ZIFJUKZEESCHE C OU EAST. N°. 35. Sfingsdag BESTUREN EN ADMTNIS TRATIEN. A'. 1831. den 3 Mei. bekendmaking. NIE UW S TIJDINGEN. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS de Stad ZIERIKZËE, Provincie Zeeland. Gelezen hebbende de Wet van den n April 1827, en de daarop gevolgde besluiten betrekkelijk de uitvoering der reglementaire be palingen op het stuk der Schutterijen. Brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen dezer Stad, dat van lieden af tot den laatsten dezer maand, van 's mor gens tien tot des middags ten twaalf uren ter Sccretarij dezer Stad zal worden gevaceerd ter inschrijving v.oor de Loting tot.de Schutterlijken dienst van de In- en Opgezetenen dcrzelve Staddie op den 1 Januarij van dit jaar hun 25st= jaar zijn ingetreden of in het jaar 1806 geboren zijn terwijl op den 1 Junij. daaraanvolgende het 1 n scb rij vin gs- Register zal worden gesloten ua .welk tijdspip al- zoo degenen, die de aangifte verzuimd hebben, ambtshalve zullen worden ingeschreven, en tot straf van hun verzuim tot eene geld boete verwezen of zonder Loting worden ingelijfd; zullende verder de tijd en plaats der -Loting nader worden bekend gemaakt. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude voorwen den zal deze worden afgekondigd en in de Stads-Courant wor den geplaatst. Gedaan ten Raadhuize den 2 Blei 1831 Burgemeester en Wethouders voornoemd, de CRANEvt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. L P. KROEF. BEKEN DMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZËE, Provincie Zeeland. Gezien de Wet op het Patentregt van den 21 Blei 1819 (Staats blad n°. 34.) Gelet op het Koninklijk Besluit van den 17 October 1820 (Staals- blatl n°. 22.) Brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dezer Stad en het Poort-Ambachtdat te rekenen van heden' tot en met den ne genden dezer maand Mei, daaglijks van des morgens tien tot des middags twaalf ure, ter Stedelijke Secretarie zal worden gevaceerd, tot liet uitgeven, dér Potentbladeb over liet loopende jaar, na ver loop vanwelken tijil 'de onafgehaalde Patenten zullen worden ter hand gestéld aan de Deurwaarders der Directe Belastingenom dezelve aan de huizen der Ingezetenen rond te brengen tegen beta ling van tien' cents voor ieder Patentblad wordende de belangheb benden herinnerd dat aan niemand anders dan aan den Pateniplig- 1 tigen zelve Patent zal worden uitgereikt. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude voorwen den, zal deze Worden afgekondigd en in de Stads Courant wor den geplaatst. Gedaan ten Raadhuize, den 2 Blei i.S3i. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. L P- KROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEÊ Provincie Zeeland. Gelet hebbende op den opbrengst der Belastingen Voor den Ach terstand en alzoo op hetgeen bij omslag moet gevonden worden, ter dekking van de som welke voor dit object over i83o, moet voldaan worden. Gezien de Kohieren van omslag provisioneel bij den Raad dezer Stad gearresteerd en door Hun Ed. Groot Achtb. Heeren de Ge deputeerde Stalen, in dato 22 April j Igoedgekeurd. Brengen ter kennis van de In- en Opgezetenen dezer Stad en Poort-Ambachtdat de beide voornoemde Kohieren bedragen: 12J pCt. van bet Principaal en Additioneel der gebouwde Ei gendommen en 16$ pCt, van bet Principaal der zes grondslagen van bet Per- soneel. Dat beide door Hun Ed. Groot Achtb- Ileeren de Gedeputeerde Staten zijn executoir verklaart én op den 2 Mei ten fine van in vordering. aan den Ontvanger der Stad zijn ter band gesteld. Met aanmaning om derzclvcr aanslagen welke bun bij billet van den Ontvanger zullen worden kenbaar gemaakt, binnen de acht dagen daarna ten^zijnen kantore aan te zuiveren. Gedaan ten Raadhuize den 2 Blei 1831 Burgemeester en Wethouders voornoemd de GRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven J De Stads-Secretaris w. 1. p. kroef, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Brengen bij deze ter kennis van alle de Neringdoende en Han deldrijvende In- en Opgezetenen dezer Stad en Ressortdat de Arrmidissements-ijker van den 11 April aanstaande tot en met den i5 Mei eerstkomende in het daartoe onder het Raadhuis dezer Stad bestemd Lokaal van des morgens negen lot des middags twaalf uren en des namiddags