ZiEKlKZEESCHE O IJ R A A T. N°. 38. ts^r^yf rij dag A°. 1831. BESTUREN EN. ADMINISTRATIEN. BEKENDMAKING. BE K ENDMAKING. den 13 Mei. NIE UWS TIJDINGEN. DUITS CH LAND. Berlijn, den 3 mei. De geruchten alsof ia Riga Bewegingen zou den ontstaan ziju ongegrond. De rust is aldaar geen oogenblik verstoord geworden en de russische inwoners toonen zich in het bijzonder bereidom de stad tegen allen aanval van buiten of van. binnen te verdedigen. FRANKRIJK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS de Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland. Gelezen hebbende de Wet van den ïi April 1827, en de daarop gevolgde besluiten betrekkelijk de uitvoering der reglementaire be palingen op het stuk der Schutterijen. Brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen dezer Stad, dat van heden af tot den laatsten dezer maand, van 's mor gens tien tot des middags ten twaalf uren ter Secretarij dezer Stad zal worden gevaceerd ter inschrijving voor de Loting tot de Schutterlijken dienst van de In- en Opgezetenen derzelve Stad, die op den 1 Januarij van dit jaar hun o,5stc jaar zijn ingetreden of inliet jaar 1806 geboren zijn terwijl op den 1 Junij daaraanvolgende liet Inschrijvings-Register zal worden gesloten ua welk tijdspip ai- zoo degenen, die de aangifte verzuimd hebben, ambtshalve zullen worden ingeschreven, en tot straf van hun verzuim tot eene geld boete verwezen of zonder Loting worden ingelijfd; zullende verder de tijd en plaats der Loting nader worden bekend gemaakt. E11 opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude voorwen den zal deze worden afgekondigd en 111 de Stads-Courant wor den geplaatst. Gedaan ten Raadhuize, den 2 Mei 1831 - Burgemeester en Wethouders voornoemd, d 12 CR ANE vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. BEK EN DM AKI NG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Pi ovincie Zeeland. Gelet hebbende op den opbrengst dor Belastingen voor den Ach terstand en al/.oo op betgeen bij omslag moet gevonden worden, tor dekking van de som welke voor dit object over i83o moet voldaan worden. Gezien de Kohieren van omslag provisioneel bij den Raad dezer Stad gearresteerd en door Hun Ed. Groot Aclitb. Heercu de Ge deputeerde Stalen, in dato 22 April jl. goedgekeurd. Brengen ter kennis van de In- en Opgezetenen dezer Stad en Poort Ambachtdat de beide voornoemde Kohieren bedragen: 12J pCt. van bet Principaal en Additioneel der gebouwde Ei gendommen en 163- pCt. van het Principaal der zes grondslagen van bel Per soneel. Dat beide door Hun Ed. Groot Achtlv Iieeren de Gedeputeerde Staten zijn executoir verklaart en op den 2 Mei ten fine van in vordering aan den Ontvanger der Stad zijn ter band gesteld. Met aanmaning om derzelver aanslagen welke bun bij billet van dén Ontvanger zullen worden kenbaar gemankt, binnen de aclit dagen daarna ten' zijnen kantore aan te zuiveren. Gedaan ten Raadbuize den 2 Mei 1831 Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris 1 W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen dezer Stad, dat acbtervolgens Art. 3 van Zijn Majesteits Besluit van den 6 Ja nuarij II., No. 68 (Staatsblad No. 2), den Heer Staatsraad, Ad ministrateur van de Registratie bet Kadaster en de Loterijen bij l-esolutie van den 5 Mei jl. No. 15bepaald beeft liet Opgeld daaronder begrepen, waar voor de Collecteurs, Splitters en Debi- tanten der Koninklijke Nederlandscbe Loterij, de Loten en Gedeel ten voor de 4dc week der trekking van de laatste Klasse der i52«tr Lo terij zullen mogen uitgeven te weten bij v eïuioop. Gebeele Loten64 ,00. Halve - - - 32,oo. Vijfde .1 - 12,80. Tiende - 6,40. Twintigste - 3,20. Wordende tevens de In- en Opgezetenen bekend gemaakt dat die Prijsbepalingen op beden aan voornoemde Collecteurs, Splitters en Debitanten zijn uitgereikt, ten einde ter inzage aan het publiek beschikbaar te_stellen. Zierikzee den g Mei iS3i. 