V ml IJ R A Ti A KiromzEissmB Vrijdag BESTUREN EN ADMINIS TRA TIEN. A\ 1831; bekendmaking. den 6 Mei. NIE UW S T IJ DIN GEN. NEDERLANDEN. ft0. 3& BEKENDMAKING. BURGEMEESTER aen WETHOUDERS Re Stad ZIER1KZËË, Provincie Zeeland. Gelezen hebbende.de Wet van den 11 April 1827, en de daarop gevolgde besluiten betrekkelijk de uitvoering der reglementaire be palingen op bet 'stuk der Schutterijen. Brengen bij déze ter kennis van de In- en Opgezetenen dezer Stad, dat van heden af tot den laatsten dezer maand van 's mor gens tien tot des middags ten twaalf uren ter Secretarij dezer Stad zal worden gevaceerd ter inschrijving voor de Loting tot de Schutterlijken dienst van de In- en Opgezetenen derzelve Stad, die op den 1 Januari] van dit jaar hun 25ste jaar zijn ingetreden of in het jaar 1806 geboren zijn terwijl op den 1 Junij daaraanvolgende bet. Inschrijvings-Register zal worden gesloten ua welk tijdspip al- zoo degenen die de aangifte verzuimd hebben ambtshalve zullen worden ingeschreven, en tot straf van hun verzuim tot eene geld boete verwezen of zonder Loting worden ingelijfd; zullende verder de tijd en plaats der Loting nader worden bekend gemaakt. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude voorwen den zal deze worden afgekondigd en in de Stads-Gourant wor den geplaatst. Gedaan ten Rïiadhuizeden 2 Mei i83i. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CR AN E vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris W. J. p. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERlRZËÊj Provincie Zeeland. Gezien de Wet op Bet Patentrcgt van den ai Mei 1819 Staats blad n°. 34') Gelet op Bet Koninklijk Besluit van dea 17 October 1820 (Staats blad n". 7.1.) Brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dezer Stad en Bet Poort-Anjbacbtdat te 'rekenen van Beden tot en met den ne genden dezer maand Mei, daaglijks van des morgens 'tien tot des middags twaalf ure ter Stedelijke. Secretarie zal worden gevaceerd, tot Bet uitgeven der Patentbladen overliet loopende'jaar na ver loop van welken tijd de onafgehaalde Patenten zullen worden ter Band gesteld aan de Deurwaarders der Directe Belastingenom dezelve aan dé huizen del- Ingezetenen rond te brengen tegen beta ling van tien cents voor ieder Patentblad wordende de belangheb benden herinnerd dat aan niemand anders dan aan den I'atentplig- tigen zelve Patent zal worden uitgereikt. E11 opdat niemand biervan eenige Onwetendheid zoude voorwen den, zal deze worden afgekondigd en in de Stads Courant wöt- den geplaatst. Gedaan tén Raadbuize den 2 Mei l83r. Burgemeester en Wethouders voornoemd dé CRANE vt. Ter ordonnantie van dezelven Dé Stads-Sccretaris, W. J. P. KROEF. BEK EN DM A KING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland. Gelet hebbende op den opbrengst der Belastingen vöor den Ach terstand én alzoo op bétgeen bij Omslag mdet gevonden worden ter dekking van de som Welke voor dit object over i83o, moet Voldaan worden. Gezien de Kohieren van omslag provisioneel bij den Raad dezer Stad gearresteerd en doof Hun Ed. Groot Aebth. Ifeeren de Ge deputeerde Staten, in dato 22 April jl. goedgekeurd. Brengen "ter kennis van de I11- en Opgezetenen dezer Stad eri Poovt-Ambaclitdat de beide voornoemde. Kohieren bedragen: i2| pCt. van bet Principaal en Additioneel der gebouwde Ei gendommen-;; én i6§ pCt. van bet Principaal der zes grondslagen van bet Per soneel. Dat beidé door Hun Ed. Groot Acbtb" Heeren de Gedeputeerde Staten zijn executoir verklaart en op den 2 Mei ten fine van in vordering aén den Outvanger der Stad zijn ter baud gesteld. Met aantïian'ing om derzelver aanslagen welke bun bij billet van den Ontvanger zullen worden kenbaar gemaakt, binnen de acht dagen daarna ten zijnen kantore aan te zuiveren. Gedaan tén Raadbuize, den 2 Mei 183 1 Burgemeester en Wethouders voornoemd, de CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven,- De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Breda., den 28 april. liet blijkt met zekerheid, dat de Belgen wien geen middel te slecht of te laag is door zendelingen of door slecbtgezinde lieden die in kleine kroegjes of anderzins den sol daat ontvangen of onthalen, onze militairen; inzonderheid de Duitschers onder ben tot desertie zoeken te verleiden. Meest altijdi mislukt bet deze verleiders de trouw der troepen te verschalken y want geen braaf krijgsman wil eene regtvaardige zaak vöor eene„ die in leugen en trouwloosheid baren steun vindt, verlaten, vooral daartoe op eene zoo eerlooze wijze aangezocht. Geen wonder der halve, dat reeds verscheidene dier laagbartigen door de soldatea zei ven aangegeven, spoedig in handen geraakt en opgepakt zijn ge* worden. Middelburg den 4 mei. Laatstleden maandag zijn van Ylissin^ singen naar het land van Kadzand vertrokken, de iste en 2de korr.