van twee tot zes uren, zal vaceren tot den herijk van alle de reeds iu,gebruik zijnde Gewigten Lengte en Inhouds maten, voor drooge en natte Waren, Strijkels en Gewigten, mits gaders van de Wisse, onder Welke verpligting ook zijn gesteld alle zoodanige Ambachtslieden, welke zich in bun bedrijf van de Lengte maat bedienen met last aan de biervorengemelde ln- en Opgezele- nen om alle dezelver B'Iaten en Gewigten aau gemelden Ijkmees ter tot den jaarlijkschen herijk aan te bieden. Wordende alle belanghebbenden door deze met ernst aangespood om te zorgen dat alle de Inhouds- Vochtmaten behoorlijk schoonge maakt, tot de verificatien worden aangeboden, terwijl hij nonvol- doening hieraan de niet behoorlijk schoongemaakte Blaten zullen worden geweerden eindelijk om van den opengesteldcn termijn tot den IJk dadelijk zonder uitstel gebruik te maken en daarmede vooral niet tot op het einde te wachten vermits zij zich zelve daar door aan het dan onvermijdelijk oponthoud, zouden blootstellen. E11 zullende de nalatigen in dezen incurreren de boeten en pre- naliteiten ten einde opzigte bij de Wet bepaald. Gedaan te Zierikzee, den 3i Blaart i83i. Burgemeester en Wethouders voornremd, d e C R A N Evt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. Duits chl and. Berlijn den 2S april. In de vergadering Van den poolschen rijksdag van den 18 dezer is het zeer warm toegegaan. De land- bode, graaf Johan Jezierski, beeft de meening geuit, dat verschei den besluiten der vergadering niet wettig waren als door een te gering aantal leden genomen zijnde. Het besluit waarbij de om wenteling als nationaal erkend wordt, kwam hem vooral onwettig voor. Hierover onstond een hevige twist en graaf Lcchodowski ver oorloofde zich zeer scherpe uitdrukkingen tegen graaf Jezierski, zoo zelfs, dat hij hem aanried de kamer en het land te verlaten. Sedert de bijeenkomst van den tegenwoordigen rijksdag had men er geene zoo onordelijke discussien bijgewoond. De rijksdag heeft besloten dat de kamers voortaan weder afzonderlijk zullen ver gaderen. Den ai heeft Bien te Warschau rapport gekregen Van een ge vecht waarin de poojsclle generaal Sierawski eene nederlaag gele den heeftzoo dat hij gedwongen is geworden de Weichsel weder over te trekken. Deze generaal was die rivier gepasseerd aan het hoofd van zes duizend man jonge troepen en zes stukken geschut, en had op deii weg naar Lublin bij Wronow tussclien Opole en Belzyce het korps van generaal Wiit ontmoet, dat zich ver- eenigd bad met het overschot van het korps van generaal Crauiz en uit 24,000 man met 3o kanonnen bestond. I11 plaats van een zoo ongelijken slrijd te vermijden, zoo Sieraw'skt den 17 den ge- heelen dag met de Russen gevochten hebben doch eindelijk voor de overmagt bezweken en genoodzaakt geweest zijn naar Itazimierz af te trekken. Den 18 werd l>ij daar aangevallen en gedwongen pver de Weichsel tèr.ng te heerenwaarbij hij een groot verlies leed, dat hij vvelligt bad kunnen besparen, door des nachts van den 17 over den vloed te gaan. De Polen berekenen zijn verlies op 1200 dooden waaronder de luitenant kolonels graaf MalachowshL en graaf II'ielochonskiwelke laatste in de Wcicbsel verdronken is. De poolscbe generaal Dwernicki is in Volhynïe gevallen doch aldaar schijnt:zijne komst weinig indruk gemaakt te hebben. Den 20 zou bet poolsch hoofdkwartier te Minsk geweest zijn; dat der Russsèn ivas nog te .Sied'lce. Uit Memel, schrijft, men, dat de rnssiscbe generaal-majoör van Rennekampf te Polangen aangekomen is en het bevel op zich geno men heeft' over de zeventien honderd man Russen die aldivar Ver- eenigd zijn. Die troepen zouden met duizend man van b'et korps, dat uit Rossicnna terug gedrongen is versterkt wordef'. en alsdan offensief 'tegen de oproerlingen ageren. Het plan va'., genoemden generaal schijnt te zijn, eerst Dorbian en de aldaar 'verzamelde in - surgenten aan te vallen vervolgens naar russiscJ-, Krottiugen te trekken en zich verder tegen Telschén te rigten. Hamburg, den 26 april. In Oost-Pruissen wf.rdei» aanmerkelijke magazijnen, aangelegd. Twee arlnee-corpSen Sullen de grenzen be zeilen een derde zal in het jierfogdotu Pozen verblijvenr allen onder bet opperbevel van dén generaal Gneisenau.

Zierikzeesche Courant | 1831 | | pagina 1