'Burgemeester en Wethouders voornoemd, de CRANK, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris, W. J. 1\ KROEF. Naar officiële berigten. uit Warschau van den 21 april had het poolsche leger sinds eenige dagen eene achterwaartsche bewe- ging gemaakt. Het hoofdkwartierdat zich den 22 te Jakubow bij Kaluzyn bevond, was den 26 te Minsk en den 27 te Meiloska vier uren van Praga aangekomen zoodat hetzelve meer en meer de hoofdstad nadert. Daarentegen rukken de Puissen voorwaarts omtrent welker laatste positien men evenwel geene berigten heeft ontvangen. Alleenlijk wordt van de poolsclie grenzen geschreven, dat de russische garde van Augustowo en Raygrod weder naar Lomza en omstreken waren vooruit getrokken. Te Lyck en te Johannis- burg bad men den 24 eene zware kanonnade geboord, waarvan men evenwel niets naders vernomen bad. Voorts is er in de laat ste dagen niets beslissends voorgevallendoch er hebben onder-, sciieidene schermutselingen plaats gehad, van welke sommige zeer scherp schijnen geweest te zijn. De tijdingen uit Lithauen zijn wederom gunstig voor de Rus sen. De opstandelingen hebben eene afdeeling Russen bij Mariam- P°1 den 22 april aangevallen doch zijn door dezelve zoo wel ont vangen, dat van de 8000 insurgenten 25oo dood of gekwetst op de plaats zijn blijven liggen en 2000 andere zijn gevangen geno men. Onder deze laatste bevonden zich twee opperhoofden die terstond zijn doodgeschoten. De opstandelingen waren grootendeels zamengesteld uit slecht gewapende landlieden, onder welke geene orde of éénheid heerschte. Het getal der russische troepen groeit 111 die streken dagelijks aan en eerstdaags verwacht men nog aan zienlijke versterkingen uit de binnenste gedeelten van het rijk. Den 4- I" een der warschausche bladen worden de Polen uitge- noodigd, al bet zilver, dat zij missen kunnen in de munt en de bank te brengen daar de binnenlandsclie gemeenschap door ge brek aan geld, en de buiten la ndschedoor liet schorsen van den. linnen- en korenhandel zeer bezwaarlijk is geworden, en het uit dien hoofde volstrekt noodzakelijk is, nitfuw geld te slaan. Ten einde de ingezetenen daartoe aan te moedigen, wordt een hoogen prijs voor het zilver toegezegd. Parijs, den 4 mei. Op de gelukwensching aan den koning, door den Nuncius uit naam van het korps diplomatiek gedaan, heeft Zijne Majesteit geantwoord, dat ook hij doordrongen was van de groote waarheid, dat de vrede de vruchtbare bron van volkswel vaart en de grondzuil van het wezenlijk geluk der natiën is. Hij lieelt verklaard, dat hij sedert zijne komst op den troon niets ver zuimd heeft om den vrede te handhaven, en dat hij de wenschen, die hem uit naam der souvereinen gedaan waren beschouwde als een nieuw onderpand voor de voortduring der goede verstandhou ding en vriendschap die tusschen hen bestaat en die hij steeds zal trachten te behouden in het belang van Frankrijk en dat van Europa. De revue, die Zijne Majesteit maandag over de linie troepen ten getale van 32,ooo man, in hét Champ de Mars gehouden heeft, is zeer schittrend geweest. De koning heelt daarop de nieuwe vaandels aan de regementen uitgereikt, en de soldaten verzekerd, dat zij hem altijd gereed zullen vinden om met hen de eer hunner wapenen en die van den franschen naam te handhaven. De troe pen hebben dit met een luid leve de koning! beantwoord. Zijne Majesteit heeft zich, in burger kleeding te paard gezeten, onder het volk vertoond, dat met allerlei spelen en vermakelijkhe den zijnen naamdag vierde, en is met de grootste toejuichingen hegvoet geworden. Dezer dagenop het oogenhlik dat de koning zou uitrijden heeft eene deputatie der lieden die in julij gekwetst geworden zijn en mede gestreden hebben, Zijne Majesteit een adres overhandigd, waarin zij zich beklaagdendat er geen werk gemaakt werd van de uitreiking der eeveteekenen hun toegezegd en over de veran deringen, die men het plan der commissie voor de naliouale be looningen wilde doen ondergaan. De koning heeft bij een bevelschrift van den 3o der vorige maand bepaald, dat het bijzonder eereteeken bij de wet van i3 decem ber laatstleden ingesteld, om de gedachtenis der roemrijke daden van de laatste omwenteling te vereeuwigen het kruis van julij zal heten; dat op de eene zijde de dagen van 27, 28 en 29 julij i83o in een eiken-krans zullen vermeld staan met het omschrift door len koning gegeven, en op de keerzijde de gallische haan zal prijken met de spreuk Vaderlatd en Frijheid. Het kruis zal aan een blaauw lint met twee roode strepen aan de kanten gedragen wor den en alle burgers daarmede versierd zullen trouw zweren aan den koning en gehoorzaamheid aan de charter en aan de wetten des rijks. Aan een groot aantal personen waaronder men de heeren

Zierikzeesche Courant | 1831 | | pagina 1