizer van Rusland is den 4 dezer te Petersburg terug gekomen. Tot zijne terugkomst schijnen eenige ongeregeldheden welke in Petersburg plaats hebben gehad aanleiding gegeven hebben. Daar de cholera in die stad zich meer en meer verspreidde, wörden er door de regering de zelfde maatregelen verordend die iu het vorig jaar tnet een ge- wonscht gevolg te Moscow in het werk gesteld zijn doch de uitvoe ring heeft moeijelijkhedcn ondervonden. Rwaüjkgezinden- hebbel! den gemèetieft man diets gemaakt, dat de politie en de geneesheeren overbodige en' lastige maatregelen nam%n én vele ligtgeloovigen bij welke dit verdichtsel ingang gevonden hadden begonnen hun werk cn arbeid te staken: op de straten té hoop te. loopejn en over de zoogenaamde-verdrukking van bet volk te spreken. In bun onver star.d besloten zij de zieken welke naar de hospitalen gedragen werden en die zij meenden dal met geweld en tegen hunnen zin derwaarts werden gebragf, te bevrijden, en liepen naar twee pro visionele lazaretten uit welke zij de krankèïi weggejaagd en waar zij zich zoo ongeregeld gedragen hebben dat daarbij ecnige lieden het leven hebben verloren. Nog hebben eeni'ge mensclienmeesta 1 tot de laagste volksklasse behoorende een aantal personen die op dej straten a'a'n flescltjens met azijn of ebl oor-bereiding riekten, als voorbehoedsmiddel legen de besniettingmishandeldin de ver beelding, dat zij iu die fleschjens vergift hadden, om daarmede de spijs en. drarik Van het volk te vergiftigen. Ook heeft lief gepeupel eenige geneesheeren vervolgd en belcedigd. De gouverneur generaal der hoofdstad heeft terstond de inwpue.rs.tot liet bewaren der'goede orde aangemaand en tevens lot lie{ volgen van het voorbeeld der ingezetenen van Moscóu. Den 7 heeft de keizer Verscherdcri' wijken der stad bezocht en zijn genoegeu betuigd, geene volksoplobpen meer gezien te hebben. De keizer heeft eenige militaire hospitalen voor de cbolera-zjeken doen inruimen. Volgens echte berigten waren den 5 te Petersburg 2/jo personen -door de cholera aangetast, waarvan 11 genezen en 119 overleden Zijn. Tusscheh den 6 en 7 deS avonds, is liet getal der zieken met 369' vermeerderd en Zijn 162 persónen gestorven. Den 6, des avonds, bedroeg het getal der lieden, die sedert het uitbreken der cholera ziek geworden zijn, i23o eu dat der gestorvene 558. -Van de poolsche grenzen schrijft men den i5' julij het vol gende': ■■Berigten uit Sluczewo'van gisteren melden, dat het legercorps van den luitenant generaal Pahtcn, uit twintig duizend man en vieren tachtig stukken geschut beslaande, in den nacht tusscben jjen ij cu 14 dezer maand hegonnc» is de Weichsel over té trek. A°. isai; C BAN Ta ken in de rigting van Razionzeck. De russische troepen zouden' op den linkeroever van de Weichsel geen tegenstand ontmoet heb: ben en reeds tot aan Wrozlaweck voorlgerukt zijn. De overtogé der overige russische legerkorpsen in massa zou, daar de brug reeds gereed is, volgen, zoodra die korpsen zich vereenigd zullen heb ben. De veldmaarschalk Paskewisch is met verscheiden officieren van zijnen generalen staf, den i4 des ochtends bij bet punt van den overtogt aangekomen om de bevelhebbers der corpsen de noo- dige orders te geven en den overtogt te besturen." In ceue courant van Warschau van den i3 vihdf men, dat da opperbevelhebber der poolsche krijgsmagfc aan de nationale regering geschreven liecft, dat de russisclie armee tegen, over Nifeszawa te zamen trok en toebereidselen maakte om daar de Weichsel te pas seren en het hem onmogelijk voorkwam den Russen aldaar den overtogt te beletten; weshalve hij aanried om te Warschau de noó- dige maatregelen, ter verdediging van de stad te nemen, en alle in woners die zicli geen voorraad van levensmiddelen voor den tijd van zes weken konden aanschaften de stad te doen ontruimen. Het poolsche hoofdkwartier stond te iVlodlin. Volgens een berigtte Koningsbergen uit Memel .