- pagnie van het 2de bataillon der afdeeling zeeuwsche mobiele schut terij om de kantonnementen van de Groede' te betrekken en op gisteren zijn van hier naar Vlissingen gemarscheerd de staf en de i^te en 2de kompagnie van het iste bataillon dier schutterij 11a alhier nachtverblijf te hebben gehouden. De gentsche MerciWiuseen blad dat in den gemeenen volks-i stijl geschreven wordtgaat steeds voort met de massa des volks hetwelk minder zaakkundig is met brommende leugentaal om dea tuin te leiden; zoo schrijft het onder anderen, dat er onderhan delingen zijn aangeknoopt tot ontruiming van de citadel van Ant werpen dat de generaal Chassé voorgesteld heeft om dezelve met al het aanwezige materieel te ontruimen doch dat zulks geweigerd is, dat de Hollanders blij zullen zijn dat nutteloos en kdsthaar stuk kwijt te zijn dat algemeene ontevredenheid onder de bezettingheerscht j a at verscheidene soldaten gekeetend op de hij het kasteel liggende oorlogschepen gevoerd zijn, dat de matroozen op bet gezigt vaa die ellendigen zelfs aan het muiten geslagen zijn dat Chassé een. afgezonderd vertrek op het kasteel betrekt en daar niet uit durft komen, en dergelijke in het oog springende leugens meer. Welligt zal het misleide volk weldra op eene schrikbare wijze het bedrog ontwaren dal men voor vrij zeker verhaalt, dat aan den eisch vaa papa Chassétot het demonteren der batterijen die de Belgep ia de nabijheid van het fort hebben opgeworpen; niet voldaan zijnde3 deze de witte vlag van het kasteel lieeft doen intrekken. - De bekende duitsche romanschrijver, dr. August Lafontainc is dén 20 april te Halle overleden, in den ouderdom van 72 jaren. (Vervolg éh Slot op den brief van de Potter.) «Korten tijcl na dit onderhoud werd de republiekeinsche partij »en ik van alle medewerking aan de zaken uitgesloten. "Sedert heeft Frankrijk hardnekkig denzelfden weg blijven volgen 7 als hetzelve van den beginne af aan had ingeslagen. De agenten van het palais royal te Brussel dreven in die stad de benoeming van den hertog van Nemours door; eene benoeming, welke dit ka binet zich te Londen had vérbonden te zullen weigeren, en deze kunstenarij had alleen ten doel (er zijn geen twee vooronderstellin gen denkbaar)alle mededingers tot den troon uit deri weg te rui men en Belgie dien voorloopigen staat van zaken te doen voortdu ren onder welken België, ja, noodzakelijk ter val ging, maar die aan het fransche ministerie de kans overliet, om, te een of andeé tijd eenige millioeneu misnoegden te meer te zullen beheerschea hebben. «Nadat het kluchtspel van de verkiezing eens tunings, die aarit de Belgen even als het gemaal met de meerderheid van slechts e'e'ne stem, werd opgelegd, eindelijk was afgeloopen was het, hij het nedervallen van de gordijn wel noodzakelijkdat Frankrijk van den eenen en België' van den anderen kant, eene partij kozen. Mijne vrienden en ik (it spreek deze maal van mijne ware yrien* den van hen dit dit ook na mijn ontslag gebleven waren) bewe zen aan onze medeburgers dat de gemeenebestelijke regeringsvorm, welken ik hun van den beginne af, had voorgehouden als dien, welke hun het beste voegde door zijne eenvoudigheid zijne po pulariteit en de onkostbaarheid in dèszelfs werking, hij het niet slagen van alle andere proeven de laatste toëvlugt voor de Belgen was; hetgeen zelfs diegenen, die het sterkst tegen dit regeringstel sel ingenomen warenmoesten erkennen. Doch de fransche ea oranjepartijen Verkozen liever een nieuw provisioneel bestuur daar te stellenen de gemeenehestgezindeu werden voor goed achter- geschoven. »Ik zeg de tranche en oranjepartijen omdat derzelver heïangérf daarin overeenstemden gemeenschappelijk de oprigting van het ge- meenebest te verhinderen en die van een regentschap te bevorde ren. Ook. had Frankrijk in Belgie steeds de zaak van den prins1' vait Oranje ondersteund welke voor hetzelve dat slechte gouver nement zonder toekomst wasaan hetwelk liet wel verwachtte te zullen opvolgen.. »Di£ regentschap is dus eene louter fransche berekening,' eene berekening van liet palais-ro'yal het is door zich zelycn en door de beginselen,-- Waaruit liet is ontstaan j cn dó'of ctciï pefsooii clierf het gebruikt eeuö (jucisi-vëveëiiigingi i

Zierikzeesche Courant | 1831 | | pagina 1