§T Jf. 32. ZIEMKZEESC! Wrijéatf BESTUREN EN ADMINISTRATION. <A°. 1831. C U R 'A W Té den 22 A&jiril. NIEUWST IJ DINGEN. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND. Gezien de Wet van den i3 April 1831 Staatsblad No.9) om trent eene Vrijwillige Negotialie ten bebrage van 4a millioeneu Guldens, gevestigd op een deel van de Hoofdsom, der Grondbe lasting. Gezien de missive van Zijne Excellentie den Minister van Finan- tien van den i3 dier maand Gen. Sccr. No. 56/384, raet exem plaren van bet Berigt omtrent de inschrijving in die Negotialie. in aanmerking nemendedat die maatregel moet strekken om in de zoo aanzienlijke Staatsbehoeften van de loopende dienstbij de voortdurende noodlottige omstandigheden waarin bet Vaderland is gewikkeld geworden te voorzien en dat dezelve tevens aan de deel nemers de gelegenheid aanbiedt, om zich vrij te waren, tegen bet bezwaar van Belastingen of gedwongens Geldleeningenwelke liet gevolg van de bestaaude behoeften zouden kunnen zijn. Overwegende, boe belangrijk liet is, dat dit oogmerk door rui me deelnemingen zOo veel mogelijk worde bereikt en dat ook liet bijzonder belang van elk Ingezeten liem nopen moet om daaraan naar vermogen het zijne toe te brengen. heeft Goedgevonden-. I. Ter kennisse van de Ingezetenen dezer Provincie te brengen dat ook hij de Agenten van den Rijkskassier te Middelburg Zierikzee, Goes en Sas van Genttot en met den 23 dezer maand de Registers van Inschrijving in de voorzeide Nego tiate, rentende 6 ten honderd in het jaar geopend zijn; dat de Inschrijvingen kunuen plaats hebben voor heele Aan deelen groot 95ovoor halve Aandeelen f 475 en voor één. tiende Aandeelen f 95 datonverminderd dé verdere Voordeden bij de Wet bepaald, (die op de Secretarijen der Stedeu en Gemeenten dezer Provincie te lezen is) voor de fouriiisseinenten der vijf laatste termijnen van de inge schrevene Aandeelen zoo wel als bij de vervroegde betaling dier'termijnen van de bewijzen van betaling bij voorschot; uitgegeven volgens de Wet van den 2 dezer maand Staats blad No. 5) tot bet bedrag van de helft zal kunnen worden gebruik gemaakt en dat van bet beloop dor gedane inschrij vingen bij iederen Agent 11a de sluiting der inschrijvingen open-bare aankondiging zal worden gedaan. II. De ingezetenen- dezer Provincie uit te noodjgöutot bet dcelijpmen in de voorz. Negotiable en om al zoo algemeen gebruik te maken van de gelegenheid welke bun door de zelve wordt aangeboden 0111, o,nder .bevordering van bun eigeri belang, teveus van hunne belangstelling in de maatre gelen der Regering, en van hunne bereidwilligheid om met dezelve tot behoud vau het Vaderland mede te werken, ook in deze te doen blijken. Middelburg, den 19 April 183 t VAN VREDENBURCIL J .BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. "Dóór eéne aanschrijving v?7n den Héér Gouverneur der Provincie onderrigt, dat de aanvang der -herziening van de Kadastrale Schat ting in' het 'Kanton Zierikzee, op den 20 dezer bepaald isèn dut hel alzoo n do dig'is óm over te gaan tot het benoemen van Aaiiw.fjzcfs voor- de Gebouwde'en Ongdbouwdé Eigendommen in Ca om deze Stad geiegeu. Brengen ter kennis ven de In - en Opgezetenen, dat tot de Ka dastrale Werkzaamheden in dit Kanton benoemd zijn de Controleur Schwalcr van Schciumburg Cu Foorb ach en de Schatters Fer hulst Van Oosten en Westveerterwijl de-buitengewone Inspecteur, de lieer Bakker, belast is met bet toezigt over de Schatting dei' Ge bouwde Eigendommen in dit Kanton. f Terwijl tot Aanwijzers voor de Gebouwde Eigendommen benoemd zijn. De Iieerea Adriaan Ribbe, Jr., Stads Architect, en Simon van den IlamerWinkelier. En voor de Ongebouwde Eigendommen. De Ilecr Nicolaas van den Bout, Landbouwer. Met uitnoodiging aan ieder om deze benoemde Personen als zoo danig te erkennen en de behulpzame baud te bieden. Bij welke gelegenheid ieder Ingezeten wordt herinnert aan bet gewigt dat aan de goede en geregelde afloop dezer werkzaamheden gebogt wordt, aangemerkt liet doel derzelve is, om in bet gebeele Rijk, cene evenredige gelijkheid der Grondbelasting daar te stellen waartoe de algemeene Huurwaarde der Grondeigendommen de beste maatstaf is bevonden, en alverdér uitgénoodlgd om ter bevorde ring van dit oogmerk de ongeregistreerde Huurcontracten van cle onderscheidene Perceelen Eigendommen voor eenigen tijd tegen recu ter Sccr.etarij der Stad te willen nedcrleggen ten einde voor de genoemde maatstaf door de