ïaugebragt zou generaal Giclgud met twee duizend man in Schnaugstenbij Laugallen aangekomen zijn en verzocht hebben in Pruissen opge nomen te worden. Het bataillon dat in Memel stond, was daar op uitgetrokken om dit poolsche korps te ontwapenen eu te om singelen. F R A N K R IJ K. Parijs den 18 julij. Gisteren was alhier het gerucht in om loop, dat Frankrijk Engeland en Oostenrijk gezamenlijk het sta ken der vijandelijkheden in Polen zouden vorderen, Dit gerucht is valsch het schijnt zelfs dai Engeland eti Frankrijk elkander niet zoo wel wegens dat punt verslaan als men verzekerd, had. Odk is het onwaar, gelijk vele nieuwspapieren verzekerd hebben dat de hertog de Morlemart Rusland zou hebben verlaten. PeZe gezant had een verlof gevraagd, om de warme baden te gaan ge bruiken, maar daarbij tevens aangeboden, om zich, voor het minst, dat zijne tegenwoordigheid te Petersburg mogt worden gevorderd dadelijk derwaarts terug te keereü. La Semaphore (een dagblad van Matceïlle) van den 12 Behelst het vólg'éndê: Op liet oogenblik, dat liet schip la Finislère van Algiers vertrekt, marcheerde de generaal Bérthezène, aan hel hoofd van i 0,000 man, tegen Medeaten èinde ook aldaar het franself bësluur in te voeren. De uitslag dier expeditie was tot dus verre nóg niet bekend." B E L GI Ei Brussel, den 20 julij. In den voormiddag van den 18 dezer ié de koning té Brugge aangekomen, en gisteren avond te Gent. Vol gens de dagbladen, wordt Z. M. overal met groot gejuich ontvan gen. ïe Brugge heeft men de paarden van zijn rijtuig gespannert en hetzelve voortgetrokken. Heden avond is Z. M. op het kasteel van Laeken aangekomen. De' regent Cu eene menigte ambtenaren bevonden zt'cli aldaar, om deii koning te o'ntvangén. Donderdag moést op liet plein van de place royale de prins als koning van Belgie gehuldigd worden na den eed op dé constitutie afgelegd te hebben. Volgens den Belgistlicn Monitaur beeft de koning al de leden van het congres tegen heden avond ten zes ure ter maaltijd genoo- digd. (Bic mattllijd zal dan wel spoedig moeled ajloopeh.) De commissie, provisioned met de dienst bj den koning belast, beeft al de civiele en militaire autoriteiten aangekondigddat Z, M. hun, den 22 julij, des middags ten 2 ure, audiëntie zal fer- leenen. Gisteren avond ten acht ure heeft het gèbulder van liet geschut, mét een salvo van 101 kanonschoten, dé plegtigheid' van hedeii aangekondigd. Men is bezig met vlaggen té vervaardigenwelke leder dertig ellen lang zullen zijn en op de torens der Sinle-'Gudulekerk zulten worden geplaatst. Heden avond zullen die tóréns geïllumineerd zijn én vrijcfag zal er, in opgeroeide kerkeelt pleglig Te Deunt gevierd worden. Met den priüs zijn alleen naar Belgie gekomen zijn aide-de-camp sir H- Schatore en vijf bedienden. De baron van Stcrkmaer Zal hein binnen weinige dagen vólgen. De generaal Dtivivier', die Z. K. II. óp de grenzen ontvangen' bad, is té Bfussel teruggekeerd. De generaal d'Ilane de Slëcnhttize zal tot eersten a'fdc-de-camp des kónings benoemd -rfórden. Te Antwerpen zal de intrede van den nieuwen koning van Belgie in Brusselaangekondigd worden met een salvo van ior eereschótenmet bet uitsteken van vlaggen en met liet liouden van groóte parade, aan welke parade niemand zrich zal mogen onttrek ken opdatgelijk de generaal de Tabor zich in zijne dagorder uitdrukt, wij én familie mógen kunnen herhalen: leve Leopold leve de belgisehè natie! eeuwige dankbaarheid cn ecre aan den etr- waardigen heer Surlet de C/wkicr, 12 1 'Tji'l i m 1 I I 'U

Zierikzeesche Courant | 1831 | | pagina 1