Beambten te kunnen Worden geraad- plergt, met aanduiding, dat, wat de Gebouwde Eig-Cndommen be treft, dezulke verlangt worden, die gedurende de jaren *8iG tot en met 1826-, en wat de Ongebouwde Eigendommen betreft, dia geene welke gedurende de jaren 1812 tot en inet 1826 zijn aan gegaan. En op dat deze algemeen bekend zoude zijn, dezelve in de Cou rant der Stad op te nemen en af te kondigen. Zierikzeeden 20 April r83i en op lieden den 22 April afgekondigd* Burgemeester en Wethouders voornoemd* de CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven* De Stads Secretaris w. L P. KR OEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS de Stad ZIERIKZEE. Gelet op de deliberatie van den Raad dezer Stad van den 2 dezer Sub No. 1bevattende eene uitlegging van Art. 1 van liet Reglement van den 29 December 1829 op de heffing van de Be lasting op het Gemaal binnen deze Stad. En in aanmerking nemende, dat sommige Ingezetenen strijdig met de intentie van dit Reglement het daar voor houden dat do Belasting op bet Gemaal niet bepaaldelijk drukt op de Muddezak maar op 75 Nederlandsche Ponden en zoo verder met opzicht tot de Rogge Garst- zoodat zij bij mindere wigt der verimposte Mudde Graan, zich bevoegd rekenen om deze tot Op de aangc^ duide Ponden te vermeerderen. Gelet dat daaruit eene met de bedoeling van bet Reglement strij dige handelwijze ontstaat, welke moet worden te keer gegaan. Brengen door deze ter kennis van de Belastingschuldige, dat dë Belasting op het Gemaal geheven wordt, van de Mudde Graan on verschillig of de wigt derzelve meer of minder is dan de hoeveel heid der Ponden in Artikel 1 van het Reglement op deze Belasting aan geduid; aangezien deze slechts doen zien de middelwigt der Muddeit Giaan welke bij de Belastiug is in aanmerking genomen. En tevens dat van bet tijdstip dezer afkondiging de Beambten der Stedelijke Middelen gelast zijn daarop toe te zien j en allë handelingen daarmede in strijdzüllen vervolgd'worden in manie- re als bij bet Reglement is voorgeschreven. f En op dut niemand hiervan onkundig zijn zoude, zal deze Be-» keiidmaking worden afgekondigd en aangeplakt den 22 April daar aanvolgende. Zierikzee, den 20 April t83r. Burgemeester en Wethouders voornoemd* de CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. DÜITSCHLANB. Fbakkfoet, den r5 april. De aclit en negentig oproerlingendefi oostenrijkschen luitenant ter zee Rizzardi in handen gevallenzijn te Venctie aangekomen. De keizer van Oostenrijk heeft dadelijk bevolen dat diegenen hunner welke oostenrijksche onderdanen zijn, gehoord zullen worden over de redenen vau hun verblijf bui ten 'slands, en zoo daartoe termen Zijn, volgens de bestaande wet ten gestraft moeten worden terwijl de overigen aan hunne verschil lende gouvernementen móeten worden uitgeleverd. F II A N R IV IJ K. Pabijs, den i'3 april. Bij gelegenheid der discussie over het ge vraagd credict yan ipó miliioen heeft de heer Manguin wederom de politiek van het gouvernement aangevallen en daarbij herhaald, hetgeen reeds meermalen door hem en andere afgevaardigden in het midden was goh ragt. De minister van buitenlandsche zaken de lieer Sebastianiheeft die aanvallen en klagten beantwoord en onder anderen téii aanzien van Belgie zich aldus uitgelaten «Men beschuldigt ons Belgie aan zijn lot over te laten; doelt hoedanig is de toestand van dat land? Ik weet niet welke associa tie er het bestuur zoekt Ie overheerschen moord en plundering na zich sleept en er openlijk voor uitkomt, dat zij ons, tegen ouzerl wil, noodzaken zal tot den oorlog. Neen, wij zullen ons niet jam merlijk laten voortslepen door eenige wargeesten die hun land ert gansch Europa'wilden doemen tot een oorlog, waarvan zij onbe kwaam zijn de gevaren af te meten en de gevolgen te voorzien, Wat.Frankrijk voor Belgie gedaan heeft, is het bereid alsnog te doen. Wij willen zijne onafhankelijkheid zijne afscheiding van- Holland verzekeren, doch Op voorwaarde, dat het naar de stern der rede zal luisteren; tot dien prijs kan men onze vriendschap ver dienen, onze hulp verwerven. Gelooft men de eer van Frankrijk te schragen ,- wanneer men tegen zijne regering de taal der redenaars van een naburig land overneemt, die zich ten or,zen öpzigts uitlaten met e'éne bitterheid, met eene terzijdestelling van alle betamelijkheid, die met het regt zon hebben te straffen? Onze taal ten aSiizkü van Belgie zal steeds

Zierikzeesche Courant | 1831 | | pagina 1